İçerik değiştir

- - - - -

Dünya Türkiye'deki Vahşeti Konuşuyor!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2010 - 14:09

Dünya Türkiye'deki vahşeti konuşuyor!

Adıyaman’da Medine Memi adlı 16 yaşındaki kız çoğunun canlı olarak gömülmesi, yurt dışında da yankı yarattı.

Yabancı basın, Türkiye’de ender rastlanan olaylar olmasa da Medine Memi’nin korkunç ölümü, ülkeyi şok etti”, “Otopsi sonucu, kanı donduruyor” gibi yorumlar yapıldı.

TİMES: “MEDİNE’NİN ÖLÜMÜ ÜLKEYİ ŞOK ETTİ”-“

Türk kız çocuğu, genç erkeklerle dostluğunun ailesini utandırdığı için çanlı gömüldü. Namus cinayetleri, Türkiye’de ender rastlanan olaylar olmasa da Medine Memi’nin korkunç ölümü, ülkeyi şok etti.

”-GUARDİAN: “NAMUS CİNAYETLERİ TÜRKİYE’DE ÖLDÜRMELERİN YARISINI OLUŞTURUYOR”-“

16 yaşındaki Türk kızı, genç erkeklerle konuştuğu için canlı gömüldü. Ölümü, Türkiye’deki öldürme olaylarının yarısını oluşturan ‘namus’ cinayetlerine ilişkin tartışmaları yeniden başlattı.

”-HAARETZ: “OTOPSİ SONUCU KANI DONDURUYOR”-“

Otopsi sonucu, kanı donduruyor. Adını açıklanmasını istemeyen bir uzman, ‘bulgularımıza göre, kız gömüldüğünde canlı ve şuuru tamamen açıktı’ dedi.

”-TELEGRAPH: “ÖLDÜRMEDEN DEFALARCA İHBAR ETMEYE ÇALIŞTI”-“

Türkiye’de 16 yaşındaki bir kız, genç erkeklerle konuştu diye ceza olarak akrabalarca canlı gömüldü. Medine, öldürülmeden önce defalarca babası ve büyük babası tarafından dövüldüğünü polise ihbar etmeye çalıştığı da ortaya çıktı.”

Burası nasıl bir ülke,buradakiler nasıl insanlar!?

Düğünü basarlar onlarca kişiyi,çoluk çocuk demeden öldürürler,başkasıyla konuşuyor diye diri diri gömerler,kendi görüşlerine uymuıyor,kendileri gibi düşünmüyorlar diye kendi halkından olanları diri diri yakarlar... Allah,gerçekten sabırlı davranıyor Türkiye için.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.02.2010 - 14:09

580023663830.jpg

#2 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2010 - 15:17

Kendileri onun bunun karısına kızına bakan şerefsizler bunlar.

Nasıl bu kadar vicdansız olur insanlar?

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#3 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 05.02.2010 - 15:24

adıyaman diyarbakır vs. bildiğim kadarıyla bunun gibi bi kaç şehirde aşiret olayı var. aşiretlerde af gibi bi kavram söz konusu olmadığından böyle bi karara varıp kızı diri diri gömmeleri onlara göre normal.
normal bulmayanlarda bu kararı alıp uygulayanları cezalandıracak ki, mevzuunun dışında kalanlara yafta yapıştırılamayacak. diye düşünmekteyim ben.

yanlış bulan dış mihraklara gelince. ( <_< ) emin olun aynı değerde insanlık dışı vakalarımız vardır onlarla , sadece onların ki, bizimkiler kadar ilkel değil. hepsi bu. hı hım

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.02.2010 - 15:25

cahiliye devrini hatırlattı bana bu.. hadi onlar 1500 yıl önceydi bunlara giren çıkan ne acaba!!
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 hüfyaa

hüfyaa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 6.884 Mesaj
  • İlgi Alanları:binkelam.com,birkizbirana.blogspot.com,sadecegelinlik.blogspot.com,erkekgiyimkusam.blogspot.com,sadeceelbise.blogspot.com,bakimveguzelliksirlari.blogspot.com

Gönderim zamanı 28.02.2010 - 11:39

'bir hesap gününe inanan insanlar' ülkesinde,kuvvetle inandılarını söyledikleri yaradana bazı şeylerin
hesabını verecek olmanın hesabını ne şekilde yaptıklarını şahsen anlayamadığım insan yapıları bunlar.. :shit:

nasıl uyuyabildiklerini de anlayamıyorum.. :P

aynı yaşta genç bir erkeğin kızlarla konuşup görüştü diye aynı muameleyi görmeyeceğinden hareketle,
bu kadar açık ve vicdansız ve merhametsiz bir ayrımcılığı,nereden gelirse gelsin ve nerede yazarsa
yazsın;kabul edemiyorum,etmiyorum..

bu allah'ın adaleti,insanlardan istediği,beklediği,onayladığı değildir;olabilemez..

bu insanların şeyliğidir..yani,öyle bişeyliğidir ki laf bulamıyor insan.. :wave:

kendilerini neye dayanarak affedebiliyorlar acaba..ve neye dayanarak;af umuyorlar..

ne giderim peşlerinden..ne ardımda devam olsun..
ne uyarım,ne hükmeder..kalanlara selam olsun...

#6 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 01.03.2010 - 00:26

Allah,gerçekten sabırlı davranıyor Türkiye için.[/b]

normal bulmayanlarda bu kararı alıp uygulayanları cezalandıracak ki, mevzuunun dışında kalanlara yafta yapıştırılamayacak. diye düşünmekteyim ben.

cahiliye devrini hatırlattı bana bu..

*uhuhu

Malesef... Hepsi bu...

*lan

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…