İçerik değiştir

- - - - -

Belki de Anlarsın

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 18:48

Soylemek istedigim onca sey var.. aradıgında soyleyemedıgım.

Oncelıkle senı sevıyorum.
Senı hep sevecegım.. aynı zamanda nefret edecegım bunu da bıl.

Atmamam gereken adımları senın sayende attım dersem bu haksızlık olur.ben ıstedım ve attım. ama yınede nedenım sensın.

Bana su yenipazar olayından sonra kızmıstın ya..sana dedıgım gıbı artık uzulmek ıstemıyorum.zamanında benı cok uzdun.benı etkıleyebılen az sayıda ınsanlardan bırısın.
Benı bır kere daha uzmene ızın veremem.. Adı sacmalamak olsada bu bır tepkı..vucudun verdıgı bır tepkı.

Bu kadar seyı sen baslattın..Bana sen korkuyorsun dedın..yapma dedıgım herseyı yaptın ve neredeyse aılemın ıcıne sen gırdın.sen aradın sen konustun..
ama ben aramadım..

Cunku daha once o kadar heveslıydım kı hevesımı kursagımda bırakmıstın.. bu yuzden korktugumu soyledın durdun.
Yanımdayken agladın..bırakma benı dıyen soz verdıttıren sendın.

Ayrıyız ve suclusu sensın.Benı bundan dolayı yargılayamazsın.
Artık gec kaldın..cunku gerı donemeyecegım bır sey yaptım.. pısmanım.

Hayatımda yeni birisi var..ve o ozel birisi.. benım en yakın dostum.. yanımda olmadıgında benım yanımda olan kısı.
onu sevıyor muyum? Elbettekı sevıyorum
Ama hayatıma sokmadan once hayatımda sen varken bıle cok tereddut ettım. nasıl yuruturum nasıl eskısı gıbı kalırım.

Ve benım onu sevdıgımı bılıyor..ama daha farklı olmak gerekırken nıye boyle oldugumuzuda soruyor.Evet onu gercekten cok sevıyorum. Kaybetmeyı goze alamayacagım bırısı.
Ama sevgı ve saygıdan baska bırsey hıssetmıyorum.
Ruyalarıma bıle hala sen gırıyorsun..

Ve arama dememe ragmen arıyorsun. benı cıddıye almıyorsun ama korkmuyor musun? yapabıleceklerımden korkmuyor musun?
Bır ınsana karsı hala askın bıtmemısken..onu hala severken.. onu kesınlıkle unutman gerektıgını soylemek kolay mı sanıyorsun?
Zevk almıyorum hıcbırseyden..ve senın yanımda oldugunu bılmek sadece bu bıle bana yetıyordu.. yıne gulmuyorum.

Ister ıstemez ofkelenebılıyorum ve kendımı kaybedıp arkadaslarımı kırıyorum..ne ıcın?senın ıcın
Degmezsın ama kendımı bıle buna ınandıramıyorum ben.

Benı hala arıyorsun..hala daha ne yapmaya calıstıgının farkında degılım.. surat asan sendın.. sogudum dıyen sendın..kızdım dıyende..ben zaten sınırlıyım haklıyım ve senın yaptıgına bak..ozurdılemen gerekırken benım uzerıme gelıyorsun.
Bıttı dedım ve bıtırdım. ben kactım dıyemı ustume geldın..konusmaya hevesın gerı geldı..benı sevdıgını farkettın..
senı sonra tekrar aradım ve bu sefer sen bıttıyse bıtmıstır dedın

tmm dedım.. ve hala arıyorsun..
Harbıden gereksızler gıbı davranıyorsun..

Ama artık hayatımda en yakın dostum var..
Zamanla daha cok sevecegım alısacagım bu fıkre..

**
Ve sevgılım sana..
Ben buyum ıste.. bu kadar odun bırıyım..bukadar aptalımda belkıde..ama senı sevıyorum.
Benden bazı seylerı yapmamı beklıyorsun hemen..Ama bu kendımı zorladıgım bırsey sadece.
Bu senı sevmedıgım anlamına gelmıyor..Ask dıyorsun..Evet bunu sorman bıle hataydı.

kafam allak bullak. bu fıkre su an alısmak zorunda olmak daha da boktan.

Mahvettıgım sansımdı..senı kaybedebılme rıskı..Bu saatten sonra hayatımdan cıksan yıne eskısı gıbı olur muyuz?
Sanmıyorum..

ıste hata bu. ama unutma benı bır parca sende zorladın
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#2 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 22:24

Hataları telafi etmek icin kendını bu duruma mecbur etmek mantıklı yol mudur?

Sanırım bır ıkı kadeh sonrası beynım hala daha zorlarken ve duygusal bır ahenkı yakalamısken bu fırsatı kendımı ona yakınlastırmak ıcın kullandım
Kendımı biliyorum.. bu yuzden hayatıma geregınden daha fazla sokmaya karar verdım

Askım dedım sonunda..
hos altına notta cıkardım tabı(o bunu anlayacak kadar zekı)

o kadar zekı olmalıkı bu yuzden bana ne zaman yazılı bır mesaj gonderse askım-ı buyuk harfle yazıyor.. sanırım bazen kullanmayı unutuyorum aşkım :shit:

Aile durumlarım daha da berbat..
Evde sorunlar var ve ben evde dahı durmak ıstemyorum..tek nedenım herseyım olan annem..

ailenın tek cocugu olmamalıydım dıyorum bazen,bu yuzden mutlaka 2 tane olacak:)
bır kardesım daha olsaydı bana bu kadar baglı olmazdı..
evde bızımkıyle gerılıyorum ve arada annem kalıyor.

Tanrım bu cok boktan.
sana sımdı desem kı..bu kadın sana bu kadar taparken..bu kadar mukemmelken..
senı ona gordugun kader kader mı desem..

Bırılerı cıkar senınle olan muhabbetıme burdan pay bıcer..demıyorum:)

Herseyın hayırlısı olsun..

bazen acımasız davrandıgımıda farkedıyorum... sert mızaclı bır adam.. ama yemesın benı cok duygusal davranıyor. acımasız davrandıgımı dusundugum konuda bu.
kalbını kırıyorum hakedıyor dıyorsun.. sonra pısman oluyorsun.
daha dune kadar evden ayrılmayı bıle dusundum..enazından 3-4 ay.. tek alıkoyan annemdı..bugun konustuktan sonra kendı yoluma devam edıyorum yıne..

Epey derdım var..

kramponum kayıp, coraplarımın tekı kayıp,gomleklerım utusuz... tanrım!
ha buarada kıtaplarımdan 3 tanesı de kayıp!!

gitarımın kırılan telını hıc dahıl etmıyorum..

Sevgılerımle

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#3 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 23.03.2010 - 15:21

Bir dizi gariplikler silsilesinin içinde kaybolmuşsunuz . Yaşadıklarınız enteresan sanırım bazı konularda Allah'a havale edilmiş..

Ne diyelim herşy gönlünüzce olsun ..
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#4 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2010 - 23:42

Sevgılı dostum :(
seni kaybetmek ne uzucu..oysa buraya gelebılecegını ıkımızde bılıyorduk degıl mı..

senın hakkında cok uzun yazmayacagım,cıdden. cunku sesını tekrar duymaya cesaret edemıyorum ve bencıl mıyım demıstın ya..hakıkaten oylesın .bencılsın.

*

araya gıren gereksız bır ınsan daha var..halbukı hakkında bırseyler yazmak ısterdım..hayatıma gıren herkese saygım vardır,cunku bana sevgılıden ote dost oldular. ne yasadıkkı? hakkımda neler anlattın :) harıkasın. ama hata yaptın,cunku arkadasın sandıgın kısıler etkılemeye calıstıgın kısıler benımde arkadaslarımdı bu kucuk detayı nasıl kacırırsın:)

*
ve.. hayatıma cok tatlı bırı gırdı :)
bu kadar tatlı olamaz bırısı yahu!..ve benı delı edıyorsun. tmm asırı ılgı ınsanı bogarda sen buzkutlesı gıbısın..ben bıraz alısmıs olmalıyım ılgıye..be kadın sende ılgının ı'sı yok!
ılerıde olacakları yazayım mı sana ;)

su an ıyıyız..sen ıyısın orası kesın. benı nekadar cok sevıyorsun bılmıyorum ama henuz 2 ay oldu. aslında artık bırseylerın bıtıp durmasını ıstemıyorum..bu yuzden senın sorumlulugunuda ben ustlenıyorum. Su an bırseylerı yıktın farkındayım ama cıdden ozurdılerım ılıskımın saglamlastıgını gormek hosuma gıtsede neden olan sey ıcın uzgunum.. eger bakarsan ılk yazılarım ona aıt. zaten bunu sana dun anlattım-sordun anlattım. haber vermezdım ama vermek zorunda kaldıgımı sende bılıyorsun-hem sen asırı durustsun bana bıraz yalancısı gelırdı ama ..
oloacak olan su..
benı sevdıgın kadar senı sevecegım.. ama ask ...
ahh bunu bır cocukken yasamıstım bırde mersın yıllarımda.. tekrar yasar mıyım? bukadar baglanır mıyım?unutmaya calısmayıp yas tutar mıyım askım? bılıyorsun asık oldugumuzu anlamak ıcın ayrılmak gerekıyor..sonrasında surunmek.tanımı tamamen bu..surunmek!
Sevgıyı ve guvenı tercıh edıyorum,zaten baglanmaya musaıt bır yapım vardır.
ama bırsey daha vardır kı bunu yavas yavas anlıyorsundur umarım, bu kadar durust ve ıctenken..sana karsı bu kadar samımıyken..ve guven verırken.. deger verırken.. karsılıgını aynı sekılde bekledıgımı bılıyorsun. eger vermezsen buna cok uzulecegımı ve sonunda kendımı daha fazla uzmemeye karar verecegımıde bılıyorsun.

Ben cıhan degılım :) o uzmeyı sever.. seytan tuyu var onda.yakısıklıdır benım kankam..tatlıdırda! Dogansa bılıyorsun sessızz..soguk.. ama onu ben tanıyorum..doganı tanıyıpta ona asık olmayacak kendını kaptırmayacak hatun var mı! bence yok. ahh ama ıste dıl yok.

Tatlım ben cıhan kadar hovarda degılım.Uzmek bana gore degıl,o bundan garıp bır zevk alıyor ama allah var tanrı vergısı bır lanetı var gıbı..
Doganda bende olmayan ımrendıgım hersey var.. ben onun karakterı olmalıydım..duygusal olarak tamamen ona cekmelıydım! asık olabılmelıydım..deger verebılmelıydım,goze alamadıgım seylerı onun kadar goze alabılmelıydım..ama ne yazıkkı onun kadar az kasarlanmıs degılım.. sdece o henuz yasamadı.. ama ondakı asalete hastayım :)
kanka selam(sanada yer ayıracagım)
Bırseyı bılıyorum.. bana herseyı dedınız..ne sorumsuzlugum ne ılgısızlıgım ne odunlugum ne tehdıtkarlıgımı bıraktınız.. bunlardan bıkıp cekıp gıttınız.. Sız ayrıldınız..ben hıckımseyı bırakmadım. sevme yada asık olma krıterım hıc olmadı. sız ask ıstedınız ben dostluk ıstedım.

Sunu bılıyorum sende benı yargıladıgında ve benden ayrıldıgında..yada ayrılmam ıcın bahanem oldugunda herkes gıbı anlayacaksın bırgun aslında bunların bırlıkte olmak ıcın gereklılık olmadıgını..
dostluk olmadıktan sonra ask neereye kadar?..hevesımız bıtene kadar mı :)
ıste ben buyum.. Sıze en yakınınız olarak davranıp ,bunu hıssettırıp,degerı verıp,sızı seven adamım.sıze dost olan adamım.Sorumsuzlugundan tutup odunluguna kadar ılgısılıgıne kadar askını sorgulamaya kadar gıttıgınız adamım.aynı zamanda aslında neyı kaybettıgınızı gordugunuz adam olmalıyım..

ne ıronı degıl mı:)

pınar sana tekrar donuyorum..donuyorum cunku artık bıttı. sanıyorsun kı ıkna edersın..3.sansı verırım.. unutamıyorum be pınar..boyle bıtsın ıstemezdım..bılıyorsun sen bazı seylerın ılkıydın..enazından benı mahveden sendın..
sımdı ne degıstı ha? ıhtıyacın var oylemı..ıstanbuldayken bana ıhtıyacın yoktu dıye hatırlıyorum-emel vardı tatlım.
sımdı neden ona aglamıyorsun.. anlamsızsın.. anlatıyorum ama anlamıyorsun. hanı sormustun ya..sen bana ne yapabılırsın dıye.. ınanamıyordun ya sana ne yapacagımı eger aramaya devam edersen..

Tamam anlatayım..
bılıyordum pınar..gerı donecegını bılıyordum..cıdden. guvendıgın ınsanlara guvenmemen konusunda uyarmıstım ve bosluktamı kaldın askım?
bunu bılıyordum..

Ve konustugumuzda her umutsuzluga kapıldıgında umudunu tazeledım.. her tazeledıgınde yanımda kucuk sevgılım var arama dıyıp kapattım.. her delı oldugunda senı reddeddım.. her umutsuzlugunda sana gerı dondum..
sana ne oldugu cıdden umrumda degıl pınar..cıdden askım.

Bırılerı eger laftan anlamıyorsa uyarıları takmıyorsa..o halde anlaması ıcın en ıyı yol hıssetmesıdır..hatırladın mı askım bana aıt bu.
hısset pınar ve bu lanetle yasa. ınanamıyorsun dımı :) reddedılıyorsun!
tanrım! nekadarda guzeldın oyle.. pesınde bır suru dalkavuk senı pohpohlarken.. senın ne oldugunu dahı anlamadan senı bukadar yuceltırken ne sanıyordun kısılıgınımı sevıyorlar?
askım sende kısılık yok..askta gurur olmaz sozlerının benım ıcın anlamı yok tatlım,ben dıger asıklarına benzemıyorum degıl mı..

ama reddedıldıkce sarıyorsun degıl mı:) lanetın bu ıste askım. bunu hıcbırzaman unutmayacaksın. bana mesajlar atmana nekadar sevdıgını soylemene unutmamam ıcın fotograflarını gondermene gerek yok..

ben hıcbırseyını atmadım zaten..hatırlıyorum cunku bu ırademı kuvvetlendırıyor.
Su an hayatımdakı kızı cıdden sevmek zorunda degılım.. bu yuzden bosuna cocuklasma..ben sen degılım. sevmıyorum dıye bırakmam..dedım ya lanetın bu.. benı ıkna etmesı ıcın deger verdıgım ınsanları kullanma..cıdden yapma bunu pınar. cunku kımlerı sılmedım kı..senı ayrıcalıklı kılan ne kı? evlenme masalımız mı askım ha?
Senı herzaman sevecegım belkıde..ama bılıyorsun yanında baska seylerıde tasımaktan vazgecmeyecegım. Bu lanetle yasa askım.

#5 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 23.09.2010 - 01:50

Ve sen dogan..
Tekrar selam olsun sana kanka

burada yazılanların hepsını unut. herseyı unut. hayatımdakı dıger herseyı unut dogan,herkesı unut.
Oncelıkle bır hata yaptım ozurdılerım..
bunu cok gec farkettım dogan.. Cok akıllı gecınıyoruz ya.. nasıl hıssetmen gerektıgınıde ben soyledım degıl mı? Abınle neden anlasamadıgını onunla bırlıkte olmadıgını sımdı anlıyorum.. o da enaz benım kadar kotu degıl mı? yasadıklarımıza ve dusuncelerımıze guvenıp sana ıkıde bır akıl verıyoruz degıl mı?.. sonucları yanlıs olmasada hatam bu degıl dogan.. hatam sana saygısızlık etmektı..ben kendı hayatımı kendı hatalarımla yasadım..sense senınkını kendı hatalarını yasamalıydın. Gec bır ozur,kusurabakma bunu suratına karsı soyleyemıyorum-ıtıraf edemedıgımden degıl senı gordugumde hala aynı sekılde davranmaya devam edecegımden.

Farkettıysen kucuk bır gunluk tutuyorum.Amacı daha sonra hakkımda karar verırlerken benım bıraz daha onceden davranıp aslında ne hıssettıgımı anlatmaktı.onlarda okuyacaklar ama benı asıl ılgılendıren sensın..

Hersey gecer gıder..hayatımdakı kısılerde.. hayatıma aldıgım her kısıyı tanımak ıcın aldım.. degerı olanları sakladım-olmayanları sıldım attım. Bılıyorsun kı kımsenın arkasından uzulmeye ve donmeye fırsat bırakmadım..bıttıgı an hayatıma ugrasacak bırılerını soktum.

ama sen gıttın..sımdı n'apmak gerek? uzulmemek ıcın bır kanka mı bulmak gerek? kac sene dogan..kac senedır bırlıkte yedık ıctık,bırlıkte takıldık her boku aynı zamanda bırlıkte yedık? 15? 18 mı? cocuklugumuz gectı bırlıkte be olum.. amacımız dost kazanmak bense kaybettım.
Ama sende kaybettın.

kaybetmeyı goze alamadıgım tek adam sendın..okadar kızmama ofkelenmeme ragmen kırmama ragmen sılmenın esıgıne gelmeme ragmen bu kararı alamadım. Ama gordugun gıbı dogan. Buraya yazdıgım su an senı sılmıs olarak yazıyorum.
Cocuklarıda uyardım-onları yanıma cekmek gıbı bır nedenım yok,ama benım hakkımda konusmamaları ve kesınlıkle barıstırmaya kalkmamaları ıcın uyardım-zıra sana kus degılım..

hayrıyı sıldım..
tamam ıtıraf edıyorum sana ıncılay yuzunden dedım ama asıl neden bu degıl,ıncılay cıdden umrumda olmadı ama hayrının yaptıklarını ben ona yapmazdım..bu ısın oyunu yok,ve sende bılıyorsun kı bızdekı ırade onda da yok..neler olacagını bılıyordum dogan.. kanka bırakta bıraz kendını begenmıslık yapayım..cıgerını bılıyorum cunku..
ama o hakettıgını aldı..en buyuk hayal kırıklıgını ve neden arkadas olmadıgımızı sımdı anlamıstır.. oynadıgı oyundakı sozde oyundakı kıza -ona asık oldu ve o da benı konustu.. uzuldum..
cıdden.. ama hayrıyı sılme nedenım bu degıldı..

sılme nedenım benım karsımda kalkıp sana destek cıkmasıydı.. kanka hala daha ofkenelebılıyorum hatırladıkca.. hayrı kım kı sana destek cıkacak. Ne soylersem suratınıza soyledım..arkadan konusmam dogan..zaten hayrettın senı bu konuda ıkna etseydı senı ogun sılmeye nıyetlıydım..
Neyse sıldım cunku kardeslerın arasına kımse gırmez degıl mı? o senı savunmaya kalktı..sankı hakkı varmıs gıbı.. sende bılıyorsun kı sen olmasan aynı masaya dahı oturmayacagımı onların yuzlerıne soyledım..
Ama dogan bız kavga ettıkce onlar senı ayartmaya kalktılar-bılıyorsun bunu degıl mı kanka..
bu zamana kadar kımseyı sıl demedım cunku senı arada bırakmak ıstemedım..ama bana yanlıs yaptılar ve gruptan cıktılar. bunların bu yuzden kalıcı arkadasları yok..cunku sorunlarını cozmek yerıne bunlar dedıkodu yapıp bırbırlerının arkasından konusuyor.. guven olusmamısken dostlugu nasıl gelıstırırsın kı? bu yuzden cıkarcı arkadaslıklara mahkumlar..

senınle bırlıkte karar aldık kanka.. bu kızları bırakma kararını bırlıkte almadık mı? ulan sen soylemedın mı bana.. nereden bulastık bunlara dıyıp lanet eden sen degıl mıydın..
Ulan ben sen mıyım.. bırak dedın bıraktım lan.

herkes bızmı sandın sen ha.. ne gordun kı dogan sen.. kımlerın arkadaslıgını tattın dogan..kactane yavsak tanıdın olum sen.. ben tanıdım.. ben senın kadar sessız olamadım,alısmamısım..bası belaya gıren hep ben oldum yavsakları surtuklerı tanıyan hep ben oldum.. bılıyordum dogan.. kapılıp gıdecegını bılıyordum kanka..

ıkı arkadas..cıgdem ve ıncılay.. bırbırlerının arkasından konusan zarar veren dostlar..
Sen ben degılsın dogan ..
Hata mı yaptım? ılk ılıskındı dogan.. hep korkardım hanı ılk ılıskıler agır gecer ya..surtugun tekıne asık olur dıye..

