İçerik değiştir

Nerede Kaldı O Milliyetçi Keskin Söylemler?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 09:52

Seçim meydanlarında 'Türk milleti için canımda feda malım da..' diye atıp tutuyordu şimdi Fransa'ya ülkesini kötülüyor.

Gönderilen Resim

Cem Uzan’ın 2002 seçim döneminde ’Dağ başını duman almış’ marşı ile başlayan ve aşırı milliyetçi söylemlerle devam eden miting konuşmalarını hatırlayanlar, aynı Cem Uzan’ın Fransa’dan siyasi sığınma hakkı talep etmesini oldukça manidar buluyor.

Uzan’ın Fransa’da olduğunun ortaya çıkması ile birlikte internet sitelerinde esprili yazılar ortaya çıktı. Ekşisözlük’e gelen yorumlarda “Hey gidinin Cem Uzan’ı; ”açın Türkiye’nin önünü“ derken bu kadar açılacağını düşünmemiştim. Vatan, şehit, millet, Türk bayrağı, Türkiye’yi sömürge haline getirenler diye sallarken bir anda Ahmet Kaya’nın sürgün edildiği topraklara kapak attın” yorumu ile Uzan’ın seçim dönemindeki vaadlerinden yola çıkılarak yapılan “Bordeaux şarabı 1 euro olacak”, “Eyfel’in boyunu 1000 metreye çıkaracağım” şeklindeki espriler dikkat çekti.

Uzan, 2002 seçimlerine hazırlanırken şu milliyetçi söylemleri ve aşırı vaadleri ile ile oy istiyordu:

* Ezilenler iktidar olacak.

* Barajı aştık, mazot 1 YTL olacak!

* Bizi başkaları ile karıştırmayın, bizde ölmek var dönmek yok.

* Türk milleti için canım da feda malım da feda.

* Açın Türkiye’nin önünü... Durduramazsınız... Türkiye geliyor.

* Türkiye’yi IMF’ten kurtarmazsam bana da adam demesinler.

* Gömleğime kadar alsanız da kalbimdeki ay yıldızı benden alamazsınız. Bu yolda ölmek var dönmek yok.

Başvuruyu Mülteciler Ofisi OPRA değerlendiriyor

Fransa Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Bernard Valero, Cem Uzan’ın Fransa’dan siyasi sığınma talebinde bulunduğunu teyit etti.

Bakanlıkta yapılan olağan basın toplantısında, konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Valero, Uzan’ın başvurusunun diğer başvurularda olduğu gibi rutin süreçten geçirilerek mülteciler ofisi OPRA tarafından değerlendirildiğini söyledi.

Bahçeli: Vatanseverlikle bağdaşmayan yaklaşım

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan’ın, Fransa’ya sığınma talebiyle ilgili olarak, “Tasvip etmiyorum” dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin, Uzan’ın Fransa’dan siyasi sığınma talebinde bulunmasına ilişkin sorusunu yanıtladı. Bahçeli, “Türk iş hayatında, sonra da siyasi hayatta önemli görevler üstlenmiş bir kişinin, ülkesini terk ederek bir başka ülkeye sığınması, siyasi ahlakla, toplum ahlakıyla ve vatanseverlikle bağdaşmayan bir yaklaşımdır. Tasvip etmiyorum” diye konuştu.

devamı :

http://w9.gazetevata...264534/1/Gundem

#2 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 11:52

O resim ne öyle ya hu.....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 13:40

Aydın Doğan nereye kapağı atacak merak ediyorum,

Almanya ilk seçenekler arasında gözüküyor,

Deniz Feneri davası Almanya üzerinden görülürken Derneğe ve Kanal7 aleyhine bayağı bir haber yapmıştı .

hakkaten şu Deniz Feneri davası ne oldu bileniniz var mı Doğan Medyasından alıyorduk haberi, onlardan da ses kesildi. *böö

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#4 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:07

Hayırdır Aydın Doğan nereye gidiyor ?

#5 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:25

gidiyor demiyor da gitsin diyor galiba. *böö

#6 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:34

biraz daha sıksaydı üçüncü parti olarak meclise girecekti *böö hakkını yemeyin canım
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:37

Gitsin tabii yaa. *böö

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:42

tabi ya giderse ülke kurtulur. *böö

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 14:51

Ben de onu diyorum işte. Aydın Doğan giderse felaha kavuşuruz. *fiuv

#10 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 15:05

Aydın Doğan nereye kapağı atacak merak ediyorum,

Almanya ilk seçenekler arasında gözüküyor,

Deniz Feneri davası Almanya üzerinden görülürken Derneğe ve Kanal7 aleyhine bayağı bir haber yapmıştı .

hakkaten şu Deniz Feneri davası ne oldu bileniniz var mı Doğan Medyasından alıyorduk haberi, onlardan da ses kesildi. *fiuv

Teslimat Kanal7'ye
Türkiye'de yürütülen Deniz Feneri soruşturması hep aynı adrese çıkıyor...

Türkiye'de yürütülen Deniz Feneri soruşturması kapsamında, Deniz Feneri e.V. Derneği'nce İstanbul'daki birçok firmadan toplanan yardım malzemesinin Kanal 7 televizyonuna teslim edildiği ortaya çıktı.

Ankara'da yürütülen Deniz Feneri soruşturması hızlandı.

Şimdi, Almanya'daki Deniz Feneri Derneği'nin topladığı ve aldığı yardımları neden Kanal 7'nin İstanbul binasına teslim ettirdiği araştırılıyor.

Soruşturmayı yürüten savcı Nadi Türkaslar giyim firması sahibi Yasin Taşkınırmak 'ı dinledi.

Taşkınırmak, yardım malzemelerini Kanal 7 binasına teslim ettiğini doğruladı; neden Kanal 7'ye teslim ettiği sorusuna ise, "Almanya Deniz Feneri e. V. Derneği'nden bana verilen teslim adresi buydu" yanıtını verdi.

Bu işler böyle...

Küçükken başladılar bu işe.Küçük çaplı hırsızlıklar için el feneri yetiyordu, "inanç,maneviyat,vicdan" adlarında maskeleri bilem vardı.

Baktılar ki iş,pardon hırsızlık büyüyor,artık el fenerinden,deniz fenerine terfi etmek gerekiyordu.Küçük hırsızlar el feneri,büyük hırsızlar deniz feneri kullanmalıydı değil mi ama?

El fenerinin bir ampülüyle başlayan soygun,devasa deniz feneriyle devam etti.

7 ler,7 ler,doymadılar,şiştiler.....patlayacasılar!

580023663830.jpg

#11 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 15:35

ebarah CHP liler veya başkalarınında pislikleri ortaya çıkınca aynen böyle davranıyormuydun acaba, bayağı merak ettim.
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#12 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 16:00

ebarah CHP liler veya başkalarınında pislikleri ortaya çıkınca aynen böyle davranıyormuydun acaba, bayağı merak ettim.

Dostum,defalarca söyledim artık baydı...İhtisas alanım AKP.Doğrudur,CHP'nin de vardır pislikleri,pis işleri,zehir zıkkım lokmaları.Anti CHP'lilerin elini,pardon klavyesini tutan mı var.Okuyun,bilginenin,paylaşın,bizlerde,tuu suratınıza adi hırsızlar diyelim.

Anlamadığım,anti AKP'li olunca,neden CHP yandaşı etiketi vuruluyor?? Mevcut siyasi partilere angaje olmadan veya apolitik olup eleştiri getirildiğinde,herhangi siyasi partiye yamama gayreti??

580023663830.jpg

#13 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 16:03

Eee herkes oy icin vaad lerde bulunup sonra u donusu yapmazmi...

cem uzan yapmis cokmu...

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 14.10.2009 - 16:24

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#14 Hammurabi

Hammurabi

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 14.10.2009 - 16:19

mesele cem uzan mıydı acaba *fiuv
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#15 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 11:19

Ebarah ne güzel demişsin anti AKP'li olmak Almanya'daki Derneği Türkiye'de ki dernekle karıştıracak kadar körleştiriyor insanı.

bugünlerde de erken seçim senaryolarını dillendiriyor.

Vergi cezalarından daral gelmiş olmalı ki Aydın DOÐAN'a böyle saçma birşeye soyundu.

İnsan karşı olmaya görsün yanlışları da doğru diye yutturur insana.

Sarıldığın ipe dikkat et yılan olup sokmasın seni :bullwhip:

Digitürk'ten zararlı çıkanlar olduğu gibi

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2009 - 11:22

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#16 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 11:49

AKP'den Fener itirafı

Bakan Ergin: Almanya’daki Deniz Feneri Derneği, Türkiye’deki derneğe yardımda bulunduğu
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Almanya’daki Deniz Feneri Derneği'nin, Türkiye’de aynı adı taşıyan derneğe yardımda bulunduğunu açıkladı. Konya’da yardım yapılan bir başka derneğin başkanı ise, AKP’li ve Kanal 7 yöneticisi çıktı.

Almanya’da milyonlarca euroluk vurgun yapan Deniz Feneri e. V Derneği ile Türkiye’de aynı adı taşıyan dernek arasındaki bağlantı olduğu ortaya çıktı.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Almanya’daki derneğin Türkiye’deki derneğe yardımda bulunduğunu açıkladı.

Deniz Feneri yolsuzluğunu yakından takip eden CHP’li Atilla Kart, bir soru önergesi ile, Deniz Feneri e.V’nin Türkiye’de yardım yaptığı derneklerin açıklanmasını istedi. Kart’a ilk cevap Mehmet Ali Şahin’in Adalet Bakanlığı döneminde geldi. Şahin, Almanya’daki Deniz Fenerinin, Türkiye’de 9 derneğe yardımda bulunduğunu belirtti amcak bu derneklerin isimlerini açıklamadı.

“SEHVEN” HATA, GERÇEÐİ ORTAYA KOYDU

Sadullah Ergin’in bakanlık koltuğuna oturmasıyla yeniden önerge veren Kart, 9 derneğin isimlerini istedi. Ergin’in yazılı cevabı ise, Almanya’da mahkum olan dernek ile Türkiye’deki dernek arasındaki bağı ortaya çıkardı.

“Almanya’da kurulu bulunan Deniz Feneri e.V isimli derneğin Türkiye’de yardımda bulunduğu dernek sayısının sehven dokuz olarak bildirildiği; kayıtların tetkikinden 3 dernek ve 1 federasyona yardımda bulunulduğunun anlaşılmıştır’’ diyen Bakan Ergin, bu dernekleri Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Sofular Alaaddin Camii ve Çevre Koruma Derneği, Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım Eden Dernekler Federasyonu ve İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi olarak açıkladı.

AKP VE KANAL 7 İLE İLİŞKİ

Yardım edilen dernekler arasında yer alan, Deniz Feneri Derneği’nin dışında İlim Yayma Cemiyeti Konya Şubesi ilginç bir bağlantıyı da ortaya koydu. Çumra Belediye Başkanlığı da yapan ve son seçimde AKP’den yeniden aday olan Nasır Ersöz, derneğin yönetiminde yer aldı. 14 yıl Niğde ve Konya’da imamlık yapan Ersöz, Kanal 7 TV’nin bölge koordinatörlüğünü yaptı. Son seçimde ise başkanlığı MHP’li adaya kaptırdı.

“KAMU YARARINA” ÇALIŞAN FEDERASYON

Deniz Feneri e.V’nin yardımda bulunduğu Türkiye İlahiyat Tedrisatına Yardım eden Dernekler Federasyou ise, Başbakan Erdoğan ile Cemil Çiçek ve Abdülkadir Aksu’nun da kurucuları arasında bulunduğu Birlik Vakfı içinde yer alıyor. Bu federasyon Bakanlar Kurulu kararı ile “Kamu yararına faaliyet gösteren dernek” statüsü kazandı. Halen federasyona bağlı olarak hizmet veren Saadet Narin Din Öğretimine Yardım Vakfı ise Ankara Gençlik Caddesindeki 4 dükkanının gelirini İmam-Hatip liselerinden seçilen öğrencilere burs olarak veriyor.

“HÜKÜMET DELİLLERİ KARARTIYOR”

Bakan Ergin’e “yardım yapılan dernek sayısı neden daha önce 9 olarak bildirilmiş daha sonra 4 olarak düzelmiştir? MASAK’ın çalışmaları soruşturmayı sürdüren Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na iletilmiş midir, yoksa MASAK göstermelik bir inceleme mi yapmaktadır?” sorularını yönelten Atilla Kart, “Mevcut anayasal sistemin zafiyet ve çelişkileri istismar edilerek kamu kaynakları talan edilmektedir. Sistemi çökerten, içini boşaltan ve sistemden öç alan bu süreçler yaşanırken, Türkiye’yi yönetemeyen, Türkiye’de Fetret dönemini yaratan, Türkiye’yi diktaya ve kutuplaşmaya götüren bu siyasi iktidar diğer taraftan da Türkiye’yi müstemleke bir ülke haline getirme görevini üstlenmiş durumdadır.” diye konuştu.

"MASAK'A DA MÜDAHALE EDİLİYOR"

Kart bir soru üzerine, dernek sayısının önce 9 daha sonra 4 olarak bildirilmesinin kuşkuların ne kadar yerinde olduğunu gösterdiğini ifade ederek “Hükümet delilleri karartmaktadır. Karartabildiğini karartıyor, karartamadığını bırakıyor. Mehmet Ali Şahin’in bakanlığı döneminde MASAK’ın analiz ve inceleme yaptığı belirtiliyor. Sadullah Ergin yapılan çalışmaların inceleme aşamasına geldiğini söylüyor, nasıl bir çalışma ciddiyetiyse mesafe alınamıyor, 8 aydır bu inceleme ve çalışmalar sürüyor. Hükümet İçişleri Bakanlığının kayıtlarına da MASAK’a da müdahale ediyor.” diye konuştu. (gazeteport)

Sevgili Sultanım,gördüğün üzere Adalet Bakanı'nın ağzından söylenenler söylenmiş.Ben söyledim,AKP karşıtlığın gözlerini kör etmiş dedin.Bakana ne diyeceksin :bullwhip:

580023663830.jpg

#17 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 12:11

AKP bağlantısı müthiş haber değeri taşıyor,

Üstelikte AKP'yi zora sokacak bir haber olmasına rağmen neden atlanılmış hayret.

Ya bide şu var iki farklı dernek olduğu açık bağlantı iddiası olsa da

Türkiye'deki Derneğin hesaplarında bir aykırılık saplanmış mı?

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2009 - 12:23

KAHROLSUN İSRAİL!!

#18 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 12:21

Ebarah Gazeteport'un sayfasına girdiğimde arama kutucuğuna AKP'den Fener itirafı yazdığımda şöyle bir uyarı geldi önüme

Aradığınız kelime ile ilgili bir kayıt bulunamadı. [AKP'den Fener itirafı ]

haber linkini verir misin bana?

KAHROLSUN İSRAİL!!

#19 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 15.10.2009 - 14:01

Sevgili Sultanım,

Hangi siyasi partiyle bağlantılı olursa olsun,insanların maneviyatının kullanılarak yapılan maddi çıkar kabul edilemez.Sadece AKP değil neredeyse tüm siyasi partiler bu bu türiğrençliklerle içli dışlı.Türkiye mahkemeleri halen daha,Almanya mahkemelerinden gelen bilgileri incelemekle meşgul.Ergenekon mahkemelerindeki hızı,ne yazık ki bu olaydaki incelemede göremiyoruz.

Evet,dediğin gibi gazeteport'taki aramada,ilgili habere ulaşılamıyor.İlginç olan,haberi veren tüm gazateler,formlar,kaynak olarak gazeteport'u gösteriyor.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.10.2009 - 14:02

580023663830.jpg

#20 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 16.10.2009 - 06:42

meclise uzanamayan fransaya uzan'ırmış dicem ama olmadı ya saçmaladım *lol
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...