İçerik değiştir

- - - - -

Kahve

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 09.03.2006 - 13:58

Kahve tiryakisiyseniz bu habere dikkat!

Kahve üzerine yeni yayımlanan araştırmaya göre, insan vücudunda genler, çok fazla ya da az kahve içmenin kalbe nasıl etki ettiğini belirliyor.
Kanada-Toronto Üniversitesi'nden Dr. Ahmed El Sohemy'nin yürüttüğü araştırmada, karaciğerde başlıca sitokrom ''P450 1A2: CYP1A2'' enziminin işleme soktuğu kafein, bünyenin yapısına göre kalp krizini tetikleyici etkisini ayarlıyor.

Araştırma, 1994-2004 yıllarında Kostarika'da 2 bin 14 ilk kalp krizini hafif atlatmış denekle 2 bin 14 sağlıklı denekten alınan kayda dayanıyor.
On yıllık araştırmada, yavaş kafein metabolizmasının kalp krizi ihtimalini arttırdığı ileri sürülüyor. Günde iki-üç fincan kahve içenlerde gen yapısı buna uygunsa kalp krizi ihtimali yüzde 36 artıyor. ABD'nin Tıp Birliği Dergisi JAMA ile New Scientist dergilerinde kaydedildiğine göre, günde dört fincandan fazla kahve içinler yüzde 64 oranında daha fazla kalp krizi ihtimaliyle karşılaşabiliyor.
Ancak Toronto Üniversitesi araştırmasına göre, ''CYP1A2'' enzimini hızlı işleyen geni ''çift'' taşıyan bünyede, çok kahve içilse de kalp krizi ihtimali yüzde 1'e ulaşmıyor.

Ayrıca hergün kahve içmenin ömrü kısalttığı yolunda iddialarda öne sürülmektedir.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2 MaryJane

MaryJane

Forum Şövalyesi

• Üyeler
  • 2.094 Mesaj
  • İlgi Alanları:F1, WRC , Eski Mısır , Gothic-Symphonic-Power Metal , Frp, Galatasaray..

Gönderim zamanı 10.03.2006 - 01:45

Kahvenin zararları kadar yararıda çok fazla.

''Japonların şubat ayında yaptığı bir araştırmada da, her gün üç-dört fincan kahve içen kişilerde, hiç içmeyenlere göre karaciğer kanserine yakalanma oranının yarı yarıya azaldığı görülmüştü. Antioksidanlar, kansere yol açan serbest radikallerle savaşıyor.''

Günümüzde tükettiğimiz pek çok maddenin aşırı dozda alımında vucutta toksit etkisi yarattığı bir gerçek
Sanırım işin sırrı dengede tutabilmek.
Uyanmak zorunda olduğumda beni bir fincan kahve dışında ne uyandırabilir ki
:mad1:
''Orada olmayan bir şeyi görmezden gelemezsiniz çünkü 'görmezden gelme'nin anlamı bu değildir ''

Gönderilen Resim