İçerik değiştir

Pelin Batu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 97 yanıt verildi

#61 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 14.04.2010 - 12:47

dokuz aga son bölüme gene damgasını vurmuş pelin bence izlemediysen bul izle :mad1:

foto harbiden güzelmiş bu arada :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#62 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2010 - 18:33

Gönderilen Resim

Acayip 'inek' bir öğrenciydim

Ekranların en çok konuşulan medya figürlerinden biri. ''Kendimi kurbanlık prenses gibi görmüyorum'' diyor.

Son zamanların en çok konuşulan medya figürlerinden Pelin Batu… Keza Tarihin Arka Odası programının bu kadar gündeme gelmesinin de nedeni. Ekranda uyuyakaldığı için Fatih Altaylı’nın geyiğinden kurtulamayan; Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu karşısında sürekli azar işitip susturulan bir çocuk gibi oturan Batu’ya ekran arkasında olanları sorduk; o da samimiyetiyle anlattı…

Son zamanların en çok konuşulan medya figürlerinden Pelin Batu… Keza Tarihin Arka Odası programının bu kadar gündeme gelmesinin de nedeni. Ekranda uyuyakaldığı için Fatih Altaylı’nın geyiğinden kurtulamayan; Murat Bardakçı ve Erhan Afyoncu karşısında sürekli azar işitip susturulan bir çocuk gibi oturan Batu’ya ekran arkasında olanları sorduk; o da samimiyetiyle anlattı…

Pelin seninle neden bu kadar uğraşıyorlar?

Çok tuhaf, medyada en vahşi en yaralayıcı şeyleri kadınlar yazıyor. Şu beni çok sinirlendiriyor. Ben orada masum hayalperest bir insan olarak görünmek istemiyorum. Benim davasını savunduğum işler memleket için önemli işler.
3-5 tane Beyaz Türk; Radikal 2 okuyan insanlara indirgenip dalga geçilmesi hafifletilmesi beni incitiyor. Hafifleyince kovaladığım işlere yansıması da beni çok sinirlendiriyor. Siz her şeye karşı çıkıyorsunuz ama realist değilsiniz denmesi beni çok rahatsız ediyor. Kimin nerede durduğu çok belli programda.

PROGRAMDA YER ALMAMI MURAT BARDAKÇI İSTEDİ

Peki başa dönelim. Bu format nasıl oluştu? Programda senin yer almana kim karar verdi?

Ben zaten program yapıyordum. Murat Bardakçı aradı; ‘Sizinle görüşebilir miyiz’ dedi. Erol Şadi Bey’le program yapıyorlardı; bir iki program yapmışlardı. Bana sordular ‘Bu programda yer alır mısın’ diye. Ben tereddüt ettim hatta önce bir iki programlı sandım. Hakikaten çok tereddüt ettim. Karşında derya gibi iki insan var. ‘Siz olursanız farklı bakış açısı getirisiniz’ dediler. Karşıt yerde durma üzerinde konuştuk. Bildiğim konuları konuşacağım; bilmediğim konuları da araştıracağım…

Peki bizzat Murat Bardakçı’nın fikri miydi seni o programa çağırmak?

İşte ben o zaman Kısa Devre’yi yapıyordum. Fakat ‘üçünüz de aynısınız’ diye eleştiriler geliyordu. O sırada yukarıdan da ‘Tarih programına devam edin’ gibi bir telefon geldi.

Yukarıdan dediğin patrondan değil mi?

Evet patrondan.

Gönderilen Resim

Fatih Altaylı’nın bakışı nasıldı?

Fatih Altaylı ile hiçbir iletişimim yok; karşılaşınca konuşuyoruz çok güzel sohbet ediyoruz. Benim başlarken de düşüncem tarih programı sonuçta diyordum; Niş bir seyirci kitlesi olur. Hiç bu kadar ilgi göreceğini aklımın ucundan bile geçirmedim

ONLARDAN SÜS MUAMELESİ YAKLAŞIMI GÖRMEDİM

‘Kadın kontenjanından buradayım’ dediğin olmuyor mu? Malum medyadaki kadın figürü zihniyeti…

Yazıldı çizildi ‘Size süs muamelesi yapıyorlar’ diye. Hakikaten onlardan hiç böyle bir yaklaşım görmedim. Benim yerimde bir erkek de olsa aynı muameleyi görürdü. Sadece ben değil herkesin lafı kesiliyor. Sürekli üste çıkma ve benim dediğim şu diyalogları geçiyor.

MEDYADAKİ KADIN GAZETECİ MODELİ CADALOZLA EŞDEÐER

Peki seni neden sürekli susturduklarını düşünüyorsun?

Ben laf kapabilen ve agresif olabilen bir insan değilim. Etrafta zaten bir sürü agresif insan var. Agresif olmayı da hiç sevmiyorum. Ekranda zaten birbirine sürekli bağıran insanlar var. Onlara dönüşmek istemiyorum. Özellikle medyadaki kadın gazeteci modeli cadalozla eşdeğer. Onların neden öyle olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Ama ben onlar gibi olmak isteniyorum. Hatta bazen sessiz durmak çok daha güçlü bir efekt. Yine dediğim gibi, bu kendimi telkin etmek için olabilir. Ben hiçbir zaman yumruğumu vuramam ki.

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

OLTAYA GELMEDİM ORTADAN CEVAP VERİP SUSTUM

Bazen içimde agresif bir şeylerin pıt pıt attığını düşünüyorum. İster istemez benim durduğum yerden bakmaya mı çalışıyorlar diye. Bazen düşünüyorum; acaba beni sinirlendirmeye mi çalışıyorlar diye. Özellikle çevre meselelerinde. Oğlak derisinden yola çıkarak mesela benim damarıma basıyorlar. Ben oğlak burcuyum ve oğlaklaklara hassasiyetim var. Ben söyleyim ve susayım durumuna geliyorum o zaman. Oltaya gelmek değil bu. İtidali yakalayıp orta yerden cevap vererek susmak gibi bir formül buldum.

Peki o tepkilerden hiç mi rahatsız olmuyorsun?

Hayır kendimi biliyorum çünkü.

Sence Murat Bardakçı nasıl biri?

Çok muzip biri bence. İlber Ortalı’ya benzetiyorum. Koskocaman adamlar ama bir taraftan da çocuk tarafları var. Depresif olduğunuz zamanlarda bazı şeylere sinirlenebilirsiniz. Ben kızamıyorum mesela. Esprili bir şekilde görmeye çalışıyorum. Onlardan hiçbir zaman süs objesi yaklaşımı görmedim. O medyanın yaftalaması. Seyredince hissediliyor olabilir.

HER PROGRAMA DELİ GİBİ ÇALIŞIYORUM

Ben profesör olduğumu iddia etmiyorum. Ben her programa deli gibi çalışıyorum. Ben çok çalışkan bir öğrenciyimdir. Okulda edebiyat bölümündeyim. Burslu bir öğrenciyim. Her zaman not ortlamam 4 üzerinden 4. Güzel makaleler yazıyorum. Tarih bana ilham verir. Tarih okuduktan sonra hep içimden şiir yazmak geliyor; çünkü beni çok heyecanlandırıyor. Şiir okumaktan çok tarih ve felsefe okumak bana ilham veriyor. Şunun da farkındayım iyi de yapsanız kötü de yapsanız medyada her zaman eleştiriliyorsunuz. Herkese kulak vermeye başlarsanız ya şizofren olursunuz ya sinir hastası olursunuz. Mutsuz olursunuz bir kere o kesin. Bazıları da süs der. Ben süs olmadığımı biliyorum. O yüzden kulak asmıyorum. Ama belli mevzularda insanları zehirlemelerine tahammül edemiyorum. Milliyetçilik bence önemli bir zehirleme konusu. Çirkefce mailler geliyor. ‘Bu semtten canlı çıkamazsınız’ gibi mailler geliyor.

devamı burada:

http://www.gazetecil...-news15589.html

#63 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2010 - 20:13

Küçükken de güzelmiş, şimdi de öyle.
Akıllı bir bayan olduğunu hep söylüyorum.
Allah bana bağışlasın. :)

Teşekkürler antiqa , bunu hiç unutmayacağım. :)

Değişiklikler Kaydedildi...

#64 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2010 - 20:18

valla sırf senin için uğraştım bu röportajı buraya koymaya. altına da emeğe saygı + rep yazacaktım unutmuşum. :blush:

#65 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2010 - 21:03

Emeğine de sana da kurban antiqacığım :blush:

#66 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 21.05.2010 - 12:29

#67 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 21.05.2010 - 12:36

tarih dergisi vardı herhalde, onunla ilgili bişeyler olsa gerek *lan
bi de senkronizasyonu düzgün olan bi video bul :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#68 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 20:35

TÜRK ERKEĞi PROBLEMLi

Gönderilen Resim

Emre Karayel’in CNN Türk’te yayınlanan ‘Menemen’ adlı programına konuk olan Pelin Batu, ‘Karşı Cephe’ adlı bölümde kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Türk erkeğinde anne takıntısına çok sık rastladığını söyleyen Batu, “Dominant anneler, çocuklarını paşam, padişahım, kahramanım diyerek yetiştiriyor. Dolayısıyla çoğu çok problemli adamlar oluyor. Benim annelerle sorunum yok. Anneler çocuklarını canavara dönüştürüyor, sorun orada” dedi.
------------------

Herşeyi geçtim de arkadaş bu kız bana göz atıyo belli oldu artık.
Menemen doğumluyum ya ben, gel diyo , bak senin için Menemen programına katıldım, anla artık seni ne çok seviyorum diyo.
Abi karar veremedim gitsem mi acaba ? :mad1:

Pelin Batu Galeri

#69 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:22

dokuz aga sana mı demiş :mad1:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#70 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:23

dokuz abi gel gidip anasından istiyek bak ben süper görümcelik yaparım istersen paca sor :mad1:
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#71 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:38

dokuz aga sana mı demiş :mad1:

Yok o sözleri bana dememiş.
Bana öyle sözler söylemez, çekinir *gla

Pikaçu damat olmaktan korkuyorum.. *fiuv
Yoksa çoktan istetirdim de..

#72 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 23.05.2010 - 22:49

:mad1:

Bu mesaj pikaçu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.05.2010 - 23:03

SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#73 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.05.2010 - 11:34

fO2RQ3NvwUE

#74 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.05.2010 - 12:08

*hehe Bardakçı'da üstüne üstüne gidiyo.

#75 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 24.05.2010 - 15:21

terbiyesiz işte *zong
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#76 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 24.05.2010 - 15:29

*zong
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#77 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2010 - 10:19

Kimse abartmasın şu hatunu ya.. Gerçekten abartılacak hiç bir yanı yok.. Aksine evde kardeşi Arda ile beraber çırılçıplak ( bildiğiniz anadan doğma ) dolaşacak kadar ve bundan kesinlikle hiç utanmadıklarını ve hoşlandıklarını söyleyecek kadar da ahlaksızın teki.. - Ya da benim ahlak anlayışıma uymuyor diyelim..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#78 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2010 - 12:37

Ooofff! Burda kan çıkar.. Demedi demeyin P:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#79 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2010 - 13:20

Ya Tarihin Arka Odası nda bunu o kadar bozuyorlar, o kadar laf sokuyorlar.. Yok hatun hiç tınlamıyor bile, bi ekrana çıkayım arzusu, bi bakın ben ne akıllı kızım göstereyim arzusu.. Yüzsüz de ayrıca.. Dokuzharf kusura bakma evlenmeyi falan düşünüyorsun ama senin gözüne perde inmiş, gerçekleri gör.. Yarın öbürgün misafir falan geldiğinde evinize anadan doğma çıkar bu misafirlerinin karşısına utanma yok ne de olsa.. :P
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#80 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.06.2010 - 13:30

Ben evlendikten sonra evde giyinik olacağımı kim söyledi ki ? Gönderilen Resim
Pelin'in kulaklarını çekerim ben, sadece benim yanımda öyle dolaş derim.
gLamour *böö Gönderilen Resim