İçerik değiştir

bu ülkeyi yönetiyor olsanız ne yapardınız?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 37 yanıt verildi

#21 erdem_akn

erdem_akn

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 05.04.2006 - 23:31

Ben zaten okul 1.siyim ve ülkem için her alanda çalışıcam.Onun için benim dediklerime laga luga diyemezsiniz.Dünya üzerinde 200 milyon Türk var bunların çoğunluğu bu ülkünün peşinde böyle bir ülküye salakça diyemezsiniz.

"Türk, Oğuz beyleri, kavmi, işitin yukarida gok basmasa, asagida yer
delinmese Turk milleti ülkeni, tureni kim bozar?"
Bu söz bize atalarımızdan kalmış bir sözdür!
Unutmayalım!Atalaramızın bizden isteğine bakalım kıyamet kopmadıkça Türk milletinin ülkesini Turan ülkesini kim bozar? Kısacası bu düşünce bize uygulayalım diye bırakılmış.Atalarımızın isteğidir bu.O halde biz bu ülküyü salak diyerek atalarımıza salak demiş oluruz onlara layık olamadığımızı belirtmiş oluruz.
Beni yaşıma bakıpta asla değerlendirmeye kalkmayın.Ben bu ülke sorunlarını çok fazla büyüğümle konuşmuş ve tartışmış biriyim ve bu büyüklerim gerçekten saygıdeğer insanlar toplum önünde saygı duyulmuş insanlar.Ve bu zamana hiç kimse benim Türk devletlerini bir çatı altında toplama fikrime salakça demedi!

#22 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 05.04.2006 - 23:48

ben dedim ve halen de diyorum sa-lak-ça!

Daha elindeki insanları bir arada tutamazken, sağdan soldan kopmuş ve artık senin kültüründen gittikçe uzaklaşmış (veya sen onların kültüründen uzaklaştın) kişileri birleştirmeye çalışmak ülkeye kaostan başka birşey getirmez. Atalarının dediği şeyler, artık geçip gitmiş sözcüklerdir, geçmişe takılırsan geleceği göremezsin. Ütopyalar üzerinde konuşuyoruz fakat, bu ütopyaları düşünmek bile tüylerimi ürpertiyor.

Kendi fikrimdir, sen de benim Turfanda düşünceme saçma dedin ne var belki ben de çok ciddiydim :D Fikrini belirt! başkalarına kabul ettirmeye çalışma!

Enver paşa vardı bir dönemler hmmm bak hatırladım kendisini.
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#23 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2006 - 01:18

verdem_akn 25 yaşını geçince herşeyi gemiş olarak nitelendireceksin emin ol !! bu söylem tecrübeyle paraleldir ...

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#24 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2006 - 08:04

İktidara ben geçsem öncelik vereceğim işlerden biri ülkemizin patates tarlalarına dönen yollarını adama çevirmek olurdu!!Bıktım şu çukurlardan ya!!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#25 erdem_akn

erdem_akn

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2006 - 19:29

Evet nolmuş Enver Paşa ya?
Ben ülkenin bu girdiği bu dışa bağımlılık çukurundan güçlü bir fikirle güçlü bir birleşimle çıkacağımız kanatindeyim.Birleşim derken bütün T.C vatandaşları.
Ülkemizde ekonomi iyi gidiyor deniyor bunlar bence yanlış göz boyama.Ocak ayında gelir fazlalığı var deniyor.Araştırdığımda bulduğum ne hükümet bir çok yere ödenek çıkarmamış.Örneğin adalet bakanlığına.E tabiiki gelir açığın olur.Onun için göz boyamalar yapılması yanlış.Ki bunlar daha öncede yapıldı ne yazıkki!
Benim düşüncem eğerki milletini bir insan kendinden çok çıkarından çok seviyorsa işte o zaman faydalı olabilir.Ve bu ancak tarihimize atalarımıza bakarak bu bilinç yerine oturabilir.Çünkü bakıorum etrafıma millet banane diyor ülkenin sorunlarından bunlar bizim sorunlarımız ilerde çocuklarımızın torunlarımızın sorunları olcak bunlara bir dur denmeli!
Ve benim bu kadar çok bu ülküyü gerçekleştirme isteğim en yakın örnek Canakkale Zaferi!Atalarımızda sonunu düşünmeden milleti uğruna kurşunların önüne atladılar.Şehitlik mertebesine eriştiler.Bize cennet gibi bir vatan bıraktılar.Ama biz layık olamayıp siyasi çıkarlar yüzünden, dolandırıcılık, soygunluk, bölücülük gibi ülkemizi batağa sürükleyen olaylarla uğraşıyoruz.
Benim ülküm bir yana bu ülke böyle yönetildikçe bir yere varamaz.İnsanlarımız sessiz kaldıkça daha çok dolandırılır ülkemiz.Yahu bu bizim devletimiz.DEVLET BABA, VATAN ANADIR bizim için devletini soymaya kalkan kötü yöneten çıkarını düşünen babasına hayinlik yapmış olur.
Lütfen böyle güzel bir konuyu ülkeyi yönetmeyi belirtelim ama dalgayla değil gerçek görüşlerimizi belirtelim!

#26 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2006 - 23:20

bak ne güzel konuşmuşun (: böle de canımı ye işte

hadi devam edelim o zmn

bu ülkeyi yönetiyo olsaydınız ne yapardınız? hııı? :blush: :)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#27 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 06.04.2006 - 23:58

okan yükseli düşünüyorum gözlerim kapalı.. yok olmadı bööle.. özletti kendini kerata gelse de yazsa şurda 2 satır..
Gönderilen Resim

#28 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 07.04.2006 - 02:11

Ben okulda dereceye giremedim hatta termodinamiğin 5. yasasını bile bilmem! ve hatta 'g' yi yaklaşık 18 hesaplamışlığım bile oldu!Bu durumda burada yazamıyoruz galiba.Benim gibi işe yaramaz insanların da yazabileceği bir yer oluştururdum herhalde...
Sonra da bu ülkede çalıp çırpmadık kimse bırakmazdım.Bu ülke insanlarının dibe vurmadan düşünmeye ve emek sarf etmeye niyetleri yok bundan emin oldum ertık...
Bari ben zengin olayım bu arada... :(
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#29 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 07.04.2006 - 09:03

bu ülkeyi önce şu aptalca Avrupa birliğine girmek için yalanmasını keserdim
çünkü AB nin kriterliği kemalizme karşı bir kriter bunu da yakalşık 3 yıl önce ATO nun yayınladıgı yazılardan anlayabiliriz bunu canlı örnegi ise
bugun görmekte oldugumuz diyarbakır vakası Atatürk'ümüz etnik yapıya cumhuriyet kurulurken karşı çıkmış ayrıca hiç bir hakkın verilmeyecegini sölemiş ve de Türkiyede yaşayan herkezin TÜRK oldugunu bahsetmiştir
yani dogudan batıya kuzeyden güneye herkes Türkdür veya vatandaşıdır ve eşittir
oysa bugun AB etnik yapı diye bu birliği bozmak istiyor IMF doguya gidecek ekonomik yardımların önünü kesiyor ve de daha sonra bilinçsiz insanların gazı ile olaylar çıkartıp Atatürkün mirası olan ilkeleri bozmaya çalışıyorlar ama buna izin vermeyecegiz ve dogal olarak buıradan egitiminde önemli ölçüde ihtiyaç oldugunu görüyoruz kimin resminin önünde saygı duruşu yapılması gerekio onu ögretmeliyiz apo nun ve kırmızı sarı yeşil tuvalet kagıdının deil
Atatürkümüzün ve Türk bayragını önünde saygı duruşu yapılacaıgını ögretmeliyiz
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#30 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5.693 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 09:23

Milletvekillerimizin ve bilumum bürokratların maaşlarını iki katına hatta üç katına çıkartırdım :msn-114:

O kadar çalışıyor insanlar, mesai bilem veren yok :msn-114:

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#31 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 15:14

Çanakkale kahramanları ve Devlet Baba.... Devlet baba artık Çakıcıları,Yeşilleri kahraman olarak sunuyor önümüze...
Gönderilen Resim

#32 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj
  • İlgi Alanları:İlgisizim.. :)

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 16:18

stajerlerin parasını artırırdım :P

#33 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 19:21

alpikot u yönetime katmazdım...
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#34 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 19:26

ehuehu

eğer ben yönetiyor olsan okullar haftada 4 gün yapardım :P

#35 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 19:33

alpikot u yönetime neden katmıcamı anladınız mı :P
Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#36 Alp

Alp

Baltimore/ MD

• Dokunulmazlar
  • 5.558 Mesaj

Gönderim zamanı 22.04.2006 - 19:45

:P

bu ülkeyi yönetiyor olsaydım interneti çocukların gelişimi için bedava yapardım

#37 KREMLİNS

KREMLİNS

• Üyeler
  • 10 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2006 - 12:44

şahsen ben bu ülkeyi yönetsem.öncelikle bazı torpilleri ve bazı kısıtlamaları düzeltirdim.
torpil den kastım her alanda.mesala hakim,avukat atamalarında.
kısıtlamalardan kastım ise başörtüsü.üniversiteye başörtülü öğrenci alırdım.

#38 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2006 - 12:24

Ben olsam, öncelikle içimizde ki her türlü sorunu mümkün olan in uygun, en insani metotlarla ama çok çok kısa bir zamanda çözmeğe, işi bitirmeğe bakardım. Sonra öteki ülkelerle olan bütün anlaşmaları gözden geçireceğizi açıklar, hepsini tek tek inceler, işime gelmeyenleri iptal eder, yeni anlaşmalar önerirdim. Kabul etmeyenlerle ilişkiyi keser, bize nasıl davranıyorlarsa öyle karşılık verirdim, asla taviz yok.
Sanıyorum ki çok sürmez gayet güzel bir aşama kayd ederdik...