Jump to content

- - - - -

Aytaç Durak Mal Varlığını Açıkladı

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 13.03.2010 - 22:24

Posted Image

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, MHP'li Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tuncel'in kendisi hakkındaki ''İmar oyunlarıyla 2 milyar dolar servet yaptı'' yönündeki iddiaları yanıtladı ve mal varlığını açıkladı. Durak, ''Mal varlığım 40 milyon dolardan biraz fazla olabilir. 1 milyon 800 bin metrekare arsam var. Eşime de ailesinden miras kaldı. Eşim zengin kızıysa ben ne yapayım'' dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Baykanı Aytaç Durak, İstanbul Swissotel’de bir basın toplantısı düzenleyerek kendisiyle ilgili bir süredir kamuoyunda tartışılan konuları cevapladı. Hakkında ortaya çıkarılan iddiaların “Adana Belediye Meclisi üyesi bir kişi ile bir işadamının temsilcisinin konuşmalarının yer aldığı rüşvet kasedinin” tamamını Cumhuriyet Savcılığı’na vermesiyle ortaya atıldığını belirten Aytaç Durak verilmeyecek hesabının olmadığını söyledi.

Basın mensuplarına kendisi hakkında ortaya atılan iddiaları ve suçlamaları anlatan Aytaç Durak, MHP’li Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tuncel’le uzun yıllardır beraber çalıştıklarını ifade ederek “Kendisi siyaseti bilen birisi. Bu zamana kadar yanımda bulunmasının bir sakıncasını görmedim. Bu kaset olayından sonra tepki göstermeye başladı. Olaylardan sonra bir iki defa görüştük. 'Arkadaşım bazı laflar kulağıma geliyor, aklı başında adamsın, uzun seneler dostluğumuz var. Sen bunların başında gösteriliyorsun. Bu duruma düşmemelisin' dedim. Ama oldukça şiddetli açıklamalar yaptı. Aklı başında olan adamın yapmaması gereken şeyler söyledi. O zaman ne biliyorsan söyle dedim” diye konuştu.

'KEŞKE O KONUTLARI YAPMASAYDIM'

Basın mensuplarının, Mustafa Tuncel’in “2 milyar dolarlık serveti var” yönündeki iddiaları hatırlatması üzerine Aytaç Durak, "Benim servetim 40 milyon liranın biraz daha üzerinde. Bir rüşvet kaseti açıklanıyor. Belediye meclis üyelerinden birinin pazarlık yaptığı belli. Gündemi değiştirmek için ipteki cambaza bak diyor. Rüşvet konusu tartışılmasın başka şeyler tartışılsın isteniyor. Ben kendisine bunları hiç sormadım. Çünkü o bunların sorulmasını kavga çıkmasını istiyor. Kavga olsun yüz kızartıcı olaydan dolayı değil adi bir olaydan yargılanacaksam yargılanayım diyor. Bu kasetin peşindeyim bu kaset başka kasetleri de getirecek" dedi.

Toplantıda gazetecilerin belediye başkanı olmadan önce aldığı arsaların ve buralara yaptığı konutların başkan olduktan sonra ne kadar değer kazandığı yönündeki soruları ısrarla net olarak cevaplamayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak “Keşke o arsalara o konutları yapmasaydım şimdi daha karlı olurdum Çünkü oraların değeri sürekli artıyor, daha da artacak. Eski değeriyle şimdiki değeriyle arasında çok fark olmuştur. Arsalarımın değeri tabii ki artıyor, artmasın mı? Belediye başkanı olmadan 15 sene önce benim şirketim çok inşaat yaptı. Şirket olarak inşaatların Adana’nın kuzeyinde yapılmasını uygun gördük. Ben kuzeyde inşaatlara başlarken oralar boş ve bakirdi. Hiç inşaat yoktu. Oraların ismi yokken yaptığım evlerin beyaz olması nedeniyle bölgenin ismi beyaz evler oldu. isimlerini bile ben koydum. Ben belediye başkanı değilken şahıs olarak başlattım" diye cevap verdi.

'EŞİMİN BABASINDAN MİRAS KALDI'

Aytaç Durak, belediye başkanı olmadan kendisine ait 1 milyon 800 bin metrekare arsası olduğunu, bunun 1 milyon 400 bin metrekaresinin de eşinin ölen babasından miras kaldığını ifade etti. Kendisinin belediye başkanı değilken bile şehri kuzeye taşıdığını söyleyen Durak, "Ben başkan olmasaydım mal varlığım daha da büyüyecekti. Her yerin imar planı değişti. Ama hiçbir zaman suiistimallere yol açan nokta bazlı planlara izin vermedim" dedi.

'BENİMLE UÐRAŞAN MEFTA OLUYOR'

Adana’ya her gün bir müfettişin geldiğini ve incelemelerde bulunduğunun altını çizen Aytaç Durak, gelenlerin ya öldüğünü ya da siyasetten çekildiğini söyledi. ''Benimle ilgili bir şey bulamıyorlar. Bulamayınca sinirlenip iftira atıyorlar'' diyen Durak, "Benimle uğraşanlar ya mefta oldu ya da siyasi mefta oldu" diye konuştu.

'OKUL OLSUN DEDİM'

Basın mensuplarının sattığı arsanın okul olması için söz verip vermediği yönündeki soruya cevap veren Aytaç Durak, "Ben bir yer satmışım. Sattığım yeri alanlar 'Okul olsun mu?' dediler. Olmasın mı diyeyim? Ama Meclis kızdı, 'okul olmasın' dedi. 'Buraya okul yapılmak isteniyorsa yapılır' dedim. Benim belediyecilik anlayışım böyle. Benden geçer dedim. Meclis'ten geçmedi maalesef. Bir şey bulamıyorlar bula bula bunu buluyorlar" dedi.

Okulun yapıldığı yere yakın arazileriniz var mı sorusuna, ''Evet'' diye cevap veren Aytaç Durak, ''Bu alana belediye kaynaklarıyla yatırım yapıyor musunuz?'' şeklindeki soruya 80’li yıllardaki ilanları göstererek ''Yeni şehri zaten bu tarafa kuruyoruz'' diye cevapladı.

http://www.hurriyet....174.asp?gid=373

#2 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 16.03.2010 - 12:28

devlet bahçeli aytaç durak'ı istifaya davet etti. ve aytaç durak'ın hakkında soruşturma başlatılmış.
şimdi aytaç durak'ın geçeceği parti halk arasında merak ediliyor.

#3 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8,516 posts
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Posted 16.03.2010 - 12:32

Yazıklar olmasın mı antiqa? :mad1:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 16.03.2010 - 12:34

eğer aytaç durak hakkındaki iddialar doğruysa bize aytaç durak'ı yanlış tanıtmışlar. yazıklar olsun. :mad1:

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 16.03.2010 - 12:34

Aytaç Durak Ergenekoncu olabilir. Yazıklar olsun millet üzerinden darbe planları yapan demokrasi düşmanlarına.

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 16.03.2010 - 12:38

maveraünnehir'in dedikleri doğruysa durum çok vahim.

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 16.03.2010 - 13:01

akp den ayrılanı kurt kapıyo :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 16.03.2010 - 13:08

eğer pac'in dediği doğruysa yazıklar olsun.
oğlum ne alaka lan. adam belediye başkan oluğu günden beri böyleymiş.
akp'den ayrıldı da mhp'ye geçince enselendi. :mad1:
bunu demek istediysen doğru diyorsun yazıklar olsun.

ufak bir not: henüz suçlu değli zanlı. yanlış anlaşılma olmasın :D

#9 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 16.03.2010 - 13:53

Adalet Partisi, Anavatan Partisi, AKP, MHP...

Aytaç DURAÐIN son DURAÐI neresi olacak?

580023663830.jpg

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts

Posted 16.03.2010 - 13:55

chp diyenler varmı iddiaya :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 16.03.2010 - 14:01

Bu akşam teke tek e çıkıyormuş.Antiqa ondan bu haberi eklemiş.Antiqa nın Fatih Altaylı dan para aldığı söyleniyor.Bunca zamandır onunla ortak hareket ediyorlarmış gibi bilgiler geliyor.Kendisi bu konuda şu ana dek bir açıklama yapmadı.Bugünkü davranışlarının sebebinin bu durumun ortaya çıkması olduğu söyleniyor.Bu şekilde dikkatleri başka yere çekmek ve ortadan kaybolmak....
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts

Posted 16.03.2010 - 14:03

antiqa eğer shy doğru diyosa yazıklar olsun :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#13 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,230 posts
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Posted 16.03.2010 - 15:22

shy a inanmak istemiyorum ama doğruysa yazıklar olsun :D

kıskandım bende yğptım napim *zong
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts

Posted 16.03.2010 - 15:27

sana da yazıklar olsun :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 18.03.2010 - 09:40

Aytaç Durak istifa etmiş.Doğru mu bilemiyorum dün öle alt yazı geçiyordu...

mutlu musun antiqa hee mutlu musun adamı işinden gücünden yerinden ettin. Aç bilaç sokaklara düşecek şimdi.Peki geride kalan o bebelere kim bakacak.işte b öle böle anarşist oluyor insanlar.Sorumlusu sensin...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#16 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 18.03.2010 - 10:07

Mhpden istifa etti hala koltuğunda oturuyor Başkan yani :blowdown:

Mhp Durak sayesinde Büyükşehiri kazanmıştı yoksa hayatları boyunca kazanamazlardı bakalım Durak lehine sonuçlanırsa bu durum Bahçelinin tavrı ne olacak :P

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#17 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9,354 posts

Posted 19.03.2010 - 18:26

Aytaç Durak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin çağrısına uyarak istifa etti. Aytaç Durak suçlu mu suçsuz mu mahkeme karar verecek. Bekleyip göreceğiz. Ama sonuç olarak Devlet Bahçeli de, Aytaç Durak da doğrusunu yaptı.

Acaba Başbakan Erdoğan bu tavrı Melih Gökçek için gösterebilir miydi ? Sanmıyorum.

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users