İçerik değiştir

Sayı 92: Kırmızı Başlıklı Kurt Ve Kız :)

• Yanıtlamak için giriş yapın
Bu konuya yanıt verilmedi

#1 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 07.10.2009 - 00:28

Kurdun yandaşı bir yazar olmak istedim birkez olsun; o başlığı kurda armağan etmek geçti içimden korkmanıza gerek yok... İçeri buyrun....

Ve kırmızı başlıklı kızın tarafı olduğu belli yazarlardan dinliyorduk kızın hikayesini... Taraf olmak, taraflı olmayı gerektirirdi, ihmal ediyorduk senaryoda...

Kurdun hikayesine, kurda yazılan senaryoya alışık değildi bünyemiz, kızın masumiyeti, kurttan daha fazlaydı hepsi bu...

Buyrun şöyle oturun...

Ormanda yalnızdınız ve nedense sizin yaşam alanınızda bir büyük anne ev yapmıştı. Olay yeri sizin yaşadığınız ormandı. Yaşam alanınız dahi ihlal edilmişti. Açtınız, bir yanınız açıktaydı... Koca ormanda tek sizden bahsediliyordu, ki tektiniz... Nedense büyükannesi olan; başlığı bile olan, üç kuruş fazla verilip kırmızı olsun denilen başlıklı bir kıza ağlıyordunuz hep beraber...

Kaçıncı gün aç kaldığım yazmıyordu sizin okuduğunuz taraflı yazar senaryolarında, obur bir kurttum sizin senaryonuzda. Kızın elinde sepeti ormanda hoplaya zıplaya dolaşması ne kadar çok gitti hoşunuza hayalinizdi; oysa benim şehirlerinize inmemden korkup benden cani olduğunuzu hiç getirmediniz aklınıza... Kendi senaryonuz doğruydu, ben kurttum, kız sizdendi, üstelik şirin olsun diye başında kırmızı bir başlığı vardı. Ne kadar vahşiydim...

Durun daha bitmedi...
Kız büyükannesiyle beni karıştıracak kadar dengesizdi, sizin senaryonuzda... Ki hiç düşünülmedi naıl bir kızki büyük annesini elbisesiyle tanıyordu ve elbisesini ben giydiğimde bana büyükanne diyiyordu. Hüzünlü şarkılar çalınıyordu zihninizde ne kadarda masum, ne kadarda saftı... Onu bu haliyle kabul eden sizler benim senaryomda yazılanları, benim aslında tamda olmam gerekeni yaptığımı unuttunuz...

Senaryolarınız vardı ve kırmızı başlığı olan, büyükannesini elbisesinden tanıyan bir kızın masumiyet rolü; yaşam alanı ihlal edilen, aç, kimsesiz bir kuttan daha çok gidiyordu hoşunuza...

Bugün kurtun tarafını tutan bir yazar olun. Senaryoyu birde kurta göre okuyun, yorumlayım... ki hangi taraftan bakarsanız haklı yanları vardı olayın...

Sağlıcakla kalın!

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…