İçerik değiştir

- - - - -

9 Da 9 Olur Mu?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 70 yanıt verildi

#1 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 16:11

Yorumculara göre ligde önümüzdeki 3 haftalık sürede G.Saray, Eskişehir, A.Gücü ve Trabzonspor’u, F.Bahçe ise Antalya, G.Birliği ve G.Antep’i yenecek.

Tarihte 8’de 8 bile yok!

SÜPER Lig tarihinde 51 yıl geride kalırken bugüne kadar en iyi başlangıç rekoru F.Bahçe’ye ait. 1964-65 sezonuna fırtına gibi giren F.Bahçe, İngiliz teknik direktör Oscar Hold yönediminde ilk 7 maçını da galibiyetle kapadı. Ancak 8. hafta Beşiktaş derbisinde 1-1 berabere kalınca seri 8 galibiyette bitti. Lig tarihinde bu başarının üstüne ise başka hiçbir takım çıkamadı. F.Bahçe ve G.Saray bu sezon ise bu tarihi rekoru birlikte kırabilirler.

G.SARAY tarihinde Rijkaard ile ilk defa bu sezon 6 galibiyetlik bir seri tutturdu. Beşiktaş’ın ise sezona başlangıç olarak 5 galibiyetlik bir başarısı da yok. Eğer önümüzdeki hafta iki takım da kazanırsa F.Bahçe’nin 7’lik rekoru egale edilecek. 8. hafta ise tarihi bir başlangıç serisi olabilir.

SERGEN YALÇIN:

Kadıköy’e yenilgisiz çıkarlar İKİ takımın da fikstürü zor görünmüyor. G.Saray açısından Ali Sami Yen’de oynayacağı Trabzon karşılaşması kağıt üzerinde zor olabilir. Ama sarı-kırmızılı takım Trabzon’u evinde son dönemlerde hep yeniyor. Ayrıca kadro farkı büyük. F.Bahçe iyi savunma yapıyor. Mücadele yönleri de kuvvetli. Bu nedenle deplasmanları tek golle de olsa galibiyete geçerler. Sarı-lacivertli takım ise bana göre en çok evinde oynayacağı G.Birliği maçında zorlanır. Ama iki takımın da büyük ihtimalle derbiye yenilgisiz çıkacağını düşünüyorum. Bu da şu sonucu doğurur, lig bitti ne yazık ki. İki takım ayrıldı gidiyor. Kimse de onları yakalayamaz.

ERMAN TOROÐLU:

Bu olursa, diğerleri istifa etsin LİGİN 10. haftasına ikisi de yenilgisiz gelebilirler. Bu kesinlikle mümkün. Şu ana kadar sergiledikleri görüntüyle ve ligdeki diğer takımların durumuna da bakınca yenilgisiz olarak karşı karşıya gelmeleri büyük bir olasılık. Eğer böyle olursa diğer takımlar istifa etmeli. F.Bahçe ile G.Saray birbirleriyle oynadıklarında ikisinin de yenilgisi yoksa Süper Lig’deki takımlar bu ligi bıraksın. Sonra, iki takım 5 kendi sahasında 5 deplasmanda ve 5 de tarafsız sahada olmak üzere 15 kez karşı karşıya gelsin. En çok kazanan da ligin şampiyonu olsun. Bu durum şunu gösteriyor, ne yazık ki Türk futbolu iflas etmiştir.

ERCAN SAATÇİ:

Beklenmedik kayıplar olacaktır DERBİYE yenilgisiz geleceklerine hiç ihtimal vermiyorum. İkisinin de puan kaybı olacaktır. Aksi durum bu sezon ligdeki kopmanın temel işareti olur. Özellikle F.Bahçe’nin oynadığı futbola bakınca her iki takımın da kötü oynayıp şanslarının yardımıyla galip geldiklerini görüyoruz. Bu istikrarsız tablonun 3 hafta daha süreceğini hiç sanmıyorum. Fikstüre bakınca ‘şu takıma takılır, şunu geçerler’ demiyorum. Rakiplerinin hepsine takılma ihtimalleri var. Ve hiç beklenmedik bir maçta kaybedebileceklerini düşünüyorum. Her maçı kazanmanın verdiği stres onları baskı altına almış durumda. Zaten yenilen de rahatlar.

SELİM SOYDAN:

Derbiyi F.Bahçe alır, o kadar! F.BAHÇE de, G.Saray da ligde sıkıntılı galibiyetler alıyor. Ayakları biraz uçurumun kenarında yürüyorlar. Her an puan kaybetme ihtimalleri var. Ancak öyle bir hava yakaladılar ki, 3 haftayı kayıpsız geçme şansları daha fazla. Sarı-lacivertlilerin deplasmanda 3’te 3 yapması Antalya ve G.Antep maçlarını da kazanabileceğinin göstergesi. G.Birliği’ne karşı evinde kazanması da zor olmaz. G.Saray’ın ise hücum gücü mükemmel. Kısacası iki takım da derbiye hasarsız çıkar. Peki derbi ne olur derseniz? Benim yanıtım da şu olur: Kadıköy’deki derbide favori daima F.Bahçe’dir.

ERSUN YANAL:

Bu oyunlar sürerse çok zor F.BAHÇE son maçını kötü oynayarak kazandı. G.Saray ise zaman zaman kötü oynamasına karşın çok gol atarak kazandı. Bu iki takımın ligde kendi aralarında oynayacakları maça kadar kaybetmeleri zor görünüyor. İki takımdan F.Bahçe bu motivasyonla oynamaya devam ederse, G.Saray ise Kasımpaşa maçının ilk yarısı ve Panatinakos maçının genelindeki oyun performansını sergilerse kaybeder. Ancak önümüzdeki üç maçı da kazanmaları daha büyük ihtimal. İkisi de kaybetmeden 10. haftaya gelirse o zaman Türk Futbol’u önemli bir sınavdan geçecek. Umarım Kadıköy’de o gün futbolumuz kazanır.

GÖKMEN ÖZDEMİR:

Önemli olan şampiyonluk.. G.SARAY ve F.Bahçe durmadan kazanıyor mu, yoksa rakipleri onlara kaybediyor mu? Soru da bu galiba aslında... Büyük paralara kurulan takımlar, o paraların karşılığı olan futbolu oynamıyorlar ama rakipleri de hâlâ lig sertliğine ulaşmış değiller. Oysa ki ligimiz çok sert, fizik mücadeleyi ön plana çıkartan, iki takımın da oynadığı yumuşak futbolu cezalandıracak bir lig... Ama gelin görün ki bu sene her şey F.Bahçe ve G.Saray’ın lehine gelişiyor... Bu gidişle 9’da 9 da yaparlar, puan rekoru da kırarlar... Herkes 10. haftayı merak ediyor ama pek kimse bunu dillendirmiyor. Aslında şu soruyu şimdiden sorulmalı... Şampiyon kim olacak? G.Saray mı F.Bahçe mi?

Yine şampiyon Beşiktaş olsun da diğerleri isterlerse 9 da 9 u yapsın.... :girlinlove:

(Ne yaa olamaz mı yani? )
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#2 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 16:42

Galatasaray 10da 10 yapar :girlinlove: ama beşiktaş şampiyon olur ;)

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#3 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 16:44

Fenerbahçe 9'da 9 yaparsa 10'da 10'da yapar. Çünkü 10. hafta Kadıköy'de Galatasaray ile karşılaşacağız. Sonuçta 10 yıldır eli boş gönderiyoruz Galatasaray'ı. ;)

Beşiktaş'a da kümede kalma mücadelesinde başarılar diler, Ankaraspor karşısında aldıkları 3-0'lık hükmen galibiyetten ötürü tebrik ederim. :girlinlove:

Bu mesaj Raskolnikov tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.09.2009 - 16:45

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 17:03

fenerbahçe için konuşuyorum .. valla benim umrumda değil 9 da 9 bilmem ne.. çıksınlar adam gibi oynasınlar mücadele etsinler.. tabi ki iyi oynayıp kaybetmektense, kötü oynayıp kazanmayı tercih ederim..

ama bu her zaman böyle devam etmez.. fenerbahçe malesef kötü oynuyor.. antalya maçında çok kötüydü ama bu halde bile yüzde yüzlük bir çok gol pozisyonu var.. antalya ise çok pis gaza geldi feneri bi yenelim sevdasına bizim mahalle takımının bile yapmayacağı bir hatadan golü yediler. geçmiş olsun onlara.. daha akıllı oynarlar bundan sonra özellikle gs maçında dikkatli olacaklardır :girlinlove:

demek istediğim 9 da 9 yapmak önemli değil.. sezon sonu şampiyon olabilmek önemli..

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 17:24

Niye öle diyon edy's 34 de 34 yapsa fena mı olur hee... cık cık cık ;)

:girlinlove:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#6 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 17:26

Çünkü 10. hafta Kadıköy'de Galatasaray ile karşılaşacağız. Sonuçta 10 yıldır eli boş gönderiyoruz Galatasaray'ı. :D

Beşiktaş'a da kümede kalma mücadelesinde başarılar diler, Ankaraspor karşısında aldıkları 3-0'lık hükmen galibiyetten ötürü tebrik ederim. :girlinlove:

Ben de feneri balıklığından dolayı mı tebrik etsem ne?...Son dakkada aldığı galibiyetten dolayı... ;)
Bir de Allah'ım nolur şu febe galatasaraya hem de kadıköy de yenilsin nolur yaa ..Amin..He dersen neden gs..Oğlumdan ve eşimden dolayı *fiuv

#7 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 17:27

fena olmaz tabi.. anca top sektirirken 34 te 34 olabilir ama :girlinlove:

#8 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 21:26

edy's'in fenerbahçeyle ilgili dileklerinin aynısını galatasaray için diliyorum. :P
bizimkiler de iyi oynamıyor ama buraya kadar getirdiler. inşalllah devamı da gelir. *zong

#9 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 21:28

9da 9 olmayacak gibi *zong

#10 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 21:33

10 da 11 veya 12 olsa daha güzel olurdu bence. Herşey güzel olacak *zong
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#11 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 21:57

Galatasaray'ın 9da 9 şansı bitti *zong

#12 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 22:02

Olsun 7'de 6 yapmak da büyük başarı. *zong

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 22:02

velev ki oldu napalım *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 22:04

Hepsi Sabri nin yüzünden *zong

#15 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 22:05

Ve olsun en azından hala namağlup. 10. haftayada namağlup geliriz *zong

#16 clement

clement

bildiğin gibi değil

• Üyeler
  • 787 Mesaj
  • İlgi Alanları::)

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 23:24

türk futbol tarihinde 7 de 7 yapan tek kulüp fenerbahçe idi. şimdi kendi rekorunu egale etti.önümüzdeki hafta da gençlerbirliğini yenerse kendi rekorunu geliştirmiş olacak. haa bunun önemi yok fazla ama bir fenerli olarak bu yönden türkiye de tek olmak hoşuma da gitmiyor değil *zong
Doğru bildiğim yol onlara göre yanlış, yanlışa giden yol ise onlara çıkıyordu...

#17 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 23:41

Dimi 7 de 7 yapmak Türkiyede önemli bir başarı. Oysaki birde 27 yıl olayı var. Türkiye kupası mevzusu. Aaa bak ordada 7 var :P
Birde Uefa kupası falanda var. Orda da tek olmak güzel bişey *zong

#18 clement

clement

bildiğin gibi değil

• Üyeler
  • 787 Mesaj
  • İlgi Alanları::)

Gönderim zamanı 27.09.2009 - 23:50

evet önemli bir başarı olmasaydı bu rekoru 50 yıllık profesyonel futbol tarihimizde başaran tek takım fenerbahçe olmazdı.
uefa konusuna gelince tekrar edilemeyen başarı tesadüftür :P türkiye kupası da fb taraftarının umrunda değil zaten biz lig kupasını önemsiyoruz. *zong
Doğru bildiğim yol onlara göre yanlış, yanlışa giden yol ise onlara çıkıyordu...

#19 Lamos

Lamos

Kelyu

• Dokunulmazlar
  • 7.490 Mesaj

Gönderim zamanı 28.09.2009 - 00:01

: ))

#20 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 28.09.2009 - 08:56

beşiktaş şampiyon olsun
fenerliler ya da fenerler bi daa buraya gelmesin *esmer
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....