İçerik değiştir

Erdoğan: Sanal Tehdide Kimsenin Hakkı Yok

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 7 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 19:20

ANKARA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Demokratik Açılım"la ilgili yapılan oturumda hükümet adına yanıt verdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu Meclis, 89 yıl öncesinin gerisine düşemez. Bu Meclis hep milletin Meclis'i olarak kaldı. Türkiye'nin en önemli sorunların Meclis'te konuşmak zorundayız. Muhalefetin iktidarla her konuta ittifak etmesini bekleyemeyiz. Demokrasinin temel şartı uzlaşı aramaktır. Milletin Meclisi'ndeki üslup herkese örnek olmaldır. Yurtta sulhu tesis edemeyenler cihanda sulhu tesis edebilir mi? Atatürk savaştan sonra kin gütmemiş yeni bir dönem başlatmıştır. Düşman üretmek değil, dost kazanmak zorundayız. Tarih boyunca hep büyük düşündük, bütün hedefler ve ideallerin peşinde koştuk. Bu Meclis, sorunlara çözüm üretecek bir Meclis'tir. Bu Meclis yıllarca hayali tehditlerle meşgul edildi. Bu ülke sonu gelmez tartışmalarla duraklatıldı, geri bırakıldı. Kimsenin sanal tehditler üretmeye hakkı yoktur. Her alanda ezberleri ve statükoyu bozduk. Ülkemizdeki tüm sorunlara el atmak için Demokratik Açılım sürecini başlattık. Öncelik terörle mücadeledir. Laz, Arnavut'un sorunu da vardır. Azınlık ve inanç sorunları var, bunları çözeceğiz. 72 milyon vatandaşımızın sofrasındaki ekmeğin büyütülmesi için çalıştık. 7 yıl boyunca kucaklayıcı tavırdan taviz vermedek.

Dinlemediğiniz sürece hicbir şey anlatamasınız. Halkın taleplerine duyarsız kalan bir devlet anlayışı olamaz.

Demokrasi bu ülkeyi bozmaz; birleştirir, kardeşliğimizi daha da pekiştirir. Demokrasi korkuların pazarı değil, panzehiridir.

81 ilimizde vatandaşlarımıza anlatacağız. Gökkuşağı ne kadar güzel ve muhteşemse farklılık da o kadar güzel ve etkileyicidir."

http://www.ntvmsnbc.com/id/25021039/

#2 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 19:25

Sayın Başbakan sizin ayaklarınız yere basmıyor. Bulutların üzerinde dolaşıyorsunuz. O yüzden size tez zamanda yer çekimini keşfetmenizi tavsiye ediyorum.

#3 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 19:36

Dinlemediğiniz sürece hicbir şey anlatamasınız. Halkın taleplerine duyarsız kalan bir devlet anlayışı olamaz.

Halk? *lol

İmralı adasında yaşayan sayın halkımızdan bahsediliyor herhal...

Demokrasi bu ülkeyi bozmaz; birleştirir, kardeşliğimizi daha da pekiştirir. Demokrasi korkuların pazarı değil, panzehiridir.

Demokrasi için önceki sözlerinizide hatırlayınca,hiç değişmediğiniz aklıma geliyor.. ulusunuz, yücesiniz, mühür sizde süleyman sizi öpsün!

81 ilimizde vatandaşlarımıza anlatacağız. Gökkuşağı ne kadar güzel ve muhteşemse farklılık da o kadar güzel ve etkileyicidir.

Bir zahmet buralarada gelip söylesin... Birileri zafer havalarına girdi bile :P Artık devletten sçz açmaya korkar hale geldik, 12-13 yaşındaki çocuk bilem kürtlerin hakları diyor... 10 yıl sonra ülke bölünecekmiş kürt devleti kurulacakmış ve avrupa buraları türkiyenin toprağı saymıyormuş diyor... Bir zahmet bu açılımı halka bir an önce parçalanmak için değil bir olmak için olduğunu anlatsınlar...

Rodion Raskolnikov dediği gibi başbakan uçuşta sanırım, Allah'ım yerçekimi nasip et!

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.11.2009 - 19:37

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#4 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 19:46

an itibariyle chp grubu toplantıyı terketti. *lol

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 20:02

Demokrasi korkuların pazarı değilmiş.

Karşımızda, ağırlıklı olarak ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde olmak üzere, sınır komşularımız Irak, Suriye ve İran'da da yaşayıp, hızla artmakta olan millet olamamış 20-25 milyon bir nüfus ve her geçen gün devlet eliyle meşrulaştırılan bir etnik siyaset var. Bırakın da korkalım azıcık.

Bu arada bu jöle kafalı tez-sentez-antitez Yiğit'te paso saçılımı övüyor ne oldu buna iki dakka da yandaş oldu sabahtan beri iktidar propogandası yapıyor hayret valla kendine gel Yiğit!

#6 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 20:03

Bu Meclis yıllarca hayali tehditlerle meşgul edildi. Bu ülke sonu gelmez tartışmalarla duraklatıldı, geri bırakıldı. Kimsenin sanal tehditler üretmeye hakkı yoktur.

doğru söze ne denir ki?
hala bir tarafımızdan sorun uydurup zamanımızı boşa harcamıyor muyuz?
kürt sorunu gibi...

hangi ülkede var farklı etnisitelere bu kadar hoşgörü ve eşitlik, dahası ne?
hepimiz aynı yasalara, imkanlara sahip değil miyiz anlamıyorum.

dünyadaki benzer örnekleri ele aldığımızda onların çözüm olarak uyguladıklarının şuan bizde uygulanan olduğunu görürüz, yani sadece kişisel haklarda eşitlik, bu da zaten var

kıçımızdan uydurduğumuz "kültürel hak" "kültürel talep" diye bir şeyler var ki akıllara zarar, dünyanın hiçbir yerinde yok, eee dünyada bu denli uydurmaya müsait kıç yok çünkü

.

Bu mesaj on3bucuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.11.2009 - 20:17

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 20:16

Amcaoğluna bak döktürmüş. *zong
Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

#8 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 13.11.2009 - 20:55

O değilde bu Suat KILIÇ kimmiş nereden geldi. Ben niye tanımıyorum. Resmen şov yaptı adam.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry