İçerik değiştir

- - - - -

'' Pe Ke Ke Benim Ablamdır Dayımdır ''

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 23:39

Siyaset Meydanı'nda ALİ KIRCA'NIN DONUP KALDIÐI AN.. Bunu bir çocuk söylüyor: Pe ke ke benim ablamdır, dayımdır.

Dün akşam Show TV'de yayınlanan Siyaset Meydanı'nın konukları çocuklar oldu. Ali Kırca'nın sunduğu ve "Çocukların Açılımı" başlığı altında yapılan programda "Kürt açılımı" da konuşuldu.

PKK BENİM ABLAMDIR BENİM DAYIMDIR
Canlı yayında o çocuklardan birinin söylediği sözler dikkat çekiciydi. "Pe ke ke kimdir? Benim ablamdır, benim dayımdır, benim amcamdır, benim abimdir. Kürtlerin de kendisine önder olarak kabul ettiği kişi Sayın Abdullah Öcalan'dır"

İşte o görüntüler...

EN SON HABER

#2 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 23:41

pkk milyonlarca dolar harcasa böyle bir propaganda yapamazdı teşekkürler ali kırca...
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#3 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 23:49

Bunların bir de 'mecburen' olanı var.
Bizim sitede Siirt'li bir aile var. İki kızları varken gelip 'vedalaşın akşam büyük olanı gelip alıcaz' demişler ::
Eh aile ya verecek kızı terörist olsun diye, ya ölecek, ya kaçacaklar..
Göç etmişler İstanbul'a..
Ne mutlu ki hacı teyze 'pe ke ke benim kızımdır demiyor, kahrolsunlar'' diyor kendi ırkına..

Ali kırca'ya alkış :: Müthiş habercilik *drunk

...

#4 ulkumuzturan

ulkumuzturan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 02:58

Show TV’de yayınlanan ve Ali Kırca’nın sunduğu Siyaset Meydanı’nda dün akşam çocuklar vardı. “Çocukların Açılımı” başlığı altında programa çağrılan çocuklara “Kürt açılımı” hakkında düşündükleri soruldu..

HABERİN TAMAMI VE VİDEOSU İÇİN LİNKKE TIKLAYINIZ

http://www.habertava...-abimdir...html

www.ulkumuzturan.com

#5 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 18:39

Çocuk doğru söylüyor,pkk onun amcası dayısı kardeşi.O çocuğun amcasına dayısına bu çocuğun yaşındayken kulak verseydiniz,şimdi böyle olmazdı.Adamlar koltuk derdindeki devlet adamları ve dış servislerin ülkemdeki uşakları yüzünden böyle bir gençlik yetiştirebildi.İsmet inönü ile başlayan "kürtleri asimile projesi" böyle bir sorun üretmiştir.Ondan öncesinde sınırlarımız içinde olmayan şimdiki Irak kürtleri bile kendisini bize ait hissederdi.Ki hala Türkiye'de yaşamadıkları için olsa gerek:) Süleymaniye ve Musul da bir çok Kürt Türkiye hayranlığı ve özlemi içindedir...
Bi çocuktan da korkmayın ayrıca,bunlar söylenebilecektir.İşin bozuk tarafı sizin de dediğiniz gibi PKK ya iyi bir propaganda olmuş.Sunucu usta olsaydı "konuşturmuyorlar" havası vermeden araya girerdi.Onun da en kolay yolu söylediğiyle alakalıymış gibi araya soruyla girip konuyu dağıtmak falan...Yoksa bunlar zaten vardı,asıl suçlu olanlar devletin tamamen egemen ve hizmet verici olduğu bir bölgede halkın bu denli çığrından çıkması.Kimse AKP yaptı demesin.Bu koca bi yalan ki kimse inanmaz.Birileri 20 yıldır o topraklarda devletten çok güzel rol çalmış ve devletin gözünün önünde oynamış.Devlet egemenlik alanında hiçbir şekilde hiçbir alandan çekilemez ama yapılmış.Mesela ölen bir PKK lı gencin annesini ziyarete PKK nın sivil temsilcileri gitmiş.Pkk doğu anadoluda halk mahkemeleri kurmuş.Halk bazen daha adil bulduğu bazen korktuğu için davalarını bu mahkemelere taşımışlar.Sen bu sözde mahkemeleri dağıtmak yerine orada adaleti ikame etmek için kaç proje geliştirdin.Aşiret sistemini çözme bitirme asimile etme projesi geliştireceğin yerde bireyleri asimile etmeye kalktın.Akıl var mantık var asimile gerçekten şart bile olsaydı ki öyle değil aşiret sistemi içindeki birey asimile edilebilir mi:) Ama adamlar bunu yapmış peki tehdit altında mı?hayır.İlerde tehdit oluşturabilir parayonasıyla:) Onların paroyanası sayesinde tehdide dönüştüler zaten...Şimdi bi çocuk çıkmış böyle demiş önemi yok,o çocuğun babası 80 darbesinde diyarbakır hapishanesinde durduk yerde,pkk falan yokken dili birden yasaklanıverip kafa aşağı bokun içinde işkence görüyordu,birçok Türk genci gibi.Pkk da arkasında kuruldu,diyarbakır hapishanesi ülkemdeki diğer hapishaneler gibi boşalınca Pkk kendine psikopat azılı militanlar buldu.Yani pkk yı malesef psikolojik olarak Türk ordusu eğitti.Sonra terörle mücadeleyi ordu sürdürdü ve yaklaşık 30 yıldır başaramadı.Çünkü bu savaşın enstrümanları görülenden apayrıydı.Asala çökertildiğinde rahmetli Başbuğ Türkeş konuşmasında asalanın çökmesi sizi sevindirmesin onu kuranlar daha büyüğünü başımıza bela edeceklerdir,onun için hazırlıklı olmalı anında müdahele edip başını ezecek yapılanmalar kurup toplumsal ve siyasi tedbirler almalıyız diyince "faşist" diye yuhalanır.Mallesef dediği çıkar ve darbe marifetiyle tohumları ekilir,kendisinin ve arkadaşlarının hapiste olduğu bir süreç.Ben eminim ki bugün sağ olsa terörle mücadelede diyalog ve toplumsal barış sloganıyla hareket edecekti,ermeni meselesinde olduğu gibi...Bence şu anki konjektür korkmadan takip edilmeli ve bakılmalıdır,önyargılı olmamak gerekir,özellikle bu kadar korkaklık göstermek anlaşılır değil,Türkiye güçlü bir devlet...

#6 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 20:08

Devlet baba,devlet baba,devletin anası,bu çocuğun amcam,dayım,abim dedikleri tarafından bellenirken babalığın neredeydi? Bu bellemenin zehirli meyvesi p.ç şimdilerde yol haritası çizip,senin eline verir olmuş.

580023663830.jpg

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 20:35

Kürt ile olan film icabı kardeşliğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürler.