İçerik değiştir

- - - - -

Anne Kucağında Ölmek.../güler Zere

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

#1 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 11:47

BİR insanın isteyebileceği ne kadar zor, ne kadar masum ve ne kadar haklı bir şey bu:
Anne kucağında ölmek...
Ama masumiyetin ve haklılığın asla söz konusu olmadığı bir yerde, ne yazık ki ilk unsur geçerli oluverdi:
Zor...

*

Güler Zere, 20 yaşında bir örgüte üye olmak ve örgütün propagandasını yapmak suçundan 34 yıla mahkûm edildi. Bir yıl kadar önce kanser teşhisi konuldu, yeterli bakımın ve beslenmenin olmadığı karanlık koğuşlarda ve sadece sürünebildiği halde karyolalara bağlı revirlerde, yaşamının sonuna geldiğini anladı.
Hukukun ölmekte olan mahkûmlara verdiği "son arzu" ilkesine dayanarak bir son arzusu vardı:
Anne kucağında ölmek...
İşte zor olan buydu; düne kadar izin vermediler...

*

Çünkü adalettin bittiği yerdir burası.
Dokunulmayan "sanık" ve "şüphelilerin" devleti yönettiği... Zimmet, evrakta sahtecilik, kalpazanlık, dolandırıcılık yapanların asla yargılanamadığı... Kazara yargılanan ve mahkûm olan varsa dahi, cezalarını villalarının havuzu başında çektikleri...
Beter bir memleket...

*

Ben ise kaç gündür; hırsızlık, avanta, soygun, gasp, zimmet, dolandırıcılık gibi kişisel çıkara dayalı yüz kızartıcı suçları işleyenlerin bu ülkede neden korunduğunu... Ama kendi çıkarı olmadığı halde toplum yararına olduğunu düşündüğü ideolojik suçları işleyenlerin neden zindanlara doldurulduklarını düşünüyorum.
Ve ölmek üzere olan bir genç kızın son arzusu aklımdan çıkmıyor.
Anne kucağının kokusu geliyor burnuma...
Güler Zere artık konuşamadığı için insanlara dönüp söyleyemeyecek ama, sığınacak başka hiçbir yer kalmadığında, annesinin kucağına gitmek istediğini hepimiz bileceğiz.
Ve ben düşünüyorum ki; görkemli koltuklarda insan onurundan yoksun yaşamaktansa...
Öyle onurlu ve masum ki:
Anne kucağında ölmeyi istemek...

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 11:57

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Güler Zere'nin cezasını affetti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, aralarında hükümlü Güler Zere'nin de bulunduğu 4 kişinin kalan cezalarını kaldırdı.

Radikal

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#3 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:38

Son Dakika :)

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#4 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:39

]

Sevgili WaLe

Ne bu şimdi!!

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Güler Zere'nin cezasını affetti

demişsin de yazdığının hiçbir anlamı yok ki.
hee biliyoruz.

İşte zor olan buydu; düne kadar izin vermediler...

Bekir Coşkun da zaten bunu yazısında belirtmiş.

Daha Nedir bu şimdi ??

Affetmimşmimş de mimşmimşmiş.

İyi halt etmiş !! Şimdi mi aklı başıan gelmiş.

Bir yıldır nerelerdeymiş.

Efendi, efendi

Bahsettiğimiz kişi Kanser hastası. Kanserin Ne olduğunu da hepimiz biliyoruz. Onlarda biliyor.

Bırakın artık bunları. akp'nin önüne atlayıp kendinizi feda etmeye hedef olmaya onların günahına ortak olmaya.

Bırak şimdi mışı muşu.

Yazının içeriğine bak.

Demokrası ha!! demokrasi!! Al sana demokrasi .

Herkez kendine demokrat olunca bunun adı Demokrasi olmuyor işte.

Ben Paranoyalarıma devam edeceğim .

Kedi asla ciğeri geri getirmedi bu hayalı yalana beni asla inandıramazsınız.

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2009 - 12:41

#5 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:43

waranko affetmeseydi sn. Gül ne dicektiniz bu duruma merak ediyorum :)
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#6 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:49

Sizi de anlamak ne zor kardeşim..

Dağdan inen terörist'e tepki gösteriyorsunuz, cezaevindeki terörist'e af istiyorsunuz.

Birde işin içine vicdan sokuyorsunuz ?

Ayrıca DHKP-C nin katletiği şehitlerin annelerinide göreve davet ediyorum.

Yoksa PKK nın katlettikleri şehit oluyor da, DHKP-C nin ki sayılmıyor mu ?

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#7 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:52

waranko affetmeseydi sn. Gül ne dicektiniz bu duruma merak ediyorum

Ben boş bom boş bir yazı yazmışım öyle mi.

Net söyleyeyim.
geciken adalet adalet degildir.

#8 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 12:55

Peki her yazınızda şehitlikten annelerin feryadından yakınıyorsunuz. Pkk lıların karsılanma şeklini etik bulmadıgınızı söylüyorsunuz. Bu nasıl bir çelişki ki teröristin affını savunup adalet dağıtmaya calısıyosunuz?

#9 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 13:29

Yaşam Hakkı Kutsaldır.
Yaşam Hakkı Kutsaldır
Yaşam Hakkı Kutsaldır.......

Biz Hayvanmıyız!? Sen hayvanmısın ki böyle bir ortam için de Politik ve siysi bir sürü şeylerle bunu aynı paralelede tutuyorsun.

Ölümün sessizce kapısını çalmak üzere olduğu tesbititnin yapıldığı ve her anının , dakikanın önemli olduğu bir mücadele içinde olan gencecik bir insandan bahsediyoruz.
Dünya artık erken müdahele ve tedavinin önemi kadar güzel bir ortamda moral takviyesinin önemli olduğunun ölümü geciktirmenin mümkün olduğunu teknolojiyle ispatlamıştır.
Yok eğer diyorsanız!! Hapisane ortamı çok mükemmel ise.. BURALARI KANSER HASTALARI İÇİN RAHABİLİTASYON MERKEZİ YAPALIM.

Yaşam hakkı ile insanın maddi ve manevi varlığının bütünselliğinin dokunulmazlığı hakkı, başta Evrensel Bildirge olmak üzere Türkiye’nin de taraf olduğu BM ve Avrupa Konseyi temel insan hakları belgelerinde güvence altına alınmış en temel haklardır. Bu hakların tartışılması bile tehlikenin mevcut olduğunu gösterir.
O nedenle bu haklar kutsal kabul edilir. Bu haklara Anayasa’nın 15. Maddesi’nin 2. Fıkrasında 7.5.2004 tarihli 5170 sayılı kanunun 2. Maddesiyle yapılan değişiklikle savaş, sıkıyönetim, seferberlik ve olağanüstü hal zamanında bile dokunulamayacağı açıkça düzenlenmiştir.

Varmısınız Buradan hep beraber seslenelim.
Üzerine atılı suç ne olursa olsun insanlarımızın yaşam hakkı politikacıların ihtiraslarına ve politik geleceklerine alet edilemez. İnsan yaşamı üzerine politika olmaz. Bunu düşünenler ve yapanlar asla iflah olmazlar.

İnsan, haklarıyla insandır. Haklar insan içindir. Her insanın yaşam hakkı, korunmak zorundadır.

Benim diyeceğim budur...

#10 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.160 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 13:35

GÜLER ZERE KİMDİR ?

Malatya 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yargılanarak hakkında müebbet hapis cezası verilen Zere'nin 1993 yılında Tunceli'nin Çemişkezek ilçesinde 2 vatandaşın öldürülmesi, 1 emniyet bekçisinin şehit edilmesi, Hozat ilçesinde askeri konvoya ve jandarma karakoluna silahlı saldırı düzenlenmesi olayında aktif görev aldığı belirlendi.

Terör örgütü üyesi olmak ve eylemlere katıldığı gerekçesiyle yargılanan Zere'nin, 1994 yılında da Tunceli'nin Pertek ilçesinde 3 askerin şehit edilmesi, 7 vatandaşın öldürülmesi, Ulukaya köyünün yakılması ile 2 silahlı çatışma olaylarında bulunduğu da tespit edildi.

Zere'nin yakalandığı yıl 1vatandaşın öldürülmesi, 5 kişinin kaçırılması, Hozat İlçe Jandarma Komutanlığı'na saldırı düzenlenmesi olaylarına da katıldığı belirlendi. Cezasının infazının ertelenmesi konusunda hakkında çeşitli kampanyalar düzenlenen Zere, 1995 yılında Tunceli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyon sonucu yakalandı.

Haklısınız :) Gülen zerrede bir insandır. Daha doğrusu insan görünümlü bir cani! O zaman size şunu sorayım. Öcalan kanser olsa adalet adalet insan hakları bilmem ne diyip affetmekmi gerekir? Öcalanda insan Gülen de insan?

#11 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 13:45

Varmısınız Buradan hep beraber seslenelim.
Üzerine atılı suç ne olursa olsun insanlarımızın yaşam hakkı politikacıların ihtiraslarına ve politik geleceklerine alet edilemez. İnsan yaşamı üzerine politika olmaz. Bunu düşünenler ve yapanlar asla iflah olmazlar.

İnsan, haklarıyla insandır. Haklar insan içindir. Her insanın yaşam hakkı, korunmak zorundadır.

Benim diyeceğim budur...

Üzerine atılı suç ne olursa olsun...

Anlaşılmayan birşey var mı burada...

#12 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 15:17

Hiçte bile... insalıktan nasibini almamışlar temizlenmediği sürece dünya yaşanılır bir yer olmaz...

Bir hayvana bile acı veren birine "HAYVAN, insanlıktan nasip almamış" diyen bizlerin bir canide insalıktan bahsetmemiz gözlerimi yaşartıyor...

Üzerine atılı suç ne olursa olsun...

üzerine atılı suç? derken?
Ha derin devlet vardı değil mi? Bu gencecişk masum yaratık, pardon insanların eline silah verip birilerini öldürtmüşlerdi, zorla, istemeyerek yapmışlardı bunlar... 35-40 bin kişide bok yoluna gittiydi...

Ya bırakın insancıklara insanlıktan bahsetmeyi... Ölsün... Kötüler için yaşasın Cehennem!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#13 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 15:26

+ süper sloganlar atıyorlar insanlık adına... Anne kucağında ölmek...

o 35-40 bin kişi bunu istemezdi sanki... sanki onlar bu hayvanlardan daha az insandılar... Anne kucağında ölmeyi kimsenin engellediği yok, insanca yaşayıp istediği yerde ölme şansı var... Sanki adam melek tutmuşuz anne kucağında ölme hakkından alıkoyuyormuşuz...

Lanet olsun, insanlığıma, insanlığınıza...

Bu mesaj _RomantizmA_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2009 - 16:00

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#14 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 17:21

yaşamak veya istediği bir yerde ölmek sadece bunlar için mi hak?
a.
q.

Bu mesaj on3bucuk tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.11.2009 - 17:25

#15 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 17:40

İnsanı sadece insan olarak görmenin amacı, insanı insan yapan ve diğer insanlardan farklı kılan değerleri dikkate almamak ise; bu, gerçekte insanı hayvan olarak görmektir. Bu yüzden Güler Zere'nin tahliye edilmesine tepki gösterenler, insani değerlerden yana olup, insani bir tavır takınmışlardır.

#16 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 17:48

Hayyy ağzını öpim kalpsiz (Bu nickini beğenmedim ya neyse)

Evet waranko ve Bekir COŞKUN'cular,

Abdullah ÖCALAN ağız kanser olsa idi yine tahliye istemiydiniz. : ) çok merak ediyorum cavabınızı.

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#17 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 19:42

waranko

WaLe nin dediği gibi dağdan inen terörislere çok sert tepki göstermiş fakat burada tam tersine bir terörist olan gülen zere ile ılgili olarak savunmaya geçmişsiniz. İlk mesajınızdan edindiğim intiba ile bende bu tavrınızı eleştiren birşeyler yazmıştım. Mesajı göndermeden önce Güler Zerenin sebes bırakılmasına neden olan hastalığının son durumu ile ilgili olarak gazete haberlerini okuyunca Bütün yazdıklarımı sildim. Hem Bekir Coşkunun hemde sizin ve diğer arkadaşların yazdıklarınınzı dikkatlice okudum. Az önce Bir sayfa dolusu sizi itham eden yazı yazan ben şimdi bütün değerlerimin muhasebesini yapma ihtiyacı duydum ve öylece kaldım.
Beni bu çıkmazdan çıkaran şey Çanakkalede gördüğüm anıt heykel oldu. Hani Türk Askerinin Yaralı Düşman askerini Sırtladığı heykel. Buradaki verilen mesaj Kahramanlık filan değil ''İnsani değer'' dir. Size hak veriyorum İnsanı yücelten değerler, Böyle kritik durumlarda İnsan olduğunuzun farkına varılmasıdır.
Herkeze soruyorum;
Kuddisi Okkura yapılanlarada ben diğer yazdığım forum sitelerinde tepki gösterdiydim. Ergenekoncu darbeci olmuştum. Siz ne demiştiniz ne düşünmüştünüz acaba o daramatik olaya?

#18 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2009 - 20:36

Atlanılan bir konu var.Zere,hapishaneye sağlam girmiştir.İşlediği suçyan dolayı alacağı cezayı,34 yılı almıştır.Teröristbaşından farklı olarak,ağır hapishane koşulları nedeniyle yakalanmıştır ölümcül hastalığa.

Yani, "teröristbaşı ağız kanseri olsa,ona da af diye bağırırmıydınız" şeklindeki ağzı öpülesi varsayımlarınız asla ama asla gerçekleşmeyecektir.Fark buradadır.

Teröristbaşı,bırakın sağlıklı olmayı,dağdaki çapulcu sürüsü itlerine her gün direktifi,avukatları aracılığıyla vermekte,bu direktiflerinden AKP'de yol haritası çizmekte faydalanmaktadır.

Güler Zere bir süre sonra ölecektir.Ölümü,hastalığından dolayı kaçınılmaz olduğundan affa uğramıştır.Bu hastalığa da,uğratıldığı cezaevi koşulları sebep olmuştur.

Sıkıyorsa,yiyiyorsa teröristbaşına da aynı cezaevi koşulları uygulansın.Terör örgütü başına ağam,paşam muamelesi,elemanına ölmesine yetecek kadar ağır koşullar.Elebaşı olmak varmış anasını sattığımın yerinde.

580023663830.jpg

#19 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 08.11.2009 - 00:02

Güler zerre midir ne karın ağrısıysa (insan demeye şahsen utanıyorum bu yaratıklara) onun gibileri serbest bırakma kararı verenleri başımıza getiren kendi ulusum herşeyim vatanımın insanlarından utanıyorum.
Baştakilerden utanmaktan vazgeçeli çok oldu çünkü :P

Size de bir çift llafım var sayın waranko ve tarkan : Kaz yandı bitti kül oldu, çevirmeyin artık. Bu ortalık kızıştırmalar eskiden biz Türk toplumu cahilken işe yarıyordu.

Dip not: Siyasete bulaşmıycam diyorum, ama bu terörist pisliklerle ilgili her haber okuduğumda içimde cani bi ruh taşıdığımı farkediyorum. Tek umudum bir gün hepsinin temizleneceği. Ben ve benim gibi vatansever milyonlar sayesinde.

...

#20 pikaçu

pikaçu

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 08.11.2009 - 00:26

demicem diyorum ama demek istiyorum dağda kalleşçe vurulan şehitlerimizin hangisi annesinin yanında olmak iştemezdii ama bi şerefsiz geldi kalleşçe vurdu ne anasının haberi nede sevdiklerinin sordular mı onara ne istersin ölmeden önce diye :P

açıkça söyliyorum o kişiyi affedenleri kınıyorum burdan onlar bayram şarkıları söylesin biz burda kan ağlayalım yazıklar olsun affedenlere de affettirenlerede *böö

ben olsam hiçbirini bırakmazdım o şehidlerin anası nasıl kan kusstuysa bağırlarına taş bastıysa onlarda daha beter olsun kan kussunlar!

Bu mesaj pikaçu tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 08.11.2009 - 00:27

SABIRRRR SABIRRR SABIR........