İçerik değiştir

Sayı 99: Sevgililer Gününe Özel

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 11.02.2010 - 14:23

Sevgililer günü ile ilgili bir yazı yazılacak denince acaba ne yazabilir ki nasıl yazar diye düşünürken tv de Nba all-star karşılaşmasının tanıtımını gördüm.İlginç her ikisi de aynı zamana geliyor.Sonuçta basketbol da sporun herhangi biri dalında olduğu gibi sevgiyle bağlanılarak yapılabilecek devam ettirilecek bir olay.
Birden eski maçları onları nasıl heyecanla beklediğimiz geldi.Majestelerini izlemek önemliydi.Ancak sanki şimdi düşününce bazı maçlar öyle çok da iç açıcı geçmezdi gibi geliyor.Sanki play-off maçları çok daha çekişmeli heyecanlıydı.Sanki bir çok oyuncu bu all-star maçlarını almazdı diğer yandan kendini göstermek için deli divane olanlarda yok değildi.Birbirlerini sevmediklerinden mi oyuna olan sevgilerinden mi bilinmez :crazylol:
Sanki eski oyuncularda yok gibi artık.Ne bileyim eski tat kalmadı gibi. Dwyane Wade veya Amare Stoudemire tamam bir çok yeni yetme basketbol izleyicisi için iyi oyuncudur ama ama onlar bir jordan bir magic olur mu? Daha eskilerden bir Larry Bird bir Wilt Chamberlain veya Sanki bu konuda yalnız da değilim yoksa artık bırakma zamanı çoktan gelmiş artık eskilerin son temsilcisi olan Alan Iverson bu seneki vasat performansına göre ilk beşe seçiliyorsa. Ne bileyim öle işte …
Sanki tüm bu değişim bozulma Nba in dışarı açılması ile oldu gibi.Yoksa hala oyuncular çok yeteneklidirler.Ancak eskisi gibi karşılarında daha az yıldız oyuncu vardı ve onlarda birkaç takımdaydı.Diğer takımlar bizdeki futbol deyimiyle Anadolu takımıydı :crazylol: Bilemiyorum şimdi dünyanın dört yanında ne kadar iyi oyuncu varsa hemen hepsi nba de.Böyle olunca da tüm sezon bu oyunculara karşı oynayınca oyuncular çok yıpranıyor performansları da bundan etkileniyordur…
Aynı şey futbolda da geçerli.Şampiyonlar liginin ilk başladığı zamanları düşünün kimse tv den kalkamazdı maçları kaçırmamak için randevularını ayarlarlardı.Şimdi ise yarı finalden önceki maçlara bakan var mı ondan bile emin değilim.Futbol yıldızlarının hepsini sürekli görebilmek sanki bir süre sonra o sihrin eski çekiciliğini yitirmesine sebep oluyor…
Tüm bunların sebebi şu tv programlarının daha fazla daha fazla demesinden kaynaklanıyor.Buna federasyonlarda çanak tutunca sanırım sürekli ahh o eski yıldızlar o eski maçlar diyeceğiz.Her geçtiğimiz sene daha da kötüye gidecek sanırım.Belki de eski maçların daha iyi olması çok nadir izleyebildiğimiz ve tadı damağımızda kaldığından olsa gerek.Demek ki daha fazla her zaman iyiye götürmüyor.Kararını bilmek gerek.
İşte sevgili olmak da böle bişey kararını iyi tutturmak gerek :D

Not: Sevgilisi olmayan birinden sevgililer günü yazısı istersen bulabileceğinin en iyisi budur :crazylol:
Not: Sevgilim yok diye üzülmeyin sizden çok daha kötü durumda olacak birini biliyorum.antiqa da böle bir yazı yazacakmış önceden haber aldım daha hızlı davrandım.O şimdi sinirden tırnaklarını yiyordur :P
Not: Niye sevgililer gününde erkekler hediye alıyor? Niye hanımların hediye alırken reklamlarını göremiyoruz? Nedir bu ayrımcılık? Hükümetin bu konuda da bir açılım yapacağı doğru mu? :banghead:
Not: Gördünüz konuyu iyi toparladım yazıda kaç kez sevgililer günü geçti *lol
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim