İçerik değiştir

Türban'ı İslamın Neresine Koyuyorsunuz?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 111 yanıt verildi

#41 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 04.09.2009 - 23:08

sahi çankaya ya türban girince ülke yıkıldımı =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#42 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 02:42

Az kaldı.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#43 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 02:43

bencede.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#44 waranko

waranko

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 760 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 09:54

Yani demek ki merve kavakçı baş örtüsüyle meclise girseydi bu oyun bozulacakdı.Ülkem kardeş kavgasına itilmeyecekdi.?iAcaba merveyi o gün meclisden kovanlarda bu oyuna dahilmi diye sorası geliyor insanın....

Üçbeş kendini bilmez utanmazın baş örtüsüyle kavgası var onun dışında milletin arasında bişey yok, örtülüsü örtüsüzü sokaklarda kolkola geziyor...Bereber yiyor içiyor sizde çıkaramadığınız kardeş kavgası için yanıyorsunuz....

Dünyaya BÖN Bktığından algılıyamıyorsan bemim sana yapabileceğim birşey yok.
Arkadaşım sende okuduğunu anlıyamama özürü var bak orada ne yazmışım!!!!!!??????

Başarılı olamamıştır AMA TÜRKİYE'YE BÜYÜK BİR DARBE VURMAYI DA BAŞARMIŞTIR. Demişim.
Nedir bu darbe? Bu gün yaşananlar nedir?

.Dini sade ve sadeca Türban-başörtüsü olan,Kur'anın 6000 Kusur ayetini yırtıp atan BOP İslamına iman eden bir AKP'yi İktidara getirmek

Türk halkını kandırmak için ortya bir yem atmış sallayıp duruyorlar
Nedir o yem?

AB girmek.

Şartları ne?
Atatürkden vaz geçin sizi içimize alalım.
Sadece Türkiyeye uygulanan (hçbir ülkeye uygulanmadı) AB projelerinin hayata geçmesi için Cumhurbaşkanımız GEORGE W BUSH tarafından BOP EŞBAŞKANI olarak bu göreve gelen RT Erdoğan elinden geleni yapıp sonra da ben Müslümanım deyip kıbleye dönerek tekbir alanların akıllarına da imanlaına da şaşırıyorum.
Baksanıza Müslüman olduğunu söyleyen DİNCİ Şarlatanlar,Haçlıya uşaklığı meslek edinenler , Yağcılık için,Utanmadan İSA Gelecek Dünyayı kurtaracak aymazlığına bile başvurdular.
BU GÜN ARTIK TÜRKİYE TÜRKİYEDEN YÖNETİLMİYOR

Bu gün AB-ABD Seni ve senin gibileri Kıllı Kollarıyla sarmış, kucağın da sallıyor. Sen ve senin gibiler de gözleriniz yummuş şehvetle kendinizden geçmişsiniz. Ben buradan görüyorum durumunuz çok kötü !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AB-ABD henüz daha tam abanmadı!!

Bu mesaj waranko tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2009 - 09:56

#45 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 11:30

roy konuyu fiilden kişilere çekmişin, türban takan kişiler günah işlerse tabiki cezasını çekecekler bunun türbanla ne alakası var? her yasak kendi başına zaten yazılmıcakmı deftere?

bu konu iyice sulandırıldı tamamen herkes in bakış açısına kaldı.. her neyse ne diyo kafirun süresinde, ben sizin yapacaklarınızı yapacak değilim siz de benim yapacaklarımı yapacak değilsiniz, öyleyse sizin dininiz size benim dinim bana *zong
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#46 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 12:36

Bu halk size abandığı işin mi bu kadar sinir.....

Zannediyorsunuz ki biz hükümetin politikalarını destekliyoruz?Zannediyorsunuz ki namaz kılan bir başbakanı tüm namaz kılanlar destekliyor, işte yanılgı bu.Siyasette yenilmişliğinizi siyasi liderlerin inandıklarını iddea ettikleri inanç sistemlerine bağlıyor ve inanç sistemlerine saldırıyorsunuz.Bu ülkede halka karşı durarak onu cahil olarak nitelendirerek ikdidar olamassınız,Kaldı ki olsanız çok şeymi değişecek, var mı yakın tarihde böyle bir örnek...Halka cahil diyerek ve tepeden bakarak yapılan bu siyaset, sizin değişinizle halkı abd nin kuçağına biraz daha itiyor.Farkında olmadan sizde yerden yere vurduğunuz zihniyet için çalışıyorsunuz, ya da sonuç da böyle oluyor....Böyle yapılacağına biz nerde yanlış yaptık diyip bir öz eleştiriyle halkı kazanmanı yollarını arayın....

Bu mesaj kılıç tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.09.2009 - 13:06

Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#47 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 12:54

Kılıç abi ''halk'' kim, ''siz'' derken kimi kastediyorsunuz ?

#48 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:16

Halk derken bu ülkede kendilerine oy vermediği için cahillikle suçlan,kendilerine oy verildiğindeyse bir anda gökler çıkartılanlardan bahs ediyorum.

"Bu gün AB-ABD Seni ve senin gibileri Kıllı Kollarıyla sarmış, kucağın da sallıyor. Sen ve senin gibiler de gözleriniz yummuş şehvetle kendinizden geçmişsiniz. Ben buradan görüyorum durumunuz çok kötü !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AB-ABD henüz daha tam abanmadı!! "Bak böyle bişey yazılmış yukarda bunun tam tersinden hareketle böyle düşünelere halk abanmış olmuyormu, dikkat edin abanma lafını ilk kullanan ben değilim...Biz nerde yanlış yaptık da bu oyları kaybettik diyerek politika üretenler ise tabi ki bunun dışında....

#49 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:22

Ne olduğu önemli mi ?

Dielim ki dini bir ritüeldir ve toplum tarafından benimsenmiştir. Kimi ne ilgilendirir.

Demokrosilerde kişiler kılık ve kiyafetine kendisi karar verir. Bu da demektir ki kişilerin kıyafet seçimleri kendisini bağlar toplumu değil. Zira toplumum kişilere din e veya her hangi bir olguya uygun kılık kıyafet giyinilmesi gibi bir baskı yapması çağdışı bir davranıştır. Yobazlıktır.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#50 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:27

Başlıktan yola çıkıyorum.

Türbanı ben dinimizin hiç bir yerine koyamıyorum baş örtüsü derseniz o olabilir ama türban son neslin kendince uydurması kapanacaksa herkes kapansın kapanmayacaksa kimse kapanmasında demiyorum ama türbanında varlığına inanmıyorum.

Türban takacaksın dindin diye bağıracaksın sonra her haltı yiyeceksin biliyorum bu dediklerimi her türbanlı yapmıyor ama geneli yapıyor.

Dinin kimin içinde olduğunu kimse bilemez dışın kapanması için kapanması anlamına gelmez o yüzden türbanın dinimizce hiç bir anlamı yoktur var diyen varsa kendi kara çarşaf giyip gezsin.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#51 ebarah

ebarah

Onun için takıntı haline geldik

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:33

Sorum arada kaynadı gitti yeniden tekrar edeyim.

Başı,sadece başı açmanın,başı açık dolaşmanın,dini ve ahlaki mahsurlarını biri bana söyleyebilir mi diye sormuştum.

Arkadaşlar,bazı suıre ve ayetleri dayanak gösterdiler,baş kapanacak diye.Sevgili Rebel,Kuranda yazıyor,sorgulamak bize düşmemeli dedi.

Tamam,işin dini yönden açıklanması isteğimden vazgeçtim.Zaten orasında da,ayet ve surelerin çevirisinde itilaf var,oraya girmeyeyim ben.Şunun açıklmasını ısrarla ve merakla bekliyorum.

Sadece başın,dolayısıyla saçların açık olarak dolaşılmasında "ahlaki" olarak ne sakınca vardır?

580023663830.jpg

#52 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:37

Ahlaki olarak neden bir sakınca olsun onu anlamadım sayın ebarah : Bu soruya başı açık biri olarak sakıncası var cevabı vermiyeceğimi bildiğinize göre, asıl gelmek istediğiniz noktaya hemen gelsek?

...

#53 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:41

Ahlaki olarak bir sakınca yoksa neden örtünüyoruz ? Ya da ahlaki olarak bir sakınca varsa neden herkes örtünmüyor ?

Gelinmek istenen nokta bu.

#54 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:42

Tamam ben ahlaksızım <_<

...

#55 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 13:46

Şurdan da anlaşılıyorki herkesin kendi kafasında oluşturduğu ve inanmak isdediği bir din anlayışı var...Ömürde çok uzun değil saçımız akmı kara mı önümüze düşünce anlarız....

#56 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 14:50

Baş açık,saçlar görünecek şekilde dolaşmak,böyle bir yaşam tarzını seçmek,ahlak anlayışına ters değil seçeneğini işaretliyor iseniz;Kuranda başı örtmek emrediliyor da der iseniz:Bu ne yaman çelişki derim.

580023663830.jpg

#57 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 22:02

Kur'an'da başı örtmek emrediliyor, örtmezseniz ahlaksızlık edersiniz demiyor.
Benim anlamadığım cevabını bildiğiniz soruları neden sorduğunuz?
Benim örtünmüyor olmam Kur'an'daki örtünme gerçeğini mi değiştirdi, lütfen mantıklı olalım biraz.

