İçerik değiştir

Cinselliği tabu olmaktan çıkarmak için

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 20 yanıt verildi

#1 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 18:44

Gönderilen ResimKonya'da, Ulusal Gençlik Parlamentosu çatısı altında bir araya gelen üniversiteli gençler, ''Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı'' konulu kampanya başlattı.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#2 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 13:27

Cinselligi tabudan cıkarmak biraz sorun olurdu..
Musluman ulkelere ozgu birsey..

Kutsal kitapların meallerinde Cenetteki sana asık,gozu senden baskasını gormeyen Ve her daim! Bakire huriler soz konusuyken bu iş biraz zor.. Yani huriler mukemmel varlıklar olarak yer edinirken.. Bizim bu mukemmeliyetin dısındakı bir varlıgı buna uygun tanımlarken bekarete bakmamız absurd degıl,cok dogal bır sonuc.

arjantideki gibi milyon kusur prezervatifi bedava dagıtmak tabu algısını sılmek ıcın bırebırdı.. Ama bunu Basbakan yapsa kafir olur..baba olsa kızını satar,abi olsa pezevenk olur. karısı ve kızıda orospu olur.

peki neden???
:P

Onune gelenle birlikte olmak isteyen doyumsuz dostlarımızın her haltı yedikten sonra,kıza daha onceki cinsel hayatını sorması veya evlenmek icin Bakire kızları uygun gormesı.. biraz sacma olur degıl mı;P

Erkekleri cinsellik konusunda egitmek gerek..
Hayvanlar bile senede 2 kere olan bu içgudusel olayı yasarken..nesillerini devam ettirmek icin ,zevkin dısında birlikte olurken.. Biz zevk alan insanların bu konuda kurallar koymamız nekadar dogru..

Neden??

Dini bilgiler insanlara yanlıs ogretiliyor..
Bize cocukken ne ogretıldı bu konuda? evlenmek sartıyla birlikte olabilirsiniz ona dokunabilirsiniz dendi..
Kastettıklerı ımam nıkahı mı?yoksa resmi mi:)

Hz.Adem Havva ile resmi nıkahlı mıdır?yada ımam nıkahlı mıdır?
Hz.Muhammed Ne sekılde evlenmıstır.. REsmi ise hangı yasalarla.. DEgılse Hocayı nereden bulmustur..

Kafamıza esenı sunnet sayacagız..Kafamıza esene temelı olmayan kurallar kıstaslar getırecegız.. Sonra her boku yıyecek gayrı mesru cocuklar dogurtacagız.. tecavuzlerı,olumlerı,cınayetlerı artan bır toplum halıne gelecegız.. Sonrada..

namusun ıkı bacak arasında olmayıp beyınde oldugunu anladıgımız gun daha temız bır dunyada yasıyor olacagız
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 19:37

makrow üst kısımlardaki yazın süperdi ama sonları pek beğenmedim

ayrıca şu iki bacak arası ve beyin arasından birini tercih etmek gerekmiyor

bence ikisi birden olmalı ki zaten normalide bu değilmi?
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 20:22

Sevgili Makrow'un yorumu aklıma başka bir soruyu getirdi. Kutsal kitabımızda, erkeklere vaat edilen hurilerden, bunların güzelliklerinden ve bakireliklerinden bahsediliyorken, neden kadınlar için de, bakir, bebek yüzlü, yakışıklı erkekler vaat edilmiyor veya ediliyor mu?

580023663830.jpg

#5 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 26.02.2010 - 01:18

Sevgili pac,

Cinsellikten haz etmediginizi soyleyebilir misiniz?.. peki kendinizi sınırlıyor musunuz? bunu yapmam gunah seklınde..

Bir kere evli degilseniz(imam yada resmi) bu gunah dostum..gunah işlediniz. Ama bunun o an gunah olup olmadıgı sizi ilgilendirmedi degil mi?
Cunku elinizde degil.. Aynı sekılde karsınızdakı ınsanında elinde degil.arzu etmek dayanması guc bır duygu..anca benım gıbı aptallar gereksız yerlerde dayanır:)

kadınlarda aynı sekılde.. bızım ıcın bunlar sorun degılken neden kadınlar ıcın sorun?

Sevgili eberah..
Elbetteki haklısınız..ve uzgunum ama cogu ınsan gunahkar oldugunuzuda dusunuyor olabılır.. Bu tıp yorumlar bızım yorumcularımıza ters..Cunku onlar ıslamıyetın dısında bır yorum gerceklestırmısler ve kendılerı cevap veremedıklerı soruları gunah adledıyorlar.
Bu yuzden gunaha gırıyorsunuz.
Bu tarz sorulara yanıt vermek..hatta ve hatta sevgılı pac ıle bırlıkte yorumda bulunmak bıle gunah..

Sevgılı mılas ve sevgılı hayal sımdı burada olsalar topumuzu kınamıslardı :)

Kuran mutlaktır sorgulanamaz!

Saygılarımla

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#6 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj
  • İlgi Alanları:ömer,şems,yunus

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 17:36

cinsellikte sınırsız özgürlük ahlaksızlıktır

ahlaksızlık la özgürlüğü karıştırmamak lazımdır

tabiide bütün dinlerin önerisi nikah la olan beraber yaşamdır
nikah tan anlaşılması gereken ,,duyuru antlaşma nasıl açıklanırsa
anlaşılması gereken tek gerçek yaşamın meşruluğunu açıklar
ayrılıkta medeni dediğimiz kanunda da dini nikahtatda duyrulma şartıyla olur
boşanma ilamı denir
dini nikahtada aynıdır ilan edilir

yani başta nikah şart

tamammı
gezinen bir gölgedir hayat,
gariban bir aktör bir ileri bir geri saatini doldurur.
ve sonra duyulmaz olur sesi,
bir masaldır gürültücü bir salağın anlattığı,
ki yoktur hiç bir anlamı .

#7 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 21:40

değil sevgili dostum..

Cinselligin asırılıktan kastınız nedır sızın? ona gore konusmak daha mantıklı olur,kastettıgınız nedır bılemıyorum dogrusu

gunah oldugu konusunda ıse..tanrı bızım tıpkı kedı kopek gıbı bır cınsel gudu bagıslayabılırdı.. hem duzenlı bır planlama olurdu dusunsene sevgılı dostum:) avrupa nufus sıkıntısı sorunu cın hındıstan bız vs nufus patlaması sorunu cekmezdık hemde adam gıbı yasardık:)

Meraktan soruyorum:)
Hıc bu tarz sorular sordunuz mu kendınıze? ne cevap verdınız? ..Durun ben soyleyeyım..Tanrının bır bıldıgı var..

Devam..

Nikah..
Peygamberler zamanında resmı nıkah mı varmıs?
yok
Hoca mı varmıs da ımam nıkahı kıymıslar?
yok..

Arkadasım..
Madem peygamber efendımızın yaptıkları sunnet..
Madem bız erkekler sunnetı,sunnet! oldugu ıcın oluyoruz.
vs vs..

O zaman benıde nıkah baglamaz.. Peygamberımı ornek alıyorum..
ne resmı nede ımam..
Hersey kafada bıtıyor sevgılı dostum..
Baglılıkta..
sadakatte
Inanclarımız ve gunahlarımızda kafamızda bıtıyor..
içimizle dısımızın bir olması gerekiyor

Sevgılı dostum..
Din harıcı(soyutlukta dahıl) herseyle ılgılı bır fıkır one surerken ve iddia ederken kanıt surmek zorundayızda.. konu din olunca herkes kafasına gore yorum yapıyor?

Dini bir tartışma yurutecekseniz eger Kuran-ı kerim temelli konusmanızı tavsiye ederim..
çok pahalı birşeyde değil .. 4 gün sigara içmeseniz alırsınız..o kadar ucuz:)

Sevgilerimle ..

Sevgili pac,
sana ayriyetten saygılarımıda gonderiyorum :shit:

#8 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 22:13

4 gün hangi sigaradan içmezsek alabiliriz. Peygamberler zamanında Hoca yokmuymuş. Eee Peygamber varmış sana yeterli gelmiyor mu.

Peygamberini mi örnek alıyorsun sen.

Enteresan şeyler : )

Bu arada haberi okudunuz mu bilmiyorum

'Türkiye'nin pek çok yerinde olduğu gibi Konya'da da, 'cinselliğin tabu olarak görülmesi ve utanılması' nedeniyle pek çok sorun yaşanmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda yeterince bilgi sahibi olmama, utanıldığı için doktora gidememe gibi sorunlarla sıkça karşılaşıyoruz. Bu sorunun en azından bugünden itibaren en aza indirilebilmesi için, okullarda çocuklara ve gençlere cinsel sağlık ve üreme sağlığı konusunda yeterli bilgi verilmesini, bunun müfredata girmesini talep ediyoruz. Cinsellik kesinlikle tabu olarak görülmemeli. Bu konuda toplum olarak bilgi paylaşımı yapmaktan başka çaremiz yok.''

Haber bu. Yorumlarda enteresan yerlere değinilmiş taaa Peygamber Efendimize kadar uzanmış

Cidden enteresan. :shit:

Hepinizi seviyorum ve ilgiyle takip ediyorum, Din, Sağlık ve Siyaset yorumlarınızı :P

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.02.2010 - 22:13

#9 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 22:37

Lamos bu ender fikirlerin dolayısıyla seni takdir ettigimi belirtmeliyim..ancak bu kadar derin manalar konusulabnılırdı..bu kadar ince yazılar mutlaka ender rastlanan bir zekanın urunu olmalı..
Yazılarınızdakı belırsızlıkler bıle planck zamanının yarattıgı belırsızlıkler kadar sıg durmuyor.. Tabı belırsızlık sozunu satırlara gecırırken bu kadar ınce bır zekanın karsısında yıne ve yıne saygı duymaktan kendımı alamıyorum

Marketlerdekı 18 yas altı sıgara satılamaz uyarıları vardır dıkkat etın mı hıc?tabıkı etmıssınızdır! sıgarayla ne ısınız olurkı hangı sıgara oldugunu sorasınız;) ıste bır pırıltı daha! belkı de senı ornek almalıyımdır lamos

Saygılarımla dostum

#10 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 22:43

Bu kadar ince yazılar mutlaka ender rastlanan bir zeka ile anlaşılabilirdi zaten :shit:

Sigaraylada işim yok zaten sadece kitabın fiyatını öğrenmek için sormuştum. Malum 3 lirayada sigara var 7.5 lirayada :P

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.02.2010 - 22:45

#11 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2010 - 22:56

Ender rastlanan bır zekanın esı soz konusuysa eger ornek alacagım zeka yahut kısı konusunda peygamberı ornek almama o halde sorun cıkartmazsın;)

Alınma dostum ama hangı kumarbaz zarlar elındeyken oyunu bırakır :shit:

coklu zeka kuramını duydun mu dostum?
bende bılmıyordum..genel kulturum cınsellık ve egıtım yonu sevgılılerden kalma..

8 olan dalı 10 olmus..

bır ınsanın zekı olabılmesı ıcın 10 dalda yeterlı olması sartı aranıyor..
yanı su bıldıgımız matematık dehaları gerızekalı grubunda..cunku matematık dısında yeteneklerı yok.sosyal analıtık duygusal zeka felan..

bu yuzden ozel alt sınıflarında okuyupta aslında cok zekı dedıklerı cocuklar.. bır kac yeteneklerı mukemmel olsada,normalın ustunde de olsa bu yuzden alt sınıftalar..

Saygılarımla Sevgili dostum

#12 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2010 - 18:43

azgın arkadaşım sen de tüm hayvanlar alemi gibi
elalemin kızını
cinsiyetin erkekse
dişiysen elalemin oğlunu ortalıkta

mıncıklamak istersen devam et te
tanrı yanlış yapıyo peygamber ole dememiş gibi
amacını aşan sözler söleme
ya senin aklın iki bacaanın arasında duruyo ki hep onu arıyon bulursun
merak etme

#13 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2010 - 21:14

Öncelikle duzgun konusacaksın :eyvah:

Ailenizden terbiye adına birşey duydunuz mu hiç? yoksa genel uslubunuz bu tarzda mı?

konuyu mıncıklamaya nereden getirdiniz.. dogrusu psikoljik bir sorununuz oldugunu dusunebilirim.. Sizdeki zeka cinselligin tabu olması konusunda mıncıklamaya ve cinselligi moda yapma konusuna sokarken bende ki-affınıza sıgınarak; sizin cocukluktan kalma ,aile içi de olabilir belkide cinsel istismara maruz kaldıgınızı dusunduruyor.

Elbeteki bu konudaki su uslubunuzu gorunce ve konuya yaklasım tarzınızı..Sanki birşeylerin degerını kaybedince anlayan birisiymiş gibi duruyorsunuz..mesela bekaret olabilir. erkekseniz adını dahi koymak istemem.

Eger boyle birşey varsa derhal uzman kişilerden yardım alın ve hukuki yollardan işlerinizide halledin.korkmayın içinize atmayın.

şahsen bende o uzmanlık yok,size bu konuda yardım edemem.

Sevgilerimle Değerli Dostum
En kısa zamanda sizi saglıklı! birşekilde aramızda gormek isteriz

#14 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2010 - 21:19

Konuyu farklı yönlere çekiyorsunuz, ayıp ediyorsunuz.

Değişiklikler Kaydedildi...

#15 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2010 - 21:37

Eğitim şart : )

Bu mesaj Lamos tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.03.2010 - 21:37

#16 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 16:26

anladığım kadarıyla aklını iki bacaanın arasından
çıkarmakta zorlanıyorsun
tabiide yanlış yapıyosun
o akıl sana öncelikle eğitimini tamamlamana
sonrada iş sahibi olmana lazım olcek
sen en iyisi mi biraz daha olgunlaşmayı bekle
herkes cinseelliği yaşıyor zaten
senin tabuları yıkmana gerek yok
oldukça yoğun bir nufusa sahip olan
gezegenimiz
bunun açık delilidir

gelelim az gelişmiş beyninin hükmettiği tedaviye
gerek yok

bak sana ne yazıcam

bacaklarnın arasında ne ararıyon
hergece anlaşılan bacaanı yorgana sarıyon
sabah akşam belliki saçını tarıyon
şehrin azgın ergeni seni

akıl her daim sana lazım
bu günlerde etmelisin yediğini hazım
kırıldımı ötmez sona sazın
şehrin azgın eregeni seni

anlamassın ömür geçer gider
adem oğlu aklınlından değer
aklı sen boşa vermişşin meğer
şehrin azgın ergeni seni

gelsen bırak alemin tabularını
gariban ergen sabularını
aklını çıkar beynine
ders çalış bak keyfine

#17 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2010 - 19:38

Ahhh..
Aklı kullanma konusundakı tavsıyelerınızı hayatına daha baslamamıs bırının temennısı mı yoksa bu temennıye zamanında ıhtıyac duymus bırısı olarak mı degerlendırmelıyım? herhalukarda benden sana bir abi nasihatı sevgili abidik,

insanlar nadiren nasihatları dinler..nadiren dinlerler cunku hayata ilk baslarda korkusuzca bakarlar.. ve nasihatlarını dinledikleri buyuklerının yaptıgı hataları tekrarlarlar..
Bu kotu birsey degildir,anlasılabılır bır durumdur. Denemeden neyin kotu neyin iyi oldugu hakkındaki yorum mumkun degildir ve duyma yoluyla ogrenılen bır bılgı duyma yoluyla devam eden nasıhatlerin dinlenerek yola devam edildigi bir yasam gibir..

Yasam senin olmayıp nasihatlerıyle ilerledigin kişin yasamı oldugu gibi fikirlerde ona aittir.

Yaşın nedir herhangi bir bilgim yok aslında onemıde yok ama densizliğini(genclık heyecanıda denebılır kısmen;40lık bır delıkanlı gıbı) zihinsel yasına verıyorum.

Eminim hepimiz bu şiir gorselliginden dolayı sana minnettarızdır. Bunun yanında şiir konusundaki yetenegini ilerletmen için Bir abi nasihati dinlersen-ki sadece tavsiye.. Fazıl husnu Dağlarca'ya bir gozatman olurdu..Neden herkes şiir yazmamalı bazı seyleri şiirselleştirmemeliye en buyuk ornektir kendileri

#18 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 16:27

seninki de büyük nasihati olmuyomu abiciim
bende nasihat dinlemem lerdenim
ama ısrar ediyorum cinsellik bir tabu deildir
sen de bu konuda yaralanmıssın onun için feryat ediyon
ama boşver kitap okumaya devam et
hery potur dizisini ben de okudum
ama sana biraz küçük deilmi
valla bak ben senin yaşı tahmin edemedim şimdi
felsefe sona fantastik kitap..
anlamadım neyse bi dahakine şairlerden bahsedicem sana
bak bi daha cevap yazma bu konuya

#19 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 17:32

cinsel konulu başlıklar olmasın ya :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#20 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 05.03.2010 - 18:19

Aklına gelebilecek tum fantastik serilerin muptelasıyımdır.okumusumdur.
tuvalette bır kıtaplık vardır ve genellikle cızgı romanlardan olusur;red kıt falan fılan
ara ara çizgi filmde izlerim..tom ve jerry'ye bayılırım dogrusu!

Bir ara fantastik kurguda birşeyler karalamayı da düşünmüşümdür,hayal gucum sagladım ve hayalperest bile olabilirim ki hayalperestligimide karıstırırsanız bilimsel anlamda hayvan oldugunuz konusuna kadarda gidebilirim:)

dizide izlerim.. kurtlar vadisini de izlerim

Termodinamiktir quantumdur,kutlenin korunumudur E=mc2'dir felan da ilgi alanıma girer..
Tanrı o kadar akıllı ki herseyi fizik'e uygun yaratmıs diyen adamın muptelasıyımdır hele!

o derece yani..

Birşeylerle ilgilenmenin yası ve bransı olmadıgını dusunen birisiyim,tum bunların asıl kulturel bırıkımler olduguna ınanırım.bu yuzden okuduklarınız yuzunden sizi yargılamaya kalkacak kadar budala ve cahil biri degilimdir.
Su an sıg dusuncelerınızle aklınızca benı elestırdıgınızı zannederken bense sadece eglenme modunda olacagım bılesınız.

Sınırlerınızı epey gevsetıp geredebılırım, bılesınız dıye soyluyorum " cahılle tartısma cunku sızı dınleyenler aradakı farkı goremeyebılır" sozlerını pek ırgalamam.. herseyden tad almasını bıldıgımden bunu eglence sektorum halınede getırebılırım :D

Emredilmesini de sevmem bilesiniz cok alıngan bır yapımda vardır. alınırsam bu konuyu kıtledıklerı gıbı bır daha benımle ne sekılde konusmanız gerektıgını ogrenmıs olursunuz:)
Bence varolan ve su an burada kaybettıgınız agırlıgınıza ragmen elınızde kalanla ıdare edın onu da kaybetmenıze vesıle olmayayım

Konuya donersek

Her toplumda gereksız,yobaz,sıg,sapkın azımsanmayacak derecede adam vardır. Bu sadece bıze ozgu degıl dunyanın heryerınde..
Cınsellıgın tabu olmadıgı avrupa ulkelerınde bıle bu boyledır.

Insanlar cınsellıge namus gozuyle baktıkca, tecavuze marus kalmıs,genclık hatası yapmıs bır suru genc kız ya ıntıhara suruklenır yada dogudakı gıbı bu kan davası halıne gelır..
Ya da kız kacırma olayları adet hale gelıp,ıstemedıklerı ese zorla sahıp olabılırler..

Zıhnıyet degısmelıdır..
Kadına verılen onem ortada..

Konunun aslında bekaretle falan fılanlada ılgısı yoktur. konunun tamamen dın ile ilgisi vardır.
Din tarıh boyunca herseyı kontrol etmeye calısmıstır.

Bugun tedavılerınızı yapıp belkıde hayatınızı kurtaran doktorlar Hıpokrat yemını etmıslerdır,ve Tıbbın babası olan bu adam zamanında Katl-ı vacıp ılan edılmıstır. Tek sucu -ınsanlar hastalıkları tanrının gazabı ılan ederken ;Hıpokrat ve arkadaslarının bu fıkre karsı cıkması ve ceset ıncelemeye baslamalarıdır..
Anatomı Bu sayede gelıstı Din adına konusanlara karsı cıkanlar sayesınde

astronomı yıne aynı sekılde gelıstı.. once poteleimus sonrasında kepler sayesınde hepsı aynı tepkıye marız kaldılar..
Galıle'de aynı kaderı paylastı

Avrupanın demokrasısı bıle aynı sekılde gelıstı..ronesans ıle dını oldugu soylenen aslında olmayan zırvalıklara ragmen gelıstı

Daha ıyı anlayabılmek ıcın tarıhe yon veren bırseylerın baslangıcı olan adamların yasamlarına bakmak gerekır.. Hepsı kelle koltukta yasamıslar.. Kepler bır papazdır ve gızlı gızlı kıtap yazmıstır.
Darwın de aynı sekıldedır ve o da aynı sekılde bu ısı gızlı gızlı yapmıs-tıkanmıs.. ve evrımı gelıstıren acıkca ateıst oldugunu belırten krallıktır.

anlayacagınız Din ,bilimin onunu kesmıstır ve bunuda sırf ınsanlar neyın gercek neyın dogru oldugunu anlayıp bızı sorgulamasınlardır..kasıtlı olarak cahıl bırakmaya ugrasmslardır.
En buyuk tarıhı kanıtı; ronesanstır..

Avrupa ronesans sayesınde demokrasıyı kurmus ve yıne bu sayede namusun ıkı bacak arasında oldugu gıbı sacma sapan bır dusunceyı yıkmıstır..
Demokrası fırsat esıtlıgıdır ve ınsanlara goredır.