İçerik değiştir

- - - - -

Genç Kızlarmız Ne Haldeler? Farkında Mısınız?!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 02.04.2010 - 21:20

Facebook'ta öylece gördüm... Sanırım bir çoğu doğru :D bunun yanında bu çocuklar bunları tek başlarına yapamadıklarına göre yazıda eksikte var farkındayım... yinede dursun burda...

----------------------------------------------------------------------------------------

Zamanımızda çocuk yetiştirmenin zorlukları, her anne-babanın farkında olduğu bir gerçek sanıyorum…
Öyle ki bu durum; yetiştirdiğiniz çocuk kız çocuğuysa çok da zor oluyor… Neden mi?
Çünkü gazetelerin 3. sayfalarını son günlerde ne yazık ki şu tarz haberler süslüyor;
"12 yaşındaki kız internette tanıştığı adama kaçtı."
“Edirne'de cinsel ilişki yaşarken görüntülenen liseli kızın fotoğrafları...”
Ve günlerdir Mardin'den Sivas'a kadar Türkiye'nin dört bir yanından 12 -13 yaşında küçük kızlara tecavüz haberleri...

“Madalyonun bir yüzünde ağzı salyalı sübyancılar var muhakkak” diyor Can Dündar, okuduğunuzda dehşete düştüğünüz yazısında… “Peki diğer yüzünde? Alttan alta inanılmaz bir “ergen ihtilali” yaşadığımızın farkında mısınız?” diyerek anne-babalara çağrıda bulunuyor…
“Ergen ihtilali de nedir?” demeyin! Aslında içten içe her birimiz farkındayız gençliğin bugün geldiği durumun… Ve her birimiz “belki sesimizi çıkarmazsak, dillendirmezsek, yok sayarız” mantığıyla susuyoruz!

Oysaki lise mezuniyet balosu adı altında yapılan kutlamalarda, ağır makyajlı, yüksek topuklu, derin dekolteli, 17 yaşında olduğuna zor inanacağınız, o gencecik kızlar bizim ülkemizin bağrında yaşıyor!
Biriktirdiği 3-5 kuruşla ailelerinden gizli estetik cerrahlara koşup, televizyonda ona “bunun gibi olursan güzelsin!” diye empoze edilen kadınlarınki gibi dudaklar, kalçalar isteyen de bizim kızlarımız…

Ve maalesef henüz 13’ünde kürtaj için gizlice kliniklere koşanlar da…
Genelde üst gelir grubundan hastaları bulunan bir jinekologun gözlemleri ise insanı dehşete düşürüyor…
"Genç nüfusta müthiş bir uyanma var" diyor jinekolog. 17 – 18 yaşlarında lise öğrencilerinin kürtaj için başvurduğunu söylüyor ve bazı gözlemlerini aktarıyor: Batı'da ergenlik yaşı 16 - 17'den 11 - 12'ye geriledi. Amerika'da 10 yaşa kadar düştü. Genç kızlar annelerinden çok daha erken adet görüyor artık...
Bunun, iklimden beslenmeye kadar pek çok nedeni olabilir ama en önemli nedenlerinden biri "psiko - seksüel uyarımın artması"... Yani, okulda, çevrede ve özellikle de medyada cinsel teşhirin yaygınlaşması...
Anneleri mi? Onlar da kızlarının ponponlu çorapları ve lastik ayakkabılarıyla genç görünme çabasında...

Küçükler büyük, büyükler küçük görünmek için yarışıyor adeta... “
Peki, bu tablonun sorumlusu kim?
Gençleri bu yozlaşma batağının ortasına hızla çeken medya mı, yoksa bütün bu yanlışlara karşı dur demeyen biz anne-babalar mı?!
Suçlu kim siz karar verin…
Ama artık bir şeyleri düzeltebilmek için harekete geçin! Nasıl mı?
Her şeyden önce yapılması gereken en önemli şey; beyin faaliyetlerinin, dini inanışların itibar kazandığı bir ülke ve kalbinde Allah korkusu olan gençler yetiştirebilmek için elimizden geleni yapmak…
Kendimizi durmadan eğitmek, eğitmek… Çünkü ancak bilinçli anne-babalar bilinçli nesiller yetiştirebilirler!
Can Dündar’ın dediği gibi;
“İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha iyiye gitmez…”

Hatice Kübra Tongar

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#2 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2010 - 22:01

insan söyleyecek birşey bulamıyor
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#3 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 02.04.2010 - 22:12

yazık zaten yeterince şerefsizler bide kızları kandırıyolar tam şerefsiz oluyolar :D
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2010 - 22:27

Hürriyet in 31 mart haberi;

İnsan Kanı Içen Vampir Tarikatı Almanya'yı Karıştırdı

Almanyada vampir tarikatına üye 39 yaşındaki Rafael adlı kişi insan kanı içmeden duramadığını söylüyor.

Almanyada son dönemde insan kanı emen vampir sayısında büyük bir artış yaşandığını söyleyen vampir uzmanı Dr. Mark Benecke, "Son dönemde ülkede vampir enflasyonu yaşanıyor" dedi.

Bu tür haberlerin artması üzerine Alman Bild gazetesi bu konuyu araştırmak için vampir tarikatına üyesi 39 yaşındaki Rafaelle görüştü. Almanyanın Bavyere eyaletinde yaşayan ve bilgisayar uzmanı olarak çalışan Rafael, "Benim gibi 150 kişi var. Birbirimizi vücudumuzdaki yaralardan tanıyoruz çünkü biz birinin boğazını ısırarak kan emmiyoruz. Jiletle el yada ayak bileğini keserek, oradan gelen kanı emiyoruz. Bazıları kanı bir bardağın içine doldurup içiyor ama ben doğrudan yaradan içmeyi tercih ediyorum " dedi.

İnsan kanının tadını çok beğendiğini söyleyen vampir Rafael, "Enerji ve güç için insan kanı içiyorum. Eskiden haftada iki ya da üç defa içiyordum ancak şimdi iki ayda bir içiyorum. Ancak benim kız arkadaşım kan emici olmadığı için bu durumdan pek hoşlanmıyor.

Ne alakası var?

Kişisel özgürlüklerin sınırının olmadığının göstergesi olarak önemli.Bu üstte bahsedilen durum bir açıdan bu özgürlüğün sonucu olarak geliyor.Kişiyi yeterince bilinçlendirmezseniz özgürlük onun için sadece deliliğin sınırlarını aşındırmak oluyor sanırım.Kalkıp herhangi bir kişiyi ikaz edin bakalım.Sadece bu yaptıkların doğru değil de herhangi birine ve çocuktan önce ailesinin sana ne diyeceğini sanırım tahmin edebiliyoruz...

Bir diğer sorun teknolojideki aşırı gelişim.Buna karşın bilgi seviyesinin aynı seviyede artmamış artamıyor oluşu.Şöyle özetleyebilirim ki biliminsanlarınca bilimsel gelişimin son 25-50 yıl içerindeki gelişim oranı son 2000 yıldaki gelişim oranına denk kabul ediliyor.Düşünebiliyor musunuz bilinen tüm insanlık gelişimi bir tarafta diğer tarafta şu son elli yıldaki gelişim birbirine eşit.Bu hızı insan nesli yeterince özümseyemiyor.Bu bilgi birikimine rağmen hala insanların uzaya çıkmadıkları aya gitmediklerine inanan bir güruh var ve bu basit bir örnek.

Bir diğer etmen kapitalizmin tehdit edici o müthiş etkisi.Hepimizin sanırım annesi-babası-dedesinden duyduğu o eskiden kapımızı kilitlemezdik elimizdekileri paylaşırdık hikayeleri artık yok.Tüm bireylerin gözünü hırs bürümüş durumda.İnsanlar evlenirken karşıdaki kişinin nasıl birisi olduğu ile değil makam ve mevkisi toplum içerisinde nasıl göründüğü ile daha bir ilgili.Çocukları içinde çoğunlukla daha çok para ve statü telebinde.

Şimdi ailedeki çalışma sistemi var ki buna girersek hiç çıkamayız.Eskiden insanlar ne kadar çalışırdı ne kadar ailesi ile vakit geçirirdi şimdi nasıllar? Hele şu internet

neysem sanırım dibe vurmadan düzelme zor.

Sanırım bilimkurgu filmlerinde olduğu gibi bir süre sonra toplum iyice sınıflara ayrılıp birbirleri arasında ciddi duvarlar olan bölgelere ayrıp oralarda yaşayacaklar ve sanırım biz bunu görmeyiz kısmı olmayacak bizzat yaşayacağız.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.04.2010 - 09:54

hayran oldukları tipler eşcinsel keş alkolik olanlardan iyi şeyler beklemek daha mı mantıklı :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...