İçerik değiştir

İz Bırakan Mısralar Yarışması

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 91 yanıt verildi

Anket: Kitap Yarışması (49 üye oy kullandı)

İz Bırakan Mısralar...

1. Wale (4 oy [7.69%])

Oyların yüzdesi: 7.69%

2. Alinda (16 oy [30.77%])

Oyların yüzdesi: 30.77%

3. safransarı (6 oy [11.54%])

Oyların yüzdesi: 11.54%

4. matahari (13 oy [25.00%])

Oyların yüzdesi: 25.00%

5. antiqa (5 oy [9.62%])

Oyların yüzdesi: 9.62%

6. Muziçko (3 oy [5.77%])

Oyların yüzdesi: 5.77%

7. Rabik (5 oy [9.62%])

Oyların yüzdesi: 9.62%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:31

Oylama 20 Kasım Cuma günü saat 23:59'da sona erecektir.

Yarışmaya katılan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Umarım heyecanlı ve keyifli bir yarışma olur.

Wale

Gönderilen Resim

Büyük Taarruz’un gizli hazırlık planı

Yunan’ı Anadolu’dan söküp atmaya kararlı olan Mustafa Kemal, düşmana son darbeyi vurmadan önce sırdaşı Behiç Bey’e emir verdi: “Tam 100 bin askerin trenlerle yerini değiştirip Afyon’ın güneyine kaydır. Onların ruhu bile duymasın”
30 Temmuz günü Yunan Yüksek Komiseri Stergiadis Ege’de İyonya Özerk Bölgesi Devleti’ni ilan etti.

Dört gün sonra da Londra’da Avam Kamarası’nda Llyod George Yunanistan’ı ve İyonya Devleti’ni destekleyen bir konuşma yaptı. Bu haber Yunan gazetelerinde çıktığında Yunanistan’da sevinç gösterileri yapıldı.
6 Ağustos 1922 günü “Le Temps” gazetesi de Llyod George’un demecini yayımladı:
“İzmir ilinde artık Türk egemenliği kurulamaz.”

7 Ağustos günü Vahdettin, İngiliz Yüksek Komiseri Sir Horace Rumbold ile görüştü ve Ankara yönetiminin ve milli ordunun yok edilmesi için İstanbul Hükümeti’nin desteklenmesini istedi.
9 Ağustos 1922 günü Ali Kemal gazetesinde, “Yunanlıları denize dökmek bir rüya idi, hülya oldu. Vaatlere rağmen Eskişehir bile kurtarılamadı,” diye yazdı.

13 Ağustos’ta Genelkurmay Başkanı Fevzi Paşa, karargâhı ile beraber sessizce cepheye geçti.
Mustafa Kemal:
Kimse duymasın
Genelkurmay Başkanlığı karargâhı olan tren.

14 Ağustos’ta Behiç Bey’in aylardır her tertibi alarak hazırlandığı büyük sevkıyatlar başladı. Demiryolcular tarafından birlikler güneye ve cepheye doğru süratle kaydırılmaya başlandı. Tam 100.000 asker trenlerle yer değiştirip Afyon’un güneyine kaydırıldı. Behiç Bey bu geniş ve çok ayrıntılı sevkıyatlara o kadar iyi hazırlanmıştı ki, Yunanlıların ruhu bile duymadı.

Behiç Bey bir yandan bu sevkıyatları başarı ile gerçekleştirirken diğer taraftan da Osmaniye Meydanıekber hattının tamirini tamamlamaya çalışıyordu.

Fakat eldeki raylar yetmeyeceğinden Ankara-Polatlı arasındaki lokomotif ve vagonları diğer tarafa aldıktan sonra, 90 km’lik rayı kaldırarak her türlü önlemini alıyordu. Çünkü Yunan geri çekilirken ilk iş demiryolu hattını harap edecekti, Behiç bey’in de derhal bunu tamir etmesi gerekiyordu.

Behiç Bey Fevzi Paşa ile görüştü ve 15 Ağustos’ta Adapazarı İşletmesi’ne “Harp telgrafıdır” başlıklı, şifreli bir telgraf gönderdi. Telgrafta Behiç Bey, Lefke-Bilecik arasındaki cebire ve bulonların (somunların) derhal sökülüp kendisine gönderilmesi talimatını veriyordu.

17 Ağustos’ta öğleden sonra aşağıdan bir gürültü duyan Behiç Bey’in odasına apansız Mustafa Kemal girdi ve, “Gizli geldim, burada kalacağım, kimse duymasın,” dedi.

Halbuki Ankara Ajansı o akşam Mustafa Kemal Paşa’nın bir çaya davetli olduğunu bildiriyordu. Gazi biraz rahatsızdı.
İki gün Behiç Bey’in evinde kaldı.
Sonra Garp Cephesi Karargâhı’nın bulunduğu Akşehir’e gitti. Yine geldi, yine gitti. Bu gidiş gelişler hep geceleri ve gizli oluyordu.

Mustafa Kemal Paşa Behiç Bey’e,
“Aldığım haberleri yan yana koydum; artık düşmanı memleketten çıkarmak zamanı geldiğine karar verdim,” dedi.

Mustafa Kemal Paşa ile Behiç Bey hangi cepheye ne zaman, ne kadar asker sevkıyatı yapılacağının çalışmasını yaptı.
Mustafa Kemal Paşa da, Fevzi Paşa gibi muvaffak olunduğu takdirde, kaçan Yunan’ı kovalamak ve vatandan kovmak için demiryolcuların çok süratli çalışarak düşmanın tahrip edeceği yolları ve köprüleri tamir etmesinin gerekeceğini söyledi. Hem düşman kovalanacaktı hem de takviye kuvvet gerekebilirdi, ama özellikle cephane takviyesi çok önemliydi.

Behiç Bey,
“Aylar öncesinden tüm imkânsızlıklara rağmen gereken her tertibatı aldım ve hatırlarsanız daha önce size İstanbul’dan gizli getirdiğim bazı malzemelerden bahsetmiştim, bu malzemelerin varlığını, gereksiz yere kullanım olabilir maksadı ile tüm kumandanlardan sakladım. Anladığım kadarı ile bunların kullanım vakti gelmiştir. “Biz şimendiferciler hazırız Paşam,” dedi.

Mustafa Kemal Paşa iki gün kaldığı Behiç Bey’in evinden ayrılarak tekrar Akşehir’e gitti.

18 Ağustos 1922 günü Ali Kemal gazetesinde bir yazı yazdı:
“Milli Hâkimiyeti TBMM değil, ancak hilafet ve saltanat temsil edebilir.”

19 Ağustos 1922 günü Yunan ordusunu yanıltmak amacı ile Ortanca’ya sevk edilen bir Türk Birliği Ortanca’ya taarruz etti.

20 Ağustos 1922 günü Ankara’da basılan Hâkimiyet-i Milliye gazetesi yanıltıcı bir haber yayımladı:
“M. Kemal Paşa, 21 Ağustos Pazartesi öğleden sonra, saat dörtte, Çankaya’daki köşklerinde, şehrimiz siyasi ileri gelenlerine bir çay ziyafeti verecektir.”

Oysa ki 20 Ağustos gecesi saat 23.00′te Mustafa Kemal Paşa Akşehir’de ordu kumandanları ile bir toplantıya başladı. Mustafa Kemal Paşa bu toplantıya mareşal üniforması ile katıldı ve taarruz emrini verdi.

21 Ağustos 1922 günü Behiç Bey Garp Cephesi’nin Büyük Çobanlar-Afyon hattının onarılması ile ilgili bir sorusuna cevap yazdı:
“Azami faaliyetle asgari zamanda temin edileceğini zatı âlilerine katiyen vaat ederim.”

Behiç Bey bu sözü vermişti, ama büyük bir problem vardı. Toplamı 3.000 ton tutan Çobanlar-Afyon arası ray ve traverslerinin 1.100 tonu Azari istasyonu ile Çay istasyonu arasında bulunmakta, 600 tonu Azari dekovil hattında döşeli olarak bulunmakta, geri kalan 1.300 ton da Konya’nın doğusundaki hatlarda bulunmaktaydı.

İnanılmaz sıklıkta yapılmakta olan askeri sevkıyatlar arasında ancak bu iş için günde bir tren yapılabilecekti.
Bunun da anlamı şu demekti: Onarım bölgesine günde 225 tondan daha fazla taşıma yapılması teknik olarak mümkün değildi.

Bu da büyük taarruz için hayati olan hat teknik olarak 15 günden önce yapılamayacak demek oluyordu.
Bir problem daha vardı. Başkumandan Mustafa Kemal Paşa Behiç Bey’e bir telgraf gönderip sordu.

“O bölgede eli silah tutan 13 yaşından yukarı herkesi silah altına aldık, bu onarımı nasıl yapacaksınız?”

Behiç Bey kısa bir cevap yazdı:

“Kadınlarımız sağ olsun Paşam.”

Cepheye Giden Yol / Emir Kıvırcık

.....

Alinda

Gönderilen Resim

aşk bir milad demektir. şayet "aşktan önce" ve "aşktan sonra" aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz demektir.

birini seviyorsan onun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir!
o kadar çok değişmelisin ki, sen sen olmaktan çıkmalısın.

..aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır. acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım yoksa dünyevi, ya da cismani mi diye sorma! ayrımlar ayrımları doğurur. aşkın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur
başlı başına bir dünyadır aşk
yam tam ortasındadır, merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde.

AŞK / Elif Şafak

.....

safransarı

Gönderilen Resim

Bir iş; makine ile 6 saatte,eşit kapasiteli işçilerden biriyle 18 saatte yapılabilmektedir.Bu iş,saat 8:00 de makinede yapılmaya başlanıyor.Saat 10:00 da elektirik kesildiği için makineden alınıyor.Bu saatten sonra 2 tane işçi kalınan yerden devam ederek şşi bitiriyor.

Buna göre,iş saat kaçta bitmiştir?

A)14:00 B)15:00 C)16:00 D)17:00 E)18:00''

Pİ ANALİTİK YAYINLARI ÖSS MATEMATİK BİR ÇALIŞMA KİTABI

.....

matahari

Gönderilen Resim

''İnsan maddeden ve ruhtan ibarettir; hayvanca duygular gelip en aşırı şekillerini onda aldıkları gibi, melekleri yapan erdemlerin de tohumları ondadır. İşte, önceden sezdiğimiz bir alın yazısıyla bütün bütüne kopmadığımız eski içgüdülerimizin kalıntıları arasındaki cinsel aşkla tanrısal aşk arasında hepimizin geçirdiği mücadele bundan ileri gelmektedir.''

Vadideki Zambak / Balzac

.....

antiqa

Gönderilen Resim

"Ne hâlimi arz etmeye cür'et edebiliyorum, ne de feryat etmeye takatım var. Ne vuslat umudu için gayrete geliyorum, ne de ayrılığa güç yetirebiliyorum."

Kitab-ı Aşk / İskender Pala

.....

Muziçko

Gönderilen Resim

"Üzerimizde bahar semasının mavi örtüsü; önümüzde filozofça bir sessizlik içinde çeşitli ağaçlar var. Rüzgâr eser, hafif bir haşırtı duyulur, ağaçların kokulu gölgeleri kımıldar ve yeniden tatlı bir sessizlik bir anne okşayışıyla ruhu okşar. Beyaz bulutlar, ağır ağır göklerin mavilikleri içinde yüzüyor; güneşten ısınmış topraklardan bakınca, gökyüzü, soğukmuş hissini veriyor. Bulutların gökyüzünde eridiklerini seyretmek çok tuhaf oluyor."

Soytarı / Maksim Gorki

.....

Rabik

Gönderilen Resim

''Sefil düşünceler ve küçüklükler arasında kaybolup,hayattaki büyük sırrı çözemedik.Soru da cevapsız ve acımasız kalakaldı:Nasıl yaşadın,neden öyle yaşadın,neyi yapabilecekken yapmadın,başka bir yol başka bir anlam arıyordun,yanlış zilleri,yanlış kapıları çaldın yanlış yollara saptın,yanlış insanları sevdin,yanlış yataklarda uyudun,yanlış evlerde yaşadın.Neden hayal ettiklerini,düşündüklerini bu kadar küçümsüyorsun?
Bu soru çok basit görünebilir bazı insanlar bu soruyu belki hiç kendilerine sormayabilir. Ya da sormaktan kaçınabilir.

Ama bir gece karşıma benliğin çıkacak
Ve benden hesap soracak gaddar bir yargıç gibi,
Ve bu titreyen aciz elim silah tutacak
Nişan alacak, suçluyu korkusuzca vuracak...''

Kızıla Boyalı Saçlar / Kostas Mourselas

#2 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:34

Hayırlı olsun herkese başarılar,

Ama sanki WaLe biraz abartmış gibi paragrafı :friends:

edit: Skandal!!! Matahari'nin fotoğrafı yok P:

Bu mesaj KorykoS tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2009 - 01:36

#3 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:39

antiqa dedim hadi hayırlı olsun :friends:
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#4 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:46

katılımcıları ve organizasyonu yapan arkadaşı tebrik ederim, hepsi birbirinden güzel olmuş :friends:

ek
buarada oyumu wale'ye verdim, popülerlik yerine 'değer' sergilediği için (şahsi görüşüm)

antiqa ve rabik'in kompozisyonlarına da ayrıca bayıldım P:

Bu mesaj on3bucuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2009 - 02:00

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:54

Teşekkür ederim on3bucuk. Herkese başarılar. :=)

Ben Wale, Alinda, safransarı, matahari, antiqa, Muziçko ve Rabik arasında kararsız kaldığım için oyumu bir süre bekleteceğim. :friends:

#6 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:56

Ya o değilde Rodion Raskolnikov sen niye katılmadın yarışmaya. :friends:

#7 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:57

Rabik...

Ben seçtim, fotoyu çeken de benim :friends:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#8 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 01:58

raskov diğer yarışmada olduğu gibi oy vermiyenler için kopyalıcak mısın tabloyu kopyalamazsan kavga çıkarırım :friends:
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 02:05

Kopyalayabilmem için önce oy vermem lazım pikaçu. Oy vermeden sonuçları göremiyorsun çünkü. Ama oy verenlerden kopyalayan olur mu onu bilemem. P:

KorykoS, çalışmalar ben de toplandığı için katılmadım. :friends:

#10 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 09:55

popülist mopülist ::
aşka bu

yarısmanın adı kitaplardan alıntılar yarısması olsa
kitapları yarıstırıyomusuz gibi olmus
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#11 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 10:44

Aşk-Elif ŞAFAK okuduğum vede beğendiğim kitap aşka çok inanmasamda kitabın etkisindeyim hala parağrafta güzel
Diğer arkadaşlarada başarılar dilerim.

Vadideki zambak
soytarı merak ettiğim kitaplar okumak istiyorum...

Bu mesaj €ylül tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2009 - 10:49

EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#12 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 12:30

Alinda , Elif Şafak-Aşk.....,dedim hayırlı olsun....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#13 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 12:55

rabik didim ::

aslında gölge dicekdim ama hayfan herif bi resim çekemedi kompozizosyon için pisik defol *zong

smiley-sport036.gif  

#14 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 14:08

Elif ŞAFAK'ın Aşk romanı şimdiden Türk Klasiklerine girdi sanırım. Aşk kavramını filozafça ele alıp muazzam bir hikaye harmanlayıp okuyucuya sunmuş. Alindanın kompozisyonu çok başarılı.

Kendime oy vermekle ne kadar aceleci davrandığımda kompozisyonları tekrar incelerken farkettim. Safransarının kompozisyonunu hem orjinal, hem esprili, hem derinlilkli,hem de çok yaratıcı bulduğumu ifade etmeliyim. Hatta bu cümlelerin arasına bir de özür sıkıştırmalıyım sanırım. *zong

Vadideki Zambak çok uzun zaman olmuş okuyalı sadece platonik bir aşk ve mektuplar hatırlıyorum hatta okurken birine bir gün aşk mektubu yazarsam burdan alıntılar yaparım diye düşündüğümü hatırlıyorum. Nerden bilebilirdim balzaktan daha iyi aşk mektupları yazabileceğimi :P

İskender Pala'yı hiç okumadım ve hiçte merak etmemiştim. Ancak şimdi ediyorum. Antiqa'nın kompozisyonunu çok başarılı ve derinlikli çok beğendim Çelişkiler batağına düşmüş biri ancak bu kadar iyi ifade edilebilirdi.

Düşündüm de Soytarı figürü edebiyatta ne kadar çok işlenmiş. Soytarı veya soytarılık ile ilgili ünlü bir söz de vardı Google bi sorup geleyim.. :: Evet buldum :) "Soytarı ile bilge 'kardeş'tirler 'Soytarı da bilge de zekalarıyla yaşarlar Nükte yaratıcılık icad etme ustalığı demek olan zekâ ile dâimâ paralel gider ' demiş Arthur Koestler ' hıı bak şimdi oldu demek ki buymuş bunca edebiyat devinin soytarı figürünü işlemesi. Muziçko çok zor bir kompozisyon oluşturmuş resimi bulmak için bayağı uğraşmış sanırım. Tebrik ederim..

En etkileyici pragraf benden sonra rabikten gelmiş :P.. Stephen king'in, yüzyılın fırtınasını hatırlattı bana, her insanın; içinde yaşattığı veya öldürdüğü ve kimsenin bilmesini istemediğinden sakladığı sırları olduğunu ve bunların bir zihin okuyucusu tarafından toplum önünde yüzüne vurulduğunda yaşadığı o ruh hali çok etkilemişti beni. Burada da yazar aynı şeyi cevaplarının bizi inciteceğini bildiğimizden kendimize soramadığımız soruları bir zihin okuyucusu gibi yüzümüze tokat gibim çarpıyor. Süper çok beğendim..

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2009 - 14:13

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#15 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 14:23

bıkmışım felsefe savas barış baskı içerikli şeylerle dikkatimin alınmasına..
aşk kokan mısralara vericem oy vericem
henüz kararsızım hepsi bitsin önce okumadım..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#16 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 14:42

Muziçko çok zor bir kompozisyon oluşturmuş resimi bulmak için bayağı uğraşmış sanırım. Tebrik ederim..

wale o fotograftaki yer bizim köy ..kendi çekimim ::
paragraf ile hemen hemen aynı duyguları yaşamıştım o manzarada o yüzden bu resmi kullanayım dedim .
çok da zor olmadı açıkçası *zong

herkese başarılar ..

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#17 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 14:51

Ovv bak şimdi başka bir boyut kazandı kompozisyonun keşke foto'nun altına veya fotoya muziçkonun köyü yazsaimişin.

Yarışma fikri süper iyiydi. Rodion Raskolnik bunu sık sık tekrarlayalım.. : )

Ancak senin yarışmaya katılmaman gölge düşürdü söyleyeyim.: )

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#18 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 14:51

sabahleyin bu konuya girdiğimde wale'nin eklediği yazıyı okudum. aha dedim ben buna oyumu veririm arkadaş. sonra hele bir otur soluklan yeğenim dedim kendi kendime. diğerlerine de bir bakalım; bakmaz olaydım kafam karıştı.
wale'nin yazı da resim de 10 numara hakikaten. en azından benim için ben etkileniyorum böyle şeylerden. kenara not ettim.

dün akşam bir arkadaşta elif şafak'ın aşk romanını görmüştüm. şöyle bir alıp ilk sayfalara bakmış alinda'nın eklediği kısmı okumuş ve keşke bunu yazsaydım diye düşünmüştüm. alinda'nın eklediğini görünce şimdi iyiki yazmamışım dedim ve kenara not ettim.

safransarı'nın son derece orjinal çalışması da acayip hoşuma gitti onu da kenara not ettim.

matahari'nin vadideki zambak da çok doğru bir tespit olduğunu düşündüm, gerçekten de insan bazen hayvanlaşmayı bırak bazen daha da aşağı olabildiği gibi melekten daha melek de olabiliyor. sanki daha başka resimle daha iyi ifade edilebilir miydi diye düşündüm ama kenara not ettim.

kendiminkini transit geçtim.

muziçko'nun soytarı'sında yazıyla resim cuk oturmuş, çok hoş olmuş. onu da not ettim.

rabik'in bir kere bana oy verdiği beyanı tarafsız düşünmeme mani olmaya çalışsa da tarafsız gözle baktım ve hakikaten onu da çok beğendim. böyle kendi kendine sorgulamalar.verilen cevaplar. resim de tamamlamış kompozisyonu. bunu da not ettim.

sadece kendimi eleyebildim buradan.

e ben şimdi kime oy vereceğim yahu. neyse biraz bekleyem.

#19 ceset

ceset

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 17 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 15:23

bana en orjinal ve espirili safransarının çalışması geldiği için oyumu ondan yana kullandım diğer arkadaşlarıda tebrik ediyorum güzel çalışmalar *zong

#20 katrankara

katrankara

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 912 Mesaj

Gönderim zamanı 16.11.2009 - 15:24

Kendime oy vermekle ne kadar aceleci davrandığımda kompozisyonları tekrar incelerken farkettim. Safransarının kompozisyonunu hem orjinal, hem esprili, hem derinlilkli,hem de çok yaratıcı bulduğumu ifade etmeliyim. Hatta bu cümlelerin arasına bir de özür sıkıştırmalıyım sanırım. *zong

safransarı'nın son derece orjinal çalışması da acayip hoşuma gitti onu da kenara not ettim.

teşekkür ederim Wale,antiqa ::

Bu mesaj safransarı tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.11.2009 - 16:00

İNSANSIZ ADALET OLMAZ.

ADALETSİZ İNSAN OLUR MU?

OLUR,OLMAZ OLUR MU!

AMA OLMAZ OLSUN.