İçerik değiştir

- - - - -

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#1 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 07.12.2009 - 01:34

cRdxXPV9GNQ

Gönderilen Resim

Büyük filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’un son filmi “Avatar”
Dünya Titanik, Terminatör, Alien gibi büyük filmlerin ünlü yönetmeni James Cameron’un son filmi “Avatar”ı bekliyor. 500 milyon dolarlık bütçesiyle dünyanın en pahalı filmi olan Avatar, üç boyutlu olması ve kullanılan görsel efektler nedeniyle, “sesli ve renkli filmlerin” sinema endüstrisinde yaptığından daha büyük bir devrim yapacak.

Dünyanın en çok gişe yapan filmi Titanik, Terminatör ve Alien gibi filmlerin de yönetmeni olan James Cameron’un 14 yıl önce başladığı projesi yeni bitti. 14 yıl önce kafasındaki fikirleri ve teknolojiyi arkadaşlarına ve film teknisyenlerine anlatan Cameron, “Bu teknoloji ile hayatta olmaz” karşılığını almış. Her zaman mükemmeliyetçiliğiyle övünen James Cameron, filmi çekerken, her işin uzmanıyla çalışmış.

Yeni bir dil yaratıldı

Öyle ki, Na’vi cinsinin kendi arasında konuştuğu yeni bir dil için California Üniversitesi Filologu Paul Frommer ile iki yıl boyunca araştırmalar yürüttü. Frommel, ortaya hiçbir dile benzemeyen kendine has dil bilgisi kuralları olan yepyeni bir dil çıkardı. Cameron ayrıca, Pandora gezegenindeki ağaçların nasıl ışıldadığını göstermek için üç yıl boyunca hücre uzmanları ve bitki fizyologları ile çalıştı. Sadece 37 aktörün rol aldığı filmdeki binlerce figüran ve diğer aktörler de bilgisayar efektleri ile yaratıldı. Son teknoloji ürünü ve yüksek çözünürlüklü kameralarla çekildiği için aktörlerin suratlarının altındaki damarlar bile kayıtlarda görülüyordu. Ancak sonra bunlar prodüksiyon sonrası atıldı.

Vatan
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2009 - 01:36

http://www.avatarmovie.com/
I find your lack of faith disturbing!

#3 YıldızTozu

YıldızTozu

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 471 Mesaj

Gönderim zamanı 07.12.2009 - 01:44

aşıkım ben bu avatara! <_< shreki onunla aldatıyorum..
Bir ömür benimle kal demiyorum ki sana!..
Sadece son nefesimiz aynı olsun...
Hayat yolculuğuma son noktayı koyarken...
Gönül rızasıyla son bir kez bakıp şu ***** dünyaya...
Son bir derin nefes çekip ciğerlerine
benimle ölebilir misin?../Ölünmez..Bir kişi yalnızdır, İki kişi iki yalnız..

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2009 - 17:53

Salonu iyi seçmek gerekiyor sanırım.Imax, real 3D, XpanD ... Acaba bu hafta beklesek de sonra mı gitsek? Millet gitsin bi hangi salon daha iyi öğrenelim ;P
Altyazıda sorun oluyormuş öle diyenler var...

Ben aracıyım yancı da az sonra gelecek :mad1:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 18.12.2009 - 18:00

evt salonlarda sorun var

bende yancı ;P
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#6 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 02:15

Güzel film.kesinlikle gidin. 3 boyutlu gözlükler üç buçuk saat biraz baş ağrısı yapıyor ama görülmesi gereken bi film.Konu tırt ama görsel olarak muhteşem.İnsan üstüne neler olacak demiyor tabii daha iyisi yapılabilirdi *saksak Bana bırakacalardı ki heleeee
Siz o zaman görecektiniz.

Neysem bir kaç kez izlenecek bir film...

Bu da spoiler olsun barim .P
Spoiler

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#7 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 02:25

bu film iyide benim avatar da geliyo avatar the last airbender o bunada gidecem onada ama tabi diğer avatarın yeri başka *saksak
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#8 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 02:32

Yarın Bu Filme Gtimeyi Düşünüyorum İzlenimlerimi Yazarım...*saksak

#9 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 11:11

Gidin gidin.. Kendinizi 88. boyutta hissediyosunuz. Sanki yıl 3278.
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#10 cipidi_cipidi_yuzen_balik

cipidi_cipidi_yuzen_balik

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.445 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2009 - 21:07

the last air blander ı ben de çok istiyorum..o kadar takip ettik çizgi filmini...ama bu avatara da gitmeli kanaatimce...
Bana saygı gösterenin kuluyum..Göstermeyenin sultanı...
<º))))><><((((º>

#11 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2009 - 13:07

Filme Gittim Gerçekten Seyretmeye Değer Bir Film Ama Bizim Gittiğimiz Salon 3 Boyutlu Deildi...
Tekrar Gitmeyi Düşünüyorum 3 Boyutlu Salona.

