İçerik değiştir

Belediye Başkanı’nın Parasız Pulsuz Oğlu Kulüp Başkanı Oldu!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 03.09.2009 - 12:07

Necati Doğru

Belediye Başkanı’nın parasız pulsuz oğlu kulüp başkanı oldu!

Olabilir, yeteneği vardır, arzu etmiştir, “Baba bana kulüp al...” demiştir. Baba da Ankara kentinin 4 dönemdir (20 yıl eder) üst üste seçilen kesintisiz Belediye Başkanı ise; “Oğlan 32 yaşına geldi, belediye başkanı adayı yaptık sandıktan çıkamadı, kulüp alalım da işsiz kalmasın” diye düşünmüştür.

Başka türlü nasıl olur!

Gözlerimiz var.

Görüyoruz.

Kulaklarımız var.

Duyuyoruz.

Türkiye’de futbol kulübü başkanları; iş adamlığında, ticarette, “1’e aldım- 11’e sattım” becerisinde, devletten ihale almada, özelleştirmeden pay kapmada, ucuz şehir arsası toplayıp, 8 emsal imar izini çıkartmada yetenekleri olan insanlardan çıkıyor.

Kulüp başkanı, yırtıcı olacak.

Gözü kara, atılımcı olacak.

Parası-pulu bulunacak.

Küpünün tamamı dolu olmasa da olur, altlığı, birikimi olacak ki, renklerine âşık milyonlarca taraftarı bulunan bir kulübün başkanı olmanın sağlayacağı ilave sinerji ile küpün boş tarafını da doldursun. Dün gazetelerin spor sayfalarında vardı; Fenerbahçe’nin Başkanı Aziz Yıldırım’ın “Birinci devreyi önde bitirin 2.5 milyon dolar primi veriyorum, futbolcular aralarında paylaşsın” müjdesinin haberi manşete oturmuştu.

İşte başkan bu!

Parası var, veriyor.

Gerçi karşılıksız vermiyor.

Verdiklerini geri alıyorlar.

Ben bugüne kadar başkanların spor sayfalarına; “çok cömert, eli açık, gönlü gani başkanımız bütün varlığını kulübüne karşılıksız, çıkarsız, senetsiz harcıyor” havası veren yazılar yazdırdıklarını fakat aslında kulübün her türlü hasılatını, her çeşitten gelirini “temlik” ettirerek verdiklerini faizleriyle birlikte fazla fazla geri aldıklarını gördüm, duydum, okudum.

Futbolcu transfer ediliyor.

Milyon dolarlar konuşuluyor.

Milyon dolarların üçte biri ancak futbolcuya gidiyor, kalan büyük pastadan başkanlar da paylarını alıyorlar. Nitekim futbolun ordinaryüs otoritesi Erman Hoca’nın (Toroğlu) dünkü yazısında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e yönelttiği; “Kulüpler birbirlerine futbolcu sattıklarında bu paralar banka yoluyla mı, çekle mi, senetle mi geliyor, kimin üzerine kayıtlanıyor ve nasıl denetleniyor?” gibi acılı sorular vardı.

Küpün boş tarafı acılı doluyor.

İşte yukarıda iki-üç cümleyle anlatmaya çalıştığım; “meşin top yuvarlaktır ve fakat başkanımız da hem yırtıcı hem gözü karadır” futbol dünyasının renkli hayatına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 32 yaşındaki oğlu Ahmet Gökçek de “Kulüp başkanı olarak” girdi. Hürriyet’ten Özgür Şahiner’in yazdığı güzel habere göre, Belediye Başkanı’nın 32 yaşında olduğu için teorik olarak parasız, pulsuz, küpsüz oğlu; Milli Kurtuluş Savaşı’ında orduya silah üretmek için kurulan Makine Kimya Endüstrisi’nin (MKE’nin) 90 yıllık futbol takımı Ankaragücü’ne başkan oldu.

Nasıl oldu?

Neden oldu?

Ve jetleşmiş transfer de şöyle oldu: Onursal başkanlığını Baba Melih Gökçek’in yaptığı Ankaraspor, oğul Ahmet Gökçek’in başkanlığına geldiği ekonomik kriz içinde bunalan ve 17 milyon dolar borcu olduğu söylenen Ankaragücü’ne transferin son 3 gününde 5 oyuncu birden sattı. Oğul Gökçek, Baba Gökçek’in takımından 5 futbolcuyu, nasıl, hangi parayla transfer etti? Her şeyi bilen Erman Hoca bile hayret etti!

Anlayamamış, çözememiş.

Bakan’a soruyor!

Aile boyu hırsızlık genlerinde olan bir şey herhalde.Aileyi Kalkındırma Partisi.

