İçerik değiştir

İsrail Den Bi Diplomatik Rezalet Daha..

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 29 yanıt verildi

#1 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 14:24

Büyükelçiyi böyle ağırladılar

--------------------------------------

İsrail Yediot Ahranot gazetesinde yer alan bir haber, Türkiye İsrail ilişkilerinde gelinen son durumu ortaya koydu.

İsrail’in "Kurtlar Vadisi" dizisine ilişkin rahatsızlığı iletmek üzere Türk Büyükelçisi Çelikkol’u Bakanlığa davet eden İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayalon’un, Türk Büyükelçisini daha alçak bir kanepeye oturtmasını ve bunu görüntülemek üzere medyayı davet etmesi ortalığı karıştırdı. Yiyecek veya içecek herhangi bir şey ikram etmediği Çelikkol’un medya önünde elini sıkmayı reddeden Ayalon, İbranice olarak da "Bizim altımızda oturduğunu ve burada sadece bir bayrak bulunduğunun görünmesini istiyoruz" dedi.

AYALON ÖZÜR DİLEMEYİ REDDETTİ

Tepkilerin üzerine Ayalon da, Büyükelçi Çelikkol’dan "özür dileme"yi reddetti. Ancak Jerusalem Post’a göre Ayalon, Çelikkol’u küçük düşürmek istemediğini "sadece bir mesaj iletmek istediği"ni ifade etti.Çelikkol’a yönelik davranışı "standart diplomatik muamele" olarak nitelendiren Ayalon, "Özür dilemeyeceğim. Aslında Erdoğan’ın söylediklerinden ve tv dizisinden dolayı özür dilemesi gereken Türklerdir" şeklinde konuştu.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#2 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 18:32

Öyle başa , böyle şimşir tarak..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 18:57

işte o alçaklık;

Gönderilen Resim

israil'li bir diplomat türkiye'ye gelir elbet. işte o vakit bu israil'li diplomatı tek ayak üstünde bir saat bekletme cezası verilmesini istiyorum.

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 19:12

Madem ki iş bu noktaya geldi. Türkiye gemileri yakıp büyükelçisini çekip ilgili bakanın istifasını istemeli ve istifa gerçekleşmeden israil ile bütün ticari ve diplomatik ilişkilerini askıya alacağını kamuoyuna açıklamalı.

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.01.2010 - 19:13

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 19:17

kriz çıkaran sahneler;

http://video.habertu...deo/index/40631

#6 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 19:21

Bırakın artık Türk devletinin haysiyeti üzerinden siyasi şov yapmayı. Bu düzmece şeyleri yemiyoruz artık.

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 19:25

şaka maka buna verilecek en iyi cevap bence; çağıracaksın israil'li büyük elçiyi. en iyi şekilde ağırlayacaksın sonra da kameralar karşısında elçiye zeval olmaz diyeceksin.
bu yapılan ayıptır ve lakin israil'in ayıbıdır. kendi kendini küçük düşürmektir. türkiye'nin bundan bir kaybı olmaz.

#8 ReALizm

ReALizm

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 344 Mesaj

Gönderim zamanı 12.01.2010 - 21:05

Bu yahudi pisliklerden nefret ediyorum,
Adolf hitler demişki, "Bir gün bana küfür edeceksiniz, bu yahudilerin tamamanı öldürmediğim için"
Ja, ich Komme dayzınşöln, undebach, ja şayze ahanda bunuda ben dedim, ne anlama geldiğini bilmiyom valla *fiuv

#9 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 10:05

Tezgah! Kaybedilen milliyetçi oylara oynanıyor.

580023663830.jpg

#10 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 13:35

İsrail özür diledi, Ankara açıklamayı inceliyor

İsrail’le “alçak koltuk” krizinde yumuşama: İsrail resmen özür diledi. Ayalon'un açıklamaları yeterli gelmeyince Netanyahu devreye girdi. Şimdi Dışişleri Bakanlığı, İsrail Başbakanı'nın açıklamasını inceliyor.

İlk adım, skandala imza atan Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’dan geldi.

Zeynep Gürcanlı YAZIYOR

Ayalon dün akşam bir açıklama yayınlayarak, “Türkiye’de İsrail’e dönük saldırılarla ilgili protestom halen geçerli… Ancak yabancı büyükelçileri aşağılamak benim yöntemim değildir ve gelecekte pozisyonumu daha kabul edilebilir diplomatik yollarla göstereceğim” dedi.

Ancak, karışık ifadeler taşıyan bu açıklama, Ankara’da tam bir “özür” olarak algılanmadı.

Bunun üzerine, bizzat İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu devreye girdi.

İsrail Başbakanlığı bu sabah erken saatlerde bir bildiri yayınladı.

Netanyahu adına yayınlanan bildiride, “Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayalon’un tepkisini belli etmek için daha uygun diplomatik yollar kullanması gerektiği” belirtildi.

Bildiride, Türkiye’nin beklediği kilit cümle ise hemen ardından geldi:

“İsrail Başbakanı, Ayalon’un özür dilemesinden memnuniyet duymaktadır.”

Böylece İsrail devleti, Türk Büyükelçi Oğuz Çelikkol’a yapılan skandal uygulama konusunda özür dilendiğini, “en üst düzeyde” ifade etmiş oldu.

ANKARA İNCELİYOR

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Ayalon'un açıklamasını yeterli bulmadı. Şimdi Netanyahu'nun açıklamasının orijinal metni bekleniyor.

Özürle ilgili tutum da orijinal metin incelendikten sonra netleşecek. Ankara'da bugünkü açıklamaların ardından şimdi gözler Savunma Bakanı Ehud Barak'ın ziyaretine çevrildi.

Kaynaklar, Barak'ın Türkiye'de vereceği mesajların kritik önem taşıdığını belirtiyor. Çelikkol, bu ziyaret nedeniyle Ankara'ya geliyor. Geri dönüp dönmeyeceği ise tamamen Barak'ın buradaki değerlendirmelerine bağlı.

“PROTESTO HAKLI”

Diğer yandan Netenyahu’nun bildirisinde ilginç bir unsur daha vardı.

İsrail Başbakanı, Ayalon’un Türkiye’ye yönelik bu protestoyu gerçekleştirmekte “haklı” olduğunu da vurguladı. Sadece, Dışişleri Bakan Yardımcısı’nın “bu haklı tepkisini gösterirken, izlediği yöntemin yanlış olduğu” da kaydedildi.

http://www.hurriyet....971.asp?gid=229

#11 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 13.01.2010 - 14:46

Küçük Amerika'yı dize getirdik helal olsun.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#12 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2010 - 13:01

Artık her şeye şüpeyle bakar oldum....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#13 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2010 - 08:34

Gönderilen Resim

İsrail'li askerlerin eğlence anlayışı!

Adolf Hitler keşke birkaç yıl daha yaşasaydı..

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#14 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 15.01.2010 - 15:31

O elçiye saygı istiyorsan eğer...
Yılmaz ÖZDİL

İsrail Büyükelçimiz gene de şanslıydı, alçakta malçakta, hiç olmazsa oturacak bir yer verdiler adama... Herhangi bir Türk vatandaşı, herhangi bir Türk büyükelçiliğine gitse, bırak sandalyeyi, oturması için tabure verirler mi?

*

Kapıdan sokmuyorlar.

*

Yurtdışında başı derde girdiği zaman, konsolosluktan yardım almayı başarabilen bi tane Türk gösterin bana, sadece bu yazıyı değil, bu sayfayı komple yırtar, yerim... Yağmura yakalan, saçağın altında durmana bile izin vermezler.

*

Hatta, yaklaşmanı bile sevmezler... Nasıl mı? Öğrencilik yılları İtalya’da geçen, Show Haber’in anchorman’i arkadaşım Korcan Karar, habire anlatır... Bir gün okuluna giderken, Roma Elçiliğimizin önünden geçiyor, elini hasretle duvara sürtüyor. Hesapta vatan toprağıdır, Türkiye’ye, İzmir’e dokunmuş gibi hissediyor, gözleri yaşlı... Daha köşeye gelmeden içerden fırlayıp, yakasına yapışıyorlar Korcan’ın iyi mi... “N’aapıyosun, terörist misin!”

*

İnanmayan varsa, lütfen şu anda, mesela Paris veya Londra Büyükelçiliğimizi arasın, “Ölüyorum” diye... Açarlarsa, dişimi kırarım. İnleye inleye telesekretere verirsiniz son nefesinizi.

*

Bakın, telesekreter dedim aklıma geldi. Arayın... Vize için 3’ü, pasaport için 5’i, İngilizce için 9’u tuşlayın filan cevabı gelir... 3’ü 5’i tuşlayın, havagazı... İngilizce için 9’u tuşlayın, şak diye açarlar... Ki, aman ha yabancıdır, mağdur olmasın!

*

20 senedir Almanya’da yaşayıp, konsolos görmeyen vatandaşımız var... Ama, farz edelim gazeteciysen, bulursun adamını, papyonlu garsonların patlattığı şampanyalar eşliğinde düğün bile yapabilirsin konsoloslukta!

*

Keriz yerine konman da cabası... Almanya’da notere git. 5 Euro, makul... Ama, Deniz Feneri’nin noterini kabul eden bizim konsolosluklar, Alman noterini
kabul etmezler. İlla konsolosluktan yaptıracaksın o işlemi, 35 Euro! Yani, devletin seni söğüşlemesi için illa Türkiye’de oturmana gerek yok, dünyanın neresine gidersen git, kazığı kıçında.

*

E haliyle merak ediyor insan...

Kendi vatandaşına değer vermeyen bir devlet, kendi elçisine değer verilmesini elalemden hangi hakla bekler?

*

İsrail yaptı bir hıyarlık...

Neticede özür diledi.

Bizden kim özür dileyecek?

580023663830.jpg

#15 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj
  • İlgi Alanları:ömer,şems,yunus

Gönderim zamanı 15.01.2010 - 15:40

hepicinizden ben özür dilesem
olmamı
gezinen bir gölgedir hayat,
gariban bir aktör bir ileri bir geri saatini doldurur.
ve sonra duyulmaz olur sesi,
bir masaldır gürültücü bir salağın anlattığı,
ki yoktur hiç bir anlamı .

#16 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2010 - 12:32

hepicinizden ben özür dilesem
olmamı

olmaz. İyisimi Tayyib bey gibi '' müzik notası'' vermek bu ülkeye.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#17 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2010 - 13:25

BARAK ANITKABİR DEFTERİNE YAZDI; “BARIŞ İÇİN ONUN MİRASINDAN İLHAM ALIYORUZ”

Barak, Davutoğlu ile görüşmesinden önce Anıtkabir'i de ziyaret etti. Barak’ın, Anıtkabir Özel Defteri’ne, "Savaşta ve barışta bir kahraman olan Kemal Atatürk'e büyük takdir ve hayranlık duygularımla buradayım. Bölgemizi barış ve istikrarlı kılmak için onun mirasından ilham alıyoruz," diye yazdığı öğrenildi.

Kaynak: gerçekgündem

Bu İsrail'liler gerçekten çok p...lar , adamların damarına damarına basıp gıcık ediyorlar :))

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,

#18 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 17.01.2010 - 13:33

bu dünyada gelmiş geçmiş en büyük lider HİTLERDİ *gun başkada bişe demiyorum bide staline arkasını dönmeseydi 10 numara olucaktı dünya :)

o zamanda köpürmüyo bu sabunlar diye laf ederdik ama :)
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#19 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 17.01.2010 - 18:49

israil amerika yalakalığı yaparsan her daim sonucuna da katlanırsın. otur derlerse oturursun kalk derlerse kalkarsın.. sandalyeye otur derlerse sandalyede otururursun ya da alçak koltukta..

sen barzaniye talabaniye hatta apo ya sıcak koltuklar sunarsın herkesin sana o sıcak koltukları sunacağını mı sanarsın.. bilmez misin ki bu hal ve tavırlara şaşarsın

#20 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2010 - 19:31

Gönderilen Resim 2009

Gönderilen Resim 1986

Aslında ilerleme var da diyebiliriz.Dün,yere çöken diz kapaklarıydı,bugün sandalye bulan poponun kaba eti.Ha gayret,diz çökme,oturma...Allahın izniyle ayağa kalkıp dimdik duracağız cümle gavurun önünde.

580023663830.jpg