İçerik değiştir

- - - - -

Winamp'ta Şarkıları Otomatik Etiketlemeyi Biliyor Musunuz?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 ReALizm

ReALizm

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 344 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2009 - 01:36

Şimdi arkadaşlar internetten indirdiğimiz şarkıların çoğunda şarkı ismi/sanatçı ismi yerine sitenin ismi yazar. Bende bu şarkıları winampta şarkının üstüne sağ tıklayıp dosya bilgisini göster (Kısayolu Alt+3) deyip, oradan şarkı ile ilgili bildiğim bilgileri girip tamam deyip şarkı bilgilerini bildiğim kadarıyla düzenlerim.

Ama biraz önce bir şey keşfettim, şarkı bilgilerini düzenleme penceresinde sağ alt tarafta Otamatik Düzenle seçeneğine bastım şarkı bilgilerinin tamamı kendiliğinden geldi, acaba bilgileri yazılı olan sonraki şarkıyamı geçti diye düşündüm ve başka bir şarkı ile yine denedim, sonuç yine aynı, şarkı ile ilgili bilgiler kendiliğinden geliyor. şarkı adı, sanatçı adı hatta hiç bir bilgi yazılı olmamasına rağmen bilgiler otomatik geliyor.

Şarkı bilgileri şarkının içine gömülüde oradan mı geliyor acaba diye düşündüm, bunu denemek için internet bağlantımı kesip tekrar denedim eşleşme yok dedi, demekki bilgileri internetten alıyor, ama nasıl?

Hemen kafamda bir kurgu oluştu. Demekki ilgili şarkının bilgilerini bana veren pc/insan/yada başka bi alet , her ne idüğü belirsiz şey, neyse ney, birşey dinliyor ve bana bilgileri yolluyor :baby1:
nasıl oluyor bilmiyorum ama bu olay çok hızlı gelişiyor, otamatik düzelte bastığım zaman 1 saniyede geliyor bütün bilgiler *upss

Denemenizi tavsiye ederim. Yada bunu daha önceden zaten biliyorduk diyorsanız cevabım "ne yapayım ben şimdi öğrendim"

Bilmiyenlere faydalı bir bilgi bence.

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2009 - 01:42

Hepsinde doğru sonuçlar olmuyor ama :baby1:

#3 ReALizm

ReALizm

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 344 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2009 - 01:45

Şimdilik hep doğru sonuçlar aldım ama ilerliyen zamanda neler olur bilmem. Bakalım bira kullanayım :baby1:

#4 ReALizm

ReALizm

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 344 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2009 - 02:13

Peki bunun nasıl çalıştığı hakkında bilgisi olan yok mu?

#5 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 20.12.2009 - 02:33

Gracenote veritabanından çekiyor bilgileri.
Bildiğim kadarıyla, bilgiler kullanıcı kaynaklı olduğu için her zaman doğru çıkmayabiliyor..
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif