İçerik değiştir

- - - - -

Türkiye İle Rusya Arasında Vize Kalkıyor.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 34 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 16:49

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki iyileşmenin bu yıl çok daha hızlı seyredeceğini belirterek, "2010 yılının sıçramada bir milat olduğuna inanıyoruz" dedi. Türkiye ile Rusya arasında vizelerin kaldırılması için Putin'le görüşeceğini belirten Erdoğan, dış politika konusunda kendilerini eleştiren muhalefete de yüklendi.

http://www.cnnturk.c...50.0/index.html

aslında haber vize kalkıyor mu? diye bir soru cümlesiydi ama böyle daha ilginç olur diye ben kendim başlığı böyle attım. *zong

#2 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 16:55

eğer kalkarsa sende dahil bütün erkekler rusya ya transfer olursunuz biliyon demi antiga *zong

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 16:58

Güzel hatunların memleketi vizesiz.
Sabah kahvaltısı pariste, öğlen yemeği papua yeni ginede, akşam eğlencesi istanbulda, gece fingirdeşmesi rusyada. *zong

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:00

pisler *zong

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:01

biliyom epru
ama ben gitmem oralara ya ben masumum. *zong

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:02

Şunun gibi bakan bir tane Türk kızı göster bana epru.

Gönderilen Resim

*zong

#7 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:05

profilime gir *zong

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:08

Profilinde kimse yoktu. *zong :)

#9 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:09

iyi de dokuzcum adamlar ekonomi gelişsin diye yapıyorlar.
o kızı görmeye gidesin diye değil *zong

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:11

Farkındayız antiqacım *zong
Biz epru ile farklı yönden bakıyoruz olaya.

#11 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:13

rusya bu boru değil, hayatta kalkmaz o vizeler, demesini de biliyoz biz antiqa *zong

#12 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:13

ben de farkında olduğundan farkındasız değildim aslında (farkındasız ne oluyo ki) fesatlık yapayım dedim *zong

#13 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:15

yok yok illa sana da bi kız ayarlamamı istiyosun Rusyadan anladım ben antiqa *zong
ecehan hoş geldin. :)

#14 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:16

antiqa şu başlıklarla oynama bak şimdiden uçak biletini ayıranlar olmuştur belki de *zong

hoşbuldum ayol :)

Bu mesaj ecehan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.01.2010 - 17:17

Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#15 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 17:27

Rusya’da devletin öncelikli uygulanması gereken ulusal projeleri arasında en başta yer alan nüfuz azalması sorunu ile mücadelede olumlu sonuçlar alınmaya başlandığı görülüyor. Geçtiğimiz hafta Rusya Federasyonu Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı, 2007 yılında son 15 yılın en yüksek doğum oranına erişildiğini açıkladı.

Bakanlığın verdiği rakamlara göre, geçtiğimiz yıl Rusya’da 1 milyon 602 bin 387 çocuk dünyaya geldi. Bu rakamın 2006 yılından 122,75 bin fazla olduğu kaydedildi. İkinci ve üçüncü çocuk sahip olma oranı da yüzde 33’den yüzde 42’ye yükseldi.

Rusya'da doğum oranını arttırmak amacıyla ikinci çocuğa 10 bin dolar yardım verilmesi gibi teşvik politikaları geliştiriliyor. Hatta metro girişlerinde üç çocuğunu kucağına almış bir anne fotoğrafı üzerinde “Sizin yeni rekorlarınıza ihtiyaç duyuyoruz.” ifadeli bilboardlar asılıyor.

Diğer yandan uzmanlar ülkedeki asıl sorunun ölüm oranının çok yüksek olmasını gösteriyorlar. Her 21 saniyede bir doğum gerçekleşen Rusya’da her 15 saniyede bir kişinin öldüğüne dikkat çeken uzmanlar bu durumda açığın kapatılması için projelerin artırılması gerektiğini savunuyor.

Rusya’da 2007 yılı “çocuk yılı” ilan edilmişti. Bu yıl ise “aile yılı ilan edildi. Bu yılda aile yapısının desteklenmesi için eğitim ve mali destek programlarının düzenlenmesi planlanıyor.

Demografik sorun, ülkenin büyük sorunlarından birisi olan alkolizmle birlikte ülkenin iş gücünü olumsuz etkiliyor.

Açıklanan son BM raporunda, 2050 yılında Rusya'nın nüfusu 30 milyon daha azalacağı ifade ediliyor.

Haber: Emre Çetinkaya

Putin amca,doğum oranını arttırmada epey yol almış ama yeterli görülmüyor.Özellikle alkole bağlı ölüm oranları yüksek seviyelerdeymiş.

Şimdi Türkiye'ye vize kalkmış.

Önerim şudur,

Türkiye'nin az gelişmiş Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki işsiz ama,aynı zamanda gürbüz,yapılı ve kaslı erkeklerimizi,iki ülke arasında imzalanacak "nüfus azalaması ile ortak mücadele ve işbirliği" anlaşması ile Rusya'ya gönderiyoruz.Rusya,bu iş için Türkiye'ye sıfır faizle ilk 10 yılı ödemesiz kredi veriyor.

Hükümet bu krediden,gönderdiği erkek vatandaşlarına KOBİ kredisi şartları ile kredi veriyor.Rusya'daki işini bitiren vatandaşlarımız aldığı bu krediyle yaşadığı bölgede işyeri sahibi oluyor ve diğer işsizleri de istihdam ediyor.Hükümet,bir batında ikiz veya üçüz doğurtan vatandaşlarımıza da,primin yanı sıra "üstün hizmet madalyası" vermeyi de ihmal etmiyor.

580023663830.jpg

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 18:23

bütün erkekler gidebilir, kişi başına düşen gelir artar kalanlara :)

gene ne varsa türk kızında var *zong

konsept; akp 80 öncesi sloganı mı canlandırıyo yoksa, hani komünistleri rusya ya sürme planı, chp hemen eleştirmeli bu vize olayını, rejim açısından her halikarda sakat =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2010 - 14:29

........................

Putin amca,doğum oranını arttırmada epey yol almış ama yeterli görülmüyor.Özellikle alkole bağlı ölüm oranları yüksek seviyelerdeymiş.

Şimdi Türkiye'ye vize kalkmış.

Önerim şudur,

Türkiye'nin az gelişmiş Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki işsiz ama,aynı zamanda gürbüz,yapılı ve kaslı erkeklerimizi,iki ülke arasında imzalanacak "nüfus azalaması ile ortak mücadele ve işbirliği" anlaşması ile Rusya'ya gönderiyoruz.Rusya,bu iş için Türkiye'ye sıfır faizle ilk 10 yılı ödemesiz kredi veriyor.

Hükümet bu krediden,gönderdiği erkek vatandaşlarına KOBİ kredisi şartları ile kredi veriyor.Rusya'daki işini bitiren vatandaşlarımız aldığı bu krediyle yaşadığı bölgede işyeri sahibi oluyor ve diğer işsizleri de istihdam ediyor.Hükümet,bir batında ikiz veya üçüz doğurtan vatandaşlarımıza da,primin yanı sıra "üstün hizmet madalyası" vermeyi de ihmal etmiyor.

Ben bu işi biliyorum vesselam,harcanıyorum buralarda. :) Gerçi ülkeker değişik ama olsun.Ahan da aşağıda kanıtı....

Moğolistan 20 bin Türk erkeği arıyor

Bir yanında Rusya, diğer yanında Çin... Orta Asya'da denize kıyısı olmayan, gözalabildiğine ovalardan, çayırlardan oluşan bir ülke. Yüzölçümü 1.5 milyon metrekare yani Türkiye'nin iki katı... Nüfusu ise sıkı durun, sadece ve sadece 3 milyon.

Bu ülke Moğolistan. Büyük Moğol İmparatoru Cengiz Han'ın ülkesi...

Bölgesel iki süper gücün arasına sıkışmış, yıllarca Rusya'nın egemenliğinde kalan Moğolistan, tarım, madencilik, hayvancılık ve turizme dayalı bir ekonomiye sahip. Dış ticaret hacmi sadece 3 milyar dolar ülkenin 45 milyon hayvanı var. Moğolistan atların en özgür dolaştığı ülke.

Moğolistan'ın Türkler için önemi ise farklı. Orhun Abideleri, Göktürk Anıtları ile Türk tarihi açısından da ayrı bir değer taşıyor.
Ak Parti hükümeti de bu farklılığın farkında ve "Moğolistan dâhil Orta Asya ülkeleriyle artan ölçüde derinlikli bir işbirliği dokusu geliştirilmesi" politikası doğrultusunda ilişkileri sıcak tutuyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği Moğolistan'da dört adet Türk okulu var. Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) kanalıyla bu ülkede çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalardan biri de Orhun Kitabeleri'ne giden Bilge Kağan yolunun yapılması oldu.

İki ülke arasında dış ticarete gelince, burada çok sevindirici bir durum yok. Moğolistan'ın 3 milyar dolarlık ticaret hacmi içinde Türkiye'nin payı 2008 rakamlarına göre sadece 7 milyon dolar civarında.

Üçüncü komşu Türkiye

Coğrafi olarak sıkışmış kalmış olan Moğolistan da bu tarihi bağlar nedeniyle Türkiye'yi "üçüncü komşu" ülke olarak görüyor. Karşılıklı işbirliği için atılan adımlar hızlanıyor.

Heyetler geliyor, gidiyor. Önümüzdeki günlerde ise Türkiye'ye yeni bir heyet gelecek. Ama bu kez heyetin bavulunda farklı bir dosya var.
Nedir bu? Moğolistan giderek azalan nüfusuna çare arıyor. Rusya'nın egemenliğinde geçen yıllar boyunca işi, gücü olmayan müslüman Moğol erkeklerinin büyük bölümü alkolün pençesine düşmüş. Moğolistan'da erkek nüfus azalıyor. 6 kadına bir erkek düşüyor.
Erkek sayısının bu kadar az olması yüzünden başlık parası kadınlar için değil erkekler için isteniyor. 45 milyon hayvan, başlık parası için önemli bir kaynak.

Moğol hükümeti giderek artan bu endişelerini gidermek için şimdi Türkiye ile farklı bir talepte bulunuyor. Türkiye'den 20 bin erkek istiyor.
Bu aşamada görüşmeler sürüyor. Önceki gün bu konuda çalışmaları yürüten bir yetkili ile sohbet ettik. Moğolistan'da erkek sayısının azlığının ülkede önemli sıkıntılar yarattığını söyleyen yetkili, Moğolistan'dan önümüzdeki günlerde üst düzey yetkililerden oluşan bir heyetin geleceğini anlattı.

Heyetle bu konuda nasıl bir yol izleneceğini konuşacaklarını söyleyen yetkili, "Halk, Ruslar kökümüzü kuruttu diyor. Türk erkeklerinin çalışkan olduğunu düşünüyorlar. Türk erkekleri gelirse kendi erkeklerinin de silkineceğini düşünüyorlar" diyor.

Moğolistan deyip geçmeyin. Ülkede madencilik, tarım ve turizm konusunda ciddi potansiyel var. Topraklar tertemiz, bakir bir doğaya sahip. Bu arada tarım dedik diye korkmayın nüfusun yüzde 51.2'si de şehirlerde yaşıyor. Ciddi bir şehirleşme var. Okuma yazma oranı da yüzde 95.

20 bin Türk erkeği nasıl seçilecek bilmem ama seçilenin başına talih kuşunun konacağı ortada.

580023663830.jpg

#18 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2010 - 03:02

düşününce, vize kalkarsa ( ki son okuduğum bi kaç habere göre kalkmış) olası diyaloglar şöyle mi olur ne;

- memduh abi nereye böyle ?
- petersburga
- hayrola inşaallah ?
- kız istemeye gidiyok

allaam :)
( bu arada petersburg, rusya' nın dimi, yanlış hatırlamayalım da )

#19 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.01.2010 - 03:14

kız zenit petrsburg şehrinin takımı ya fatih tekke de zenit te , zenit de rusya liginde bak böyle sağlama yaparsan doğruyu bulursun :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#20 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 25.01.2010 - 03:32

onlarda bize gelebecek mi :) o zaman kesinkez kesin evde kaldım anacım :P
SABIRRRR SABIRRR SABIR........