İçerik değiştir

Bu Mudur Türk Gençliği.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 10:46

BİLGİSAYARIMA gökten “bedelliye evet” mesajları yağıyor, akıl alacak gibi değil...
Bu iyi bir şey:
Gençlerin sesi çıktı...

Ne tesettür
Çankaya’ya çıkıp oturduğunda bu kadar mesaj gelmişti ey Türk gençliğinden...
Ne imamların vali kaymakam- yargıç-savcı olması kararı alındığında...
Üniversiteler türbana teslim edildiğinde de, Anayasa
Mahkemesi’nin “irticai faaliyetlerin merkezi” saydığı bir iktidar Türkiye’yi yönetmeye devam ettiğinde de böylesine sesi çıkmamıştı ey Türk gençliğinin...
AKP kömür-nohut dağıtarak oy toplarken...
Din-iman siyasete alet edilirken... İktidarın çocukları köşeyi dönerken...
Ama işsizlik kimsesiz gençleri ağlatırken...
Günahsız aydınlar iddianamesiz hapishanelere doldurulurken...
Türkiye bir korkuya-baskıya esir olurken...
Medya susturulurken, Cumhuriyet din devletine dönüştürülürken...
İnsanlar çağdaşlıkaydınlık umutlarını yitirirken...
Türkiye, Arabistan‘a dönerken...
Türk gençliği bir satır olsun yazıp tepki göstermediydi...
Ama “bedelli” için......

Doğrusunu isterseniz, gençlerin en verimli çağlarını böyle verimsiz kışlalarda geçirmelerini ben de istemem.
Ama bu olanlar bir başka şeyi anlatır bize:
Bu mudur Türk gençliği?..
Yoksulların çocukları dağlardaki çukurlarda ölümle karşılaşmayı beklerken, sadece askerlikten yırtma için mi ayağa kalkar Türk gençliği?..
Böyle kolaycı...
Böyle bencil...

Yok eğer “bedelli askerlik” isteyenler, haksızlığa uğramışlarsa ve mağdur olduklarını düşünüyorlarsa...
Ne yapacaksınız...
Böyle “gençlik” olmanın bedelidir...

Bekir Coşkun/habertürk

#2 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 15:22

Bedelli nelere bedel

Soru: Sevgili Sivilay Abla, bizler bütün olumsuzluklara rağmen girişimci ruhunu harekete geçiren vatan evlatlarıyız. Bizler Türkiye’yi hak etmiş olduğu “muasır medeniyetler seviyesine” çıkarmayı amaç edinen Türk Genç girişimcileriyiz. Bu süreçte “bakaya”, “yoklama kaçağı” durumuna düşmüş vatan evlatlarıyız. Bizler, bu çok verimli zamanımızda askerlik görevini ifa edememenin burukluğunu da yaşıyoruz. Vatanımız için canını her zaman vermeye hazır Türk Gençleri olarak, Ülkemizin bize en çok ihtiyaç duyduğu alanda hizmet vermemizin Türk Milletinin geleceği açısından çok büyük önem taşıdığına inanmaktayız. Bize yardım edin. (Bedelli Bekleyenler Platformu)

Cevap: Sevgili Bedelli Bekleyenler Platformu üyeleri, bana ayrı ayrı gönderdiğiniz binlerce aynı mailden sonra derdinizin acil olduğunu anlıyorum. Vatanımız için her zaman canınızı vermeye hazırsınız ama vatanımız için malınızı vermeye hazır değilsiniz. Görünüşe göre oldukça hastasınız. Bence bedelli yerine GATA’dan çürük raporu almaya daha yakınsınız.

Vatan, millet, can, görev, muasır medeniyet. Mektubunuzda bütün anahtar kelimeler var. Kendi kendinize ordunun iştahını kabartıyorsunuz. Bu mektubu okuyan askerlik şubesi başkanı sizin gibi doğuştan asker, kahraman soylu delikanlıları elinden kaçırmayacaktır. Bana mail göndermeye devam ederseniz IP numaralarınızı en yakın askerlik şubesine vereceğimden emin olabilirsiniz.

Dr. Sivilay Genç / Taraf

#3 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 15:42

platform süpermiş *fiuv
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#4 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 02:47

Hersey bir yana..Bekır Coskun'dan cıkan bu sozler bıraz fazla duygusal dusmuyor mu?

Turk genclıgını ses cıkarmadıgı ıcın elestırmeyı anlarımda bunu yaparken bedellı askerlık talep edılmesını anlamıyorum. Gercekten duygusallıgın;sıtemın ,kızgınlıgın fazlaca sozsahıbı oldugu bır yazı.

Yoksul evlatlarımız olurlerken..Ne ıcın oluyorlar? Vatan ve mıllet sevgısı ıcın olduklerını dusunuyorlar.. Vatan ve mıllet sevgısı bu degıl. Vatan sehıtlerın kanıyla sag olmuyor.. Ben su 3-4 sene dısında olen rutbelı bır asker gormemıstım.. hele pasa cocuklarının nerede nasıl askerlık yaptıklarınıda..

Bekır Coskun kesınlıkle gencelere olan ofkesını yanlıs bır yere kusmus..haksız sayılmaz.. Ama yerı bura degıl.

Bırılerının ogullarının askerlıkten nasıl kaytardıklarını sahte rapor aldıklarını pekala cok ıyı bılıyor..Bilmedigi doguya gidip sehıt olan Evlatların analarının cektıgı acıyı , Pasaların ogullarının cekmedıgı sanıyorum..
**
Torpıl denılen sey ne zaman kalkar o zaman kaytaranları yazar.. Ne ıcın oluyor garıban genclerımız?ne ugruna? Vatan ve mıllet ugruna mı? Sıyasetlerı yuzunden olen o kadar canı , annelerının cektıgı acıyı hafıfletmek ıcın vatan sagolsun..Vatan sagolmuyor! sehıtler olmez..e oluyor! kahrolsun pkk..Kahrolmuyor!

yazılması gereken son sey genclerın gereksız yere olmek ıstememelerı..harp mı var ulkede.
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#5 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 06:10

Bekir darbe yapmaya asker bulamıycaz diye telaşlandı herhalde...
Birileri gibi şapkamı alıp gitmem diyen erdoğanın 500.000 kişilik polis ordusu kurmasına,askeri bürokrasiyi siyaseten zayıflatmasına falan gerek yok.Darbe başladığı an bedelsiz beleşe askerlikten muafiyet versin,kahraman Türk gençleri darbecileri nasıl alaşşağı ediyor.Ortada ne darbeci ne girişimci ne de milli güvenlik komitesi kalır ;P
Harb dışında Türkler askerliği sevmez;Türk tarihine bakılırsa harp dışı askeri kışla oluşumları hep sorun olmuştur.Türkler kendini zaten askerden sayar.Harp olmadı mı canı sıkılır.Bak cumhuriyet tarihine savaş yok;canı sıkılan çankayaya dadanmış.Her on yılda bir askeri müdahele :)

#6 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 10:35

İmam -hatipliler ve tesettüre bürünenler bu yurdun insanı değiller mi?

Siz hangi ülkede yaşıyorsunuz Bekir Coşkun

Atatürk ve Cumhuriyet'in Ötesinde Bir Yaşam Var

Siz Bundan uzaksanız Kusura bakmayın Oda sizin kaybınız

Kendi Dünyanızda Sıkışıp Kalmışken başkalarının Yaşam hakkını da kendi sığ dünyanıza sıkıştırmayın!...

Bedelli ye gelince TSK içinde adam kayırma var insanlar bir yolunu bulup yırtıyorlar askerlikten

bari bedelli yapıp ülke ekonomisine katkıda bulunsunlar :)

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.11.2009 - 10:36

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 21.11.2009 - 03:23

cuzi bir miktara bas parayı yırt askerden oh ne ala memleket :D

parasını verdinmi cezadan yırtmakla başladı bu işler önce, mesela trafikte trilyoner biride kırmızıda geçse aynı para fakirde bu bana garip geliyo, paran çoksa kırmızıda geç diyo kanun kısaca

öss de de özel üniler çıktı adam baraj puanıyla bilgisayar mühendisliği okuyo garibim uğraşsında 350 küsür alsın okumak için..

sosyal devlet bu olmasa gerek..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2009 - 20:32

İmam -hatipliler ve tesettüre bürünenler bu yurdun insanı değiller mi?

Artık değiller. Oralarıda artık şeytanın yuvası oldu.

Atatürk ve Cumhuriyet'in Ötesinde Bir Yaşam Var

Defol git . Neredeyse o yaşam oraya git. Benim Dedelerim bu ülkeyi senin hain dedelerinin ve Kolpanız İngilizin Yunanlının elinden kanını dökerek şehit olarak aldı. Yoksa Sen şu Fatih Altaylının proğramında İNGİLİZ GELSEDE DİNİMİ YAŞASAM DİYEN dincilerin Afyonladığı kızmısın

Kendi Dünyanızda Sıkışıp Kalmışken başkalarının Yaşam hakkını da kendi sığ dünyanıza sıkıştırmayın!...

Sen bu Özgür ülkede KADIN OLARAK YİYORSA HERHANGİ BİR CAMİYE CUMAYA GİT BAKALIM. Niye gitmiyorsun? Seninki laf olsun torba dolsun. Türban işlerine geldiği için seni ön saflara propogandaya sürenler işlerine gelmeyince cami kapılarını yüzüne kapatıyor senin de buna sesin çıkmıyor. Bu ne yüzsüzlük bune Ahlaksızlık böyle.

Bedelli ye gelince TSK içinde adam kayırma var insanlar bir yolunu bulup yırtıyorlar askerlikten

Tamam burada haklısın. Başbakanın oğlu hastayım ayaklarına yırttı. Bunu hepimiz biliyoruz. Ahlaki çöküntüyü iktidardaki sizin dinciler ve yandaşları yapıyorsa bunda TSK ne günahı var. TSK'yı Bile kendi pisliğinizi bulaştırarak kirletip sonrada şikayet ediyorsun. Örtülü Şirk içinde yüzüyorsun . Allah seni ve senin gibi NANKÖRLERİ Asla cennetine almayacaktır O işini bilir.

#9 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2009 - 02:07

Sultanım buradan yakın lutfen P:

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#10 turu

turu

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2009 - 22:15

başlık,Türk gençliğinin vahim durumu,tartışmanın içeriğiyse iktidar,muhalefet zıtlaşmasına kaymış yine..bu eksen sapmasını eleştiriyor olmama rağmen kafama takılan,her iki tarafında (bence boş ve kuru inatlaşması olan)bazı söylemlerine değinmeden geçmek mümkün değil.
imam hatipliler ve tesettürlüler bu yurdun insanı değildir demek,hangi mantıkla izah edilebilir,bu hakkı size kim verir,yoksa siz de aysun hanım gibi dağdaki çobanın oyuyla kendi oyunuzu bir tutmayanlardan mısınız?bunu derken diğer ayrıştırmalara da prim verdiğinizin farkında mısınız,bunun sonu bölücülük değil de nedir?
ayrıştığımız bu noktadan sonra,mutabık olduğumuz ve gerçekten düşünülmesi gereken ,şu verdiğiniz cuma ve kadın örneği..evet çok haklısınız,türbana kutsallık verip,aynı türbanlı kadını camide istemeyen zihniyete de söyleyecek çok sözümüz olmalı,kendi içlerinde çeliştikleri için..asker içindeki torpil olaylarına gelince,o zaten herkesin malumu..ama bunu da iktidara yıkmak,sanki bu işler sadece son 7 yılda oluyormuş izlenimi vermek,biraz çocukça bir düşünce değil mi?
onlarca yıldır ne iktidarlar geldi geçti,bütün bu sorunlar o zaman yok muydu?laik-antilaik,sağ-sol,pkk vs..bu süreçte şimdi sempati duyduğumuz o geçmiş siyasilerin hiç mi payı yok?
konunun özüne yani Türk gençliğinin vahim olan yanına gelirsek,ben konuya farklı bir açıdan bakmak istiyorum müsaadenizle,bedelli sorununu es geçerek...
bunun için sadece bir kaç dizelik bir şiir alıntılamak istiyorum...yorumlara da,isterseniz daha sonra devam ederiz
TOPAL ASKER

Ey saçları "alagarson" kesik hanım kız!
Gülme öyle bana bakıp sen arsız arsız!
Bacağımla alay etme pek topla diye.
Bir sorsana o topallık nerden hediye ?

Sen Şişli'de dansederken her gece, gündüz
Biz ötede ne ovalar, çaylar, ne dümdüz
Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dansederken bizler savaştık.

Ey dudağı kanım gibi kıpkırmızı kız,
Gülme öyle bana bakıp sen arsız arsız!
Olan işler dimağını azıcık yorsun!
Biliyorum elbisemle eğleniyorsun;

Biliyorum baldırını o kadar nazla
Örten bir tek ipek çorap kıymetçe fazla
Benim bütün elbisemden... Hatta kendimden...
Biliyorum: Çünkü bugün şu dünyada ben

Neyim? Bir hiç... işe güce yaramaz, topal...
Sen sağlamsın senin hakkın dünyadan zevk al:
Çünkü orda düşmanlarla boğuşurken biz
Siz muhteşem salonlarda şarap içtiniz!

Ey gözünün rengi bana yabancı güzel,
Her yolcunun uğradığı ey hancı güzel!
Sen yabancı kucaklarda yaşarken her gün
Yapıyorduk bizde kanla, barutla düğün.

Sen o sıcak odalarda cilveli, mahmur
Dolaşırken... Biz de tipi, fırtına, yağmur,
Kar altında kanlar döktük, canlar yıprattık;
Aç yaşadık, susuz kaldık, taşlarda yattık

Sen açılmış bir bahardın, biz kara kıştık;
Bizden üstün ordularla böyle çarpıştık...
Gülme bana bakıp pek arsız arsız
Sen ey dışı güzel, fakat içi çamur kız!

Sana karşı haykıranı mecbursun dinle;
Bugün hesap göreceğiz artık seninle:
Ben cephede geberirken, geride vatan
Aşkı ile bin belalı işe can atan

Anam, babam, karım, kızım eziliyorken
Dağlar kadar yük altında... Gel, cevap ver, sen
Bana anlat, anlat bana, siz ne yaptınız?
Köpek gibi oynaştınız, fuhşa taptınız!

Anavatan boğulurken kıpkızıl kanda
Yalnız gönül verdiniz siz zevke, cazbanda...
Ey nankör kız, ey fahişe unutma şunu:
Sizin için harbederken yedim kurşunu.

Onun için topal kaldı böyle bacağım,
Onun için tütmez oldu artık ocağım.
Nazlı nazlı yatıyorken sen yataklarda
Sallanarak ölü kaldık biz bataklarda.

Kalbur oldu süngülerle çelik bağrımız,
Bu amansız boğuşmada öldü yarımız,
Ya siz nasıl yaşadınız? Bizim kanımız
Size şarap oldu sanki... Şehit canımız

Güya sizin mezenizdi! Yiyip içtiniz;
Zıpladınız,kudurdunuz arsız,edepsiz!...
Gerçi salonlarda "yıldız" dı senin adın,
Hakkikatte fahişesin ey alçak kadın!

Ey allıklı ve düzgünlü yosma bil şunu:
Bütün millet öğrenmiştir senin fuhşunu.
Omuzunda neden seni fuzuli çeksin?
Kinimizin şiddetiyle gebereceksin!..

nihal atsız
halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

#11 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 15:40

Bu Mudur Türk Gençliği.,

Evet ! Hatta daha fazlasıdır.

Her Türk Asker Olarak Doğmuyor Artık. : )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#12 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 16:28

Tarkan yazılarında ayrımcılık kokan bir yazar var karşımızda sanki bu ülkenin yegane sahibi gibi konuşuyor...

fikriyatımı bilmeden sen busun demekte ne oluyor

Ben işte o değilim hatta kadın bile değilim :)

Muhabbetimiz ne ölçüde bilmem ama bu kadar cahilliğini belli edeni de ilk defa görüyorum.

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.11.2009 - 16:33

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#13 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.11.2009 - 17:49

Türkler asker olarak doğmaktan vazgeçmemelidir. Bence bu önemli bir noktadır. Çünkü tarih boyunca Türkleri katledenler Türkleri katlederken asker-sivil diye ayırmıyordu. Hem zaten asker doğan Türk milletinin düşmanları siviller değildir ve hiçbir zaman da olmamıştır. Bu yüzden telaş yapmaya gerek yok. ::

#14 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 01:11

Tarkan yazılarında ayrımcılık kokan bir yazar var karşımızda sanki bu ülkenin yegane sahibi gibi konuşuyor...

fikriyatımı bilmeden sen busun demekte ne oluyor

İlk önce şu türban ayırımcılığını kim çıkarttı sonrada senin gibi utanmadan türban türban diye kendini kimler yerden yere attı onu bir sorgula ondan sonra gel. Tıpki şimdi Etnik ayırımcılığın yapıldığı gibi. Dikkat et aynı taktik
Fikriyatına gelince, açık seçik belli oluyor. Bende açık ve net söylüyorum. Sen ve senin gibiler Osmanlı Şeyhülislamı Dürrizade Abdullah efendinin torunusunuz. Ben ve benim gibilerde Börekçizade Mehmet Rıfat Hoca efendinin torunlarıyız.
1920 yılında Sadrazam Damat Ferit Paşa tarafından kurulan hükümette Şeyhülislam ilan edildi. Milli Mücadele'ye katılan Mustafa Kemal ve diğer Kuvayı Milliye'ciler hakkında ölüm fetvasını Mustafa Sabri Efendi yazdı, Dürrizade Abdullah Bey Efendi Şeyhülislam olarak onadı, Sadrazam Damat Ferid Paşa imzaladı, Sultan Vahdettin yürürlüğe koydu. Şimdiki Sen ve senin gibiler İşte bu DİNCİ Damarın torunlarısınız. Kendini gayet güzel belli ediyorsun .

Börekçizade Mehmet Rifat Efendi Milli Mücadele'de ön saflarda bulunmuş bir kişi. Bu şerefli mücadele için biriktirdiği kefen parasını bile yokluğa rağmen Atatürkün ayağının dibine bırakmış bir Din ALİMİDİR. İşte aradaki fark burada Biz bu ülkenin yegane sahibiyiz. AKP ve yandaşı sizler işte bu mirası yıkmak için her yolu deniyorsunuz ama artık yemezler. Etkiye karşı tepki, Zehire karşı panzehir ne gerekiyorsa o yapılmazsa siz daha çok bu milleti böler parçalarsınız. Bunu açık seçik artık Türk milletine anlatılması gerekiyor. Ben Cahil Tarkanın kim olduğunu anlamışsındır umarım

#15 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 16:30

Bekir Coşkun bu mavalları PAKO suna anlatsın...
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#16 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 19:23

Sayın Milas

Konusmak gıbı bır ıhtıyac hıssedıyoruz farkında mısınız bılemıyorum.

Sahsen Sızınde bu nıyetle buraya gelıp yazı yazdıgınızı dusunmeden edemıyorum. Halbuki bildiginiz seyler hep yanı..kendınıze saklamak yerıne anlatmak ıstemıssınız. Konusmak ıcın en nıhayetınde.

Acaba buraya ogretmek ıcın mı geldınız?
yoksa ogretmek mı? bakın ogrenmek ıcın geldıysenız dusuncelere bırazcık saygı gostermelısınız..Belkı dogru soyluyordur..belkı maval anlatmıyordur nereden bılıyorsunuz? ogrenmeye ıhtıyacınız yoksa bu mavalları o halde ogretın bızde pakosuna anlattıgını dusunelım.

Saygılarımla

#17 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 20:17

bekir coşkun doğrumu söylüyor ne zaman doğru yazdı ki, halk düşmanı bekir?
konuşma ihtiyacınız varsa buyurn konuşalım

#18 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 28.11.2009 - 10:56

bekir coşkun doğrumu söylüyor ne zaman doğru yazdı ki, halk düşmanı bekir?

milas
Bekir Abimiz Sana selam söyleken ayrıca şunuda söyledi. Bakmayın onun kusuruna o acısından ne dediğini bilmiyor dedi.
Biz bu kazığı red ettiğimiz kabullenmediğimiz için acısını duymuyoruz. Sizin durumunuz böyleşeylere müsait olduğundan hemen yerlere serildiğiniz ve kabullendiğiniz için tahmin ediyorum ki bu yüzden acısı büyük oldu. Bak bekir abim damat kazığının rakamlarını da vermiş...

ÖNCEKİ gece bizim Haber Analiz'de, iki haber arasında romanları kolbastı oynarken görünce sordum:
"Niye haberlerde oynuyorlar?.."
"Başbakan'ın Roman açılımını duydular..."
Nitekim Başbakan, Roman vatandaşları da açılım kapsamına alınca, Kürt açılımındaki Ahmet Türk'ün karşıtı olan gırnatacı Hüsmen Düt, "Güzel muhabbetler için uzatırız elimizi... Hep biraber birbirimize sarılalım kardeşcik kardeşcik... Bu açılım ile gideriz ileriye..." dedi.
Sulukule'nin yerle bir edilmesine rağmen sorunun çözülemediğini, şimdi cesaretle ellerini taşın altına soktuklarını ve Roman açılımı ile aynı bayrak altında hep birlikte ileri bir seviyeye çıkılacağını belirten Başbakan, "Analar ağlamasın" dedi.
Ki Romanlar buna şu beste ile karşılık verdiler:
"Açılımı koydum tavaya
At sallaya sallaya
Demokrasici Başbakan
Şakşuka da şakşuka..."

*

Ve dün sabah...
Davul, zurna, saz, keman, gırnata...
Ne kadar kamu çalışanı varsa oynuyordu... Halay, lorke, çiftetelli, kolbastı, horon...
Ama boşuna...
Başbakan "emekçi açılımı"na yanaşmıyor.
Yarı aç-yarı tok yaşayan, alın terinden başka sermayesi olmayan, namuslu, dürüst çalışanlar sadece insan gibi yaşamayı talep ediyorlar.
Başbakan iktidar yandaşlarına veriyor, damada gazete-televizyon almak için kamu bankasından para veriyor, yeşil sermayeye ne kadar KİT varsa veriyor, uluslararası sıcak paraya tam 150 milyar dolar veriyor, Arap emirlerine Hazine arazilerini veriyor...
Ama memuruna, karnını insan gibi doyuracak aylığı vermiyor...
"Peki bu demokrasi açılımları ne oluyor?" derseniz...
Şakşuka...

Bu mesaj shy tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.12.2009 - 11:51
ifadelerinizde daha düzgün kelimler seçin (shy)

#19 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 01.12.2009 - 11:21

tarkan seni terbiyeye davet ediyorum benim klavyem de hakaret ve küfür yazmayı biliyor ona göre bu son ikazım