İçerik değiştir- - - - -

Güvercin Göğüs (yardım)


  • Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 1 yanıt verildi

#1 qmaster

qmaster

    Hiç gelmiyor desek yeridir

  • Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 00:01


Herkese merhaba. Öncelikle bu sitenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim çünkü burdan çok şey öğrendim. Benim siz bilgili arkadaş ve abilerime danışmak istediğim bi sorunum var. Ben kuş göğüs olarak bilinen bi hastalığa sahibim. Bünun özelliği göğüs kafesinin dışarıya çıkık olması. Bu rahatsızlık çoğu insanda aşırı şekil bozukluğuna neden olmuş fakat bende sanırım okadar fazla değil. Çoğu gören insanlar bana göğüs kaslarını nasıl yapmayı becerdin nasıl alt göğüs çizdin gibi sorularla geliyolar fakat bende kas falan olmadığından haberleri yok göğüs sadece kemikten ibarek fakat kas gibi duran bi kemik. aşağıda resimleride vereceğim ordan bakıp bilgili arkadaşların sorularıma yanıt vermelerini rica ediyorum çünkü gerçekten kafam çok karışık doğru cevaplara çok ihtiyacım var.

1. öncelikle ben vücut çalışıyorum ve göğüs kası yaptığım zaman zaten kaslı gibi duran göğüs kafesimin yapısında daha kötü değişmeler olabiliceğinden korkuyorum. Bende alt göğüs çizili gibi duruyo daha fazla çalışırsam bozulurmu yoksa daha mı güzel görünür. Göğüs çalışmalımıyım bu durumda yoksa bırakmamalımıyım? Yoksa alt göğüse fazla ağırlık veremden mi çalışmalıyım? ne yapmalıyım bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. sorum aşağıdaki önden görünen resimde kırmızıyla işaretlediğim bölgede dikkatli bakılmadıkça anlaşılamayacak çıkıntı fazlalığı var diğer göğüsün o bölgesine göre. Pek fazla belli olmuyo dikkatli bakmadıkça ama tam olarak o çizili bölge diğer göğüse göre kemik yapısından kaynaklanan nedenle daha dışarı çıkık. Diğer göğsü buna eşitleme imkanım varmı? Bunu nasıl ve hangi makinalarla yapabilirim?

3. sorum ise arkadan çekildiğim fotoğrafta çizili olan bölgedeki kemiklerim gerçekten çok kalın ve dışarıya çıkık. Sırtımın ortasıda doğal olarak çok çökmüş görünüyo. Çoğu insanı salonda izliyorum ve sırtlarının orta bölgeleri benim kadar çökük değil. Buda pek farkedilecek bişi değil daha doğrusu bana bunu söleyen olmadı ama son zamanlarda kendi vücuduma olan incelemelerim beni bu sonuca vardırdı. Sırtımın orta ksıımdaki kaslarını geliştirebilme imkanım yani sırtımı düzleştirebilme imkanım varmı? Bu konudaki önerileriniz neler? Hangi aletlerle ve nasıl yapabilirim.

Bilen deneyimli arkadaşlar cevap verirse çok menun olurum çünkü bu benim için ciddi bi sorun haline geldii çok fazla takıyorum. Şöyle güzel abartılı olmayan bi kas yapım olsun istiyorum (Yüzücü kası) gibi ve nasıl çalışacağım neler yapacağım konusunda bu nedenlerle çok kararsız kalıyorum. göğüs çalışırken özellikle. Yrdımlarınızı bekliyorum ilginize teşekkürler.http://img44.imagesh...3/pict0218e.jpg

http://img20.imagesh...39/pict1875.jpg

#2 googol

googol

    Hiç gelmiyor desek yeridir

  • Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 08.09.2009 - 11:33

Öncelikle şunu söyleyim, zaten iki göğsünün birbiriyle aynı olması mümkün değil, insanın genel yapısı itibariyle vücudun bir tarafı diğerinden farklıdır.
Ne çalışmalıyım demişsin de komple göğüs çalışmaya devam et zaten şu an gelişme aşamasına girmiş durumda. Bench press üst göğüs press alt göğüs press göğüs açış dumbell pullover sırasıyla çalışmaya devam et ki muhtemelen bu hareketlerin tamamı olmasa da bu sıralamayla gidiyorsundur.
Sırt içinse çalışırken sırtın sürekli dik dursun kambur durma, sırtını dışarı çıkarma, sırt kasların büyümeye başladıkça zaten olması gereken görünüme kavuşacaktır.

Benzer Konular Daralt

  Konu Forum Konuyu Açan İstatistikler Son Mesaj Bilgisi

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli