İçerik değiştir

- - - - -

Kurtlar Vadisi Irak

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 30 yanıt verildi

#21 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 17:23

Elmacım-Sen nerede yaşıyosun??

Bu dünyada değilsin sanırım..Irakta olanlardan haberin yok senin. Yoksa eminim böyle konuşmazdın !!!

hımm... Glamor ben 18 sene Muş'ta yaşadım. Irağı boşver, sen Muş'u gördünmü hiç? ırakta yaşananlardan önce ülkende yaşananlardan haberin var mı?

rica ediyorum tanımadığınız insanlar için yorumlar yapmayınız.

filmin halen abartı ve züğürt tesellisi olduğunu düşünüyorum. o film ırakta neler olduğunu göstermek için yapılmadı, bunu zaten herkes izleyerek görmüştü,sadece daha çok izlenmesi için türk insanının zaaflarından yararlanıldı

"demek kafamıza poşet geçirirsiniz ha, o zaman biz de size gününüzü gösteririz, alah allahh hücummmm" mantığıyla çekilmiş ve gayet türkiş bir film olmuş.

filmde 4 kişilik mafya koca amerikan ordusunu devirirken, izleyici galeyana gelmiş, egosunu tatmin etmiş, içindeki hırsı çıkarmıştır. dolayısıyla züğürt tesellisi olmuştur, eminim amerikalılar komedi niyetine izlerler.

ayrıca sadece bir filmdir ve daha çok para kazanmak için çekilmiş ticari bir yapımdır. bu benim fikrimdir ve kimse katılmak zorunda değildir.

;)
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#22 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 17:56

Al işte demek istediğim anlamayan biri daha..

Tamam sustum anlamak istemiyorsunuz.

Ayrıca bende Şırnakta habur 2 sınır kapısına 2 km yakın bir yerde bulundum.Hemde ne zaman biliyor musun? Irak savaşı çıktığı sırada..

Sizde kişileri tanımadan konuşmayınız lütfen..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#23 sparkplug2

sparkplug2

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 16 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 18:06

"demek kafamıza poşet geçirirsiniz ha, o zaman biz de size gününüzü gösteririz, alah allahh hücummmm" mantığıyla çekilmiş ve gayet türkiş bir film olmuş.

Bence durum daha da vahim.

"Şu Polat Alemdar karakteri bayağı tuttu, halkın hevesi geçmeden Polat'ı kullanabileceğimiz ve Polat'ın bireyselliğini ön plana çıkarabileceğimiz bir senaryo yazalım." mantığı ile hareket edilmiştir. Irak konusu bu amaca uygun bulunmuş ve kullanılmıştır.

Yapımcıların Kurtlar Vadisi projesi sırasındaki amacı, dizide kullanılan yetenekli, pahalı ve ünlü Türk oyuncuları, diziyi seyirciye sevdirmek için kullanmak, ama ilerleyen bölümlerde bu oyuncuların karakterlerini senaryo aracılığı ile tek tek öldürme sureti ile geride ana karakter olarak sadece Polat Alemdar'ı bırakmak, bu sayede Polat Alemdar karakterini ucuza maledilen ve getirisi yüksek bir franchise (para kapısı) haline getirmek, ve bu karakteri dizi konusu haricinde birçok macerada oynatmaktır.

Gazetecilere röportaj veren Nurseli İdiz ve Oktay Kaynarca, bu şekilde kullanıldıklarına dair hemfikirdirler.

#24 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 18:06

diziyi fazla seyretmemiştim. filme gittim. film sürükleyici değildi. olaylar genelde kopuktu. tarikatın reklamı yapıldı iddasına bende katılıyorum. yiede film güzeldi. en azından bir film ırakta yaşaan amerikan vahşetini,işkenceleri açık açık yayıladı. bizimde bir rambomuz oldu.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#25 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 18:13

Turk filmleri genelde kotu olur, bu sacma film de bir istisna degildir. Net araciligiyla yayilan iblisle ilgili ultra korku filmi cikcakmis (aha bakin gene caldik) yaratici olmak laazim, iraktaki olaylari kullanip sinemaya insan cekmek kolay. Hatta bunu kullanip saf halkimizi kandirmak daha kolay :) Zaten Ahmet Altan gibi bir yazar Sinan Cetin gibi bir yonetmen bu ulkede poh pohlaniyorsa bizden pek de saglam seyler cikmaz ;)
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#26 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 19:37

Geçen hafta vizyona giren film, ilk haftada yalnız İstanbul'da 581 bin kişi tarafından izlendi. Film, Türkiye çapında 1 milyon 925 bin 401 izleyici sayısına ulaştı

rekorları kıracağı kesin.
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#27 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 21:43

Tam izlenecek bir film. Seyirci sayısından belli oluyor zaten..

#28 DeNDyShE

DeNDyShE

• Üyeler
  • 6 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik, yabancı dil, dans....Ayrıca Angelina Jolie hayranıyım....Cok guclu ve cok super bir insan....İdolüm...

Gönderim zamanı 10.02.2006 - 23:40

filmi hic izlemedim ama izlemeyi cok istiorum.. Ya bence haberlerden ve basından duydugum kadarıyla...Bir film gibi degilde baska acılardan bakılıyo..Tamam film biraz Amerikan karsıtı gibiyis sanırım ama bunlarda hayatın gercekleri ve kimse yogurdum eksi demez....Bence bu filme herkes Lutfen bir film gibi baksın...Hic kimse icin kin ve ofke beslenmemeli bence cunku sonunda olan yine bize oluyor...SADECE BİR FİLM ve eminim cokta guzel olmustur.... :)

#29 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2006 - 15:35

Turk filmleri genelde kotu olur, bu sacma film de bir istisna degildir.

Ya senin deli biri olduğunu biliyorum..O yüzden pek üstüne gelmeyeceğim Drizzt.
Ama , bence bu konuda yanılıyorsun..Bazı Türk filmleri kötüdür gerçekten fakat bunu genelleme yapmanda kötü bana göre.

Çoğu zaman ülkemizde,çok güzel filmlerde çekiliyo.Bir sürüde örnek var..Bizdeki tek eksiklik para..Başka bir şey değil.Maddi açıdan kuvvetli olsak,eminimki bizim insanlarımızda olağanüstü filmler çekebilir.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#30 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 11:49

Ticaret - Siyaset - Tarikat üçgenlerinde parsellenmeye
çalışılan geleceğimizdir ve ülkemizin daha nelere
gebe olduğunu birileri hiç anlamamaktadır.
Kadiri tarikatının biricik modern prensi Necati Şaşmaz ülkemizin
geleceğine konulmuş dinamitlerine iyi bir örnek oluşturuyor.
Kokuşmuşların ipliğini kendilerince pazara çıkaran başka
kokuşmuşların ticaretlerine, hikayelerine daha çok tanık
olacağız...

"...
Sam aynı Sam, Polat niye değişti?Tarihsel açıdan bakarsanız "Kurtlar Vadisi Irak"taki asıl yenilik, Polat'ı Amerikan karşıtı saflarda görmemiz.
Malumunuz, Polat'ın ataları 1960'larda sokaklarda "Amerikalı
evine dön" diye yürüyen öğrencilerin üzerine "Komünistler Moskova'ya" diye bağırarak saldırmış, ateş açmışlardı.
Türkiye'nin en büyük öğrenci eylemlerinden biri 1968 yazında, Amerikan 6. Filosu'nun ziyaretinde yapılmıştı ve orada "Bağımsız Türkiye" sloganıyla yürüyenlerin üzerine açılan ateşle Vedat Demircioğlu öldürülmüştü.
Filmin kötü adamı Mr. Sam Marshall'ın da isabetle hatırlattığı gibi "Amerika, anti-komünist mücadele için Polat gibileri beslemiş, palazlandırmıştı."
Onu bırakın, "Polat'ın çalıştığı" Özel Kuvvetler, Amerikan parasıyla kurulmuş ve her yıl finanse edilmişti.
Ama gün oldu, filmdeki Sam gibi Sam Amca da "Artık size ihtiyacımız yok" deyiverdi.
Öküz öldü, ortaklık bozuldu.

Nereden nereye?
1950'lerde Marshall yardımı getiren gemileri törenlerle karşılayan Türkiye şimdi "büyük şeytan"a isim diye takıyor Marshall'ı...
1960'larda İstanbul'u ziyaret eden Amerikan askerleri için kerhane duvarlarını boyatanlar şimdi Iraklı dul, zalim Amerikalının kalbini deşince alkış tutuyor.
Polat işgalcilerle sosyalist jargonla konuşuyor, "Amerikan askerlerinin patronu Amerikan kapitalizmi değil mi?" diyor.
Amerika mı değişti?
Hayır. Vietnam'dan beri
Sam aynı Sam...
Lakin 11 çuval, Türk sağına 50 yılda anlatılamayanı anlatıverdi.
1960'larda boyanan kerhane duvarları nasıl Türk-ABD yakınlaşmasının fotoğrafı olarak hafızalara kaydolduysa, sanırım "Kurtlar Vadisi Irak" da Türk sağının Washington'dan kopuşunun simgesi olarak tarihe geçecek.

..." İşte böyle diyor Can DÜNDAR (Bkz. http://www.milliyet....ar/dundar.html) Bunun üzerine laf söylemek olmaz ama kendi görüşlerimi de eklemek isterim: Bu film Türk halkının son yıllarda Amerika, Avrupa karşısında küçük düşürülmesinin avuntusu olarak görülebilir. Ben filmi ve diziyi tam olarak izleme gereği duymadım ama neyin ne olduğunu az çok tahmin edebiliyorum.

Milliyetçiliği eline silah alıp adam öldürmek sanan insanlar bu ülkenin Uğur Mumcu, Abdi İPEKÇİ gibi aydınlarını katlettiler. Kimi hadsizler kalktı, vatanı vatandaşından korumak gibi bir sevdaya tutuldu. Sormazlar mı ha aptal: sen neyi kimden koruyorsun? Bu dizide ve filmde kaba kuvvet, silah propagandası yapılıyor ve eğitimsiz, kültürsüz kitlelere kötü örnek olunuyor. Bu ülkede asıl bölücülüğü çoğu zaman milliyetçi geçinen, asıl milliyetçileri tenzih ederim, "Amerikan militanları" yaptı, inanmıyorsanız biraz okuyup düşünün. Saygı ve sevgilerle...

OKAN YÜKSEL
Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#31 walkON

walkON

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 389 Mesaj
  • İlgi Alanları:şu aralar bavul hazırlamaktan başka bi ilgi alanım yok maaalesf

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 20:04

filmi önce alt tarafı bir film diye izledim hata bir sürede öyle yorumladım ama film o kadar çok siyaset kokuyor ki sırf meraktan okuduğum (ki filme de sırf meraktan gitmiştim) bazı kitapların kurgusuna o kadar çok benziyor ki. iyice bir düşününce o kitapların güddüğü amaçtan pek farksız gelmiyor
sevipte söyleyemediğim şarkılar var
bir dizesini asla hatırlayamadığım şiirler
keşke , keşke o ben olsaydım dediğim hikaye kadınları
düşlerim var
uyandığımda yalnızca başını hatırladığım
ve asla sonuna kadar görmeyi beceremediğim
bir adam var düşümde
tam dokunacakkenuyandırıldığım
bir adam sonumuzun ne olacağını öğrenemediğim
düşümde bir adam var benim mi bilemediğim
bir adam var diyorum düşünüp düşümden ayrı kaldığım
durupta söyleyemedin adınsa gizli kapaklı