İçerik değiştir

- - - - -

Korku romanları

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 36 yanıt verildi

#1 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 25.02.2006 - 13:17

gerçek üstü olaylar bu kadar mı güzel anlatılır...bu kadar mı korku salar bir roman okuyanın yüreğine beynine...tek geçerim Stephan King'i....korku filmine gitmekten iyidir bence.....
hemen hemen tüm kitaplarını okudum...
ama size şunu söyleyeyim, kemik torbası ve hayvan mezarlığını tek geçerim...
hayvan mezarlığı....aman allahım, okurken aklımı yitirme derecesine geliyordum...hele romanın finali müthiş....sırf o final için okunur....
size tavsiyem, esaslı bir korku yemek istiyorsanız bu romanı gece herkes elini ayağını çektikten sonra okuyun...çok zevk alacaksınız.... :P

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#2 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 25.02.2006 - 16:09

Kemik Torbası ve Hayvan Mezarlığını bende tavsiye ederim, ürperten ve alıp uzaklara götüren "sevecen" romanlardır.

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#3 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2006 - 12:17

stephen king'in Kara Ev adlı romanı da çok güzel...oldukça kalın bir kitap olması çekimser davranmanıza sebep olabilir..ama okunmaya başlandığında manyak(!) bi kitap olduğunu göreceksiniz....korkmak istiyor musunuz....hemen gidin alın...

#4 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2006 - 12:33

Stephen King iyidir hoştur da bir de şu romanlarını film haline getirirken biraz daha özenli davransa...Adamın bütün roman uyarlamaları fiyasko olmuştu.En başta da "Hayvan Mezarlığı".Korku filmi diye çekilen ama yer yer komediye kaçan bir hilkat garibesi olmuştu film.King bu konuda gereken özeni göstermiyor.
I find your lack of faith disturbing!

#5 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2006 - 12:46

Ben şahsen, okudğum kitapların filmine gittiğimde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum...kitapta anlatılanlar kesilk kesik alınmış...ya diyorum burada böyle bir olay vardı filmde niye yok..yarım yamalak bir izleniö bırakıyor film yani..kitabı okurken aldığın izlenim film izlerken verilemiyor seyirciye...
hülasa ben kitap derim, filmden ziyade...şu yüzüklerin efendisi..3 cildini de okudum...filmini izledim dumur oldum...özet gibi film..sanki kitabın fragmanlarını izliyordum filmi izlerken....

#6 bundy

bundy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 24.07.2006 - 15:54

Ya hakkaten insan okuduğ kitabın filmine gitti mi çok büyük hayal kırıklığıa uğruyo bende en çok bir geysanın anılarında hayal kırıklığına uğradım kitp çok süperdi ama film kitaptan çok uzak...ayrıca doğru düzgün filmi çekilse stephen kingin şeffafı çok seyirci toplar hakkaten ürkünç bi kitap

#7 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.07.2006 - 18:59

300-700 sayfalık kitapları 90 dakikaya sığdırmak kolay iş olmasa gerek ki bence imkansız, bu anlamda okuduğunuz romanın filmine gittiğinizde bence çok şey beklemeyin Çünkü bir yazarın mekan tasviri için kullanacağı sınırsız sözcük varken bir yönetmenin dekor oluşturmada kullandığı argümanlar sınırlıdır.

Birde konuyu ve sonunu bildiğinizden bakalım nasıl görsele dökmüş bakışaçısıyla izliyorsunuz filimi ve hiç birşey size saşırtıcı veya beklentinizin dışında gelişmediğinden beklentileriniz büyüyor ki gelişse bile eleştirilecek bir nokta saptamış oluyorsunuz bu da en azından beni gururlandırıyor ki sanıyorum ki sizi de :)

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#8 arinna

arinna

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.289 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,film,mayışmak,internet,müzik..

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 01:42

Stephen King'i de severim ama tavsiye edebileceğim korku romanlarından biri de Patricia Cornwell'in yazmış olduğu 'Bİr Katilin Anatomisi' adlı kitabıdır.Karındeşen Jack dosyası bu kitapla kapandı.Seri katillerin kusursuz cinayetlerinin anlatılıdğı bir kitap.Okurken tüyleriniz ürpericek :)
Niçin hep birlikte barış ve uyum içerisinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

Aunius Aurelius Simachus

#9 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 02:17

Korku kitaplarının filme çekildiğinde aynı tadı vermemesi belki de korku zaten beyinde canlandırdığımız kendimize özgü belirtiler.Ama filmlerde yönetmenin kendi düşüncelerini onun kendi korkularını izliyoruz
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#10 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2006 - 02:17

stephen king'in Kara Ev adlı romanı da çok güzel...oldukça kalın bir kitap olması çekimser davranmanıza sebep olabilir..ama okunmaya başlandığında manyak(!) bi kitap olduğunu göreceksiniz....korkmak istiyor musunuz....hemen gidin alın...

kara ev = Tılsım ın devamı

kara kule ise tılsım ve kara ev ile bağlantılıdır...

Ayrıca kara ev ve tılsım, Peter Straub ile beraber yazılan kitaplardandır...

Benim önereceğim, Kujo :) sonracıma Mahşer (The Stand) ,Ruhlar Dükkanı (Needful Things) ,Yüzyılın Fırtınası (Storm Of The Century) dir...

Kara kuleyi okumanızı ısrarla tavsiye ederim, korku değil ama çok başarılı bir seri (7 kitapçık :) )

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

"the man in black fled across the desert, and the gunslinger followed."

bir yığın kırık görüntü,güneşin kavurduğu ve ölü ağaçların korumadığı,ağustos böceklerinin rahatlatmadığı,kuru taştan su şıkırtısı gelmediği o yerde kızıl kayanın altında gölge var,(bu kızıl kayanın gölgesine gir)ve ben sana sabah arkandan hızla gelen gölgenden yada akşam seni karşılamak için yerden kalkan gölgenden çok farklı bir şey göstereceğim.sana bir avuç tozda korkuyu göstereceğim.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#11 bladerunner

bladerunner

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 98 Mesaj
  • İlgi Alanları:sinema,fotoğraf,tarih,müzik,siyaset

Gönderim zamanı 19.08.2007 - 10:19

stephen king in en iyi romanlarından biri The Shining dir bence.
romandan sonra filmi tatmin etmeyen arkadaşlara tavsiyem olsun!
Kubrick'in Shining ini izlesinler mutlaka .... Böyle mi güzel atmosfer yaratılır ,böyle mi güzel sindirilir roman filmin içine kardeşiiim ;)
"all those moments will be lost in time, like tears in rain..."

#12 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2007 - 15:54

korku kitapları denince daha doğrusu parapsikoloji Jean Cristophe Grange'ın üstüne tanımam.. 7 kitabı türkçeye çevrildi. hepsini okudum çok sürükleyici ve muhteşem kitaplardı. (taş meclisi, leyleklerin uçuşu, siyah kan, kızıl nehirler, kurtlar imparatorluğu) şu an aklıma gelenler..
kızıl nehieler ve kurtlar imparatorluğunun sinema uyarlaması ise tam bir fiyasko.. en ilginci ise fransız yazarın kitaplarında bi şekilde türkleri müslümanları ele alıyor olması.. okumanızı şiddetle tavsiye ederim..

...

#13 tusiana

tusiana

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.225 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2007 - 18:25

rebele katılıyorum kesinlikle çok başarılı siyah kanı okudum ve şuanda leyleklerin uçusunu okuyorum *zong mutlaka okuyun derim gerçekten çok iyi bir anlatım dili var insanı sürükleyip götürüyor...

ayrıca stephen king'in göz diye bir kitabı vardı gerçi çok oluyor okuyalı ama çok etkilenmiştim çağrı da oldukça güzel bir kitaptı...

Bu mesaj tusiana tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.08.2007 - 18:27

Kendimi Bulduğumda Orda Olmalıydın!!!...
Ya Da Kendimi Bulduğumda Orda Mı Olmalıydın???
...

#14 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2007 - 18:27

bir tek Kızıl Nehirler'i okudum..

Leyleklerin Uçuşu...ilginç geldi...ona da başlayayım..

#15 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 20.08.2007 - 17:51

ya hazır konusunu bulmuşken taaaa lise birinci sınıftayken bir kitap okumuştum. o kadar korkmuştum ki bak eşşek kadar oldum hala aklımda ama yazarın adını unuttum. kitabın adı ''kışa açılan kapı'' idi. acaip bir korku romanı. acaba yazarın adını bilen var mı aranızda. büyümüş halimle de okumak istiyorum da <_<

...

#16 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 20.08.2007 - 17:54

Robert Koontz'un kitaplarından biri. o adamın kitaplarının hastasıydım üniversitedeyken.ama bu söylediğin kitabı okumadım.
adının robert olup olmadığından emin değilim bu arada.eğer değilse burdan kendisinden özür diliyorum <_<

Bu mesaj ecehan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.08.2007 - 17:56

Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#17 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 20.08.2007 - 17:58

yok kısss kitabın yazarı bir hatundu <_< ama adını hatırlayamıyorum.. offfff offf <_<

...

#18 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 20.08.2007 - 18:05

isminden emin değildim.işte rabia koontz o aslında <_<

konsepte kıvıracak olursak eğer, R.Koontz kitapları süperdir. eski erkek arkadaşım manyaktı sağolsun, sevdirmişti bana. <_<
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#19 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 20.08.2007 - 18:12

<_< hakkaten haa ben yanlış hatırlamışım ''kışa açılan kapı''nın yazarı R.Koontz muş..

konsept: korku romanı okumak isteyenler bu kitabı da tercih edebilir. ruhun bedenden ayrılıp kendi başına dolaşmasını anlatan bir kitap. en önemlisi de manyak bir baba küçücük kızının ruhuyla uğraşıyor. bedeninden ayrılıp özgür hareket ediyor mu onu incelemek için kendi kızını kobay olarak kullanıyor. yani kız psişik oluyor <_<

...

#20 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 11:37

peki bu dediğiniz kitapları e-kitap olarak bulabiliyor muyuz?!
Merak ettim... Eğer bulan varsa yazın hemen okuycam çünkü...