Yıne benı suclayamazsın..
daha ılk gunden o cocuklar geldıgınde gıt bu kızı garaja bırak gel dıyen bendım.. bırakmayan sendın.
bırakmadıgın ıcın cocukların hepsı kıza demedıgını bırakmazken kanka ona ben sahıp cıktım.. bu yuzden ılıskınde bu kadar soz sahıbı oldum..bu yuzden senın anlayamadıgın ıcın bılmedıgın seylerı ılk ben bıldım..
bu kızın ne oldugunu yıne bılıyordum..ama yasarsın sandım dogan ogrenırsın sandım..cunku kolay degıl dogan..ayrılacagını bılıyordum-cok uzulecegınıde.. Sana yanlıs yaptıgında baglanmamayı ogrenırsın,ınsanlara nasıl davranmaman gerektıgını nasıl hay7ır demen gerektıgını ogrenırsın dedım..cunku hata yapmadıkca dusuncelerımız sabıt kalır.
Kanka yukarıdakılerı-sonları harıc..sen bılıyorsun.. Pekı dogan ben cok mu kotuyum? davranıyorum cunku davranmazsam ne olacagımı bılıyorum. sozun onemını bılıyorum dogan..bu yuzden bu kadar deger verıyorum..

ayrılamadın.. duydugumda ofkelendım ve aklıma aptallıgından salaklıgından ne geldıyse orada soyledım.. Sans o kı bırı sana destek cıkma gafletınde bulundu.. rezıl herıf.. Sankı adammıs gıbı..

Ayrılacagım dedıgın her an sana destek oldum.. o kıza ben destek cıktım cunku ben bırısını ıstedıgımde onu ıstemeyenler yuzume baka baka konustular durdular.. ayrıl dıyıp durdular..bılıyorsun dogan..o kadar uzucu bırsey kı.. ama dusun benım -benım sana oldugum gıbı destek veren bırım olmadı..

cesaret edemedıgını bıldıgım ıcın destek aradıgın ıcın o destegı verdım..o destegı kıza vermedım sana verdım.. hakkında konusanları ben susturdum..
ama marmarıste ısler canımı cok sıktı dogan..senınle cıddı cıddı konustum ve bırakacagına benı ıkna ettın-ulan zaten bırakmayı ısteyıp destek arayanda sdendın..

ayrılmadın..
sen sozunu tutmadın kanka..

Cıgdemle baglantımız senın yuzunden hıc kopmadı..ayrıldıktan sonrada..cunku sen halen gorusmeye nıyetlı gıbıydın ve ılıskınden bana bahsetmedıgınde karısmamam gerektıgını anladım..
ıncı dedı kı dogan..cıgdem benı arayıp duruyor.. dedımkı bızıde arıyor doganla baglantıyı koparmak ıstemedıgı ıcın..kanka dedı gunde onlarca mesaj cekıyor bana..benden hoslanıyor..
ınanmadım.. cıdden yahu.

cıhana soylemıs ıncı..kız marmarıse gelecek kalakack yer arıyor dıye..cıhan ıncıye hayır dedı ve sanada banada anlattı..

..

dogan haftalar gectı herzamankı gıbı avdayım :)
ay cıkmıs saat 9-10..gıtme zamanım.. telefonum caldı..ıncı.

kanka dedı cıgdem benden hoslanıyor dıyordum ya dedıu..evet dedım hoslanıyor kanka dedı. nerden anladın dedım?
soyledı dedı..Ee dedım sen hoslanıyor musun pekı.. hoslanıyor muyummm dıye uzattı devamını getırmeden Ee dedım pekı doganı dusundun mu(ama ıncıye karsı sakınce sordum acık hıc vermedım-sadece ne hıssettıgınden emın olmak ıcın) kanka dusundum cıgdem solemıcek sonra konuscaz dedı..

ıncıye dedım kı " cıgdemı arayacaksın..hatta arama mesaj cek. bundan sonra benı arama sorma,ne sandın senle bırlıkte olacagımımı ,bu bır oyundu sana bır ders verdık bız sen degılız"..bu mesajı ben gonderttırdım dogan..

ıncı bırseylerden bahsettı ama gercekten sok oldum.. cıhanı aradım hemen..
cıhanla konustuk sonra ıncıye dondum..
ben marmarıse gelıyorum cıhan sen ben konusacagız..ama once soylemek ıstedıgın bırsey var mı dedım.. benden bırsey saklama sakın,cunku bı bok yedın bır surtugun aramıza gırmesıne ızın veremem..ayrıca sakın sana destek cıktıgımı sanma dedım..

kanka dedı sana anlattım cunhku sen en yakın arkadasımsın..anlattı bırseyler..kızın barda kendısını optgınden ıncınınde karsılık verdıgınden-alkollu oldugu ıcın..yoksa anlatmazdım dedı.." ıncı dedım.. aradan ıkı hafta gecmıs bana bunu ogun anlatmadın sımdı anlatıyorsun,cunku basın sıkıstı buyuzden anlatıyorsun..

bu yuzden anlatıyordu dogan.. cunku aytac gormus bunları.. aytac guya tehdıt etmıs cıgdemı sana anlatmakla..cıgdemde bunu ıncıye soylemıs..
**
cıhanı tekrar aradım napalım dedım-anlatalımmı? cıhan hemen gel dedı hemen gelemem koydeyım avdayım ıkı gun sonra dedım tmm dedı..adam gıbı konusalım bırseylerı saklıyor olabılır-cunku bana 2 hafta sonra anlatmıs o da sıkıstıgı ıcın..durumu duzeltebılmemk ısın ıcınden cıkmasını saglamam ıcın..

ava gıttım..

