İçerik değiştir

- - - - -

Açıklanmayan Tek Şey : Aşk !...

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 19.12.2009 - 16:13

Aşk; anlatılması en zor olan sanat. Açıklanmayan tek şey: AŞK !...
"Denetçi anlamaz, tarihçi atlar, terzi bir araya getiremez, sanatçı elden kaçırır."
(Cemal Süreya)

Aşk cesaret ister, kocaman bir yürek ister.
Aşk hayata karşı işlenilen en doğru suç ortaklığıdır, Aşk hayatın tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak inkar etmek de asla yakışık olmaz...
Niçin aşk?...
Nedir bu aşk denilen şey, elle tutulmaz gözle görülmez bir şeyse nedir bu yaşanan somut acılar, güzellikler?...
Tek başına aşkı tanımlamak her şeyden soyutlamak mümkün mü? Hayır !...
Nedir şu aşk?...
Aşk hayatın bize hazırladığı en güzel sürprizdir, bu yüzden de kalpleri ne zaman ele geçireceği hiç belli değildir. Daha ne olduğunu bile anlayamadan onun hükümdarlığına giriverirsiniz.
Aşk; en yalın biçimde anlatılan tek kavramdır o, adı kendisidir zaten. Onu anlatmak için sonu gelmez cümleler kurmanıza gerek yoktur, "Aşık oldum" dediğiniz an akan sular durur, küçücük çocuk bile sizi rahatlıkla anlayabilir, çünkü aşkın dili tektir. Aşkın zamanını biz ayarlayabilseydik eğer ve kime neden aşık olduğumuzu anlayabilseydik, aşkın sırrını da çözerdik herhalde. Ama o zaman da aşkın insanı alıp götüren büyüsü tamamen kaybolurdu.
Aşk hayata karşı işlenen en güzel ve en doğru suç ortakIığıdır, aşk hayatın bütün tekdüzeliğine, bütün sıradanlığına en soylu başkaldırıdır. Ondan korkup kaçmak hiç kimseye yakışmaz. Ve elbette yaşanılan aşkı suçlamak, yargılamak, karalamak, inkar etmek de aşka yakışık kalmaz. Bu önce haksızlık, kendinize saygısızlık olur. İnsan sonuna kadar savunmalı aşkını, karşılık görmesede, acı çekeceğini hissetsede, yarın terk edileceğini bilsede, ailesini karşısına alacağını bilse de taviz vermemeli aşkından, "Seni Seviyorum" diyebilmeli göğsünü gere gere. Aşk iste o zaman aşktır. Ve bunun doğrusu yanlışı yoktur, zaten aşkın kendisi doğrudur, kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.
Aşkın zamanı yoktur, hep hazırlıksız yakalar insanı. Evli olmanız, sevgilinizin olması, bir ayrılığın taze yaralarını kurutmaya çalışmanız, bağlılıktan korkmanız, ailenizden çekinmeniz, hatta sevilenin hapse girmesi bile onun hiç mi hiç umurunda değildir. İşte aşk bütün bunlara tek başınıza karşı gelebilme yürekliliğidir, belkide yeni hayata geçebilme yolu...
Aşkın ne zaman gelebileceği belli olmadığı gibi, ne zaman gideceği de hiç belli değildir. Fazla vakti yoktur onun, uzun süre beklemeye ve bekletilmeye tahammülü de yoktur. Bir başka göze bakmaya, bir başka tene dokunmaya başlaması o kadar da zor değildir. Aşktan değil, onun kaçmasından korkun ve doğruluğuna yanlışlığına bakmadan sonuna kadar savunun aşkınızı.
Biliyor musunuz , hayat zaten kocaman bir yalan, bu kadar sahteliğin içinde gerçek ve doğru olan tek güzellik AŞK. Lütfen ona haksızlık etmeyin...
Aşkınıza, size aşık olana sahip çıkın ve onu kaybetmeyin.
Benim hiç aşkım olmadı, bir sefer oldu oda platonikti, imkansızdı. Fena halde kaybettim, acısı yıllarca sürdü yüreğimde. Uğrunda şiirler, yazılar yazdım. Gece yarıları iktisat okudum, hüzün biriktirdim, hayatta var olmak için, acılara dayanmak adına..

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#2 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 15:52

kime karşı duyuluyorsa bu aşk, doğru insanda işte odur.

bunu saymazsak gerisi doğrudur güzeldi =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#3 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 16:05

anladım artık ben yaa, aşk bana boyumdan aşrı.. ki zaten aşk dediğin ayrıntılarda gizli.. valla bak.. herkes sevgilisine çiçek alır, saat alır, incik boncuk alır, bokunu çıkarır araba alır, en kral lafları eder aklını alır, ama önemli olan pahası olmayan beş lira bile ederi olmayan detaylarla büyütmek karşındakini.. ee bu da benim hakedebileceğim bi halt olmadığından, aşk bana boyumdan aşrı arkadaş iştee

şu vakitten sonra değil aşkı anlamaya çabalamak, açıklamaya yeltenmek, sadece insan olabilmenin gereğini yerine getirmeye çalışsam kafi.. bi de her daim bi tane yakacak sigaram varsa değme keyfime.. böyle de mutlu olabilirim heralde.. yani inşaallah.. ama ömrü daha mutlu olmak için aşık olup da harcayan cahil aklı da sırası gelmişken öpeyim

( abartmış olabilirim, abarttığım yerleri silin, kovun, küfür edin bişey yapın yeaap :P )

#4 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 23:37

Aşkı anlamak ve ya anlamaya çalışmak yanmak ve yok olmak demek.....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#5 YıldızTozu

YıldızTozu

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 471 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 23:43

şu vakitten sonra değil aşkı anlamaya çabalamak, açıklamaya yeltenmek, sadece insan olabilmenin gereğini yerine getirmeye çalışsam kafi..

ooooffffff offf! :D

dediğin gibi onsuz da oluyordur, olmadı da ne oldu şunca sene...çok sıkıldım, ölelim artık yaa..:D
Bir ömür benimle kal demiyorum ki sana!..
Sadece son nefesimiz aynı olsun...
Hayat yolculuğuma son noktayı koyarken...
Gönül rızasıyla son bir kez bakıp şu ***** dünyaya...
Son bir derin nefes çekip ciğerlerine
benimle ölebilir misin?../Ölünmez..Bir kişi yalnızdır, İki kişi iki yalnız..

#6 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 23:47

İnsan olabilmenin gereği acaba Aşklamı mümkün?Yani olabilirmi?Aşk insanı diğer varlıklarda ayıran bişey mi?İnsanı insan yapan değerlerden birimi?

#7 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2009 - 00:02

yov nalagası var abi yovv.. madem aşık olmayı beceremiyoruz, istesekde olamıyoruz, olsak da elimize yüzümüze ve bilhassa hötümüze bulaştırıyoruz, o zaman olabileceğimizin en iyi versiyonuyla insan olup ölmek daha bi şey gibi.. ney gibi ? hayır keman gibi ( olmadı biliyoz :D )

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2009 - 12:44

Ne diyeyim sende haklısın....