İçerik değiştir

* * * * * 1 Oylar

En İyi En Kötü Kitap Uyarlaması

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 3 yanıt verildi

#1 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 12:12

Malumunuz kitaplardan çizgi romanlardan hatta çizgi filmlerden film - dizi uyarlamaları yapılıyor.Beğendiğiniz veya beğenmediniz uyarlamalar diyorum :P

Sanırım en kötü uyarlama 'Geçmişi Olmayan Adam' Jason Born un anıları :mad1: uyarlaması olacak.Kitapla filmlerin neredeyse hiç bir benzer yanı yok.Sadece filmlerin isimleri aynı bir de bir kaç karakterin ismi.Bir de hafızasını kaybettiği vurulma anı aynıydı ama vuran farklıydı hem de ne farklı :P
Film güzelde kitapla alakası yok.Lodlum sevenler mutlaka kitabını okusun filmi izledim aynısıdır diye düşünmesin...

İzlediklerim arasında sanırım en iyi uyarlama 'Yüzüklerin Efendisi' olabilir.Başka da vardır herhalde... Kitapları zaten şaheserdi ancak filmleri de oldukça güzel ve kitaba üç beş aksaklık dışında uygundu diye düşünüyorum.Görsel açıdan bazı kısımların atılmış dğeiştirilmiş olması, izleyenleri sanırım çok rahatsız etmemiştir.

Bu aralar King in Kara Kule sini bekliyoruz bakalım.Silahşör ü nasıl çevirecekler.Öyle bir söylenti dolanıyor...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 13:25

çikolata
brigitte jones un günlügü
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#3 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 08.02.2010 - 13:41

Bu aralar King in Kara Kule sini bekliyoruz bakalım.Silahşör ü nasıl çevirecekler.Öyle bir söylenti dolanıyor...

yine King'in kitabından uyarlanan ''Mist- öldüren sis'' de ressamın yaptığı resimlerden biri ''Thing'' in afişi, diğeri de kara kule'deki silahşör Roland.dikkatlice bakılırsa yüü Clint Eastwood'u andırıyor.merakla bekliyoruz kimin oynayacağını.aslında hugh jackman oldukça benziyo Eastwood'a,içimden o geçiyo ama ebatları aşıyo adamın Roland'ı.

bu arada Mist de güzel bir film olmasına rağmen kötü bir kitap uyarlaması bana göre.

Arnold 'ın oynadığı ''running man'' de alakasız ve kötü bi uyarlama bence.hep de King kitaplarından örnek verdim.

en iyi diyince de aklıma ''esaretin bedeli'' geliyo.bak bu da king'den oldu.

''of mice and men- farele ve insanlar'' ı da çok beğenmiştim.

''guguk kuşu'' da efsanedir.

ama en kötüsü hakkaten ''üvey baba''ydı.ne sızlattılar kemalettin tuğcu'nun kemiklerini.sıra halit ziya uşaklıgil'de.

Bu mesaj pennywise tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.02.2010 - 13:42

seher vakti kurşun sıktım görümceme

#4 _VenüS_

_VenüS_

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.242 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2014 - 10:37

The Great Gatsby önce kitabı okunmalı sonra filmi seyredilmeli güzel uyarlanmış.

Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden.
Sadece biri daha iyi yalan söyler,
Biri daha iyi oynar oyununu.

Hepsi bu!

Can Yücel