Jump to content

Dokunan Yanıyor!

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 16.02.2010 - 11:46

Mustafa Mutlu
Dokunan yanıyor!

Birçok kişi İsmailağa Cemaati’nin adını ilk kez 3 Eylül 2006’da emekli bir imamın camide bıçaklanarak öldürülmesiyle duydu.

İddialara göre cinayeti işleyen kişi de cemaat tarafından linç edilerek öldürülmüştü.

Adli Tıp raporu bu kişinin linç edilerek öldürüldüğünü ortaya koydu ama...

Nasıl olduysa; katilin kaçmak isterken “mihraba kafasını çarparak” hayatını kaybettiği anlaşıldı!

Bu olaydan sonra elbette “cemaat korunuyor mu, korunuyorsa kim koruyor” tartışması başladı!

Olayın yaşandığı yer İstanbul’un göbeğindeki Fatih’in Çarşamba semtiydi.

İsmailağa Cemaati bu mahallede bir “İslami getto” kurmuş, “kurtarılmış” bölgelerinde Şeriat kurallarıyla yaşayıp gidiyordu.

Bu cemaat Nakşibendiliğe bağlıydı.

Eğer cemaat üyesi değilseniz; semtte ev bulmayı bırakın, sokaklarında dolaşmanız bile olanaksızdı.

Cemaatin lideri ise Trabzon Çaykara doğumlu Mahmut Ustaosmanoğlu’ydu.

Nakşibendi şeyhliğini 1960 yılında ölen Ahıskalı Ali Haydar Efendi’den devralmıştı.

Cemaatin Türkiye genelindeki sempatizanlarının sayısı yüz binlerle ifade ediliyor.

Erkekler sarık, cübbe ve şalvar, kadınlarsa çarşaf giyiyor...

Birbirlerine “ihvan” (aynı tarikata mensup kişiler) diye hitap ediyorlar ve “Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır” diye düşünüyorlar.

Emniyet İstihbarat Dairesi’nin hazırladığı rapora göre İBDA-C ile de ilişki içindeler.

Ve elbette siyasetle...

Meclis’te özellikle dini söylemi ön plana çıkaran parti ve vekiller üzerinde etkililer... Her dönemde, her partide mutlaka bir “tanıdıkları” oluyor.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Kasım 2007’de İsmailağa Cemaati’nin okul öncesi çocuklara eğitim verdiği ihbarı üzerine harekete geçti.

Yapılan çalışma sonucunda, cemaatin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yaşadığı İstanbul başta olmak üzere 16 ilde operasyon için hazırlığa başlandı.

Operasyon 235 şüpheliye yönelik olarak gerçekleştirilecekti. Bunların arasında bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile Mahmut Ustaosmanoğlu, “Cübbeli” lakabıyla tanınanAhmet Mahmut Ünlü ve bir gazete sahibi de bulunuyordu.

Ama...

Cemaatin üye ve yöneticilerine “içeriden” bilgi sızdırıldığı anlaşılınca, operasyonlar askıya alındı.

Sadece Erzincan’da harekete geçildi.

Erzincan Başsavcılığı, cemaat üyesi 9 kişiyi gözaltına aldı...

Ondan sonra da olanlar oldu!

Adalet Bakanlığı’nın suç duyurusu üzerine; operasyonu gerçekleştiren Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner hakkında, Tunceli Ağır Ceza Mahkemesi’nde 26 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Savcı Cihaner Ergenekon üyesi olmakla suçlandı...

İşin ilginci Savcı Cihaner, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na başvurarak, İsmailağa Cemaati’ne yönelik operasyonların yapıldığı gün Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’in kendisini aradığını ve gözaltındaki kişileri bırakmasını istediğini öne sürdü.

Sonra da cemaat soruşturmasına katılanların başına gelmedik iş kalmadı!

Önce Erzincan Jandarma İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı ile 2 askeri istihbaratçı...

Ardından Erzincan Şube Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 3 MİT’çi gözaltına alınıp tutuklandı.

Tam olay soğumaya başlamıştı ki bu kez o dönemde Erzincan’da görev yapan Eskişehir Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Recep Gençoğlu Ergenekon üyesi olmakla suçlanarak tutuklandı.

Sıra şimdi bölgedeki en üst rütbeli subaya geldi:

3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk dün şüpheli sıfatıyla 10 gün içerisinde ifade vermeye çağırıldı.

Bugün size bir “Türkiye hikâyesi” anlattım!

Öyle bir hikâye ki; dini siyasete ve ticarete alet edenlere karşı soruşturma başlatan cumhuriyet savcıları, istihbarat mensupları, komutanlar “Ergenekoncu” olup çıkıveriyor!

Cemaate ise dokunan yok...

Hani her fırsatta, “Türkiye laiktir, laik kalacak” diyoruz ya...

Sormak istiyorum:

Böyle mi?

Tarikat-Siyaset-Ticaret üçgeniyle beslenip büyüyenlerin diyet ödeme zamanıdır. Adaletin sözde bakanı telefon açar,cemaat üyelerinin serbest bırkaılmasını söyler.

Başındaki "ADALET" i kendi cemaatlerine, ortasındaki "KALKINMA" yı hısım akrabalarına sunan, uzak diyarlarda olgunlaştırılıp servis edilen "PARTİ."

Edited by ebarah, 16.02.2010 - 11:48.

580023663830.jpg

#2 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 16.02.2010 - 12:07

dokunmayaın yakarım
:msn11: :msn11: :msn11: :msn11:
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 16.02.2010 - 12:16

ya milas sen naapmaya çalışoyorsun ki. sen şimdi cevap mı vermiş oldun. iddiaları çürütmüş mü oldun. ne yaptın alla sen. amacın ne?
sen burada tartışmak değil senin gibi düşünmeyen insanları uyuz etme derdindesin. senin gibi düşünmeyen insanların hepsi sana uyuz olsa ne kazanacaksın?
sen şimdi iki tane smiley gönderdin de ebarah'ı ve mustafa mutlu'yu mors mu etmiş oldun? üstelik her konuda aynın yapıyorsun.
bu nasıl tartışmakdır allahaşkına. sırf senin şu konulara bıraktığın cevaplar -ki ne kadar cevap denirse- bile insanı senin savundğun partiden, idelojiden soğutmaya yeter insanı. farkında değil misin? bilerek mi yapıyorsun yoksa?

#4 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 posts

Posted 16.02.2010 - 12:17

Mustafa Mutlu
Dokunan yanıyor!

Cemaatin lideri ise Trabzon Çaykara doğumlu Mahmut Ustaosmanoğlu’ydu.

"PARTİ." [/b]

Düzeltme Mahmut Ustaosmanoğlu Trabzon Of doğumludur Çaykara değil :msn11:

Geçen yıl o camiye (İsmailağa Camii) gittim tuhaf bir şekilde beni içeri almak istemediler Of'tan geldiğimi söyleyince kapılar açıldı..
Yanımda ki arkadaşımın yorumu "seni ajan sanmışlardır" oldu evet çünkü onlarda bayanlar çarşaf giyer..
Beni Çarşamba'da şok eden orada muthiş bir güç var kolay kolay kırılamayacak bir ama aynı güç Adıyaman Kahta'dada var bizzat her ikisinede şahit oldum..

Fakat ben bir çokları gibi bu insanların topluma zararları olduğuna inanmıyorum kendi hallerinde yaşıyorlar..

Posted Image

#5 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 16.02.2010 - 12:29

baykal da yanmiyim die el atmış geçenlerde desene :msn11:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#6 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 16.02.2010 - 12:38

Bu cemaat,denildiği gibi kendi hallerindeyse,zararları dokunmuyorsa, bir açıklama yaparak Adalet Bakanı'nı yalanlamaları gerekiyordu. Adalet Bakanı'nın bu davranışı,bu cemati zararlı hale getirir mi derseniz,elbette evet derim. Şöyle ki, bu kollamadan dolayı yargı mensupları bu cemaat mensupları hakkındaki hukuki uygulamalarda baskı altında olduklarından dolayı sessiz kalacaklardır. Bu da,adaletin ve hukukun eşit uygulanmasında aksaklıklara yol açacaktır.

580023663830.jpg

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 16.02.2010 - 12:41

yargı mensuplarının hangi baskıların altında olduğunu merak eden 367 ve katsayı kararlarına bakmalı çok uzaklara değil ebarah abi :msn11:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2,132 posts

Posted 16.02.2010 - 12:47

Bu karşılıklı yapılıyor sevgili pac. Yargı YARılmış durumda. YARdan geçerim YARGIDAN geçmem denmiş durumda. YARGI, benimki seninki denilmiş durumda. Tek taraflı söylemek istememiştim lakin ben,tarafımdakileri dile getiriyorum normal olarak. Diğerini de sen belirtmişsin zaten.

580023663830.jpg

#9 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 16.02.2010 - 17:41

ya milas sen naapmaya çalışoyorsun ki. sen şimdi cevap mı vermiş oldun. iddiaları çürütmüş mü oldun. ne yaptın alla sen. amacın ne?
sen burada tartışmak değil senin gibi düşünmeyen insanları uyuz etme derdindesin. senin gibi düşünmeyen insanların hepsi sana uyuz olsa ne kazanacaksın?
sen şimdi iki tane smiley gönderdin de ebarah'ı ve mustafa mutlu'yu mors mu etmiş oldun? üstelik her konuda aynın yapıyorsun.
bu nasıl tartışmakdır allahaşkına. sırf senin şu konulara bıraktığın cevaplar -ki ne kadar cevap denirse- bile insanı senin savundğun partiden, idelojiden soğutmaya yeter insanı. farkında değil misin? bilerek mi yapıyorsun yoksa?

Mustafa Mutlu ya NANİk yaptım antiqa, hayırdır çok mu ağır oldu yorumum ALLAHAŞKINA, eğer bu kadarb şey için AKP den soğuyacaksa insan buyursun soğusun ne diyeyim. Beğenmiyorsan yorumlarımı okumadan geçersin, bu kadar basit.

#10 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8,516 posts
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Posted 16.02.2010 - 20:07

O kadar basit değil işte milas. Boş yorum yapacaksan hiç yapma lütfen. Komiklik yapacaksan çık git Siyaset forumundan, başka yerlerde gönül eğlendir..

Senin mesajların, "yeni mesajlar" arasında göründüğü için istemeden de olsa bakıyoruz. Ben senin o tür mesajlarından hazzetmiyorum misal. Biz sana uyum sağlamasak da sen bize uyum sağlasan fena mı olur?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.02.2010 - 09:30

Salim ne kadar YAKIP - YIKMAYA meraklı sizin partililer :eyvah:)

Ateşle çok oynamayın mazallah birgün kendi elinizide yakarsınız...

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#12 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.02.2010 - 11:05

Her gece akşam haberlerinde ve sonralarında neredeyse bir düzine TV kanalı ağız birliği etmişçesine TSK ' ya sövüyor .

Sövmekle kalmıyor ; TSK ' nın ne teröristliği kalıyor , ne caniliği kalıyor , ne yasadışı organizasyon olduğu kalıyor !

Ne kadar albay , yarbay varsa katil ; ne kadar binbaşı , üsteğmen varsa tetikçi !

Çok kanaldan saldırı var , ama sistem tek bir merkezden yönetiliyor .

Peki , kim bu TV kanallarının ve yazılı medyanın tepesindeki yöneten ?

Bir tarikat , cemaat lideri .

Amerika ' ya yerleşmiş , CİA , FBI karşısında ABD vatandaşlığı yemini etmiş ve onun yurttaşı olmuş birisi !
Ettikleri küfürleri elbet birgün misliyle münasip şekilde iade edecektir Türk Milleti

Edited by AtamÇepni, 17.02.2010 - 11:06.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#13 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 17.02.2010 - 11:35

O kadar basit değil işte milas. Boş yorum yapacaksan hiç yapma lütfen. Komiklik yapacaksan çık git Siyaset forumundan, başka yerlerde gönül eğlendir..

Senin mesajların, "yeni mesajlar" arasında göründüğü için istemeden de olsa bakıyoruz. Ben senin o tür mesajlarından hazzetmiyorum misal. Biz sana uyum sağlamasak da sen bize uyum sağlasan fena mı olur?

melihefendi marangoza sipariş verelim isresen senin zevkine göre forumcular üretsin, kardeşim burası forum her kafadan insan gelebilir, kimsye hakaret ve küfür etmedikçe de yazar, forumun sahibi olmanız buna engel midir. Benim tarzımda ilk defa mı yorum yazılıyor ki böyle tepki koyuyorsun, ayıp olmuyormu senin yaptığın. Beğenmiyorsan yoruımlarımı sende okuma, " aman milas mi, boşver de geç". öyle her isteyenin böyle saygısızca git denilmesiyle de kimse gitmez.

Niye hep ben size uyum sağlıyacakmışım , siz bana sağladınzıda ben aksi harekettemi bulundum.

neyse fazla uzatmayayımda kırıcı olmayalaım, hislerimizi kontrol edelim.

#14 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 17.02.2010 - 11:36

Gürcan ne yani bütün bunların hepsi de palavra mı demek istiyorsun hepsi de uydurmamı?

#15 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 posts

Posted 17.02.2010 - 12:13

Neye kızıyorum biliyormusunuz müslümanım dindarım diyen herkese terörist yaftası vurulmaya çalışılıyor işte bunu hazmedemiyorum tüm dünyada 11 eylük saldırısında sonra böyle bir kanı oluşturulmaya çalışılıyor..
Ya hu adam diyor ki "ben inancım gereği böyle yaşıyorum" bunun altını üstünü irdelemenin en alemi var?
Ya da siz inanıyormusunuz onların kendi cemaatlerinden birinin kalkıp kürsüde ki imamı öldürebileceğine..

Ülkedeki tüm sorunlar bittide tek sorunumuz İsmailağa cemaati öyle mi?

Bırakalım bu işleri Allah aşkına TSK terörist Cemaatciler terörsit kim peki masum?

Posted Image

#16 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 17.02.2010 - 12:42

kardeşim burası forum her kafadan insan gelebilir, kimsye hakaret ve küfür etmedikçe de yazar,

yanlış anladın milas. elbetteki burası forumdur isteyen istediğini yazar. sana yazma denmiyor ki. hatta tam tersi sana yaz deniyor burada. ama sen yazmıyorsun ki bir şey. sorun yazılarının içeriğinde değil şeklinde.

senin yaptığını yeri gelince hepimiz yapıyoruz. herkes siyasi tartışmaları zamanı gelir smiley bırakır dalga geçer laf sokar. ama bu her konuda da olmaz ki bilader. yada bunun adı tartışma olmaz. sen bir şey tartışmıyorsun ki burada.

#17 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.02.2010 - 12:46

Salim, bana birşeyler soracağınıza lütfedipte Feto Efendi'ye binlerce Müslüman'ın katili ABD'de yaşamasının sırrını sorabilirsin !

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#18 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.02.2010 - 12:52

PKK'ya kim kurşun atmışsa hain oluyor mu olmuyor mu ?

Öyle işler yapıyorsunuz ki ne hikmetse yargılanmadan herkese bu yaftayı yapıştırıyor satılık medya ve kalemşörleri!

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#19 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 17.02.2010 - 13:30

antiqa kardeşim peki madem bundan sonra tartışayım , boş geçmeyeyim, bende smileyler bir şey anlatıyor diye düşünüyordum hep ama bana öyle geliyormuş demek ki, naparsın ihtiyarlık işte, hoşgör abeyini (gene smiley koyacam ama faydasızMIŞ)

Gürcan;

. CHP ve onun şürekasının şerrinden desek buna kısaca. sen de bakim bütün bu öne sürülenlerin hepsi mi yalan?

PKK ya kurşun sıkanın hain olduğunu söyleyen var mı GÜrcan varsa söyle beraber yüzüne tükürelim

yaftalamak kelimesini yıllar öncesine götür, bizler hakkında ne yaftalamalar vardı onları hatırla , sonra sor sende onu.
MEN DAKKA DUKKA diye bir şey duydun mu hiç?

Edited by milas, 17.02.2010 - 13:56.

#20 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 17.02.2010 - 13:58

Öne sürülenler daha yargılama bitmeden masum insanlarıda suçlu ilan ettiği için bence yalan!

İftiranın dinimizdeki yerini lütfen bizlere anlatırmısın arkadaşım?

''MEN DAKKA DUKKA'' yani diyorsun ki ''çaldınız çalarız mı? '' Neyi çaldık veya ettik arkadaşım? Şu yerden yere vurdukları postal giyenler olmasa biraz zor gezerlerdi o takunya ekibi bu ülkede, peki bunu biliyorlarmı?

Hainlik kısmına gelince, şu yandaş tv kanallarında ki salya sümük konuşan yayvan ağızlı gazetecilerin söylediklerini bi zahmet daha dikkatli dinle. Bizim köyden öyle görünüyor , şehirden nasıl görünüyor onu bilemem!

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users