İçerik değiştir

Muhammed Karikatürleri Niye Silindi?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 111 yanıt verildi

#101 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 00:26

Ekran kartı vardı ya hani. Yok artık o

Ama şimdi iş ayrı, forum ayrı sanırım yada değilmi hmm tamam siliyorum hehe!!

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#102 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 00:34

Şimdi efenim benim de söyliyeceklerim var :P

bi kere spark denilen bujimtırak uzaylı, kültürlü bilgili akıllı olduğu kadar .. olduğundan insanlara saldırıp, hakaret etmeden de laf sokabilen bir şahıstır.

Bu sebeple kültürsüz bilgisiz aptal olan dokuzharf kakudu ve türevleri de ona saldırmak zorunda kalmışlardır.

Peki siz kimi seçerdiniz? Ortamı gerip sağa sola laf atan ama kültürlü birini mi?

Sakin sakin takılıp, sinirlendirilmesi için dürtülmesi gereken, bilgisiz kültürsüzleri mi?

Not: hadi bakim
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#103 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 00:37

Niye seçim yapalım ki? :P
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#104 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 00:45

rahmetli inönü de böyle derdi

neyse melcim sana küfür etmiorm ama ben senin taaa bölümünden bir çalışmamı alabilirsin :P
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#105 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 00:48

Sparkplug bi grup değil miydi :P

Olabilir. Haberdar değilim. Ben rumuzumu o yüzden seçmedim.

#106 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 02:03

:) *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *heyo *

Tanıtım için burayı pek uygun buldum
"hazır konsept göçmüşken"

"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#107 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj
  • İlgi Alanları:fikir, siyaset, harp

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 20:03

"bu adam ezbere konuşuyor" dedim mi; mesajları okuyup öyle değerlendirin. ağzı laf yapan herkesi okuyup yalamış yutmuş addedersek, sırtımıza semer geçiren de çok olur, başımıza çuval geçiren de.
şimdi bu adam benden delil isterken ya yazdığım mesajları okumadan cevap yazıyor. ya da laf kalabalığına getirmeye çalışıyor.
onu muhatap almadan 3. kişi yoluyla söylüyorum: Frederic Nietzsche'yi misal olarak gösterdiğim halde link vereceğimi sanıyor. ciddi meseleleri öğrenmek; hele felsefi meselelere ciddi bir şekilde eğilmek -malesef- kitap okumaktan geçer. sorun bakalım kendisine "zerdüşt böyle buyurdu"yu okumuş mu! ilk yazdığım mesajda yaptığım alıntı ordandır:
<<Nietzsche'nin meşhur bir sözü var:
"biz tanrıyı ve kutsalı öldürdük" diye.>>
hadi zerdüşt'ü geçelim; hıristiyanlığın ihyası için kendini adamışken, boşa çaba harcadığını ititraf eden J. Paul Sartre, spark'a ne ifade eder!
ya da; ingiltere fransa arasında cereyan eden meşhur 30 yıl savaşlarında orduya katılıp düşünce ufkunu açıcı vesilelere şahit olan, batı dünyasında "sistemli şüphecilik"in babası addedilen descartes'in (sıkı bir hıristiyandır bu adam.) kilise dogmalarını birer birer yıkışı ve yerine bir şey koyamayışı ne ifade eder?

spark'ı artık muhatap almayacağımı söylemiştim. daha önce dediğim gibi "3. sınıf batı hayranı."

#108 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 20:29

bu adamın oyununa gelip hala bu konuda konuşmayın.
adamın istediğini yapıyosunuz.
o başlık kapandı ama bu başlıktada maşallah konuşuyor.
ne değeri kaldı o başlığı kapamanın.!

Değişiklikler Kaydedildi...

#109 sonkale30

sonkale30

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 230 Mesaj
  • İlgi Alanları:fikir, siyaset, harp

Gönderim zamanı 14.03.2006 - 20:36

bak ekleyeyim de sapark şimdi neye dayandırıyorsun demesin:
descartes, Allah'a, peşin kabuller yerine sistemli şüpheyle varılacağını iddia ederek işe başlıyor. bir nevi bizdeki (İslâm'daki) "tahkikî iman"ı kiliseye tavsiye ediyor. düşünün islâm'da tahkikî iman esastır. taklidi iman seviyesinde kalmak tavsiye edilmez. itikattaki mezhep imamlarımız Maturudi ve Eş'ari bunu sistemli ortaya koydukları halde İslam çatısına zerre halel gelmemiştir.
hıristiyanlıkta ise tahkik kilisenin tüm dogmalarını paramparça ediyor. hala kaynak isterse, kitap okumasını tavsiye edin

#110 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2006 - 20:12

Nihilizm ve/veya varoluşçuluk akımına mensup filozoflar, kendi adlarına konuşabilirler. Tanrıya inanmadıklarını söyleyebilirler. Ama tüm batı dünyası adına konuşamazlar. Bu filozofların tüm batıyı temsilen konuştuğunu iddia etmek de ya anlayışsızlıktır, ya da kötü niyettir. Batının heterojen fikir dünyası, böyle bir yorumu abes kılar.

#111 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2006 - 00:15

descartes, Allah'a, peşin kabuller yerine sistemli şüpheyle varılacağını iddia ederek işe başlıyor.

Descartes'ın Allah'a varma gibi bir niyeti yoktur. "Epistemoloji" yani bilinen gerçeklere nasıl varılacağı sorunsalına eğilir. Bunun yolu da elbette şüpheden geçer. Bu amaçla kurduğu mantıkta Allah'a yer verilmez. Sonuçta Descartes bir din adamı değildir, bir filozoftur.

#112 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.03.2006 - 00:18

Bu başlığı kilitlemenizi talep ediyorum.
Din ve Ahlak Forumu bir süredir kapalı.
Bu başlık altında Din ve Ahlak konusu konuşulmaktadır ki buda benim gibi kişilerin bundan çıkar sağlamasını sağlayabilir. Kavga etme güdülerim bir üst mertebeye çıkar ve linç girişimine başlama eğilimi gösterebilirim. Saygılar Sevgiler *heyo

Değişiklikler Kaydedildi...

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli