İçerik değiştir

- - - - -

Aha Bildiriyor... (2)

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 22.02.2010 - 18:37

AHA’nın (Arınç Haber Ajansı), AA, DHA, İHA gibi ajanslardan farklı yanı; yayına geçtiği zaman olanları değil, olacakları da veriyor. Olması gerekenleri de...
Tüm bu olanları günler önceden haber veren kimdi?..
AHA...
(.........)
AHA ayrıca tüm medyada yer alan o yayınlarında, duyguları, düşünceleri, söylenmeyenleri, hatta olmayanları da bildiriyor.
İşte:
İsmailağa Cemaati‘nin üzerine gittiği için içeri atılan Cumhuriyet Başsavcısı Cihaner ile ilgili değerlendirme yaparken, “İşin içine biraz gözyaşı koymak bakımından da bu savcımızın çocuğunun çizgi filmlerinin bile alındığını ve onun gözyaşları içinde babasını beklediğini söylemek de işin içine mizansen koymaktır” dedi AHA...
İnsan düşünüyor:
Babası hapse atılmış, annesinin kucağına sinmiş, şaşkın ve korkmuş bir küçük çocuğun gözyaşını dahi alay konusu yapacak kadar kin ve nefret kimde olabilir...
AHA bildiriyor...
_
Yine tüm bu olup bitenlerin altında yatan gerçek nedeni (diğer medya ve ajanslar görmemiş olsalar bile) en iyi yine AHA bir cümleyle açıkladı, gözünüzden kaçmasın:
“Bu ülkenin kutlu yürüyüşü asla ve asla durdurulamaz...”
(.........)
Kutlu yürüyüş?...
Ne alakası var?..
Din içerikli kitaplarda “İslami mücadele yolu“ diye geçiyor, bir tür İslami ya da dinsel slogan...
Kalkıp “Savcı, başsavcıyı içeri attıysa, kutlu yürüyüş de nereden çıktı?..” demeyin.
AHA size gerçeği gösteriyor...
Bu kopan kıyametin, devlet içindeki krizin gerçek nedenini açıklıyor... AHA aslında çatışmanın özünü bildiriyor size...
_
Bu olanlar; Türkiye adım adım “tarikat devletine” dönüştürülürken, sorun çıkartan ve direnen cumhuriyet yargısını silip süpürüp, yerine kendi yargılarını koyma operasyonudur... Anlamıyor musunuz?..
Açıkça söylüyor...
AHA...

Bekir Coşkun -21.02.2010 03:33:07

#2 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 22.02.2010 - 19:56

Bekir bey ve diğer kalem ağaları halen anlamadılar halk soğan çorbası sevmiyor...

O kadar gündemde b.k varken tutp halen niyet okuyuculuğuyla halkı AKP zihniyetine yaklaştırıyorlar... Yawff bu adamlar bişey yapmasın, hergün CHP yalova milletvekilinin meclisteki konuşmasını yayımlasınlar köşelerinden. yorum yapmasınlar zra körler gözlerinin önünde onca b.k varken onu bırakıp aha duydunuz mu şunu dedi... Lem bu haberin üstüne Arınç haklı dese birileri... Ki binlercesine hakızlık edilirken hepsinin çocuğu vardı ama orda burda lafı edilmiyordu...

Ha savcıya haksızlık edilmiştir, cemaatle alakalıdır vs vs... Lem her evden binlerce cd aldı bunlar birtek savcının mı çocuğu varmış... Yada birileri daha çocukken geleceği elinden alınmıştı kimse haber yapmadı bu kadar acıya sarıp...

Dedim ya halen anlamadı bu yazar çizer ekibi... halk soğan çorbası sevmiyor, sade soğan koyun baş tacı etsin sizi...

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#3 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 23.02.2010 - 12:25

Sevgili Romantizm

Sen şunu demek istiyorsun;Aman Ürkütmeyelim Vak Vakları (Türk halkını)

O kadar gündemde b.k varken tutp halen niyet okuyuculuğuyla halkı AKP zihniyetine yaklaştırıyorlar...

Tamam Çok doğru söylemişsin ama kimin yıllardır ne söylediğinin ne yazdığının hala farkında değilsin.

Bu insanların ortak görüşü senin bu tesbitinde hem fikir zaten. Türkiyede yaşanan yangından, yoksulluktan, açlıktan, sefaletten, işsizlikten,yapılan soygundan, hırsızlıktan, talandan, yapılan zamlardan, adam kayırmalardan bu adamlar bahsediyor zaten. Olağan dışı bir şey yok ki .
Vak vaklar anlayamıyorsa ne yapsın ki adam.

Askere gelince.
Asker bizzat söylüyor darbe dönemi kapandı. Diyor

Muhalefet ise Siz isteseniz de artık asker darbe yapmaz. Diyor.

Eğer ki Başbakan bütün bunlara rağmen Genelkurmay başkanına inanmıyorsa istifasını ister olur biter.

İşin rengi öyle değil işte.

Biraz düşünelim...

Orduya saldırılar kime yarar sağlıyor?

Ordu düşmanları kimlerdir?

Kimler orduyu sevmiyor?

Biraz düşünün, tezgahı kimlerin kurduğunu bulacaksınız...

Darbeciler derken neden olayı çarpıtıyorsunuz?

Kenan Evren darbeci değil miydi?

Yaşını büyütüp astığı çocukların hesabını verdi mi?

Sizce yaşanan tüm bu olumsuzluklar (açlık, sefalet, işsizlik v.s.) 12 Eylül döneminin kalıntıları değil mi?

Bütün bunları o dönemde de bu dönemde de hep bu insanlar yazdı çizdi ve dillendirdi. O dönemde de bunlar tu kaka oldu bu dönemde de.
Kenan evrenin yanından ayrılmayan yazarlar çizerler şimdi darbe karşıtı oldu. Başbakanın yanağından makas alıyor.Ne komedi ama dimi. Vak vakların ülkesinde olağan şeylerbunlar.

Ne diyordun? Ürkütmeyelim Vakvakları.

Evet, darbecilerden, özellikle sayesinde Türk halkının travma yaşadığı [b'']Netekim''[/b] hazretlerinden hesap sorulmalıdır.

Kenan Evren yaşıyor, adresi de belli, gitsinler yargılasınlar.
Ucu nereye varacaksa varsın bakalım neler oluyor.

Ama durum farklı onların hedefi farklı...
Sonuç olarak söylersek. şöyle diyelim birileri tezgahı iyi yere açmış.

iyi de satış yapıyorlar.

Olaylara kıçından baktırıyorlar en başından bakmak işlerine gelmiyor.

Darbe toprağının Ürünü olarak yeşillenip filizlenenler kimler?

12 Eylül sorgulanırsa kimler aşağıya yuvarlanıyor bir görelim baklım.

Dönmeler bile Çift cinsiyetli yaşamıyor. Tercihini yapıp işi bitiriyor.Tercihinizi yapın.

Bulaşık kap'ta bile yıkanmadan ikinci yemek yapılmaz , Yapılırsa işte böyle kokar.

Bu söylediklerimi somutlaştıırırsak.

Adamın biri sana tecavüz etmiş. Hemde ne tecavüz.
Günlece aylarca yıllarca üstünden kalkmamış.
Kan revan içinde kalmışsın.
Şimdi Bu adamlar tatmin olmanın verdiği gevşemeyle de yanıbaşına oturmuş zevk sigarasını tellendiriyor.

Sen acı ve ızdırap içinde iki ayağının üzerine bile kalkamazken.
Yoldan geçen adamları işaret ederek şöyle diyorsun.

Şu yoldan geçen adam varya şu adam bana yan gözle baktı. Diyorsun.

Hemen oradakiler senin yanına koşuyor. Ne oldu bu adam sana ne yaptı diye soruyorlar.
Adam TECAVÜZ EDECEK gibi baktı Diyorsun.

Sana ancak şunu söyleyeyim.
Alışmış Kudurmuşdan beterdir.
Hangi cinsiyetten olacaksanız drüstçe karar verin.