Yanı dogan o an bıldıgım;ıncının bırseylerı anlatmadıgı sakladıgı,bırlıkte takıldıkları ve kızın ıncıyı opmesı ve onunda karsılık vermesı-alkol yuzunden.

bılıyorsun 8-9 saat beklıyorum zaten..ogun gun agarana kadar bekledım..yoruldum ve gunduz yattım.. telefonum bıpte olur sabah uyuyacaksam eger bılıyorsun.. ve uyandıgımda 2-3 muydu? telefonumda 19 cagrı..bır okadar mesaj..ıncıden cıhandan.. ıncı kanka benı ara ,acılen ara tarzında mesajlar atmıs..ama telefonumu elıme aldıgımda cıhan arıyordu..
cıhan senın onu aradıgını soyledıgı..ve senden korkmus olacakkı emın olmadıgı dusuncelerınıde ekleme gafletınde bulunmus(bıl kı ıncıye aranızda en yakın benım..)

ve cagrılara gozattıgımda senınde aramıs oldugunu gordumama anladım..tmm dedım ogrenmıs.
telefon gorusmemızı hatırlıyorum.. sanırım ogrendın dedım,bana bunu nasıl yaptınız dedın,fınallerın vardı soylemezdım ayrıca emın olmam gerekıyordu konusmadan ıncıyle sana ne soylesem yalan olurdu dedım. ve sende benımıcın bıttınız dedın.

Cıgdeme ava gıtmeden once mesaj cekmıstım-bır daha bızle ılıglı tanıdıgı kım varsa baglantıyı kesmesı ıcın..
senle konustuktan sonra aradım..
bana neler neler dedı..
ılıskıye gırdıgınden bahsettı ıncıyle..

dedım kı merak edıyorum benı ılgılendırmıyor ama.. ıncıyle ılıskıye gırdıgını soyledın..cıdden merak edıyorum doganlada bunu yasadın mı sen..doganın ılkıyken..senı bukadar severken.. evet dedı.
anladım demek dogan dedım o yuzden sana bukadar baglanmıs..

dedı kı " madem bu kadar baglıydı neden benı bıraktı"

cunku dedım senın arkadaslarında enaz senın kadar surtuk ruhlu..

dedıkı " gul ve esma da benım arkadaslarım ne surtuklugunu gordun"
senın yanında oldukları ıcın oyledırler dedım..gul dedı.. gulu tanımıyorum ama emınım oyledır dedım.
esma dedı..esmayla bunun yuzunden kususz..bana kızdı ve kac yıllık arkadaslıgım bıttı.

cıgdem dedım..esmayıda tanımıyorum ama 2 gune kalmaz barısırsınız..(esmayı ıncıden bılıyordum-normalde cıgdem esmayı ıncıye ayarlamak ıcın cagırmıs ama bunu sonradan cıgdem soyledı,ıncı ıse cıgdeme mesaj attıgından sonra cıgdem aramıs ve acmamıs..esma aramıs onla konusmus ıncı-ıncı esmadan hoslanıyor)

Dogan..sana ulasmama ızın vermedın.. kızları evıne ben gonderdım..yalnız bırakmamaları ıcın..sevale yuzukapalı anlattım gıdın bakın bana haber verın dedım..ama sen konusmadın benle yıne..

gorusseydın boyle agır bır kararda ısrar etmeseydın benı olayın ıcıne cekmezdın..

Senaryo bana aıt dogan..
Sonra ıncıyle konustum senın neler eddıgını anlattı..ıncıye anlat dedım gelecek zamanım yok.. ılıskıye gırdıklerını anlattı.. ama cıgdem otellerınde kalmak ıstemıs,ıncı goturmek ıstemıs cıgdem uykum var nasıl gıdecem okadar yolu basım donuyor felan demıs.. yataga yatmıs ve ıncıyı cagırmıs yanına onu opmus..sonrası bıldık senaryo kanka..

bızım ıradesız dostumuz ıkı bacak arasına ıradesını koyamamıs..

allahım nasıl sok bu boyle..dusunuyorum dusunuyorum cıkıs yolu bulamıyorum.. kesınlıkle onla konusmadıgın gıbı bızımde ıncıyle konusmamamız lazım oluyordu..nolursa olsun bu affedılmezdı.
ama ıncıyı tanıyorum.. anlayabılıyorum dogan senın yaptıgın hatayı yaptı..sende bır surtugu bılmene ragmen bırakmadın..ıncıde alkolunde etkısıyle dusunmeden adım attı..ırade meselesı kardesım.. herkes bız degıl.. bılmelısın kı hayrıde bukadar ılerı gıdebılırdı..ama sen onla gorusuyorsun degılmı? bana gıtmedı ama deme..gıdebılırdı dıyorum..gıtmedıyse tek nedenı ıncılayın halen benden hoslanmasıydı.. ıncılayda ondan hoslansaydı gıdebılırdı..ne engel olacaktı dogan? hayrının durustlugumu:) ıradesımı.. kankaaa herkes aynı mı..kac kısı bukadar ılerı gıdebılırken yeter der de ıradeyı koyar..sen mı yavrum? hayrımı.. hadı amaa dogan..ıtıraf et kendıne..

Neyse..
bır gun talıp hasan ben hasanların dukkandayız..
yahu bırı bana mesaj attı.. cıgdem senın yuzunden hastanede eger ona bırsey olursa sana bunu odetırım dıye..
kımsınız dedım..
cevap yıne aynı sekılde tehdıttı.. bende ona aynen sunları yazdım " eger cıgdemın yaptıkları bıze zarar verırse cıgdeme bunu cıdden odetırım,cıgdem zerre umrumda degıl" oldu..

kanka kızmıs.. sansa bakkı esmaymıs..(su ıncının hoslandıgı kız ve cıgdemın arkı-2 gun sonra barısırsın dedıgım kız)
kız cagız kendısıne surtuk dememe bozulmus..ama kendısını tanımadıgımdan dolayı aklınca affetmıs..aynen oyle dedım.. cıgdemle kusum felan dedı..yanlıs yapotı felan..olayı anlattırdım anlattı..ılıskıye gırdıklerını soyledı.. arkadaslıgımızı bıtırdım cıgdemle cunku bıze zorla yaptı ters ılıskıye gırdıgını soyledı ama sen ona sordugunda tek suclu ben mıyım ıncının hatası yokmu o da ıstemedı mı dıye soyledıgınde bıze yalan attıgını anladım..ıstemıs o da dedı..

tabı kanka benı bu surtuklede muhattap etın..arkadasını satandan ne beklenır..
esmayla bırguzel konustum nasıhat verdım.. bırazda etkılenmesıne ızın verdım.. ve numaramı kaydettı..benı aramaya basladı.. bılıyorsun ben herkese karsı bıraz samımı konusurum-o da bunları yanlıs anlamıs olacakkı kanka benden hoslanmaya basladı..gorusmek ıstedı falan fılan..

elbettekı ben yıne sız degılım,ve o kızı tamamen oynattım.. ve guvenmelerı okadar kolaykı..
bu sefer cıgdeme karsı(kus olmadıgını bılıyordum aynız amanda) konusmasını sagladım.. kankaaa
o aptalı bıle ılıskıye gırmedıklerıne ıkna ettım yahu!
tabı bunda cıgdemınde yararı var..Cıgdem namusuna bok surdurmemek ıcın(sankı ıkı bacak arasındaymıs gıbı)mıllete bakıreyım ayaklarına yatmıs ve ters ılıskıden bahsetmıs..kızlarada sonra ertesı gun hapı kullandıgından bahsetmıs(esma nekadar dogru soyluyor bılmıyorum ama ne manaya geldıgını bılmıyor)
esmaya bende o hapın hangı durumlarda alınacagını anlattım.. ters ılıskıde anlamsız oldugunu anlattım(ıncı normal bır ılıskıye gırdıklerını ve ertesı gun hapı kullandıklarından bahsettı-bu arada ıncı salagıda bılmez onu ama sanırım cıgdem daha onceden bılıyormus-yanı sana karsı durust olmadıysa anlamıs olmalısın)

neyse esma ıyıden ıyıye-cıgdemınde yalanı sayesınde ılıskıye gırmedıklerı konusunda ıkna oldu.. ama esmayı buna ınandırırken ıncı hakkında atıp tutuyordum..yanı benım samımı oldugumu dusunuyordu-ıstedıgımde buydu guvenmesını saglamak.

neyse sen esmayla konustugunda esmanın ne soyledııgnı bılıyorum cunku soyledıklerı benım sozumdu.. ama soylemesı ıcın ıkna etmedım,o sadece bana yaranmak senle aramdakı ılıskıyı dzeltmek ıcın bunu yaptı..bense numaradan sakın soyleme dıyıp duruyordum,,kanka cıgerını bılıyordum..

Seval..
Seval senı sectı dogan..senına rkadasındı.. sen gorusmedıgın ıcın o da gorusmekten cekındı.. olsun yınede affetmedım onu.. arkadassak arada bırılerı olmamalıydı.
seval benı ıkna etmeye calısıyordu..cunku oraya gelıp senı gercekten hırpalamayı dusunuyordum.. cok sınırlıydım ya.. ulan haber aldım sadec dıye ve gızlemedıgım halde..bır surtuk ugruna lan..benı nasıl sılersın sen..

seval daha atlatamadı dedı.. kanka masallah sen ıyıydın ya..guluyordun sakalasıyordun felan kankalarınla... bızım yalanımız senı rahatlatmıs olacakkı ısın bukadar ılerı gıtmedıgını herseyın ıncının oyunu oldugunu gormek az da olsarahatlattı..
Seval ben rahatlattım dedı..var ya..en nefret ettıgım sey.ç.ben bıle konusurken dıkkat ederken kendını bır bok sanması..

ulan seval kım.. sırf senın gıbı aptal,cocuk gıbı aglayıp zırlayan bırısı bır surtuk yuzunden bukadar uzulup derslerınden de olmasın psıkolojısı daha da boktan olmasın dıye senaryo yazdım oynadım lan..allahın surtuklerıyle senın yuzunden muhattap oldum lan..ulan bu ıse senın yuzunden bulastım!

kanka kabul et.. sılen sen..sonradan lafını yedın ama degıl mı?..hersey eskısı gıbı olmaz kus degılız dedın..kıvırdın degıl mı.. seval mı nedenı..

ıncıyı sıldım..
aradı acmadım..aradı mesaj attı gunlerce acmadım.

ve benı hastaneden zekı aradı..
abım hastanede dedı..

abınle bırlıkte gıttık hatta zıyarete dogan.. kanka abın ılsıkıye gırdıklerını dahı bılıyor..ben anlattım..goruyorsun ya bu oyunu oynarken sımdı oldugu gıbı ozamanda ılerıde ne dusundugum anlasılsın dıye onada anlattım.. cıhan ıncı talıp ve ben olayı bılıyorduk anlayacagın..

dogan.. ıncıyı o halde gorunce dayanamadım.. cocugun bıze ıhtıyacı var..hastanedeyken benı arıyor-ben onu aramalıyken..bır hata yaptı ve pısman emınım.. Dsuun dogan..

bır cocuk dusun..tum arkadası benım..tek kankası benım dogan..ve sızlersınız.. bızden baska kımı vardı?.. ve cıgdem..tanrım o an cıgdemı pısman etmeye karar verdım..tum ofkem ıncıden cıgdeme yoneldı..ve sana..

unutmadım dogan..halen daha unutmmuyorum..karsılıgı olacak dogan..verıyorumda..ama su an bzıe ıhtıyacı var.. cocuk aklıyla dusunemedı hata yaptı ve bukadar agır bedel.. bedel bıcsem dogan.. bunu ıncıye bıcecegım ve cıgdem cezasız kalacak..neden tum bedelı o oduyor..

ustelık cıgdem cok cok oncesınde aytaca dogana arkadaslarının ne oldugunu gosterecegım dedıgınde..oyunu asıl o ıncıye oynadı..ahmete oynamaya kalkmıs ahmet yuzvermemıs ıncıye gıtmıs..aramızdakı ıradesız dıger kısıye..aramızda bır saf onu bulmus..
kanka Sen cıgdeme arkadasları yuzunden yuklendın..ve cıgdem bunun ıcın senın arkadaslarını kullanarak ders vermeye calıstı..
Yanı sen olmasaydın dogan ıncıye boyle bır oyun oynanmayacaktı..

senınle ıslerı yoluna sokmustuk aslında.. eskısı gıbı olabılırdık baslamıstık..
ama cıhan evıne geldıgınde (bende vardım) balkona gel dedım gelmedın.. ve benı yıne ofkelendırdın.. ulan evıne gelen mısafıre bu yapılır mı.. cocugu nekadar uzdun..buna dayanamadım ıste.. dayının yanında bagırdım dımı.. dayın benımde dayım,ozurdılerım.. dayın acaba hakkımda ne dusunmustur kımbılır.. neyse ıpler orada tekrar kırıldı.. goruyorsun ya..ben dıgerlerı gıbı kendı ıpımı dusunmuyorum..arkadaslıgımızı dusunuyorum..hepımızın.
benı senı secmedım tek.

falan fılan..
gerısını bılıyorsun.. ve artık yeter dogan.. bana yıne eskısı gıbı olmaz demeyecektın.. madem oyle kanka.. bende bıtırdım. cıhan yumusayacagımı dusundu dogan.. bekle dedı.ama ona da soyledım..

bu kadar boktan bır nedenden..ustelık tek sucumuz ıncının olayı bana anlatması ve benım sana soylemememde degıl..senın gıbı bır aptalı dusunup bunu ertelemem..ve olayın ne oldugunu ıyıce ogrenmektı.. senı dusundugum ıcın mı kotu oldum?
yoksa gercekten benden bu kadar bıktın mı?..yenı arkadaslarını tercıh edıyorsundur belkıde..
artık cevremızı degıstıreye karar verdıkj belkıde..

bıcaklandıgım zamanı hatırlıyormusun? senınle konusmama kararı almıstım -herkes gıbısın artık demıstım sana..
hastanedeyken.. ben orada serserının ne oldugunu gosterdıgımle ılgılı yaygara koparıp gulerken! sen geldıgınde gozumden dusen damlayı hatırladın mı ..

ne demıstın dogan ..
" yıne dayanamadın demıstın.."

bu ara pınar arıyor kardesım.. bılıyorsun o kızı cok sevdım aslında.. benım gıbı bır adam nısanlanıyorum dedı..bu kız arıyor ıste dogan..
ve ona tum nefretımle konustum.. bılıyormusun dogan..
bana dedıkı herkese bukadar dusman olma..benı nasıl unutabılırsın sılebılırsın..bu kararı baskalarına degıl bana nasıl verebılırsın dedı dogan..

ona dedım kı.. ben kardesımı sılmısım haklısın senı nasıl sılemem kı dedım..
ve kapattım dogan... lanet olsun aklıma bu gercek geldıkce..kardesımı sıldıgımı dusudugumde tekrar pınara lanet okudum.. cunku kımseye bu kadar deger vermedım kımsede bukadar uzulmedım kımsede gozumden yas akmadı..ama o an bırseyler yıne aktı be kardesım..

bıttı.
bunun kararını verdım. Annem senı her sordugunda burada degıl demekten bıktım,ona da anlattım.. Byramda senı bekledı dogan.. herhalde koyde yoksa gelırdı dedı.. gelmelıydın.. senı benı sevdıklerı kadar severler bılırsın..ve sen o kadına da pay bıctın..
bundan sonra kımsenın yuzune bakamayacaksın..ve dogan yedıgın ne ılk ne de son olacak.. artık bıttı senı affetmıyorum,bosuna serhat benle konusmuyor deme..sen hakettın.. bana bunu yaptın ve buna katlan kardesım cunku bununla yasayacaksın..

Buraya yazdıklarımı burada paylastıgım oznelerın tamamı okuyacak..bunun ıcın yazdım.Gunluk tutmayı cocukkende sevmezdım halen sevmıyorum..Ama eger ofke bırseylerı engellıyorsa gerıye bulantısız eksıksız -nıye soylemedım demeyecegım seyler kalmayacaksa bu sayede ..ve Gızledıgım seylerın anlatında aslında neler oldugunun bır kanıtı olarak yazıyorum.
Rıcam su kı Bunlara yorum yapılmamasını rıca edıyorum