...

#58 ebarah

ebarah

• Dokunulmazlar
  • 2.132 Mesaj

Gönderim zamanı 05.09.2009 - 22:51

Tamam,belki "ahlak(sızlık)" kavramı biraz ağır kaçmış olabilir.

Şöyle diyebilir miyim;Kuranda,İslamın veya imanın şartlarından olmadığı halde yasaklanan,insanlara maddi manevi zarar veren davranışlar vardır.İçki içmek,zina yapmak,dedikodu yapmak,hırsızlık yapmak...Bunlara uymadığımız zaman,yanlışım var ise düzeltin,günahkar oluyoruz.Bu anlamda,başı kapatmamakla da günah mı işlemiş oluyoruz?

580023663830.jpg

#59 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2009 - 08:49

ebarah abi güzel bi soru sormuşsun *sarhoskiz

ama bazı yasakları yapmakla günah işlenirken yapmayınca sevap olmuyor mesela içki içmeyince sevap kazanmıyosun ama bu kapanma konusunda gerçekten öyle dağıtıldıki konu kimse tutarlı bi şey diyemicek sanırım =)

iyiki erkeğim bu arada :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#60 tarkan

tarkan

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 163 Mesaj

Gönderim zamanı 06.09.2009 - 11:08

Geleneksel fıkha göre, kadınlar hür ve cariye olarak iki kısma ayrılmaktadır. Cariyelerin örtünmesi tıpkı erkeklerinki gibidir. Yâni onlar edep yerlerini örttüklerinde örtünme görevlerini yerine getirmiş olurlar. Dahası da var. Cariyeler, örtünmeme serbestisine sâhip olarak kalmazlar, örtünmemeleri şart koşulur. Hâttâ, namaz kılarken bile, örneğin başlarını örtmelerine izin verilmez.

YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Merhaba dostlar

Türban, başörtüsü oydu buydu şuydu sayfalarını karıştırırken kayboldum! Derken yolum buraya düştü. Başörtüsü konusunda çok hararetli bir ortamda buldum kendimi. Hemen hemen bütün yazılanları okudum diyebilirim.
waranko Arkadaşıma merhaba diyerek nezlinde hepinizle tanışmış olalım.Yapıştırdığınız yazıdan alıntılama yaptım .
Yazının tamamı da herşeyi ortaya koyuyor. Bir bölümünü alıntıladım. Başlangıçtaki bu kısım zaten neyin ne olduğunu netleştirmiş, yazının devamı ise teorik olarak pekiştirmiş.
ebarah arkadaş, sana da selamlarımı gönderiyorm.
Sorunuzun cevabı alıntıladığım bölümüm içinde. Eğer ki İslam, toplumunun sınıf ve mertebelerine göre ayrı ayrı uygulanan çifte standartlı bir din olduğunu iddaa ediyor ise o din din olmaktan çıkar. Tarkanıda İslamın böyle çifte standartlı bir din olduğuna inandırırsanız Tarkan bir saniye durmaz bu dinden çıkar.Çünkü tartışmaya katılan diğer arkadaşlar farkında olmadan İslamın çifte standartlı bir din olduğunu idda ediyor. Böyle birşey olabilirmi? Sanırım sorunuzun cevabınıda vermiş oldum. AKP Halkın yumuşak noktası olarak dinini bulmuş hababam debabam sömürüp duruyor. Aslında bunların ne olduklarına ne olmadıklarına çok da dikkatli bakılmasına bile gerek yok herşeyleri apaçık ortada sadece eşlerinin başı kapalı değil türbanlı.AKPliler Türbanı Putlaştırmış adeta tapıyor. AKP kadrosu siyasette sıkışınca hemen takviye güç olarak Türbanlı eşler ekranlarda toplantılarda orda burada neresi olursa olsun mutlaka ama mutlaka boy gösteriyorlar. Ahmet ile mehmet gardaşlar ile ayşe teyze Oturdukları yerden kalkıp iki kelime edecekleri sırada Türban PUTUNU ekranda görünce dilleri dolaşıyor sözler ağızlarının içinde kaybolup hemen oracıkda secdeye geçiyorlar.
Asıl sorulması gereken Türk halkı nasıl bu hale geldi. Herşeyi soran sorgulayan araştıran ilerici aydın antiemperyalis 1960 gençliği nereye gitti şimdki gençlik nereye gidiyor? Bence asıl sorgulanması gereken işin can alıcı noktası burası.
Saygılarımı sunuyorum.

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli