Jump to content

- - - - -

Taraf Gazetesi, 29 Ekim'in Ardından 10 Kasım'ı Da Görmedi

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 11.11.2009 - 20:42

29 EKİM'İ GÖRMEYEN TARAF GAZETESİ 10 KASIM'I GÖRDÜ MÜ?

10.11.2009 10:30:00

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı görmezden gelen ve ulusal bayram hakkında herhangi bir duyuru girmeyen Taraf gazetesinin 10 Kasım'la ilgili tavrı ne oldu?..

Cumhuriyet Bayramı'yla ilgili duyuru koymayan Taraf gazetesinin genel yayın yönetmeni Ahmet Altan bu durumu açıkladığı yazısında, bu türden kutlamaların sadece diktatörlüklerde görülebileceğini, normal gazetelerin böyle duyurular koymayacağını ileri sürmüştü.

Taraf gazetesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin lider kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım'la ilgili olarak da aynı tavrını sürdürdü.

medyatava

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 11.11.2009 - 20:44

Sizin Ananız Babanız Var mı Aşçı Gazetesi

Fatih ALTAYLI / Habertürk

BAŞLIKTAKİ soru gerçek bir sorudur. Laf olsun veya birilerine hakaret amaçlı kullanılmamıştır.

Sorunun muhatabı ise Taraf Gazetesi'ni yöneten ve çıkaran ekiptir.

Bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim; çünkü dünkü Taraf Gazetesi'nde Atatürk'le ilgili tek satır görmedim.

Bırakın tek satırı, "Atatürk" kelimesine rastlayamadım.

Ve arka sayfalarında şöyle bir başlık: "10 Kasım tarihi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına unutulmaz bir ölümü hatırlatıyor.

Oysa 10 Kasım, dünyada iz bırakmış bazı unutulmaz insanların da doğum günü."

Bu ülkenin kurtarıcı ve kurucusuna karşı öyle bir nefret duyuyorlar ki, bir başka haberi kotarırken dahi adını anmaktan
çekiniyorlar.

Aslında bilmeden belki de doğruyu yapıyorlar.

O ismin o kirli ellere yakışmadığını, o pis sayfalarda iyi görünmeyeceğini içten içe biliyorlar herhalde.

10 Kasım deyince Tarafçıların aklına Luther geliyor. Azılı bir Türk düşmanı olan, Türkleri "köpeğe" benzeten Luther.

10 Kasım deyince akıllarına gelen bir diğer isim Mihail Kalaşnikov. Silah mucidi, on binlerce masum insanı öldüren tüfekleri yaratan adam.

Ve bir de Schiller geliyor, "Sıkı aydınlanmacıydı" diyerek. Schiller aydınlanmacıydı da, Atatürk değil miydi?
Onu bile bilmiyorsunuz.

Ve ben yine baştaki soruya dönüyorum.

Sizin ananız babanız yok mu?

Bir damla bile olsa vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ülke sevgisi öğretmemişler size!

Hadi onu öğretmemişler, insani bir duygu olan "minnet"e de yer yok mu yüreklerinizde?

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#3 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8,898 posts

Posted 11.11.2009 - 20:55

Taraf Gazetesi Taraflı Yayınlarına Devam Ediyor...

#4 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,849 posts

Posted 13.11.2009 - 01:33

Üstlendikleri işbirlikçi / "taraf"çı misyon gereği çok görmemeli bu duruşlarını...
Karanlık köşelerinde iyi "ötüyorlar" ama tv'de insan yüzüne çıktıkları tartışma programlarında zavallıları oynayıp dökülüyorlar..Ve öylesine suçluluk telaşı içindeler ki !..

Teşekkürler paylaşım için.

Edited by alsancakE24, 13.11.2009 - 01:34.

#5 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,230 posts
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Posted 13.11.2009 - 02:10

paylaşım için teşekkürler wale.. bende TARAFIM ama bunların karşı tarafında *fiuv
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users