İçerik değiştir

- - - - -

Isınma Giderine Son

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 18:27

Evlerde ısınma giderlerini sıfırlayan 'pasif ev' teknolojisi Türkiye'ye geliyor.

Yıllık 51 milyar euro'luk cirosuyla dünyanın en büyük kimya şirketi olan BASF, konutların ısınma faturalarını sıfıra indiren ‘pasif ev' teknolojisini Türkiye'de hayata geçiriyor.

FATURA DEVRİNE SON

Bu konuda proje geliştirmek amacıyla İZODER, İMSAD ve İTÜ ile görüşme halinde olduklarını söyleyen BASF Türk CEO'su Dr. Jürgen Barwich, "Pasif ev teknolojisine ilgi duyan ve yatırım yapmak isteyen kişi ve kurumlar olduğunu biliyoruz. Binalarda enerji verimliliği konusunda danışmanlık da yapacağız" diye konuştu. 2007 yılında pasif ev’leri geliştirmek için 1.4 milyar euro harcayan BASF'in yapı şirketi Luwoge’un yaptığı evlerde mekanı ısıtma amaçlı radyatör ya da ısıtıcı bulunmuyor. Güncel ısıtma sistemi adı verilen, güneş panelleri ve camlarda görünmeyecek incelikte kullanılan ısıtıcılar ile donatılan evlerde, özel bir yalıtım ve havalandırma sayesinde ısı kaybının da önüne geçiliyor. Böylece ısınma için hiçbir fatura gerekmiyor.

Habertürk
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 20:40

Isınma için fatura gerekmeyecek ama evin fiyatı nasıl olacak acaba. :P

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 20:59

umutlandırmayın milleti ya, 51 milyar dolar havadanmı geliyo bu şirkete :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 21:09

Sevgili dostum,
umut fakirin ekmeği :P o olmadan ne yaparız. ne guzel ev aldıgında su zamazingolardan kurarsın 1 kere odersın yıllarca fatura odemezsın fena mı:)

Bende hiç kirlenmeyecek kocaman bir ev projesiyle ilgileniyorum,işte iyi para var hatta ortak girelim!
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 21:46

Pac şirketin cirosu euro dolar değil.Ne diye azaltıyon? bi garezin felan var galiba adamlara :)

Ayrıca sırf sen evlen barklan çekil artık playboyluktan diye haber ekliyorum hala aklın fikrin :P cık cık cık
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#6 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 04.03.2010 - 01:06

shy türk parası bile göremiyom ne bilim euro yu doları sterlini falan ;P

bi de şilin vardı dimi ama ben hiç sahip olmadım şiline *böö

evlenecem shy sana inat evlenecem gidicem *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...