Bu mesaj ebarah tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 03.09.2009 - 12:46

580023663830.jpg

#2 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 13:06

Bu ankara halkına herşey uygun.. Dusundumde turkiyenin tamamına uygun

bizi seven bize yaramaz.. biz sevgiyi farklı yollardan ogrenmıs bır halkız:)
Ama Farklı Severler Partisi kurulursada Akp'nin koalisyon adayını tahmin etmiş oluruz
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 14:44

kulübün kendi gelirleri varsa neden parasız biri başkan olmasınki :P

faruk süren çokmu para harcadıda cebinden gs uefa yı aldı sanıyonuz ;P
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 Do'Urden

Do'Urden

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 649 Mesaj

Gönderim zamanı 25.02.2010 - 15:04

:P
futbol ve siyaset yuzunden..

cunku futbolu sevdıgı ıcın sıyası karıyerı ıcın orada..

Sırın gozukmenın,nabza serbet vermenın bır dıger yolu oldugu ıcın..

Dıger konudaysa sevgılı dostum,
Azız yıldırım ornegınıde seve seve sunabılırım:) parasız bırı neden gerekmez..paralı bırı neden gerekır..cunku parası olmayan bır kulube ımkansız olan seylerı ımkanlı kılmak ıcın..
"Partimizin güttüğü bütün bu esaslar, Kamâlizm prensipleridir" M.Kemal

"En iyi kuram 'Zamana bağlı olarak yanlışlanabilir" Karl Popper

"Düşünce özgürlüğü lehindeki temel sav, bütün inançlarımızın kuşku götürür olmasıdır Bertrand Russel

"Soyut ve Somut kavramlar hiçbirşekilde İlişkilendirilemez ve Örneklendirilemezler" Mw

#5 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2010 - 11:52

ay balam...
bu korkmamazlığım ile bu korkmamazlığım ile vallahi
bala, billahi bala, tillahi bala harda bir softa görirem, harda
bir yobaz görirem, harda bir bağnaz görirem, harda bir mola
görirem korkirem, korkirem bala korkirem kandan [dalkavuk]
fikirlerinden, riyakar zikirlerinden korkirem bala korkirem
bala korkirem korkirem bala korkirem

:eyvah:

:D

Bu mesaj lasrocas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 31.03.2010 - 11:52

Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#6 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2010 - 02:26

Şeytanın avukatlığını yapmak yine bize düşecek.

Çankaya CHP li Belediye Başkanın rüşvet ile ilgili hani şu meşhur "Yamyamları doyuramıyorum" cümlesinin edildiği ses kaydının yayınlanmasından sonraki seçimlerde başka bir CHP liyi seçen Ankaralılar ile Melih GÖKÇEK'i seçen Ankaralılar arasında bir fark var mı ?

Var

Melih GÖKÇEK'in böyle bir ses kaydı yok : )

Ankaragücüne gelirsek...

Kulüp başkanı olmak için çok zengin bir zat mı olmak gerekli.

Bir önceki başkan Cemal AYDIN çok mu zengindi ?

veya Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman SEBA devlet memuru emeklisi değilmiydi. : )

Esas olan para sahibi olmak değil para sahibi bir yönetim kurulu oluşturmakta.

T.C nin Başkentinin 20 yıldır Belediye Başkanlığını yapan Melih GÖKÇEK' in Ankara daki gücü ve itibarı hafife alınacak para sahibi bir yönetim kurulu oluşturamayacak düzeydemi sizce.

Yönetim kuruluna bakarsanız bir çok zengin işadamının var olduğunu görürsünüz.

"Mehmet Nükte"

Halen kurucu ortağı olduğu ve 600’ü aşkın personelin istihdam edildiği AKTİF Group’ un yönetim kurulu başkanı olarak ticaret hayatına devam etmektedir.

Pazarlama turizm gıda ve otomotiv konularındaki yurt içi ve yurt dışı fuarlarını sürekli olarak takip etmektedir.Bu çerçevede Avrupa seyahatleri yapmaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü üyeliği ve Kongre Delegesi olarak görevini sürdürmektedir.

Ankara Atlı Spor Kulübü üyesidir.

"Cafer Tekin İpek"

İpek Matbaacılık-Koza Davetiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir.

“Ayhan ATALAY”

İnşaat müteahhitleri komitesi Anadolu Grubu Başkanı ve ATO İnşaat Komisyonu başkanı olarak görev yapmaktadır.Ayrıca Polatlı Organize Sanayii Bölgesi Başkanıdır.

“Necdet Kuzu”

İkbal Sucukları olarak da tanıdığımız İkbal Franchising Şirketinin Sorumlu Müdürü olarak görev yapmaktadır.

“Mustafa Akan”

Söğüt İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Takımın gerçek başkanı Melih GÖKÇEK'tir. Şu andaki gücü de tartışılmazdır.

ve Başkentten bir şampiyon kati sürretle çıkmalıdır. Bu da Ankaranın taraftar sahibi tek kulubü olan Ankaragücü nün olmasından doğal bişi yoktur.

Bu mesaj WaLe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.04.2010 - 02:27

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry