İçerik değiştir

- - - - -

Erdoğan Aşı Olmayacak

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 19 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 16:44

Sağlık bakanıyla ters düştüler

Başbakan Erdoğan AKP Grubu'ndaki konuşmasında domuz gribi aşısıyla ilgili olarak Sağlık Bakanı Recep Akdağ'la ters düştü.

Yürütülen kampanyayı eleştiren Başbakan Erdoğan, Recep Akdağ'ı şoke eden şu açıklamayı yaptı: Domuz gribiyle alakalı olarak bir çok spekülasyon yapılıyor. Ben bir şeyi ifade etmek istiyorum. Lütfen öpüşmeyin, tokalaştığınızda lütfen ellerinizi yıkayınız. Dezenfekte imkanı varsa hemen dezenfekte ediniz.

Aşı konusuna gelince sağlık bakanımla aynı şekilde düşünmüyorum. Bu konuda vatandaşım kendi isteğine bağlı olarak böyle bir yolu tercih ederse eyvallah. Ama etmiyorsa, muhakkak yaptırmanız gerekir diye bir kampanyanın yürütülmesi doğru değildir. Ama ne diyorum, eğer ebeveyn ben bunu istiyorum diyorsa, bu olmalıdır. Çünkü otoritelerde değişik değişik kanaatler belirliyor. Kimisi olmalıdır, kimisi olmamalıdır diyor. İsteğe bağlı olarak hazırlığımızı yaptık. İsteyene bunlar yapılıyor, yaptırılıyor.

BAKANA KIZDI

Grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan: "Ben aşı olmayı düşünmüyorum" dedikten sonra yanındaki Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a sert bir ifadeyle, "Bir de benim ismimi vermişsin." dedi.

Başbakan'nın ne demek istediğini anlayan var mı? Ayrıca ben aşı olmayacağım demiş???

Erdoğan'ı kızdıran bakan konuşuyor
Başbakan Erdoğan'la domuz gribi aşısı konusunda ters düşen sağlık bakanı Recep Akdağ CNN Türk canlı yayınında soruları yanıtladı.

İşte Başbakan'ın 'aşı olmayacağım' dediği Sağlık bakan'ı Akdağ'ın açıklamaları: Grup konuşmasında bu konuya temas edeceğini bilmiyordum. Ayrı düşünüyoruz dediği noktalarda ayrı düşünmüyoruz aslında. Ailelerin isteğiyle olacak. Başbakan’a yanlış bilgi gitmiş. Başbakanımız sorumlu bir hükümetin başı gibi davrandı. Hangi çağda yaşıyoruz zorla aşı yaptırılır mı? Sayın başbakan bir defa aşı olması gereken grubun içinde değil. Sayın Başbakan yaşı ve sihhat itibariyle aşı yapılacak grup içinde olamaz.

Sağlık Bakan'ı böyle anlamış.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.11.2009 - 16:48

580023663830.jpg

#2 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 16:49

ya önce halk bir aşıyı olsun eğer aşıdan ölmezse halk başbakan da olur ne olmuş yani. *gkiss

#3 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 16:52

O halde,hacı adaylarından veya sağlık çalışanlarından ölen var mı (inşallah olmaz) diye gözlemleyeceğiz.

580023663830.jpg

#4 onurbozkurt

onurbozkurt

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 173 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 17:02

Ben bişey diycem ama yok demiycem *gkiss

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 17:03

Gönderilen Resim
Gönderilen Resim

*gkiss

#6 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 17:09

Bugün söylediğini,yarın söylemedim der diyordum ama,Başbakan aşmış artık bunları.Artık,dakikalarla yarışıyor,pes..!

580023663830.jpg

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 17:17

ebarah ağabey bir de konuya şöyle bakalım ; Almanya'da başbakana yan etkisi olmayan özel aşı yapılacak diye karışmış ortalık. Buraya tıklayın! yine bizimkisi kendisine özel aşı getirme gibi bir şey yapmıyor hiç olmuyo aşı buna da şükür *gkiss

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 20:30

Her tarafı b.kklu değnek nerden tutsak elimizde kalıyor.Olsak bir türlü olmasak başka bir türlü her kafadan ayrı ses ayrı nefes, ne halimiz varsa görelim bakalım?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#9 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj
  • İlgi Alanları:bıdı bıdı

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 20:42

ama farkındaysanız biri zaman gaetesi diğeri hürriyet arasında dağlar kadar fark var :S
SABIRRRR SABIRRR SABIR........

#10 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 21:40

İşte yine doğan grubuna olan tavrını göstermiş.Doğan grubu,Başbakan olmuyor,demek ki bir bildiği var deyip aşı olmayacak böylece muhalif basın gripten kırılıp susacak.Öte yandan fetoşçulara olacağım deyip,sizlerde olun hasta olmayın demeye getirmiş. *saksak

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.11.2009 - 22:07

580023663830.jpg

#11 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 21:47

eberah abi abimsin valla lafonten bile senin kadar yazamıyo be *saksak laf bulamıyom *zong

#12 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 21:49

olun arkadaslar aşınızı popülasyonların bi şekilde dengelenmesi lazım
ölmeyip kazık mı kakcaanız *saksak

kimse aşıyı kötüledigimi söyleyemez *zong
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#13 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 22:06

Şaka bir yana,gelişmeleri dikkatle takip ediyorum.Anladığım,anlamaya çalıştığım kadarıyla;eğer çocuklarda kalıtsal bir rahatsızlık,alerji,astım,kronik bronşit var ise,aşı yaptırmak riskli,yumurta alerjisi durumunda hiç yapılmaması gerektiği söyleniyor..Yok eğer çocuklarınızda böyle bir sorun geçmişi yaşanmamaışsa aşyı güvenle yaptırabilrsiniz.

Ben çocuklarıma yaptıracağım.Yanlış bilgi verdiysem düzeltin lütfen.

580023663830.jpg

#14 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 22:38

eğer çocugunuzun allah korusun immun sistem yetmezliği santral sinir sistemi rahatsızlıkları
herhangi bir kronik hastalıgı varsa işte ne biliyim bağışıklık sistemi anomalisi varsa zaten herhangi bir enfeksiyon durumu nezle grip gibi viral rahatsızlıklar hayatını kaybetmesine neden olabilir.
dünya da her yıl 80 çeşit grip virüsü ortaya çıkıyor ve her yıl bunlardan sadece biri için bir önceki yılın grip aşısı mutasyona ugratılıp piyasaya sürülüyor.virüslerin yapısı mikroorganizmalardan farklı oldugu için herhangi bir gribal durumda kullanacagınız antibiyotik fayda etmeyecegi gibi 1\80 ihtimalle eşleşmiş olabilecek virüs\antivirüs aşınız sizi hani koruyor deniliyor yaa antikorlarınız aşı yoluyla daha önce o virüsle karşılastıgı için direnç gösteriyor ve hafif geçirmenizi sağlıyor
nasıl normal gribal aşılar grip olmanıza engel değil sadece bagısıklıgınızı güçlendirici rol oynuyorsa H1N1 grip aşısınında o şekilde vücudunuzun o virüse karsı direnç gelistirmesini saglaması gerekiyor. şu aşamada karsımıza çıkan domuz gribi aşısıyla ilgili kafamızda soru işaretleri varken yaptırın ya da yaptırmayın, bagısıklık sisteminizi güçlendirin.
sebze meyve tüketin gerektigini düşünüyorsanız vitamin takviyesi alın semptomatik gribal ilaçlardan kullanın kendinizi kişisel önlemlerle el yıkama tokalasmama öpüşmeme gibi yöntemlerle koruyun.
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#15 pikaçu

pikaçu

• Üyeler
  • 2.230 Mesaj

Gönderim zamanı 03.11.2009 - 23:41

korktum ben şimedi ya benim vücüdüm çok zayıf bünyemde :eyvah:

len akın eğer ölürsem hep pikaçu olarak kalım nan nonur *fiuv

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 04.11.2009 - 00:47

ebarah aga sevin işte başbakan kendini düşünmüyo :P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#17 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 04.11.2009 - 02:46

Ben aşı olmam,ben kasımpaşalıyım,bana bişi olmaz ben süper başbakanım,daha da aşı olmam :P
Recep Akdağ'a kabinenin ak adamına herkesin içinde sert çıkması beni biraz kızdırdı,Recep Akdağ devlet adamlığını göstermiş yine meseleyi uslubunca kapatmış...

#18 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 04.11.2009 - 09:40

ebarah aga sevin işte başbakan kendini düşünmüyo *uhuhu

Yok ya,gerçekten o kadar da ileri değil.Allah uzun nömür versin.Hayatı değil,yaptıkları ve yapmadıklarıdır beni ilgilendiren.

580023663830.jpg

#19 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 04.11.2009 - 21:47

Öyle bir fırtına kopardılar ki, her burnu akanın ve çevresindekilerin ruhsal dengesi bozuldu....Vardır bunda da bir bildikleri herhalde, arkasına önüne sağına soluna bakmak lazım....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#20 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2009 - 13:10

DGV ve GDO ile sarsılıyoruz.
Önünüze koymuşlar. Tercih sizin!!...

YERSENİZ;

“HELAL gıda” diye tutturduklarından, insanlara bir şey yedireceklerini anlamıştım.
GDO (genetiği değiştirilmiş organizma) geliyor diyorlar...
Nitekim “rakı bardağına benziyor” diye TBMM‘deki su bardaklarını değiştirmelerinden hemen sonraya denk gelir; çocukların likit yumurta, mısır gevreği, hormonlu tavuk yemi işine girip köşeyi dönmeleri...
(.........)
Başbakan’ın “halk sağlığını” düşünüp domuz gribi aşısına kızması ise; grip virüsünün siyasi irade karar vermeden, yönetmelik gerektirmeden, ithalatçı firma olmadan, kendiliğinden izinsiz yurda girmesi...
Oysa insanoğluna milyon kat daha zararlı genetiği değiştirilmiş organizmaların girişi için AKP’li milletvekilleri ABD‘ye gidip ağırlandılar, ABD yönetimi devreye girdi, komisyonlar kuruldu, kulisler, görüşmeler, ikna, mikna...
Ve bir yönetmelikle GDO’ya izin çıktı...
Domuz grip virüsü (DGV) ise sen kalk ön görüşme olmadan, izinsiz-mizinsiz, yönetmeliksiz çık gel...
Ve kızdı “Ben olmam” dedi...
(.........)
Gerçi Başbakan, GDO (genetiği değiştirilmiş besinler) konusundaki “İnsanlara zararlı gıda gelecek” iddialarını yalanlayarak “Öyle bir şey yok” dedi
demesine...
Ben de “öyle bir şeyin olduğunu”, “öyle bir şey yok” demesinden anladım zaten.
GDO yönetmenliğinin adına da bakmıyor:
“Genetiği değiştirilmiş organizmaların ithalatı, işlenmesi, depolanması, ihracatı, kontrol ve denetimine ilişkin yönetmelik...”
Gelmeyecekse şu “işlenmesi” nasıl oluyor?..
Hadi Türk aklının üstün yaratıcılığıdır; gelmeyen bir şey “işlendi” diyelim...
Pekiii...
O “depolanması” nasıl bir şey, gelmeyen şeyin?..
*
Ben hiç böyle iktidar görmedim...
İnsanların sıradan sağlıklarını ilgilendiren meselelerde bile bu kadar mı gizli hesaplı, enteresan, içten pazarlıklı olur iktidarlar...
Grip aşısı...
Ya da GDO...
Her neyse, yerseniz...
Bekir Coşkun
Yerseniz...
06.11.2009 06:01:34