#12 madworLd

madworLd

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 447 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2009 - 14:43

diyolog yönünden zayıf, kesinlikle türkçe seslendirmeyle izlenmemesi gerektiğine inandığım bi film.. haftasonu bide 3D sinema salonunda izlemeyi düşünüyorum.. Ve birde film 2154'te geçiyor, kamera kayıtlarına dikkat ediniz *zong
hazineler harabelerin arasından çıkıyorsa ve bende harabedeysem şuan, hazine benmi oluyorum :eyvah:

#13 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2009 - 16:53

internete düşmüş bu film indirmek lazım *kop

#14 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 26.12.2009 - 13:07

DENİZ ŞAHİNALP'TAN

Avatar: Yüzyıllardır Süre Gelen Bir Hikaye

Avatar, soykırıma uğramış eski dünya kabilelerinin dilini kullanarak bize yok sayılan ya da yok edilen yaşayış biçimlerini bambaşka bir pencereden gösteriyor. "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak."

Deniz ŞAHİNALP İstanbul - BİA Haber Merkezi26 Aralık 2009, Cumartesi

Ne zaman 3D teknolojisiyle çekilmiş bir film vizyona girse, belirli bir önyargıyla konusunu okurum. Genelde bu filmlere çekingen yaklaşmamın sebebi, üç boyutlu bir film çekmek için senaryonun iyi oluşturulmadığı, dişe dokunur bir hikayesi olmayan, bol efektli olay örüntülerinin film adı altında sinemaya akarıldığına dair düşüncemdi.

Sualtı güzelliklerini ya da uzayda yolculuğu konu alan durağan belgeseller bir yana, "Son Durak" gibi biçimin içeriğe galip geldiği, anlamsız heyecanların yaratıldığı üç boyutlu filmlerin yaygınlaşacağına dair bir inanç taşıyordum. Ta ki "Avatar'ı izleyinceye kadar... Üç boyutlu olması bir yana, Avatar bana beklediğimden çok daha fazlasını sundu. Teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak çekilen bu filmde ilginç olan, "insan" olmanın sorgulanmasıydı.

Avatar 2154 yılında dünyada 4.4 ışık yılı uzaklıkta Pandora gezegeninde geçiyor. Klasik uzaylı filmlerinin tersine, bu sefer insanlık istilacı rolünde, Pandora gezeninde bulunan çok değerli bir madeni ele geçirmeye çalışıyor. Gezegendeki rengarenk bitki örtüsü, dev ağaçlar, havada asılı kayalıklar, gece ışıl ışıl yanan yapraklarla, Pandora bir masal diyarını andırıyor. Gezegende Navi denilen başka bir ırk yaşıyor. Mavi derili, 3, 3.5 metre boyunda, şamanist geleneklere sahip kabile halinde yaşayan Naviler tam da Amerikalıların kaynaklarını ele geçirmek istediği bölgenin üzerine evlerini kurmuşlar.

Genç ve yarı sakat asker Jake Sully, insan ve Navi DNA'sının karışımıyla ortaya çıkan Avatar bedenine bürünerek Naviler arasına casusluk yapmak için karışıyor. Fakat orada farklı macerlar yaşadıkça, Naviler arasında geçirdiği zamanla gerçek hayatı birbirine karıştırıyor. Güzel öğretmeni, savaşçı Neytiri'ye duyduğu aşk ile Pandora'ya daha çok bağlanıyor. Ancak insanların orda bulunma sebebi ve anlaşmanın sağlanamaması yüzünden savaş kaçınılmaz hale geliyor.

İnsanlığın her şeye üstün olduğuna dair inancı sorgulatacak savaş karşıtı bir yapım olarak Avatar'ın büyük oynadığını söyleyebiliriz.
İnsan, bugün doğal kaynakları dilediği gibi kullanan, kendi çıkarını her şeyin üzerinde tutan, kendi egosu uğruna bitmek bilmeyen
savaşlara giren bir varlık. Daha da kötüsü, Robinson Crusoe vari bir kararlılıkla kendi yaşam biçiminin en iyisi olduğuna inanmış ve yüz yıllardır bunu "ötekilere" benimsetmeye çalışıyor. Aslında insanlık tarihi Avatar benzeri hikayelerle dolu. Bu açıdan filmin bildik bir
hikayeyi masal gözlükleriyle, daha yenilir yutulur şekilde anlattığını söyleyebiliriz. İnsanlığın geçirdiği "evrimi" anlamak için , Ece
Ayhan'ın "Tarihe bakarsanız anlarsınız" sözüne kulak vermek yeterli.

Çok uzaklarda geçen bu sömürgecilik hikayesine insanlık olarak hiç de yabancı değiliz. Güçlü insanın, kendine benzemeyene karşı tepkisi yüz yıllardır aynı oldu. Amerikalılar kızılderililerin derilerini yüzerken, İspanyollar Güney Amerka'daki koskoca medeniyetleri yok
ederken, Avusturalya'da Aborjinler'e yönelik soykırımlarda kopan çığlıklar, insanlarla savaş halindeki Navilerin haykırışlarından farklı değil. İnsanlar, yollarından çekilsinler diye onlara "medeniyet" getirmeye hazırlar ama Navilerin insanlardan istediği hiç bir şey yok. Bir çok insanın onlarsız yaşamayacağını düşündüğü diet kola, kot pantolon ya da playstation'a ihtiyaçları yok. Eğer anlaşma
yapmaya razı gelmiyorlarsa, o zaman Albay Miles Quaritch (Stephen Lang) demesiyle bu işi "insanca" bir şekilde halledeceklerdir.

"Beyaz Adam" tarafından insan yerine koyulmayan sömürge halklarının da Beyaz Adamın onlara zorla verdiklerine ihtiyacı yoktu. Şu anda da, o halklardan geriye kalanlar, tüketim nesneleriyle çevrilmiş bir halde yaşamaya çalışıyorlar. Her tüketim biçimi bir gösteriş ve üstünlük ritüeline dönüşmüş durumda. Sınırsızca tüketmeye yönlendirildiğimiz dünyada teşekkür etmeyi, doğanın bize sunduklarına minnet duymayı, ihtiyacımız kadar olanı almayı Navilerden öğreniyoruz.

Avatar, soykırıma uğramış eski dünya kabilelerinin dilini kullanarak bize yok sayılan ya da yok edilen yaşayış biçimlerini bambaşka bir pencereden gösteriyor. "Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak." Bu kızılderili atasözüne bakılırsa, insan olma şerefine erişmiş Beyaz Adam onların tahmin ettiğinden çok daha fazla aç gözlü.(DŞ/EÜ)

"Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak."

Dünyayı hoyratça kullanımın bedeli,çok acı çekilerek ödenecek.Beyaz adam(lar),birbirlerini yiyecek.

580023663830.jpg

#15 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 28.12.2009 - 13:05

Melih abi ne zaman gidiyoz *coffee

#16 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2009 - 13:19

ray-ban classic'iniz varsa atmayın 2154'te de onlar kullanılıyoo *coffee
klasik amerikan esprileri kahramanımız haddinden fazla ukala
nası yanii yaa dediğim kısım ilk defa bi insan dışı bi ırk filmin sonunu görüyoo :D :D
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#17 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 02.01.2010 - 16:39

Çok başarılı, çok başarılı, çooook başarılı...

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#18 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2010 - 00:35

pek bi sıkıldım ilk yarısında,hakkında hiçbirşey bilmeden öğrenmeden gittiğimden olabilir,ama ilk kez 3boyutlu sinema izlediğim için pek bi keyiflendim pek bi haz yumağı oldum,garip hareketler içinde buldum kendimi(gözlük üstüne gözlük takmış birisi üzerine tohum yağdığını sanarak el kol salladı,evet ben o.) ikinci yarısına doyamadım.

hölügopteri kullanan abla(rodrigezdi soyadı lost 'da da oynardı) o canım 2154 teknolojisi helikopterde bi pilot fırlatma şeysi olamaması nedeniyle mındar oldu gitti,lakin pek bi omuzlu pek bi şeydi,DAŞ.

pandora gezegeninde bitki hayvan hiç farketmez canlı olan herşeyin resmen USB girişi var,Navi ırkının da usb uçlı çıkışları var,herşeyle bağlantı kurulup kendisinden faidelenebiliyor,ne de güzel ne de ergonomik.

çok sevdim la.

gereksiz detayları bi kenara atayım,misler misibir film olmuş,sıpeşıl tenks tu Mr Cameron.
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#19 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2010 - 12:07

ben de gittim en sonunda pek beğendim. ben de ilk defa üç boyutlu film izledim.herifler ormanda birbirini kovalarken sıçrayan çamurlar sanki üzerine sıçrıyormuş gibi oluyor. hele havadan atılan bombalar. fena bir teknoloji bu.
fantastik film izlemeyi seviyorum deyip de bu filmi beğenmedim diyen adamın alnını karışlarım :P

her şey iyi güzeldi de sadece düşmandan istihbarat toplamakla görevli şahsın düşman kızına aşık olması ve düşmana yardım etmesi vardı. ama yine de güzel kurgulamış adamlar. bu filme klasik amerikan filmi eleştirisi getirilebilinemez heralde.. :parti5:

#20 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 05.01.2010 - 12:11

AcaciA hadi ayarladınmı ?
imax yapalım tadına varalım ?

smiley-sport036.gif