İçerik değiştir

- - - - -

Yeryüzündeki İnanılmaz Çukurlar

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 3 yanıt verildi

#1 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 02.09.2009 - 04:37

Chuquicamata, Şili'de açık halde çalışılan bie bakır madeni. Dünyanın en büyük bakır üretiminin yapıldığı maden, 800 metre derinliğe sahip.

Gönderilen Resim

Udachnaya Pipe, Rusya'daki bir elmas madeni. Madenin sahipleri, faaliyetleri 2010 yılında durdurmak istiyorlar. 1955 yılında keşfedilen maden, 600 metre derinliğe sahip.

Gönderilen Resim

90 metre derinliğindeki bu lağım çukuru, 2007'de bir düzine evi içine çekti.Bu devasa lağım çukuruna yağışlar ve yeraltı kanalizasyon sisteminin kabarması neden olmuştu.

Gönderilen Resim

Kanada'nın Kuzeybatısı'nda yer alan Diavik Madeni'nden her yıl 8 milyon karat ya da 1.600 kg elmas çıkartılıyor.

Gönderilen Resim

Mirny Elmas Madeni 525 m derinliğinde ve 1200 metrelik bir çapa sahip. Dünyanın ilk ve en geniş elmas madenlerinden biriydi. Fakat şuanda faaliyet göstermiyor.

Gönderilen Resim

Büyük Mavi Çukur, Orta Amerika ülkelerinden Belize kıyıları açıklarında bir yeraltı çukuru. Bir kireçtaşı mağarası olarak, son buzul çağı boyunca şekillendiği düşünülen çukur, 300 metre çapında ve 120 metre derinliğinde.

Gönderilen Resim

Bingham Maden Kanyonu, Utah'daki Oquirrh dağlarında bir bakır madeni. Maden, 1.2 km derinliğinde ve 4 km genişliğinde olan bu çukur, dünyadaki en geniş insan yapısı çukur olma özelliğine sahip.

Gönderilen Resim

Monticello Barajı, Kaliforniya'daki Napa County'de bir baraj. Bu barajın içinde ise en çok dikkat çeken, saniyede 1370 metre küplük bu taşma oluğu.

Gönderilen Resim

Kimberley Elmas Madeni(G.Afrika), Dünyanın insan eliyle kazılmış en büyük çukuru. 1866'dan 1914'e kadar 50 bin madenci kazma kürekle çalışarak bu devasa çukurdan tam 2.722 kg elmas çıkarttı.

Gönderilen Resim

Yerliler 'Cehenneme açılan kapı' diyor. Özbekistan'ın Darvaz kasabasındaki çukur tam 35 yıldır yanıyor.

Gönderilen Resim
BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#2 alsancakE24

alsancakE24

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.849 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2009 - 15:53

Üstten üçüncü çok tuhaf..
Alttan ikinci ise inanılmaz güzel..
Teşekkürler.

#3 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2009 - 15:59

Çok ilginç resimler
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#4 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 07.09.2009 - 16:42

Şu Özbekistan dakini merak ettim, görmek isterdim.

Elmas çukurlarında ölen kölelere ilişkin kitaplar okumuştum, belki ondan hiç sempatik gelmediler..

...