İçerik değiştir

Büyücünün Çırağı!!!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

#1 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 11:03

Milli Mücadele’nin başında Mustafa Kemal değil de Deniz Baykal ya da Devlet Bahçeli’den herhangi biri olsaydı herhalde “mücadele” hâlâ sürüyor olurdu.

Sizce bu “ikiliden” birinde Lozan Antlaşması’nı imzalayacak yürek var mıdır?

Sizce bunlar Lozan’ı imzalayabilirler miydi?

Ya da bunlar o dönemde “muhalefet” olsalardı, Lozan Antlaşması’nın imzalanmasını nasıl karşılarlardı?

Lozan Antlaşması’nı imzalamanın “vatana ihanet” olduğunu söylerler miydi söylemezler miydi?

Bu soruya, CHP’liler ve MHP’liler cevap versinler.

Kimseye söylemesinler sadece kendi kendilerine bir muhasebe yapsınlar.

İsterlerse açıp Lozan Antlaşması’nı da bir okusunlar ve partilerinin liderleri bu antlaşmanın imzalanması hakkında ne derlerdi, bir düşünsünler.

Benim samimi kanaatim bu “ikili” o zaman da savaşın sürmesinden yana olurlardı, savaşı sürdürebilecek takat var mı yok mu, barış ne kazandırır, düşünmezlerdi.

Bugün neler yaptıklarına bir baksanıza.

Yakın tarihimizin en önemli gelişmelerinden birini yaşıyoruz, binlerce ölüye, yüz milyarlarca dolar paraya mal olan bir iç savaş bitiyor, kangrenleşmiş bir yara tedavi ediliyor, Baykal “kameralı toplantı” oyunbazlıklarının sığlığında dolaşıyor.

Olup biteni anladığından bile kuşkuluyum.

Sanırım CHP’lileri de sinirlendiriyor.

CHP’liler, bugün dünyanın sayılı liderleri arasına girmeye aday olan Başbakan Erdoğan’ı “aşabilecek”, dünyada ondan daha fazla saygı görecek, ondan daha güçlü ve daha oturaklı bir lidere sahip olmayı istemezler mi?

Hem “yurtta sulh, cihanda sulh” diyen Atatürk’ün “partisi” olmakla övün, hem de “yurtta sulh, cihanda sulh” şiarını hayata geçirme fırsatını AKP’lilere kaptır.

Neşe Düzel geçenlerde, “lider olmak, zamanın ruhunu hissedip onun gereğini yapmaktır bence” diyordu çok haklı olarak.

Sizce şu anda Türkiye’de “zamanın ruhunu” hissedip gereğini yapan “liderler” hangileri?

Çok ünlü bir müzik parçası olan “büyücünün çırağı”nın hikâyesini bilir misiniz?

Bir büyücüyle çırağı varmış.

Çırak, ustasını seyrederek ondan bir şeyler öğreniyormuş.

Bir gün büyücü kasabaya giderken çırağına “ben dönene kadar burayı temizle, dereden su çekip yerleri temizle” demiş.

Büyücü gitmiş.

Çırak biraz da tembelmiş.

Öğrendiği “büyüleri” kullanmaya karar vermiş.

Kovalara “gidin dereden su çekip getirin” diye emir vermiş, fırçalara da “siz de yerleri silin” diye buyurmuş.

Kovalar dereden su getirmeye, fırçalar yerleri silmeye başlamış.

Önceleri işler iyi gidiyormuş.

Ama kovalar durmadan su getirip eve döktükleri için sular yükselmeye başlamış.

Çırak onları durdurmak istemiş ama durduracak “büyüyü” bilmiyormuş.

Bizim bu iki muhalefet lideriyle, onların medyadaki gölgeleri “büyücünün çırağı” gibiler, “kan dökülmesi” için kışkırtmayı biliyorlar ama kanı durduracak emri vermeyi bilmiyorlar.

Onlar bu ülkeyi yönetse sadece “kan” dökülecek.

Biz bu muhalefetin ve onların medyasının kafasıyla hâlâ Mercidabık’ta savaşıyor olurduk.

Onlar, “barışı, barışmayı, insanları yaşatmayı” bilmiyorlar, onlar sadece savaşı, ölümü, çocukları ölüme göndermeyi biliyorlar.

Bu muhalefetin ve onların medyasının “insanları daha iyi yaşatacak”, “daha iyi” olmasından da geçtim insanları “yaşatacak” tek bir önerisini bulabilir misiniz?

Zavallı yoksul Türk ve Kürt çocuklarının hayatını savaşa “pey sürerek” kahraman olmaya çalışıyorlar.

Onlar gibi “çıraklar” yüzünden memleket kanayıp duruyor.

Bu adamlar “çırak” kaldılar, gelişemediler, barış hakkında bir tek öneri getirecek yetenekleri yok, ucuz kahramanlığa meraklılar diye bu ülkenin çocukları ölsün mü?

Yirmi beş yıl süren savaş, bir yirmi beş yıl daha mı sürsün?

Bu politikacılarla onların medyasının zavallılığının ve sığlığının bu ülkeye “pusula” olmasını istiyor musunuz gerçekten?

O pusula sadece “kan”ı gösteriyor.

O pusula sadece “geçmişi” gösteriyor.

O pusula sadece “silahı” gösteriyor.

Zamanın ruhu ise “barışı, eşitliği, özgürlüğü, mutluluğu” emrediyor.

Zamanın dediği olacak, zamanın emrini yerine getiren de “tarihe geçen lider” olacak.

Diğerleri, tarihin alay ettiği “çıraklar” olarak kalacaklar.
adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#2 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 12:10

yemin ederim bu yaziyi okurken migdem bulana bulana okudum...

bukadar akp partizanligi yapan bir baska yazi daha gormedim...kraldan cok kralcilari gordugum bir baska yazi daha gormedim...

kan dokulmesin diye baris olcakmis bunuda rte yapmis yok ya....

sen hic sesiz cogunlugun sesine kulak verdinmi ?

chp akp mhp si mi kaldi...

sadece bu sitede bile en kral akp li bile dagdan inmeyi sozde barisi yuhalarken
ayni site icerisine en kral chp li mhp li hatta siyasi gorusu olmayan arkadaslar bu durumu yuhalarken

bu yaziyi buraya alip dtp ve yandaslarini sevindirmek mi niyetindesiniz....

Zamanın ruhu ise “barışı, eşitliği, özgürlüğü, mutluluğu” emrediyormus...

baris tek tarafli olmaz burdan zamanin ruhuna duyrulur
esitlik ki zaten esitiz neyimiz farkli? neyleri eksik? burdan zamanin ruhuna duyrulur
ozgurluk "Kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter...benim ozgurlugumun icindesin burdan zamanin ruhuna duyrulur...
mutluluk ise iki halkin elle elle verip turk bayraklarini salladigi ve halay cekip cifte telli oynayip birbirine sarildigi yerde olur...burdan zamanin ruhuna duyrulur...

ve recep tayip erdogan
tarih sayfalarina vatan topragini satan
kendi askerine dusman
halkina dusman
yuz karasi bir lider olarak anilacak ve yazilacaktir...

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.10.2009 - 12:12

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#3 TgK

TgK

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 305 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 15:12

Yahu siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Yaptığınız karşılaştırmaların ne kadar gerizekalıca olduğunun farkına varın.

Siz ne hakla Kurtuluş Savaşı'yla PKK'nin dağlara çıkışını, sonra da Lozan Barış Antlaşması'yla 34 PKKli'nin sınırdan girişini bir tutarsınız? Lozan Barış Antlaşması bir galibiyetin getirisidir. O galibiyeti de şu bu değil bir millet kazanmıştır, Türk Milleti... PKK'nin yaptığıyla Kurtuluş Savaşı'nı bir tutan zihniyet vatanından toprak gitmesine de ses etmeyecektir.

Bu kadar ucuz bir propaganda görmedim. Neymiş? "BAYKAL ve BAHÇELİ Lozan'a da muhalefet eder."miş. Yahu akıldan yoksun insan, bu adamların muhalefet ettiği şey barışın gelmesi değil, Lozan'ın kazanımlarının kaybedilmesi. ATATÜRK İNÖNÜ'yü Lozan'a gönderirken ne demiş, biliyor musunuz? "Türkiye'nin Kürdistan diye bir meselesi yoktur. Kürdistan'ı konuşmayacak, konuşturmayacaksın." Lozan'da Türkiye'nin dünya aleme ilan ettiği şey "Türkiye'nin Kürdistan diye bir meselesinin olmadığı, ülkede Müslüman azınlık bulunmadığı"dır. Ama siz anlamaktan bile aciz insanlar, partinizin genel başkanı "Kürtçülük Sorunu"nun adını "Kürt Sorunu" olarak değiştirip Kürt vatandaşları sorun gibi gösterirken, müthiş bir utanmazlık ve aymazlıkla BAYKAL ve BAHÇELİ'yi muhalefetlikle suçluyorsunuz. Bu adamlar, sizin büyücü ve çırağı olarak nitelediğiniz adamlar, şu an AKP'ye muhalefet ediyorlar, haklısınız. Çünkü AKP açık açık devletin birliğine ve bütünlüğüne kastediyor.

Unutmayın, aklınızdan çıkarmayın, hep aklınızda olsun. Türkiye'nin Kürt Sorunu yoktur, Kürtçülük Sorunu vardır. Ancak Türkiye'nin öncelikli sorunu, çok net görülüyor ki, merkez sağ sorunudur. AKP ve içindeki hainler defolup gitmeden ülke huzura kavuşmayacaktır. Evet, siz açılım destekçileri, siz vatan hainisiniz. Tarih bunu aynen böyle yazacak. Ve bizler de sizin hain olduğunuzu sizlere kesinlikle unutturmayacağız.

Utanın! Bizden utanmıyorsanız çocuğunu şehit veren analardan utanın! Ve emin olun, şehitler sizden utanıyor. Bizler de sizlerden nefret ediyoruz. Gün gelecek, Kürtçüleri bu ülkeden sürerken önlerine de sizi katacağız!

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 17:39

Yazı Ahmet Altan ın...

Ondan başka bir şey çıkacağını sanmam
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 17:42

ve recep tayip erdogan
tarih sayfalarina vatan topragini satan
kendi askerine dusman
halkina dusman
yuz karasi bir lider olarak anilacak ve yazilacaktir...

""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

hala aynı palavra ya, hangi vatan toprağı ne zaman kime kaça satıldı,TÜRK BAYRAÐI her yerde dalgalanıyor, atarken destekli atın bari.
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#6 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 19:49

simdi buraya listeler halinde nereye ne satilmis yazamiycam...
arastirin arama motorlarina bir girin bi bakin...konumuz bu degil cunku...
savunacak birsey kalmayinca cimbizla tutup bir lafi cekmeyin...
ayrica:
topragi felan gectim ben arkadas...

siz once sehit kanlarinin hesabini verin...

bana su bariscil aciliminizi bir aciklayi verin sayin milas zira bilmek isteriz sizin gozunuzde nedir bu...

#7 turu

turu

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 82 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 22:11

anlaşılan o ki,meclis genel görünümü burda da aynen cereyan ediyor.iktidara yakın olan arkadaşlar açılım üzerinden bir şeyler anlatma çabası içindeyken,muhalif kanat ta,aynen meclis çatısı altında olduğu gibi,alternatif çözüm üretmek yerine,suçlama yolunu tercih ediyorlar.ve bir grup, orta çizgide durmayı tercih edenler de bir o yana bir bu yana dönüp,zaten karışık olan kafalarını,iyice bulandırıyorlar..ve bence,muhalefet çizgisinde olan arkadaşlar,meclisteki muhaliflerin yaptığı hatanın aynını burda da yapıyorlar;alternatif çözüm önerileri yok.alternatif derken,öyle süreriz keseriz falan değil,akılcı,uygulanabilirliği olan çözümden bahsediyorum.iktidarın açılımını tam olarak anlatabildiğini düşünmüyorum,ama muhalefetin de bu kanın durması hususunda tek kelime çözüm üretebildiğini de görmüyorum.bizler,yani kafası karışık halk kitlesi de,yanlış ta olsa,eksikte olsa bir çözüm çalışması olduğu için,en azından adı öyle olduğu için,muhalefetin de çözümsüzlük çözümdür taktiğini benimsemediği için,belki de sırf bu yüzden bu açılıma kıyıdan köşeden destek veriyoruz..
inanıyorum ki,bahçeli 30 yıldır süregelen asma kesme politikasından vazgeçebilse,zamanında aponun boynuna geçmesi gereken o ipi,miting meydanlarında fırlatmasa,baykal tasvip etmese de oturup başbakanla medenice şu konu nedir anlat bakalım dese,ilk okul çocukları gibi oyunun ortasında kural değiştirmeyip,devlet teamüllerine uymayı denese ve en önemlisi ÇÖZÜM üretseler,halk kime destek vereceğini daha net anlar..bir yanda çözümsüzlük diğer yanda eksik yanlışta olsa çözüm diyerek belki o yöne meyletmez...
halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi

#8 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 22:59

Milli Mücadele’nin başında Mustafa Kemal değil de Deniz Baykal ya da Devlet Bahçeli’den herhangi biri olsaydı herhalde “mücadele” hâlâ sürüyor olurdu.

:mad1:

#9 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 23.10.2009 - 23:32

oyy, oyy, oyyyy. "benzetmelere bak, hizaya gel" denir sanırım buna!

bakınız en baştaki örneklere göre ben de şöyle yorum getireyim. efenim çok kan dökülecek, analar ağlayacak, ülkemiz zaten harap ve bitap, aman gelin şu milli mücadele savaş çığırtkanlığından vazgeçelim, barış yapalım barışşş insanlar ölmesin biz iç anadoluda emperyalist aabilerimizin uygun gördüğü sevr sınırları içinde yaşayalım! denmesi lazımdı değil mi o zaman? hataa bak aklıma geldi ne oluyosa bu silahlardan ve askerden oluyo orduyu tasfiye edelim, silahları haddehanelerde eritelim ( malum insanlar ölmesin analar ağlamasın. haa bi de barış, barışşş :mad1: ) bakın o zaman her şey güllük gülistanlık olur. yaaa, de mi?

savaşılması gerekiyorsa tabiiki savaşılacak asker de bunun için vardır. bu orduların da asli görevidir. pkk terör örgütü, teslim olmuş değil de "teslim almış" gibi davranırsa ve buna da o çoookkk barış isteyen kürt halkı galeyana getirici bi şekilde şakşakçılık yaparsa bu durum, o insanların devleti tanımadığının ( bir tek ayyıldızlı bayrağımızın olmaması bunun ispatıdır) dolayısıyla bu sürecin pkk nın tsfiyesiyle uzaktan veya yakından ilişkisi olmadığının, mücadelelerinin sadece şekil değiştirerek ve daha da etkin bir şekilde bilhassa güney doğuda hakim erk olarak devam edeceğinin ve her zaman devletimiz için bir tehdit unsuru olarak kalacağının ayak sesleridir. burada pkk nın meşrulaştırılması ve devletin acizliğinin itirafı vardır.

siz uyuyabilirsiniz kendinizi ve bazılarını da uyutabilirsiniz ama o sırça köşklerinizden kalkıp sahaya bi inin ve o sessiz yığınların nabzını bi tutun. bu vatandaş bu kadar enerjiyi yüklenemez şarjı kesin artık. enfekte olmuş yara, sürekli mıncıklanırsa tedavi yerine bazen süper enfeksiyon riskini de beraberinde getirir. pkk mı teslim oluyo yoksa devlet mi? iyi düşünelim bence.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#10 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2009 - 10:29

simdi buraya listeler halinde nereye ne satilmis yazamiycam...
arastirin arama motorlarina bir girin bi bakin...konumuz bu degil cunku...
savunacak birsey kalmayinca cimbizla tutup bir lafi cekmeyin...
ayrica:
topragi felan gectim ben arkadas...

siz once sehit kanlarinin hesabini verin...

bana su bariscil aciliminizi bir aciklayi verin sayin milas zira bilmek isteriz sizin gozunuzde nedir bu...

listelere gerek yok kardeş bir tanesinin tapusunu göster yetrer.
açılımı merak ediyorsan BAYKAL a rica et senin namına Tayyiple görüssün bilgileri alsın sizdede iletiversin bir zahmet
veya BAHÇELİ de olur.
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#11 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2009 - 13:36

Öl Öldür

3 şehit - 5 şehit - 13 şehit - 19 - 33 şehit

hiç önemli değil dimi sadece 45 saniye : )

nasılsa unutuluyor.

Nasılsa unutkan bu halk.

seçim olur

ölen ve cenazesi kıymetli olur

hemen kurt başı şekline bürünmüş avuçlar görülür

bir bakmışsın % 15

ama yine ölen ölür kalan kalır.

Dokunma suya sabuna

sürsün böle

nasılsa 30 yıldır sürüyor

anlaşılıyorki değil kimsenin umurunda.

Hani gururları varya

hani insan hayatından önemli olan

ancak yalan, riya ve paradan değersiz saydıkları gururları

ama başka gururlu olanlar da var çağırın onları

oğlu orada askerlik yapan bir baba veya anneyi konuşturun.

sorun bakalım umurunda mı gururu ?!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#12 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2009 - 13:43

Gönderilen Resim

#13 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2009 - 13:51

Ne İstiyor bu anneler ?

Devam etmesinimi Terörün ?

Devam etmesinimi Cenazelerin ?

Sayılarının çoğalmasını devam etmesinimi ?

O dört çocuğun dağda hayatına devam etmesinimi ?

Bak hepsinin başları kapalı

meclise getirseniz ya onları

Değer veriyorsunuz ya şehitlere ve annelerine

Değer veriyorsunuz ya sözlerine

Konuşturun bakalım birini grup toplantısında.

hodri meydan sokmaya çalışın bakalım kamusal alana. : )

Ama orası meclis dimi,

başı kapalılar giremez,

Şehit annesi de olsa farketmez .

Almaz meclisine, söz vermezsin

ama meydanlarda alırsın önüne.

Konuş dersin !

Samimi değilsiniz kardeşim, hiç değilsiniz.

Acınızda, sevginiz de, vatanseverliğiniz de sahte.

Siyasetin rezilliği, iki yüzlülüğü, riyakarlığı burda

işte tamda burda!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#14 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 24.10.2009 - 15:30

bir dus kuralim...

bu acilim denilen dalga gercekci ve samimi olsaydi bunlar olabilirdi...

dagdan samimiyetiyle inmis militanlar sesiz sedasiz teslim olurdu...ve yahut gercekten boyle davulla zurnayla karsilanacaklarsada ellerinde turk bayragi olabilirdi...
orda bulunan askerin yada polisin elini sikabilirdi...

gercekten samimi olsalardi apo icin demez bu kan bitsin diye indik diyebilirlerdi...

diger dagdan inceklere ornek davranabilir gelin bir olalim biz kardesiz yillarca ayni cografyayi paylastik kiz aldik kiz verdik..ayni bayrak altinda yasadik ...diyebilirlerdi...

ve meclis den dtp akp chp mhp ve diger partilerden vekiller bakanlar orda olsaydi ...soyle kol kola omuz omuza olabilselerdi yuzlerine baktigimizda yuzlerin guldugunu gorebilseydik...

ama boyle olmadi boyle olsaydi baris tam anlamiyla olurdu...bunun adi baris degil baris dedigimiz bu degil...

gorduklerim duslerden uzak kabuslara uyandik turk milleti olarak...
ellerde sari kirmizi yesil bayraklar
uzerlerinde kendi inandiklari uniformalari...
ellerde zafer isareti...
bu olay olmadan once verilmis bolucu demecler...

sayet bu barisa atilmis bir adimsa..ben barisi bilmiyorum...kabul etmiyorum...

hic birimiz analar aglasin istemeyiz...
hic birimiz baris olmasin kan dokulsun istemiyiz...
hangi gorusten olursan ol hic birimiz ocaklarimiza ates dussun istemiyiz...

#15 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.10.2009 - 17:36

lozan daki masaya bahçeli ip atardı, baykalda kurmaylarıyla beraber masayı terkederdi ::
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#16 TgK

TgK

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 305 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2009 - 01:16

İşiniz gücünüz laf yapmak. Asıl ne olurdu, biliyor musunuz? Eğer Lozan zamanını bu siyasîler yaşasaydı, BAYKAL ve BAHÇELİ belki bir yerlerde şehit olmuş, ERDOÐAN da İngiltere'ye giden gemide biletini ayırtmış olurdu. Ya da kaçamasa, İstiklâl Mahkemeleri'nin onur konuğu olurdu. Hoş, biz onu "Yeni İstiklâl Mahkemeleri"mizde de ağırlayacağız Allah'ın izniyle...

#17 HAYAL@

HAYAL@

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 360 Mesaj
  • İlgi Alanları:o kadar çok ki hangisini sölüm

Gönderim zamanı 26.10.2009 - 12:29

evet çok ilginç ve "haddini aşan" cevaplar alıyoruz

bir arkadaş benzetmiş "meclis çatısına" döndü diye

aynen öyle kardeşim

biz iktidar yalakası değil

ülke sevdalısıyız

merak ediyorum şehit anaları neden ağlar; oğlu cennete gitmişken hiç düşündünüz mü?

çünkü oğlunun şehitliği bile tartışılır

ortada bir bedir bir unud harbi yok

karşında da müşrik yok zaten

3-5 cahil çapulsu

senin Resulun bile o en kötü insanlara karşı ellerini Rabbine uzatıp" bilmiyorlar Allahım. bilseler yapmazlardı" derken size ne oluyor da savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz

sizler bizler kadar düünseydiniz bir hiç uğruna can veren kardeşlerimizi; bu kanın durması için çözüm üretirdiniz

ama nerede

şehit cenazesinde propaganda yapmak varken, artislik yapmak varken değil mi?

siz de haklısınız kardeşim sizde

haa bu arada ben de merak ettim yahu Tayyip Erdoğan nereyi satmış

herkesin ağzında bu lakırdılar ama ortada bir şey göremiyorum?????
adam arayanlar adam olsalardı

dünya adamdan geçilmezdi

#18 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2009 - 15:35

Eğer Lozan zamanını bu siyasîler yaşasaydı, BAYKAL ve BAHÇELİ belki bir yerlerde şehit olmuş,

Evet evet çok romantiksin tqk.Baykal'ı herhalde Maraş'ta milli mücadeleyi başlatan Sütçü İmam Türk kızlarının başörtüsüne el uzatmaktan;Bahçeliyi de doğu vilayetlerinde milli mücedeleyi yürüten kürtler bölgede kürtlere ayrımcı propaganda yapıp devlete karşı fesat çıkartma girişiminden İngliz ajanı kanısıyla şehid(!) ederlerdi:))
Bu daha mantıklı gibi:))

#19 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2009 - 16:11

ERDOÐAN da İngiltere'ye giden gemide biletini ayırtmış olurdu.

Bu kısımda hatalısın.Büyük ihtimalle Amerikanın uçak gemilerinden birinde olurdu.Sonuçta icazetini aldığı yer orası bağlılığını bildirdiği yerde.Bu sene ne zaman gidecekti *agla
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#20 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 26.10.2009 - 16:31

"haa bu arada ben de merak ettim yahu Tayyip Erdoğan nereyi satmış

herkesin ağzında bu lakırdılar ama ortada bir şey göremiyorum?????
"

HÜKÜMETİN GÖRÜŞLERİ...

* Başbakan Tayyip Erdoğan: “Ben ülkemi pazarlamak için görevlendirildim... Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim, bu konuda herkesle her yerde görüşürüm.”(15 Ekim 2005'te İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmadan)...

* Maliye Bakanı Kemal Unakıtan: “Babalar gibi satarız. (13.4.2003 Hürriyet)... “Stratejik yer imiş. Ne stratejisi. Önemli olan müşteri bulmak. Müşteri gece gelsin, pijamayla çıkarım karşılarına.. Seviyorum bu işleri arkadaş.” (20.9.2003 Cumhuriyet)... “Kar edeni de zarar edeni de satacağız.” (28.7.2005 Milliyet)... “Tüpraş'ı Ruslar'a satar mısın?” diyorlar. Satarım arkadaş, parayı veren düdüğü çalar.” (20.9.2003 Cumhuriyet)... “Ne banka bırakacağız ne fabrika ne de işletme. Liman da bırakmayacağız, hepsini satacağız.” (20.9.2003 Cumhuriyet)

* Devlet Bakanı Ali Babacan: “Artık Türkiye'nin taşı toprağı daha fazla para ediyor

Pazarlayıcıların,hırsızların,yiyicilerin,kendi ağızlarından itirafları.Şu unutulmamalı ki,pazarlayan,satan,her daim pazarlanmaya,satılmaya da elverişli kişilerdir.Nitekim,öz Cumhuriyetleri ABD'de pazarlanmış,paketlenmiş,ambalajlanmış,süslenip servis edilmişlerdir.

Sorun sadece AKP değil.AKP öncesinde de böyle hırsızlar,pazarlayıcılar vardı,AKP'den sonra da olacaktır.Yalnız AKP'nin farkı,fiyatı,cüreti,aldığı talimatları uygulamadaki riyakar,takiyyeci zanaatı.

Servis edildi edilmesine de,bu servisi gözü kapalı yiyenlerdeki,artık sanat mı desem,iştah mı desem,fevkalade hazım mı desem bilemiyorum,hayret verici!

Eee,bu yiyişin bir de çıkarması var demi.. Boğazlardan kayarak geçen bu lokmaların,çıkışta anüsünüzde fissüre yol açma ihtimalini düşünme zamanınız geldiğinde,artık sabun mu yutarsınız,yağ mı içersiniz,sıcak tuğlaya mı oturursunuz yoksa bir cerraha parmaklatırmısınız,ona sizlaer karar verirsiniz.

Aynısını buralara getirmenin gereği yok.Daha önce açılmış konularda,merak ettiğiniz lakırdıları(!) bulabilirsiniz.

http://www.harabe.ne...lari-t1623.html

http://www.harabe.ne...ler-t13609.html

http://www.harabe.ne...ldi-t13125.html

580023663830.jpg

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli