İçerik değiştir

- - - - -

Müjgan

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 13 yanıt verildi

#1 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 24.08.2009 - 05:16

Ben de seni seviyorum....................

Bunu söyleyebilmek ne büyük mutluluktur bazıları için..Oysa Müjgan bir kere bile söyleyemedi..Ne kısa süren evliliğinde eşinden,ne alkolik babasından, ne de hiç göremediği annesinden ''seni seviyorum'' gelmemişti Müjgan ın kulaklarına..

Kalbindeki sevgi kapılarını kapayalı çok da olmamıştı zaten..Taze bir mühür vardı kalbindeki sevgi odasında...O bomboş ve öylesine koccaman odada....Saf bir içtenlikle sarılıp sarmalayacak bir evladı da olmamıştı....Kader....

Eşi ise bir tek gün bile sıcacık bakmamıştı Müjgan ın yüzüne..Hoş sıcak olmayan bir şekilde baktığı da olmamıştı ya pek..Onu suçlar,ona kızardı kocası..Erkekliği ile alakalı sorununu Müjgan ın omuzlarına yüklemişti...Yaptığı yemekten tut,yıkayıp ütülediği gömleğe dek vuruyordu kocası kinini Müjgan a...

Neyse ki fazla uzun sürmedi bu kuru yıllar...Kocasının ölümünün ardında baba ocağına da dönmedi ,çünkü döneceği bir ocak yoktu artık...Tembel,içki düşkünü babası çalışmadan geçen yılları boyunca evi satıp parasıyla geçirmişti kalan serseri hayatını...Kimi kimsesi de yoktu hısmım,akrabam diyebileceği...Yalnız kalmıştı şu dünyada Müjgan..Bir kaç komşu,bir de pavyonda çalışan Aysel adında bir arkadaşa sahipti ,kocasından kalan emekli maaşı ile tek serveti...

Yokuşlu dar sokakların birinde otururdu Müjgan...Elinde sabahtan akşama dek sayısını bilmeden içtiği sigarası ile balkonun kenarından bakardı mahalleye..Kimse bilmezdi geceleri yüreğini sıkan elin,içini yakan ateşin sebebini..Yüzü çoğunlukla asık,kaşları çatık bakardı Müjgan...Bazen,çok ender olarak güldüğü zaman ise kocaman kara gözlerinin nasıl da ışıl ışıl parladığını,içindeki neşenin güzel yüzüne nasıl vurduğunu ancak Aysel görürdü..Aysel bilirdi yalnız içindeki Müjgan ı...Nasıl sevgiye,mutluluğa aç olduğunu..

Arada bir indikleri sahilde gece ise yıldızların ,gündüz ise güneşin vurduğu,küçük çırpıntılı dalgalarda parlayan ışıltılara tebessümle bakardı Müjgan...İşte o anlarda mutlu olurdu en çok...Küçük çırpıntıların yansıttığı ışıltılarda..........

Tek arkadaşı olduğu halde içindeki sıkıntıyı Aysel e bile anlatmazken,arkadaşı bilirdi yine de,Müjgan ın kahredici sıkınıtısını...Hiç konuşulmamış,hiç paylaşılmamış olmasına rağmen yine de bilirdi Aysel...

Bazı gecelerde Müjgan evinin arkasındaki bahçede oturur,radyosunun sesini açar hüzünlü şarkılar dinlerdi radyodan sanki çivi çiviyi söker dercesine...İki duble rakı içer sabaha karşı Aysel in işten gelmesini beklerdi...Tahta masasındaki, kenarı kırık,ama atmaya kıyamadığı cam vazosunun içinde,bahçesinden kopardığı iki gül olurdu..İki kırmızı gül....Tabakta ise yine bahçesindeki şeftali ağacından kopardığı ,dilimlenmiş bir şeftali...Pembe çiçek desenli örtüsünü özenle yayardı masaya böyle gecelerde...Belki de üstüne giydiği,ince beline oturan pembe çiçekli elbisesine uyum sağladığı için severdi bu örtüyü..

Bu mesaj matahari tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.08.2009 - 05:17

BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#2 tandem

tandem

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.157 Mesaj

Gönderim zamanı 24.08.2009 - 21:20

çok çok güzel...
devamını bekliyorum..
BAZEN SUSMAK ÇOK ŞEY ANLATIR....

#3 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2009 - 08:29

Eeee devamı *öberah
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#4 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2009 - 13:07

Yazılırsa okuyacağız bakalım...Bekliyoruz...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#5 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2009 - 16:52

Ben de 'bekleme yapmayalım ilerleyelim' demeye geldim :mad1:

:mad1: Tamam ne vuruyonuz bee *fiuv
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#6 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 03:21

Sıcak bir temmuz sabaha karşısı geldi yine o bahçeye Aysel. Bu kez arkadaşı onu beklemiyordu. Kireç badanalı evinin duvarına bitişik sedirin üstünde öylece yatıyordu. Masada ise yine bir tabakta dilimlenmiş şeftalisi. Boş bir rakı şişesi ile boş bir kadeh duruyordu. Vazo yerinde yoktu, baktı Aysel ve yerde kırılmış vazonun parçalarını gördü. Hemen koştu Müjgan ın yanına. Aahhh be güzelim, neden diye çığlığı basmasıyla telefon açıp Fikret i çağırması bir oldu.

Fikret üst sokaktan çarçabuk geliverdi ve Müjgan ı hastaneye yetiştirdiler.Neyse ki kan kaybı baş edilebilecek gibi diyen doktorun boynuna sarılacaktı Aysel az daha?Onun yerine Fikret in elini daha da sıkı tuttu ve şaşkınlığının sona ermesi ile hıçkırıklarla ağlamaya başladı..Arkadaşı kendine gelene dek de başucundan ayrılmadı..Müjgan kendine geldiği zaman ilk sorusu ??neden?? oldu Aysel in..
Aldığı cevap ise ??Kupkuruyum..Hayatım da öyle..Katlanamadım, özür dilerim?? oldu..Ve başını öbür tarafa çevirip gözyaşlarına boğuldu..

Acil müdahale doktoru Mehmet, Müjgan ı gördüğü an güzelliğine çarpılmıştı..Hastanede yattığı 2 gece boyunca da sık sık kontrol etti..Ne zaman boş bir vakti olsa bir bahane ile Müjgan ın odasına giriyor onunla oradan buradan kısa sohbetler ediyordu..

Hastaneden çıkış zamanı geldiğinde hala kan iğneleri olması gerektiğini ,evinin Müjgan ın evine çok yakın olduğunu,isterlerse akşamları hastane çıkışı gelip iğneleri kendisinin yapabileceğini söyledi..Tam olarak canlılığını kazanamayan Müjgan tam teşekkür edip gereği olmadığını söyleyecekken Aysel atıldı ve ??Ne iyi olur,böylece kontrollerini de yapmış olursunuz??dedi..Arkadaşına anında gözlerini kısarak kızgınlık dolu bir bakış attı ama iş işten geçmişti bile.

6 gün boyunca Mehmet Müjgan ın evine geldi akşamları iğnesini yaptı ve her akşam sohbetlerine devam ettiler..Son gün Mehmet bir hafta sonra gelip son durumuna bakmak üzere yanından ayrıldı..O akşam Müjgan Mehmet in bir an önce gelmesini ,bir haftanın çabucak geçmesini diledi..Sonra kendine şaşırdı,acaba dedi ve sık tekrarlamadığı tebessümünü oturttu suratına?.Tebessüm gece yatana kadar devam etti ve Aysel tarafından gecikmeden fark edildi?Arkadaşına sırıtarak baktığında Müjgan da gülümsemesini arttırarak , parmağını ona doğru uzattı ve ??Sakın ,tek kelime bile etme?? dedi..

Son kontrolün ardından Mehmet le Müjgan her gün buluşmaya başlamışlardı..Bazen Fikret le Aysel de katılıyor ve hep birlikte zaman geçiriyorlardı.Müjgan hayatında hiç olmadığı kadar mutluydu..Tanımadığı,yabancısı olduğu bu hisse alışması hiç zor olmamıştı?Bir gün yine gezip eğlenmenin mutluluğu içinde birer kadeh bir şeyler içip geceyi bitirmek üzere bahçeye geçtiler?

Müjgan içeceklerini getirdiğinde Mehmet i ,gözleri kapalı sedire uzanmış halde buldu?Uyumuş olduğunu sanarak üstüne örtmek için ince bir battaniye getirdi..Tam üstüne örtecekken Mehmet gözlerini açtı ve sevgi dolu gözleriyle ışıl ışıl baktı Müjgan a..Müjgan da aynı ışıltı ile karşılık verdi?elini uzatan Mehmet in elini tuttu ve yanına sokuluverdi..

Müjgan hayatında hiç vermediği,veremediği kadınlığını Mehmet e cömertce sundu..

(Hikâye bitmedi,devamı var...)

#7 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 08:48

Zorluklarla geçen hayata son verecek sıkıntıları mutluluğa, öfkeyi sevmeye bırakan güzel insanlarla karşılaştırsın her daim Rabbim..

Güzel bir hikayeydi abla, teşekkürler paylaştığın için...

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#8 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 09:20

Çok romantik :blink:

...

#9 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 09:32

Oh bee sonu güzel bitti.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#10 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 10:01

allahım ne mesudum oh bee müjgan ölmemiş :blink:

bayıldım bi solukta okudum müthişti sonu ...

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#11 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 13:20

Arkadaşlarım, arkadaşlarıııımm ;P

Yorumlarınız ve beğenileriniz için teşekkür ediyorum...Lakin hikaye bitmedi henüz :: hemen bitirip son demişsiniz ...
Ben kafamdan giriş,gelişme sonuç üçlüsünü kullanayım demiştim

Sonuç bölümü var ısrarla bekleyiniz :blink:

#12 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2009 - 13:39

Sakın kötü sonla bitirme mata :blink: iyi sonlara ihtiyacımız far ::

...

#13 tandem

tandem

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler