İçerik değiştir

- - - - -

Bugün 'Dünya sigarayı boykot günü'.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

#21 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 16:17

bir pasif içici olarakdan yetti gayrii cezalı olsa bile içiyolar bee

millet dertli dertlii :P

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#22 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 16:27

Kül tablası yalamak dışında, hani yani nikotinli hatun dili tatlısı yediğimiz zamanlar haricinde, ben sevemedim bu mereti yahu ...

Kadınlar bir yana da erkek adam neden sigara içer, biri çıkıp da bana açıklasın bunu. Diğer madde bağımlılıklarından pek bir farkı yok sigara içmenin.
Nikotin krizinin el titretmesi , asabileştirmesi v.s'si diğerlerine nazaran daha az şiddetli öyle mi? ne farkeder?? sonuçta aynı acziyet ...

Dahası, sigarayı içine çekerkenki pozlar, tripler ... eroin enjekte edenin suratıdaki rahatlamış, yılışık ifadeden ne kadar farklı allasen ...
Hiç kimse de kusura bakmasın, uyuşturucu bağımlısından geri kalır yanı yok sigara içenin...

O yüzden sigarayı bırakmak her baba yiğidin işi değil...

Peki alkol için ne düşünüyorsun ?

#23 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 22:59

Konu alkole nereden geldi be hacım?? "Alkol konusu ayrı, onu karıştırma" desem ve görece ilkesiz davransam beni köşeye sıkıştırmış mı olacaksın yani? Ya da tam tersi "alkol daha beter" desem ne olur ki? Sigara için kullandığım lafların mürekkebi daha kurumadı. Az buz laflar da söylemedim hani. Kalkıp da sağlığınız için kötüdür diye bir terane okumadım. Daha açık yazayım istersen, benim erkeklik gururum o mereti ağzıma sokturmuyor. En son içtiğimde ve ya sigaraya çevremde tahammül ettiğimde; o meretten bıraktırma gayretindeydim...

Sigara içmeyi seksi bulmak , erkekçe bulmak filan bunlar hele çocukça duygular. Bazı hatunlar da o gazı iyi verir, bak hanım evladı değilsin, aferin gibilerinden. Asıl delikanlılık ortamında bulunduğun halde içmemek ya da içtiği halde bırakabilmek. Tekrar söylüyorum, her baba yiğidin harcı değil bunları bırakmak. Nikotin, alkol ve uyuşturucu bağımlılıkları arasındaki çizgi o kadar da kalın değil hem. Bir kere tüketilebilir olduktan sonra, çeşitli duygusal çöküntülerin, toylukların yaşandığı bir dönemde, olayın bağımlılığa dönüşmesi o kadar kolay ki...

Ben sadece ortaokuldayken çok özendim, rüyalarıma girerdi sigara. Ayrıca sigara feşitisti sayılacak düzeyde seksi bulurdum sigara içen kadını (ki üfleyişi, tutuşu v.s. ayrı ayrı feşitizm içerir). Ama artık belirli yaşa gelmiş erkek adam neye özenecek ki?

En yakın arkadaşlarım içinde esrarkeş olan da, alkol ve uyuşturucudan tedavi gören de oldu. Yanımda maymuna dönen, türlü şekillere bürünen çok oldu kısaca. İnsan arkadaşlarına bunu der mi? Zevkler üzerine kurulan arkadaşlıklar, saman alevi gibi gelip geçici. Dağılıp gidiyor zamanla.

Hadi bu şempanzeliklerin bir kısmı arada sıra içip, nadiren fazla kaçıranlar başına geliyor diyelim. Bir de adam gibi içmesini bilenler var değil mi? Hani düzenli tükettiği halde kaya gibi olanlar! Onlar da finişi en güzel yapanlar, hastenede son bulanlar işte.

Arada sırada içen, hüzünlüyken ağzına koymayıp neşelenmek içinin paşa gönlü bilir. Zaten konuyu ne dine ne de doğrudan sağlığa bağlamış değilim, insana, kendi kendini yargılaması yeter, yetmeli. Bana sorsan, ben bir kere bile kendi irademle o maymunlukları yapmak, o acze düşmek istemem. Kendi iradem dışında hayat zaten herkesi yeterince sınıyor...

Bir de şu dertten içme şehir efsanesi var ama bu mesaj haddinden fazla uzun oldu, hem resim de yok. Okunur mu ki :icecream:

#24 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 23:10

En son içtiğimde ve ya sigaraya çevremde tahammül ettiğimde; o meretten bıraktırma gayretindeydim...

Cümle düşük olmuş, yerlerde sürünüyor, biraz toparlayalım. Sözde gönül koyup, bak sen içersen ben de içerim gibilerinden safça bir deneme yapmıştım...

#25 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 23:11

"Dünya sigarayı boykot günü"

Ne anlamsız bi kelime dizisi olmuş :icecream:

#26 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 17.02.2009 - 23:22

çakmağımı burda düşürmüş olmalıyım :icecream:

bırakmaya gayret edenler için umarım güzel neticelere vesile olur...

#27 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:08

Jesus da sana hayırlı haticeler nasip eylesin o zaman... yani dilerim sevimli hatice bebişlerin olur. ya da istersen bakkal kemal abiye söyleyeyim
18'lik çıtır haticeler yollayasın saa. Bak hatta hemen iki tane sardırıp çırakla yollatıyorum, bi paket de kısa winston?

#28 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:12

meali var mı bunun ? :icecream:

demiştim dimi bırakmaya çalışanlar için güzel sonuçlara sebeb olsun benden uzak allah a yakın olsun. ahhh çakmağımda burdaymış kahretsin

#29 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:24

Meali, seni de aramızda görmek istiyoruz. Bizzat sam amca seni United Smoke Army'ye istiyor

Gönderilen Resim

hem sen de Jesus'a yakın ol, ne çıkar ki :icecream:

Gönderilen Resim

#30 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:32

huhhhhhhh püüfffffff :D duman için üzgünüm

o değilde hakikaten güzel bi organizasyon olmuş umarım olumlu netice verir bırakmaya çalışanlar üzerinde :icecream:

#31 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:47

Teşekkür ederiz ama sen bizim için özelsin epru'. sen bu dileklerde bulunurken (resimde görüldüğü üzere)

Gönderilen Resim

biz sigara dumanı ölçümleri yapıyorduk...

Gönderilen Resim

Senin bu neticeye dönük dileklerin tabloda da görüldüğü üzere hemen etkisini gösteriyor ama yeterli değil,
aramıza katılıp dünyayı kurtarmalısın ...

kostümün bile hazır

Gönderilen Resim

#32 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6.579 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 00:54

taam sen yürü ben arkandanım :icecream:

#33 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 18.02.2009 - 01:10

Olur mu, önden bayanlar, hatta geri dönüşüm kutusuna kadar sana eşlik edebilirim.

Gönderilen Resim

Neyse, an itibariyle boykot günü de bitti; görevini yapmış sorumlu bir vatandaş olarak deliksiz bir uyku çekebilirim...
Bu arada yanlış anlaşılmasın erkek adama yakışmıyor sigara, ne o karı gibi afedersin...
yani siz meleklere en ufak sözüm yok, sigara da için, ne bulursanız .... canlarım .... :icecream: