İçerik değiştir

Bbp Muhsin Başkana Anıt Diker Mi?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 8 yanıt verildi

#1 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 09:58

Lider merkezli bir toplum olduğumuzu kabulleniyorum. Ancak buna rağmen İslami hassasiyetleri olan insanların bazı adımlar atarken daha itinalı atmaları gerektiğini belirtmekte fayda görüyorum. Bu yazı belki BBP Camiasını üzecek, ama ben kimseyi üzmek için değil “düşündürmek” için yazıyorum. Düşündürmek; kutsamadan, safiyeti, samimiyeti bozmadan…

Şüphesiz, her siyasi partinin lideri, önderi kendisi için “özel insandır.” Ona saygı ve hürmet için bir takım programlar, etkinlikler düzenlemek isteyebilir… Ama bu nedense bizim toplumumuzda biraz farklı noktalara kayıyor. “Sevgimizde aşırı” gidiyor, “nefretimizde de duracağımız yeri bilmiyoruz.

CHP’li Ankara Vekili 1945 yılında Meclise bir önerge verip; “Eski padişah mezarlarının bulundukları yerde bir süre sonra “ruhani bir şahsiyet” gibi algılanarak “türbeye” dönüştürüldüğünü, bu nedenle bu mezarların ziyarete yasaklanması ve türbeye dönüştürülmesinin engellenmesi gerektiğine dair” talepte bulunduğunu biliyoruz.
Kızmayın ama adam haklı…
Saygı duyacağız derken, kutsuyoruz ve ortaya her açıdan sakıncalı bir durum çıkıyor…
“Ölülerinizden medet ummayın” sözünü unutarak nasıl olurda böyle bir “kutsanmaya” gidiyoruz toplum olarak anlamakta zorlanıyorum.
Aynı yanlış, bazı dergahların içinde de yaşanıyor. Şeyh efendinin kabri cami içinde, ziyarete gelenler bir de bakıyorsunuz mezara dönüp namaz kılıyor. Allaha karşı işlenecek en büyük günah şirk değil mi? “Yalnız sana secde eder, yalnız senden yardım isteriz” sözünü unuttuk mu? Peki Orada işlenen başka hangi günahtır söyler misiniz?

Ankara caddelerinde BBP’nin “Muhsin Yazıcıoğlu’na Hasret Buluşması” adlı programının afişlerini ilk gördüğümde işte bu duyguları hissettim.
“Neden? Neden bizim toplumumuz kutsayarak seviyor sevdiklerini…?
Neden?
Tamam, Muhsin Bey kendisini bir davaya adamıştır… Ve büyük hizmet vermiştir.
Tamam, öyle mahzun bir ölüm yaşamıştır ki, onu seven sevmeyen herkesin vicdanını titretmiştir.
Evet, onu seven insanların yüreğinde eşsiz bir yeri vardır. Lakin, ölüm’de Allah’ın emridir. “Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber,
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü peygamber” şiiri, “ölümü bile Rasulullah (sav)’le güzelleştiğini anlatıyor…
Peki nerden çıktı bu “hasret” toplantıları…
Amacı nedir?
Muhsin Başkanı unutturmamak mı? Yoksa kutsamak mı?
Peki bu toplantıların bir süre sonra “Muhsin Başkan’ın kaza yaptığı yere birde anıt dikmeye götürmeyeceğini kim garanti edebilir?
BBP’nin yeni genel başkanı ve yeni ekibin Muhsin Başkana karşı göstereceği en büyük vefa Göksun’da “hasret buluşması” yapmak değil, onun millete hizmet için verdiği mücadeleyi sürdürmektir.
Hem neden Göksun’da?
Kaza orada olduğu için mi?
Ama mezarı Ankara’da…
Ve hem inancımıza göre ölüm yeri kutsanır mı? Ölen kişi nerede ölürse ölsün ruhunun gideceği yer bellidir. O halde Göksun nereden çıktı Allah aşkına? Hangi aklı evvelin “vefa” gösterisidir bu program…

“sevgide aşırı gitmemek, nefrette aşırı gitmemek…” bu bir inanç ilkesidir. O halde bu kutsanmaya varacak adımı BBP Camiasına neden attırıyorsunuz sayın Topçu? Kamuoyunun Taceddin dergahına defnedilen Muhsin Başkan’ın mezarı konusunda yaşadığı endişeyi haklı çıkartacaksınız diye korkuyorum. O endişe “Muhsin Başkan’a birde anıt yapmak” talebidir. Umarım mezarda Muhsin Başkanı bile üzecek, gerecek böyle bir talepte bulunmazsınız..
Peki Muhsin Başkan yaşasaydı ne derdi böyle bir programa? Onu bilmek zor ama, yaşadığı dönemde bu “kutsanma” işlerini tasvip etmediğini biliyoruz. Mesela diyor ki Muhsin Başkan Yeni Şafak gazetesine yaptığı bir ziyarette; “"Milliyetçilik nedir? diye sorduğunuzda, sanatta edebiyatta, ekonomide bilimde, ülkenin çıkarlarına bir gram katma değer kim oluşturuyorsa o milliyetçidir diyoruz. Milliyetçiliği geçmişi kutsamak ve geçmişe özgü olarak almamak lazım…” Bu sözler Muhsin Başkana ait…
Peki bu “kutsamaya” dönüşecek program kimin?

Sayın Yalçın Topçu, toplumda Muhsin Başkan’a karşı oluşan “mahsun sevgiyi” ne olur lekelemeyin. O masumiyeti, o vicdanları eriten ölümün üzerinden siyasi prime kalkışmayın. BBP Camiasını “diri tutmak” istiyorsanız başka formüller bulun. Ama ne olur bu Göksun işini ortadan kaldırın…

Mesela Muhsin Yazıcıoğlu Vakfı’nı kurun, burada Yazıcıoğlu’nun fikirlerine hayat verin. Ama sakın her yıl Göksun’da mumlar yakıp, bizi de eritmeyin…

Fatih Bayhan – Haber 7

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#2 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2009 - 10:44

Merhum BBP Gen.Baskani M.Yazıcıoğlu sahsen tanıştığım nadir Başkanlardan birisidir...
Bu dünyadan göçüp, uçmağa varmasına yol açan hazin hadise henüz hafızalardan silinemeyip,
hatta; "Başkanı öldürdüler, çünkü iktidar sırası bizde idi", şeklinde inananların sayısı az değil...
Ancak, liderlik bakımından yapısı ne olursa olsun, özünde fani olan bir insana, bu gerçeği gözardı ederek
bel bağlayanların içinde bulundukları umutsuzluk ve inhidam durumu da ibretlik bir durum, değil mi?
Telefonla, ancak aylar sonra görüşebildiğimiz, merhum Yazıcıoğlu'nu benimle tanıştırmış olan
bir bağlısının olaya ilişkin nihai görüş ve tutumu şöyle idi;
"Bütün Türkiye bir Yazıcıoğlu etmez..."
İşte vaziyet bu... Başka yorum yapmıyor, bunu okurlara bırakıyorum...

#3 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2009 - 10:50

Değerlerin içi boşatılıyor kalıplarla sınırlanarak.

Hiçbirşeyi hakkıyla yaşayamıyoruz, ya da hakkını teslim edemiyoruz.

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#4 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2009 - 12:42

Son kısma kesinlikle katılmadığım gibi.Miliyetçi olduğunu iddia eden birilerinin böyle bir şeyi nasıl söylediğine de aklım ermiyor.Bu düşüncede olan birisi zaten kaybetmiştir ki.Fazla söze de gerek yok aslında...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#5 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 15.08.2009 - 10:25

Değerlerin içi boşatılıyor kalıplarla sınırlanarak.

Hiçbirşeyi hakkıyla yaşayamıyoruz, ya da hakkını teslim edemiyoruz.

Sultanım, bu telakkileriniz doğru da, benim asıl üzerinde durmak istediğim; Bir çıkmaza girdim ki, her yol ona çıkıyor... mealindeki
sözünüzdü...
Bu durumda akla ilk glen, ola ki, çıkmaz, diye nitelediğiniz o durum veya yeri tam kapsam ve şumulünde fark etmemiş-miyorsunuzdur... kim bilir?...:-))

#6 atlantisli

atlantisli

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.241 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2009 - 19:11

vay vay vay.dökün içinizdeki Türk düşmanlığını haber7.Yalnız şu her tarafa hakkında hatıra anıtı falan değil bizatihi heykeli dikilen bir Türk lider daha var.Ona da bi ara el atsan.Şu paşalar anıt kabrini mabede çevirdi ya.Şu paşalara da bişi söylesen,şöyle isim isim.Tırsıyon mu onlardan yoksa ne kadar ayıp.Ama Muhsin Yazıcıoğlu 28 şubat sürecinde sizin hoca ve bircümle abilerinizi korurken kazandı düşmanlarının yarısını.O paşalara rest çektiği için.Hani Erbakan pısmış herşeyi kabullenmişken...O demişti "kimse halkın seçtiği iktidarı bu şekilde indiremez".Hatta bu konuda kulis çalışmaları başlattıydı ya.Hani Tayyibe de kurulan tuzakları bertaraf ettiydi ya...
İkincisi dinden dem vurmuşsun.Bunu da geç.Muhsin beyin son sözlerinden "biz iktidar olmakla mükellef değiliz.Allah bize niye iktidar olamadınız diye sormayacak,sorarsa da siz yapmadınız deriz"...Aslında Muhsin beyin dindarlığını anlatmak sayfalar tutar da o siyasetin en önemlilerden olduğu halde iktidar olmak hakkında bu cümleyi kuruyorken,sizin ve fikirdaşlarınızın siyaset uğruna nelere cevaz verdiğiniz biliniyor:)

Ankara caddelerinde BBP’nin “Muhsin Yazıcıoğlu’na Hasret Buluşması” adlı programının afişlerini ilk gördüğümde işte bu duyguları hissettim.

Senin duyguların belli işte.Sincanda İran propagandası yapılırken,humeyninin resimleri sana neler hissettirmişti acaba.Ertesi günlerde yürüyen tankların önüne Muhsin Bey geçmişti sadece...

Tamam, öyle mahzun bir ölüm yaşamıştır ki, onu seven sevmeyen herkesin vicdanını titretmiştir.

O öyle bir mahsun ölüm değil;o öyle mahsun bir hayat yaşamıştır ki Turan ilinde yaşayan bütün Türklerin hayatları kadar mahsun.Ama bizim milletimiz gözyaşını akıtmaktansa kanını akıtmayı tercih ettiği için bu kandaki gözyaşını yalnız Türkler bilir,o yüzden yeryüzünde hiçbir kan Türklerinki kadar mahsun ve aynı zamanda dikine akmamıştır.Dışardan bakanlar dikbaşlılığı,içerde akanlar gözyaşını görmüştür.Muhsin Bey de dik ve hüzünlü yaşamış gözyaşını içine akıtmıştır,göremeniz normal aslında.Sizin için ölüm acı ve perişanlıktan ibaret;onun için ölüm baştacı ve kahramanlıktan ibaret yani şehadetti...

Peki nerden çıktı bu “hasret” toplantıları…
Amacı nedir?

Amacı devleti bölmek,ülkede anarşi çıkarmak falan filan.Bu adam hasta ya.Arkadaşım bir Türk lideri öldü yakın zamanda hatırlar mısın;hasret,ona duyulan hasret;toplananlar alperenler.Amaç vefa,liderlerini anma hatırlama,acı daha taze ki olmasa ne olur,yapamaz mı.Adam sövdürecek kendine...

Hem neden Göksun’da?
Kaza orada olduğu için mi?
Ama mezarı Ankara’da…
Ve hem inancımıza göre ölüm yeri kutsanır mı? Ölen kişi nerede ölürse ölsün ruhunun gideceği yer bellidir. O halde Göksun nereden çıktı Allah aşkına? Hangi aklı evvelin “vefa” gösterisidir bu program…

Gel de sövme...Cevabını vermişsin işte,kaza göksunda olduğu için.Bunun neresi acayip be adam.sen salak mısın,yoksa Yazıcıoğluna bi gıcıklığın mı vardı.Ölüm yeri kutsanır mı İslamda diyor adama bak ya.Medine de Osmanlı askerlerini arkadan vurup kesen Türk düşmanı Vahhabi misin sen arkadaşım.Mezar kutsanmazmış şirkmiş.Onu vahhabiler söylüyor.Mezarlık İslam da vardır.İyi o zaman cenaze namazı da kılmayalım ne öyle ölüye tapar gibi.Sahabilerin mezarını dümdüz eden zihniyetle aynı zihniyet.Hem ehli sünnet hem Türk düşmanı...Peki sayın yazar Çanakkaledeki şehidlik anıtlarını da kaldıralım mı ne dersin.O boğaza kazınmış yazıyı da.Ayıp de mi,kan dediğin nedirki;bir sıvı.Evet öyle ama o sıvı şehitten aktığı zaman iş değişir arkadaşım.Sana göre bayrak da bez parçasıdır herhalde,başörtüsü de öyle.Ne kadar ayıp bir beze kutsiyet atfetmek,eyvah müşrikler artıyor...Şimdi sana göre minareler de anıtlar gibi şirktir.ne o öyle dikmişler kocaman upuzun...Sen baya akıllı adamsın seni aslında herkes duysun diye cami şerefesine değil en tepesine çıkarıp oturtmak lazım.Sesini bütün Türk milleti duymalı;ibret-i alem ve Nizam-ı alem için :blink:

Sayın Yalçın Topçu, toplumda Muhsin Başkan’a karşı oluşan “mahsun sevgiyi” ne olur lekelemeyin. O masumiyeti, o vicdanları eriten ölümün üzerinden siyasi prime kalkışmayın. BBP Camiasını “diri tutmak” istiyorsanız başka formüller bulun. Ama ne olur bu Göksun işini ortadan kaldırın…

Emredersin hemen kaldırırlar.Muhsin başkanı anmak gibi bir densizliğe nasıl düştüler.Tüh ya,iyi ki uyardın he.Apo dururken onu anmak,ırkçılık yapmayın;Türk liderleri değil,sözde kürt liderleri anın,demokrasi için bu şart ey faşistler...
Ben böyle abuk subuk bir yazıyı kemalizm dininin müctehitlerinden bile okumadım,ya da hatırlamıyorum...Allah milletimizi Arapların atadinine ve kemalistlerin atatürküne inananlardan korusun.Allah saf müslümanların ve saf atatürkçülerin sayısını arttırsın.Saf derken yanlış anlaşılmasın,içine arapçılık ve İsmetçilik karıştırılıp sulandırılmamış olanı...Neyse Allah Türkü korusun ve yüceltsin işte.Sizleri kutsuyorum evlatlarım,seni de sövalye ilan ediyorum,Fatih Bayhan,uzat kafanı kılıcıma,inanki bişi yapmicem :P

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2009 - 19:36

Çok büyük ayıp etmişler.

Türk'ün Başbuğu, Emir-i Türkistan, son Osmanlı padişahı, son Atatürk, Türk dünyasının ve İslam aleminin lideri, Türk Tanrısı Ülgen'in yeryüzündeki gölgesi Hz. Tayyip'in yalakalığını pardon kutsamasını yapmak varken Muhsin Yazıcıoğlu'nu kutsamak sizin ne haddinize bre densizler ?

BBP Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayrına bir şey yapmak istiyorsa partiyi kapatsın. Parti yakında Gülen cemaatine dönecek.

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2009 - 20:22

Sende nerede bir parti görsen Gülen cemaatine dönecek diyorsun. :blink:

Değişiklikler Kaydedildi...

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 19.08.2009 - 20:42

Fethullah Gülen çok tehlikeli bir adam. Bu söylediklerimi ciddiye alın.