İçerik değiştir

Muhtarın Kızı ... Bekir Coşkun

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 15 yanıt verildi

#1 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 10:34

İLGİ çekmeyen muhtarın çirkin kızı, kendinden söz ettirmek için gidip çeşmeye işerdi.
Tüm köy aylarca ondan söz ederdi.
Bir zaman sonra unutulduğunu, adının konuşulmadığını görünce yine doğru çeşmeye...
Ve köylü yeniden başlardı; muhtarın kızını konuşmaya...

O tartışmalarda izlediklerinizin çoğunun, başka türlü kendilerinden söz ettirmeleri olanaksızdır.
Sığ ve yeteneksizler...
Çoğu tam tersi ideolojilerden döne döne oralara kadar geldiler; ikiyüzlü ve dönekler...
Atatürk‘e saldırmayı, Türk ordusunu aşağılamayı, cumhuriyeti tekmelemeyi “aydın ve demokrat” olmak sanıyorlar. Koca İslam dünyasının son yüzyılda kazandığı tek onurlu savaşı ve sonrasında kurulan “Türkiye Cumhuriyeti”ni “diktatörlük” sayıyorlar. “Türk” kelimesine kızıyorlar...
Bayrak sallayanlara “faşist” diyorlar...
(.........)
Söyler misiniz; ne zamandan beri kalpaklı Atatürk başlı bayrak sallamak kabahat?..
İzmir’de kadınların evlerden Atatürk başlı bayrak sarkıtmaları nasıl “suç” olabilir?..
Türkiye’nin yüz akı İzmir, nasıl “faşist kent” gösterilebilir?..
İçini bilmeden bir “açılım” lafını altı ay tartışmak ve desteklemek ahmaklık olmaz da... Habur kapısında yaşananları gözle görüp tepki göstermek nasıl “geri
kafalılık” sayılabilir?..

Ben anlıyorum aslında; muhtarın kızı hesabıdır o...
Yeteneksizliğin var olma cinliğidir...
Döneklikle kaybedilmiş kimliğinkişiliğin, bir yolunu bulup aradan pırtlama çabasıdır...
Aykırı-sivri-densiz-saygısız laflar edip, bir şekilde kendini hatırlatma girişimidir bu:
Hani çeşmeye işemek gibi...

Bu mesaj tarkan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 28.11.2009 - 11:00

#2 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 10:41

Güzel ve anlamlı bir yazı olmuş. Teşekkürler

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 12:31

konuları dönüp dolaşıp Atatürke getirmek muhalefet beceriksizliğidir, asıl kısır döngü budur..

hikaye doğru bravo bekircoşkun kendi zihniyetini deşifre etmiş ama yanlışlıkla, muhalefet bi kulp bulamayınca Atatürk veya laiklik die ağlamaya başlıyor oysa alakası yok, bu kavramlar partilerüstüdür !!

bu yazıda bile var ya bu yazıda bile :closedeyes:
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 16:30

Muhtarın kızı ne zaman çeşmeye çiş yapsa parmaklarını muhtarın kızının yaptığı çişe sokup içinde boncuk arayan köyün diğer çirkin kızlarından bahsetmemiş Bekir COŞKUN.

: )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 21:00

pac

Doğru ya ! Laiklik karşıtı eylemleri sen yapmıştın ben olayları karıştırmışım. İktidarın bütün eylemlerine haksızlıklarına hırsızlıklarına hukuksuzluklarına Atatürke DECCAL yakıştırmalarına sahip çıktığına göre Allah senden soracaktır. Öteki dünya sana pek birşey vadetmiyor. Senin pencereden de yanık kokuları gelmeye başladı bile. Üzgünüm ama böyle.

#6 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 21:10

sevgili tarkan

ben ideolojiye inanıyorum partiye falan değil, elbetteki hataları var hatta oldukça fazla ama muhalefet doğru yerden vurmuyor, inanılmaz bi kadrolaşma var ama bu konu gündeme dahi gelmiyor bu yüzden de kısır bi döngü sürüyor..

ha şu varki ben din ve devlet işlerini birbirine karıştırabilirim özgür bir bireyim,

ayrıca 7 yıl önce akp mi vardı. akp seçmenleri göktenmi indi yoksa en büyüğü 7 yaşındamı?

demekki önceden başka partilerde varmış ama ideoloji hangisine yakınsa onu seçerim, hiçbir partide ideali tam tutturmaz ama ehven-i şer olur

ben ve birçok aynı görüşten kişi sizin gibi gözükara parti tutmuyoruz en azından, siz en mantıksız konularda bile körü körüne muhalefet yapıyorsunuz..

kendine güzel bak tamam çuvaldızı batır bana ama kendinede en azından iğne batır =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#7 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 21:18

Muhtarın kızı ne zaman çeşmeye çiş yapsa parmaklarını muhtarın kızının yaptığı çişe sokup içinde boncuk arayan köyün diğer çirkin kızlarından bahsetmemiş Bekir COŞKUN.

: )

Doğru söylüyorsun diğer çirkin kızlarda ilginin muhtarın kızına olduğunu görünce değişiklik olsun diye büyük abdestlerini yapmaya başlamışlar. Ama GÜN GELMİŞ köy akıllanmış bütün çırkin kızların BAŞINDAN TUTUP KENDİ YATIKLARI PİSLİÐİN İÇİNE SOKMUŞLAR. İzmirliler işte bu Akıllananların köyünden gelenler.

#8 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 23:44

Harabe yine aynı harabe , sadece araya muhtarın kızıda katılmış *zong

Kuşlar, kelebkler, çiçekler ne güzel ;))))

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#9 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 23:46

Zaten Atatürk üzerinden siyasetten başka bişey bilmeyen çoşkun aşmış yine olayı*zong
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#10 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 04:55

Söyler misiniz; ne zamandan beri kalpaklı Atatürk başlı bayrak sallamak kabahat?..

Şapka kanunu çıkarıldığından beri.Ben de bu inkilap tarihini neden ilköğretim lise üniversite durmadan okutuyolar diyordum.Bekirlerin yüzündenmiş :P
Bayrağa gelince o da uyanık Türk vatandaşının bayrak asıp mekana resmi daire süsü verip vergi topladığından beri :P
E şimdi siz ikisini birden yapıyonuz;suç olsun artıkın :D

Türkiye’nin yüz akı İzmir, nasıl “faşist kent” gösterilebilir?..

Diğer yüzkarası 80 vilayet tarafından :laughcont:

İçini bilmeden bir “açılım” lafını altı ay tartışmak ve desteklemek ahmaklık olmaz da... Habur kapısında yaşananları gözle görüp tepki göstermek nasıl “geri
kafalılık” sayılabilir?..

Hadi canım sen de saptırma meseleyi.Habur kapısında olanlara tepki göstermeyen sadece dtp lilerdi.Adam sürece bile ara verdi.Vurcaksan adam gibi yerden vur.Zaten dtplileri de meclise zamanında siz soktunuz,siyasal eğitimlerini chp kamplarında aldılar ki zaten aldıkları oydan belli;kendi bölgelerinde AKP nin oldukça altında,hocalarıyla aynı kaderi paylaşıyorlar :P Biriniz Silivriye biriniz imralıya selam gönderip duruyonuz cezaevi pıtırcıkları sizi;biraz cumhura selam gönderin cumhuriyet demokrat halk ve toplum partileri.sizin işiniz zor;Tayyip askeri açılım yapıp silivri için de af çıkarcakmış duydunuz mu.E artık siz de toplaşıp karşılarsınız :P

Hani çeşmeye işemek gibi...

Yav yarım yüzyıldan fazla çeşmeye işeyen sizsiniz;hem de şadırvan çeşmesine :P Bakın süloya aynı çeşmeden adam gitti güzelce abdestini aldı senelerce kaldı iktidarda,kimse foterine işemedi.Sonra foyası meydana çıktı o ayrı konu:)) Siz o çeşmenin başında anadolunun yağız delikanlısı ferdiyi daha çok beklersiniz çeşmeye susarken;millet o şarkının devamını biliyor;"gelmez olaydım" :P Bu arada o muhtarın kızını da işetip durmayın çeşmeye kıza da yazık gazetenin köşesine de:))

#11 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 10:54

Şapka kanunu çıkarıldığından beri.Ben de bu inkilap tarihini neden ilköğretim lise üniversite durmadan okutuyolar diyordum.Bekirlerin yüzündenmiş
Bayrağa gelince o da uyanık Türk vatandaşının bayrak asıp mekana resmi daire süsü verip vergi topladığından beri
E şimdi siz ikisini birden yapıyonuz;suç olsun artıkı

Algılama ve yorumlama eksikliğine bir kin daha eklemişsin. Şapka o gün için moda idi . Bu gün o şapkayı tak da sokağa çık bakalım ANCAK KENDİNE GÜLDÜRÜRSÜN. Her halde sirkten kaçmış bir palyaço zannederler seni ve şapkayı diline dolayan senin gibi bütün yamuk fikirlileri
Sizde dedlerinizin kolpası yunan ve ingiliz bayrağı takın artık gizliden gizliye olmuyor bu ülkede demokrasi var ya' hain dedlerimizin kemikleri sızlıyordur. Onlar açık ve net tavırlarını koymuşlardı. Sizde açık olun. Saman altından su yürütmeyin.

Diğer yüzkarası 80 vilayet tarafından

Kolpalarınızı buradan denize dökülmüştü ya ondan

Hadi canım sen de saptırma meseleyi.Habur kapısında olanlara tepki göstermeyen sadece dtp lilerdi.Adam sürece bile ara verdi.Vurcaksan adam gibi yerden vur.Zaten dtplileri de meclise zamanında siz soktunuz,siyasal eğitimlerini chp kamplarında aldılar ki zaten aldıkları oydan belli;kendi bölgelerinde AKP nin oldukça altında,hocalarıyla aynı kaderi paylaşıyorlar Biriniz Silivriye biriniz imralıya selam gönderip duruyonuz cezaevi pıtırcıkları sizi;biraz cumhura selam gönderin cumhuriyet demokrat halk ve toplum partileri.sizin işiniz zor;Tayyip askeri açılım yapıp silivri için de af çıkarcakmış duydunuz mu.E artık siz de toplaşıp karşılarsınız

O af ise gün gelip size lazım olacak.

Kafanızda o pisliğinize er veya geç batacak

Bu mesaj tarkan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.11.2009 - 11:18

#12 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 11:12

demekki önceden başka partilerde varmış ama ideoloji hangisine yakınsa onu seçerim, hiçbir partide ideali tam tutturmaz ama ehven-i şer olur

ben ve birçok aynı görüşten kişi sizin gibi gözükara parti tutmuyoruz en azından, siz en mantıksız konularda bile körü

Değerli pac

Ben muhalefet değil yangın çıkaran birilerinden bahsediyorum.86 YILDA YAPILANLAR 7 Yılda YERLE BİR EDİLMİŞ ülkenin bütün kaynakları kurum ve kuruluşları satılmış 250 milyar ek borç yapılıp Türkiye iflasın eşiğine getirilmiş. Bu paranın tamamı Tarikat ve Yandaşalrın cebine girimiş ama Hala benim cebime gelince para yok öylemi.Şimdi Yeniden Avrupanın ve USA'NIN kıllı Kollarına sarılıp kucağında da hoplamaya başlamışız. İşte Ben o kucağı red ediyorum, sana da sadece 'PES' Diyorum.Sizlere ABD-AB kucağında şehvetli aşklar tatlı rüyalar diliyorum. Ama her aşka güvenilmez kendini YENİDEN VE TEKRAR cas cavlak çırılçıplak o kucaktan bu kucağa dolaşırken BULURSAN şaşırma sakın benden söylemesi.

Bu mesaj tarkan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.11.2009 - 11:19

#13 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 11:29

wale,atlantisli.kalpsiz ve pac süzün özü yazarların yazarının güzel sözü ile cevabıda TOPUNUZA BİRDEN aşağıdadır

ÖNCEKİ gece bizim Haber Analiz'de, iki haber arasında romanları kolbastı oynarken görünce sordum:
"Niye haberlerde oynuyorlar?.."
"Başbakan'ın Roman açılımını duydular..."
Nitekim Başbakan, Roman vatandaşları da açılım kapsamına alınca, Kürt açılımındaki Ahmet Türk'ün karşıtı olan gırnatacı Hüsmen Düt, "Güzel muhabbetler için uzatırız elimizi... Hep biraber birbirimize sarılalım kardeşcik kardeşcik... Bu açılım ile gideriz ileriye..." dedi.
Sulukule'nin yerle bir edilmesine rağmen sorunun çözülemediğini, şimdi cesaretle ellerini taşın altına soktuklarını ve Roman açılımı ile aynı bayrak altında hep birlikte ileri bir seviyeye çıkılacağını belirten Başbakan, "Analar ağlamasın" dedi.
Ki Romanlar buna şu beste ile karşılık verdiler:
"Açılımı koydum tavaya
At sallaya sallaya
Demokrasici Başbakan
Şakşuka da şakşuka..."

*

Ve dün sabah...
Davul, zurna, saz, keman, gırnata...
Ne kadar kamu çalışanı varsa oynuyordu... Halay, lorke, çiftetelli, kolbastı, horon...
Ama boşuna...
Başbakan "emekçi açılımı"na yanaşmıyor.
Yarı aç-yarı tok yaşayan, alın terinden başka sermayesi olmayan, namuslu, dürüst çalışanlar sadece insan gibi yaşamayı talep ediyorlar.
Başbakan iktidar yandaşlarına veriyor, damada gazete-televizyon almak için kamu bankasından para veriyor, yeşil sermayeye ne kadar KİT varsa veriyor, uluslararası sıcak paraya tam 150 milyar dolar veriyor, Arap emirlerine Hazine arazilerini veriyor...
Ama memuruna, karnını insan gibi doyuracak aylığı vermiyor...
"Peki bu demokrasi açılımları ne oluyor?" derseniz...
Şakşuka...

BEKİR COŞKUN- GREV VE ŞAKŞUKA

#14 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 13:01

tarkan, cevaplarında sürekli nefret ve şiddetli yanıtlar veriyosun böyle olmazki ama =)

birz anlayın milletin halinden yav emin ol ki savaş olsa gene iş bize düşecek =)

dedelerimizin kemikleri sizlıyor haklısın, iman inanç vb konularda gördükçe üzülüyolardır kitapsızları =)

size dokunan yıllardır sadece askerlik yapmaya vergi toplamaya yarayan halkın artık bi yerlere yükselip pastadan pay almaya başlamalarıdır, bu dakikadan itibaren size düşen sadece soda içmek..

ayrıca izmir olayın son noktasıydı tarihi oku da gel, eskişehir kütahya çanakkale istanbul, maraş urfa antep vb başta olmak üzerebütün vilayetlerde işgal oldu ama hiçbirinde izmirdeki gibi devlet kurulmadı kurulamadı!!

bugün akp ye yada aynı ideolojiye giden bu "geri kafalı" şanlı, gazi, kahraman lakaplı illerde var, sen rahat otur evinde biz bekliyoruz vatanı =)

yazılarında da şeytan hain gibi laflar kullanma, iç dünyanızda bellediğiniz birkaç kelime dışında lafınız yok zahirin tezahürüne zaten gerek yok =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#15 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 13:23

Yahu bu tarkan bence atıl kurtla beraber asyayı feth etmeye yollayalım:))) ne bu sinir ne bu gerginlik:))) görende bizi devlet halk düşmanı zannedecek chpliler gibi:))) Ben cevabımı veriyimde yine hakaret yemeyim:))

he canım heeee :laughcont:
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#16 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 29.11.2009 - 15:16

size dokunan yıllardır sadece askerlik yapmaya vergi toplamaya yarayan halkın artık bi yerlere yükselip pastadan pay almaya başlamalarıdır, bu dakikadan itibaren size düşen sadece soda içmek..

Ve dün sabah...
Davul, zurna, saz, keman, gırnata...
Ne kadar kamu çalışanı varsa oynuyordu... Halay, lorke, çiftetelli, kolbastı, horon...
Ama boşuna...
Başbakan "emekçi açılımı"na yanaşmıyor.
Yarı aç-yarı tok yaşayan, alın terinden başka sermayesi olmayan, namuslu, dürüst çalışanlar sadece insan gibi yaşamayı talep ediyorlar.
Başbakan iktidar yandaşlarına veriyor, damada gazete-televizyon almak için kamu bankasından para veriyor, yeşil sermayeye ne kadar KİT varsa veriyor, uluslararası sıcak paraya tam 150 milyar dolar veriyor, Arap emirlerine Hazine arazilerini veriyor...
Ama memuruna, karnını insan gibi doyuracak aylığı vermiyor...
"Peki bu demokrasi açılımları ne oluyor?" derseniz...
Şakşuka...

Böyle olacaksa sana ve bana pasta tabağını yalamak düşer. BU YIL EMEKLİYE 10 LİRA ZAM YAPTILAR BİLİYİNMU. Biliyunmu, Bu adamlarla birşey olabileceğini düşünüyorsan hayallerini karartmak istemem ama AVUCUNU YALARSIN. Biliyinmu Kaldıki bukadar kurum satıldı bukadar borç alındı bizim tepemize damla düşmedi . Biliyumu, Seni bilEmem!!!!

Bu mesaj tarkan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.11.2009 - 15:17