İçerik değiştir

Tunceli'de 'hitler Onur Öymen' Tepkisi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 82 yanıt verildi

#41 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 18:25

Bırakalım artık bu atalarımız böyle değildi muhabbetini. İnsancıllığın da bir sınır var. Türk tarihi boyunca Türk devletleri içerisinde çıkan her isyan en sert ve en kanlı bir şekilde bastırılmıştır. Yavuz Sultan Selim'in Türkmen Alevilerine neler yaptığından haberiniz yok sanırım. Yoksa katledilen Kürt olmadığı sürece insandan sayılmıyor mu ? Dersim isyanında da yok siviller öldürüldü falan filan tarzı ajitasyonlar yaparak etnik Kürt ırkçılığının taşeronluğunu yapmayalım. Birileri önce, Tunceli'de, Elazığ'da, Bingöl'de, Sivas'ta, Erzincan'da katlettiği yirmi binden fazla Sünni Türkün hesabını versin. ::

#42 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 21:19

Ona bakarsan isyancı köylerinin yakıldığı zamanlarda ve hemen sonrasında Fransızlar İngilizler değil kendi sınırlarında sömürgelerinde vahşet uyguluyordu.Sonrasında yahudilerin avrupada katledilişleri,örnek tükenmez.Ama Osmanlı bunu avrupalılara orta çağda bile layık görmedi,o zaman ben onlarla övünürüm arkadaş.Tamam Yavuz da Bağdat'a girse Saddamın kafasını uçurur şehrin girişine ibreti alem için asardı ama pazardaki halkı kılıçtan geçirtmez,kadınlara tecavüzü mübah saymaz,ırakta 1 milyon fahişe üretmezdi.Modern denilen bu çağda bunu yapanların karşısında orta çağda bunu yapmayan atalarımla övünürüm...
Söylediklerin doğru,ben de herzaman söylemişimdir;tarihte Türkler kadar zulme uğrayan bir millet daha yoktur.Sadece Türkler yiğit ve savaşçı millet olduklarından katledildik bizi soykırdılar zulüm gördük diyemezler.Mesela bugün ermenilerin yerinde biz olsaydık,bizim lehimizde soykırımı kabul edecek ülkeyle hakaret sayıp iplerimizi koparırdık.Ne demek Türkler soykırıma uğramış şerefsizlere bak :P
Ayrıca brükselde Dersim sempozyomunda bugün soykırım ifadesi kullanıldı.Ne tesadüf.Eğer bu öymen söylemlerini sürdürür daha da gererse derimki bu adam nüfuz ajanı:)) Ermeni soykırımı derken kürt soykırımı teorileriyle uğraş iyi mi :P

#43 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 21:58

Sen merak etme abi, Türk Tanrısı Ülgen beni Başbuğ ilan ettikten sonra tüm dünyayı hizaya sokacağım. Erlik'i yeryüzünden kovup, tüm dünyaya barış getireceğim. O zaman ortada sorun morun kalmayacak. Onur Öymen'de emekliliğini isteyip gitsin Bodrum'da tatil yapsın. Baykal'da Rodos'ta yüzme olimpiyatlarına katılsın. Potamyalı da Potamya'ya muhtar olup, van minüüüttttt yapsın. Ben de ay yüzlü güzel Konçuy evlenip ile toy yapayım. Atalar soy, balalar boy versin. Saygılar... :)

#44 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 19.11.2009 - 22:05

onur öymen chp içindeki en beğendiğim birkaç isimden biri.. konuşmasında suç unsuru yok, katliamı yapanlara ses yok ama bunu sadece dile getirene vur abalıya yapılıyo, gündem değiştirmek bu kadar basit işte..

herkes körü körüne dalmış bu konuya, ben chp ye hiç oy vermedim die şimdi burda dalmakmı lazım mal bulmuş magribi gibi..

içeriği terörle müzakere olmaması gerektiğiydi, örnek velevki hatalı verilmiş olabilir..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#45 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2009 - 01:45

İSTİFAYI DÜŞÜNMÜYOR

Öymen İNTERNETHABER'in, "Kılıçdaroğlu'nun çağrısı için ne diyorsunuz?" sorusuna çok net yanıt verdi:

"Sayın Kılıçdaroğlu görevinin gereğini yapsın" dedi. Ben de görevimin gereğini yapıyorum. Atatürk'e sahip çıkıyorum."

Öymen bu süreçte Sayın Baykal'la bir görüşme yapıp yapmadıklarıyla ilgili soruya ise, "Biz sık sık tabi görüşüyoruz. Bir istifa isteme söz konusu değil. Böyle bir şeyi de beklemiyorum" yanıtı verdi.

Öymen'in son sözü ise bir istifanın söz konusu olmayacağını ortaya koydu. Öymen kendinden çok emin bir şekilde, "CHP'de hiç kimse Atatürk'e sahip çıktı diye istifaya davet edilmez" dedi.

internethaber

Ohaaa ya ohaa... Her konuya Atayı öne sürcekler illaki.. Al sana gercek yüzü... Bu yüzden 50 yıldan beri kimse adam yerine koymadı bu partiyi..
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#46 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2009 - 14:41

Kılıçdaroğlu'nun zor anları.

Öymen'in düşünceme uygun bölümlerini alkışladım, alkışlamadığım yerler de var ve Öymen'in o bölümünü hiçbirimiz alkışlamadık." dedi.

http://www9.gazeteva...272030/1/Gundem

#47 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 21.11.2009 - 20:41

Kıçtaroğlu CHP'nin başına geçmeli. Güncel olaylar bunu gösteriyor. Başkada çıkışları yok.

#48 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 21.11.2009 - 20:47

kılınçdaroğlunun chp'nin başına geçtiğini düşünemiyorum *fiuv

sarıgül geçseydi hiç düşünmez oyumu verirdim *heyo
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#49 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 22.11.2009 - 02:05

kılınçdaroğlunun chp'nin başına geçtiğini düşünemiyorum P:

sarıgül geçseydi hiç düşünmez oyumu verirdim :P

Saygıszlık etmek istemiyorum pikaçu ama Ne sarıgül partinin basına gecebılır..Ne de sarıgul baykaldan farklı ıcraatlar gerceklestırebılır. Aynı zıhnıyetteler bana gore.

Benım adayım hıkmet cetın olurdu. Aslında mızah duygusu gelısmıs , nazlı ılıcakların ustesınden gelebılecek bır Arcayurek'te fena olmazdı hanı :)
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#50 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 24.11.2009 - 18:00

CHP Lideri Deniz Baykal partisinin grup toplantısında konuştu.

Baykal Onur Öymen'in 10 Kasım'da Dersim olayıyla ilgili söylediklerinden sonra yaşanan tartışmaları şöyle değerlendirdi...

10 Kasım'da söylenen sözün (Onur öymen'in 'Dersim'le ilgili sözleri) ne olduğunu biliyoruz. Yanlış anlamadan kaynaklı olarak arkadaşımız da özür diledi ama bu sistemli kampanya yürütülüyor. Her toplumun tarihinde yaşanmış acı olaylar vardır. Izdıraplar vardır. Bu ızdırapları üzüntüyle anıyoruz. Ama hangi ülkede bu acılar istismar edilir.
Şu an sistematik bir biçimde kriz yaratılıyor.

Olay sadece Dersim değil. Cumhuriyet tarihinde yaşanmış birçok isyan var. Kolay bir dönüşüm değil. Yüzyıllık alışkanlıklar var. Bunları kimse bir mezhep tartışmasının, kimlik tartışmasının içine sürüklemeye kalkmasın. Olay bu değil. Başbakan ve başkalarının kullanmaya çalıştığı bu olay öyle değildir.

Dersim'de yaşananlar bir mezhebe ya da etnik kimliğe dönük değildir. O bölgedeki aşiretlerin 4'te 3'ü itibar etmiyor. Yaşananlar 'Kerbela' olarak değerlendirilseydi sonuçlar böyle mi olur du? Sayın Başbakan Başka kapıya başka kapıya Aleviler'den sana hayır yok. Dozerleri cemevinin kapısına sürecek. Cemevi cümbüş evi diyecek. Madımak'taki acıya bi şey söylemeyeceksin. Sonra çıkıp böyle konuşacaksın. Bu yıpratma kampanyasına aklı başında kimse alet olmayacaktır. Hz. Muhammed'i Hz. Ali'den ayıramazsınız. Hz. Ali'yi de Mustafa Kemal'den ayıramazsınız... Bunlar Türkiye'nin temelidir.

http://www9.gazeteva...72627/9/Siyaset

#51 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 24.11.2009 - 18:18

onur eymen geçsin P:
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#52 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 16:32

kılıçdaroğlu oldu KILIKDAROÐLU, çabuk döküldü foyası garibimin.
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#53 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 23:11

kılıçdaroğlu da fos çıktı *blush
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#54 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 23:28

milas

Bu günkü CHP bana hep uzak olmuştu. Fakat bu son olay CHP'nin aslında Demokrasiyi özümsemiş bir parti olduğunu gözler önüne serdi. Parti içinde herkez kendi fikrini ve düşüncesini söylüyor açık ve net konuşup tartışabiliyor. Şimdi eskisine göre biraz daha sempatiyle bakmaya başladım. Sizler ise Faşist-Dincilerin baktığı pencereden baktığınız için Durumu algılayamıyorsun şaşkın şaşkın ancak KILİÇTAROÐLU OLDU KILIKTAROÐLU Diyebiliyorsunuz. Ayrıca Kılçtaroğlunun foyasımı vardiki dökülsün veya varsa niye dökülmüş olsun doğrusu bir anlam varemedim. Sizler demokratız diye milleti kandırıyorsunuz ama demokrasi elbisesi bedeninize bol geldiğinden üzerinizden düşünce bazen işte böyle ayıbınızla çırılçıplak ortada kalıyorsunuz. Siz asla bizi kandıramadınız kandıramazsınız. Siz türbana demokratsınız gerisi hikaye.

#55 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 25.11.2009 - 23:55

gaf ın adı ne zamandır parti içi demokrasi oldu ya =)

yoksa işine gelmeyince meclisi terketmek de demokrasinin miladımıydı?

bu parti içi demokrasi önce alkışlayıp sonra inkar etmekmi yada =)

yada madem parti içi demokrasi var neden kanuna açıkça aykırı iken grup kararı alındı ve c.başkanlığı seçimlerinde toplu olarak meclis terkedildi ve buna rağmen gruba uymayıp tek kalıp oy veren esat canan ihraç edildi?

çok değil 2 sene önce, aynı parti aynı yönetim?
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#56 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2009 - 13:18

sevgili tarkan hangi CHP sana yakındı merak ettim ? Hakket hangisine kendini yakın hissediyordun ?

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.11.2009 - 14:11

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#57 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2009 - 14:07

kılıçdaroğlu başbakan alkışladığımı ispat ederse özür dilerim demiş. :)

#58 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2009 - 14:13

Star Haberin o alkışlama sahneside Kemal KILIÇDAROÐLU'nu çok güzel kamufle ettikleri bir haber vardı. Bulursam yayınlarım çok profosyonelceydi : ) Kemal KILIÇDAROÐLU sadece Star haberi izliyorsa kendinin alkışlamadığını düşünebilir : )

Kılıçdaroğluna gelince Medyanın şişirmesinden başka hiç bişi olduğunu defalarca söylemiştim.

İstifa etse belki gözümde biraz büyürdü. Ama o dahada küçülüp gereğini yapsın dediği adamla pozlar verdi.

Doğruluk mu dediniz ? : ) neee dürüstlük mü ?

Bir Yılmaz ÖZDİL, Uğur DÜNDAR projesi başarısızlıkla sonuçlandı hepisi o : )

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.11.2009 - 14:16

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#59 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2009 - 14:14

milas

Bu günkü CHP bana hep uzak olmuştu. Fakat bu son olay CHP'nin aslında Demokrasiyi özümsemiş bir parti olduğunu gözler önüne serdi. Parti içinde herkez kendi fikrini ve düşüncesini söylüyor açık ve net konuşup tartışabiliyor. Şimdi eskisine göre biraz daha sempatiyle bakmaya başladım. Sizler ise Faşist-Dincilerin baktığı pencereden baktığınız için Durumu algılayamıyorsun şaşkın şaşkın ancak KILİÇTAROÐLU OLDU KILIKTAROÐLU Diyebiliyorsunuz. Ayrıca Kılçtaroğlunun foyasımı vardiki dökülsün veya varsa niye dökülmüş olsun doğrusu bir anlam varemedim. Sizler demokratız diye milleti kandırıyorsunuz ama demokrasi elbisesi bedeninize bol geldiğinden üzerinizden düşünce bazen işte böyle ayıbınızla çırılçıplak ortada kalıyorsunuz. Siz asla bizi kandıramadınız kandıramazsınız. Siz türbana demokratsınız gerisi hikaye.

ne kadar komiksiniz, Kılıçdaroğlu alenen rezil olmadımı, palavralarını iade etmediler mi ona? daha ne istiyorsun? nerede kaldı büyyük kahramanlığı? siz sempatinizi eksik etmeyin, o sizi bağlar ama yandaşlarını bağlamadı bak hepsi isyandalar.
ben ne dinciyin ne de faşist. senin yakıştrırmanla öyle olunmuyor..

bu da hediyesi olsun:
http://www.samanyolu...j-yagdirdi.html

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.11.2009 - 15:24

#60 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 26.11.2009 - 14:16

Star Haberin o alkışlama sahneside Kemal KILIÇDAROÐLU'nu çok güzel kamufle ettikleri bir haber vardı.

Kılıçdaroğluna gelince Medyanın şişirmesinden başka hiç bişi olduğunu defalarca söylemiştim.

İstifa etse belki gözümde biraz büyürdü. Ama o dahada küçülüp gereğini yapsın dediği adamla pozlar verdi.

Doğruluk mu dediniz ? : ) neee dürüstlük mü ?

Bir Yılmaz ÖZDİL, Uğur DÜNDAR projesi başarısızlıkla sonuçlandı hepisi o : )

eyvallaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh, Tarkan a ilave cevap yerine geçebilir, sağol kardeş.