İçerik değiştir

Matahari

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 34 yanıt verildi

#1 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2009 - 20:07

Eksik Varmış;geleyim De Tam Olsun Dedim...

Harabedeki ilk konusu buydu sanırım biraz değişik bir tarz ve değişik bir duruşa sahip yavaş yavaş tanıyıp yavaş yavaş yorumlayan bir felsefesi var :P

Şu tarza şu cümlelere bir bakın :)

tavsiye ile geldim aranıza kabul buyrun lütfen....
muzi davetlim anemone de yandaşım .. :)
gelişim hepimize hayırlı olsun....gelişim derken gelişmek değil kasıt..kasıt gelmiş olmam... *heyo

Devamında elmundo muzi ve ekibi denilen olguyla kaynaşarak devam etmiş tabi onlar eskiden sanal arkadaşlığı reel arkadaşlığa taşıdıklarından aralarında kendilerine taktıkları samimi kelimelerle cümlelerine devam etmişler...

Forumdaki ilk saygısını Ecehana göstermiş nedenine gelince söylemem araştırın *böö

Sonra yaş 39 diyerek içindeki çocukluğun ne kadar büyük olduğunu bize göstermiş afacan teyze demek yerine afacan ablada diye biliriz en güzelide Sucuzadelerin paşalarından Tosun paşanın sülalesinden olduğunu belirmiş

Yeşil vadiden sana kaç dönüm düştü :P

Ele başı ve elli başı espirisini ilk duyduğumuz üyelerden olmuş devam etmiş sonra espirilerine ilk beni haşlamış gibi duruyor ama tavrım onun tavrı gibiydi o fark edememiş... :)

İlk cumasını ve 13. 23. 33. cumasınıda hatta 55555.cumasında da burda olman dileğiyle (tabi mel ge de olacaksa ol burda :) )

Yabancı artistlere merakını hemen bize gösterdi... ilk bu şarkıyla ; hangisi diye merak edin sadece bir dörtlük yazacağım *böö

Beggin, beggin you
Put your loving hand out baby
Beggin, beggin you
Put your loving hand out darlin

Biraz daha araştıralım bakalım neler yapmış...

Çok sevecen tavrı olduğundan kelimelere değil harflere anlam yükleyerek ince espirilerini sanki mutfakta her zaman yaptığı kek gibi harabeye sunuyor...

Duygu yoğunluğu yaşadığım zamanlarda evet...
çok kızgın,
çok şaşkın,
çok heyecanlı,
çok sevinçli vs..........

Çokta duygusal kalbi var ama perdenin arkasına gizliyor...

Muzi denen harabenin yeni rüzgar gülüyle beraber paslaşarak cafe harabeye gizem dolu espiriler neşe dolu resimlerle iz bırakıyor.

Her gün farkında olmadan harabeye gelip ne kadar yazı yazılmış diyerek kendini alamıyordu ama evin işleride bir yandan birikip fazlalaşıncada 2-3 gün hasret çekiyor hasret çektiriyordu...

Elveda rumeli şarkısını arıyor ama yine ona en sevdiği böğertlenli kekim dediği el mundo muzi yardımcı oluyor ve mutlu olarak yazışmaya devam ediyorlar...

Muzişkom muzambik muziko diyerek muziye olan sevgisini gösteriyor ama yinede muzi yine muzi :P

Dilek ve şikayetde bulunuyor imzasına hareketli fotoğraf yüklemek istiyor tabi mel ge kabul eder mi bilinmez derken shy amca devreye giriyor ve dileği yerine geliyor... :)

Cep telefonuna gelen bir mesajı bizimle paylaşıyor mesaj bu

anne okl çkşı tklcm maalede 1az mrak etme

Aksortişi seviyor aksortiş yazıyor bende yazmak isterdim ama senin gibi bir şairin yanında bana cümle bile kurmak düşmez :)

Shy amcama ilk o şay dedi Shy=Şay neden dedi bilinmez ama araştırılması gerekli...

Bunlarla tanışmak istemiş :)

Ben stephen king le tanışmak istiyorum,sonra boris becker la tanışmak istiyorum,sonraa simon le bon la da tanışmak istiyorum,sonraa jon bon jovi ile de tanışmak istiyorum,sonra sonraa nino di angelo ile tanışmak istiyorum...ilk gençlik yıllarımın tüm platonik aşklarıyla tanışmak istiyorum...depreştiler:)

Evet okudukça yazdıklarını buna benzer bir sürü güzel neşeli ve mutlu edici yazı var ama birazda ben gördüklerimden esinlenerek bir kaç şey yazmak istiyorum ama öncesinde şunu belirteyim ;

Üsteki yazdıklarıma kırılan olmasın kırılan olacaksa şimdiden özür dilerim dua edin matahariye yoksa dilemezdim ;P

Evet bakıyorum karışımızda bir anne ama ben onu genç görüyorum sanki bizim mahallenin pamuk şeker yiyen küçük zelihası gibi görüyorum forumdan birinide bizim mahallenin teyzesi olarak görüyordum onu, o kişiye söyledim şimdi burdan bir daha söylemeyeyim o anladı :)

Neyse uzun lafın kısası Mataharinin neden anı defteri yok bu kadar sevilen takip edilen yorumlarına bayılınan birinin neden anı defteri yok alın size anı defteri sizde gördüklerinizi paylaşmak istediklerini yazında görelim :)

Hoşgeldin harabeye her cuma burda mısın diye kontrol edeceğim *zong

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#2 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 11.08.2009 - 20:13

ysf ne diyeyim ki sana matayı süper tanımlamışsın görünce acayip sevineceği kesin onun hakkında yaz yaz bitmez yazcam bende dolu dolu ama şimdilik teşekkür edip gideyim ..*böö
seviyorum matam seni bitanesin biiii *zong ;P
o eksikliği iyiki tamamlamışsın *heyo

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#3 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2009 - 20:19

Yaptık bir şeyler fazla zamanım yoktu ilerde daha ayrıntılı bir sunumla sizlerle olacağım ;P

#4 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 11.08.2009 - 21:10

tanımış oldum =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#5 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2009 - 22:20

"Kalp güzelliği" derler ya, tam anlamıyla "matahari"dedir.

Değişiklikler Kaydedildi...

#6 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 12:18

Hoş geldin, hep burda kal....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#7 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 13:54

:blush: *rose *puff :msn51: :smitten: :spin: :wub: :wwww: :D

Allah'ım bu ne saadet,anı defterisi ne kadar harika duygular hissettiren birşeymiş... :)

Teşekkür ederim sevgili kardeşim Ysf, güzel yürekli can Ysf,inan ziyadesi ile mutlu oldum ,sevindim,şaşırdım,mahçup oldum,meczup oldum,memnun oldum,yine sevindim,sabah sabah (13.30) neşelendim,anneme okudum, ablama okudum bakın bakın ne yazmış dedim bir daha okudum Ehee :)

Yorum yapan Muzi,pac,dokuzharf ve kılıç a da teşekkür ederim,muziçkomu ayrıca bir de öperim *gkiss

Mahallenin afacan Zeliha'sı sesleniyor ; hoşbuldum, cidden HOŞ buldum :) Devam devam çok hoş yafu ;)

(yazında kırılan olursa şiimdiden özür dilerim demişsin ama,güzellik hoşluk içeren yazıya kim kırılır ki,sevgili düşünceli arkadaşım Ysf :) )

Bu mesaj matahari tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.08.2009 - 14:03

BİZ ÜÇ KİŞİ YAŞIYORUZ..BEN,KENDİM VE ŞAHSIM..

#8 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 15:17

Matahari Ablanın hayranıyım bende :D iyi ki varsın abla; Seni Seviyorum Allah İçin :smitten:

YSF hakkını teslim edeyim kardeş senin de Matahari ablayı ne güzel anlatmışsın, yüreğine sağlık.

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#9 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 16:16

Ben bir şey yapmadım ne gördüysem hızlıca paylaştım ilerleyen günlerde devamıda gelecek daha okuyamadığım yorumlayamadığım çok şey var :P ::

Matahariyi izlemeye devam edin yemekteyiz macerasını sizinle paylaşacağım *ühü

#10 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 12.08.2009 - 17:32

kelimeleri yerli yerinde kullanan, enerjiyle olgunluğun harika bir kombinasyonu gibi geldi bana mata. :D dost canlısı, insanları kırmamaya özen gösteren, neşesi ile insanları neşelendiren güzel insan. onu tanıdığına sevinenlerdenim ben de ;) dostça kalman temennisi ile ... ;P
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#11 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap,müzik,spor ,kelime ve zeka oyunları...Genel kültür yarışmaları...

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 02:36

Sultanım,attalia size de yorumlarınız için teşekkür ederken Ysf'a bir teşekkür daha :eyvah: :D

Not : Çok yalaka gördüm kendimi P: mutluyum ama naapim ......

#12 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 09:30

yagmurlu bir mayıs gece yarısı tanıstık kendileriyle
benim okey duygularım tavan yaptıgı günlerdi
ortalıklarda hadi okey oynayalım hadi okey oynayalım diye fink atıyodumm
bir türlü aynı masaya oturmak kısmet olmasa da
onunla basbasa oturdugumuz masadan ben çok sey ögrenerek kalktım bir gecenin sabaha karıstıgı saatlerde
çok keyifliydi sohbeti çayını buzlu mu seversinden girdik konuya
bi bakmısım ben burnumu çekerek aglamaya baslamısım omzunda
hadı kızım git yat uyu sen dedi emir seni böyle görmesin üzülür ablası dedi
sustum gittim yattım bende bir icebergin gölgesinde
sen bana şeker kız kendi dedikce utandım bi de
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#13 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 12:32

Kelimeleri çok kuvvetli birisi.Bu yüzden her yazdığı metni kontrol ediyorum bi yerden araklamış mı diye :) Bir yakalarsaaam :)

Sanki yazar olacakmışta sonradan bir engel çıkıp mani olmuş ona.Belki de yazardır bizden saklıyordur :P

Takipteyim :D
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#14 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 16:15

Forumdaki ilk saygısını Ecehana göstermiş nedenine gelince söylemem araştırın *böö

Sonra yaş 39 diyerek ...

Yeşil vadiden sana kaç dönüm düştü :P

İlk cumasını ve 13. 23. 33. cumasınıda hatta 55555.cumasında da burda olman dileğiyle (tabi mel ge de olacaksa ol burda :) )

Çokta duygusal kalbi var ama perdenin arkasına gizliyor...

Muzişkom muzambik muziko diyerek muziye olan sevgisini gösteriyor ama yinede muzi yine muzi :P

Aksortişi seviyor aksortiş yazıyor bende yazmak isterdim ama senin gibi bir şairin yanında bana cümle bile kurmak düşmez :)

Shy amcama ilk o şay dedi Shy=Şay neden dedi bilinmez ama araştırılması gerekli...

Evet bakıyorum karışımızda bir anne ama ben onu genç görüyorum sanki bizim mahallenin pamuk şeker yiyen küçük zelihası gibi görüyorum forumdan birinide bizim mahallenin teyzesi olarak görüyordum onu, o kişiye söyledim şimdi burdan bir daha söylemeyeyim o anladı :)

Hoşgeldin harabeye her cuma burda mısın diye kontrol edeceğim *lol

[/i]

Ben hemen söyliyeyim :P Ecehan'ın mesaj sayısını görünce direk saygı durumu çıkmıştı ortaya..Bir forum acemisi olduğum için bu kadar fazla sayıda mesaj etkilemişti beni :)

Öhöö köhö Şey şu yaş mevzusunu geçelim ;)

Yeşil vadiden bana en değerli miras düştü ''HARABE'' :)

mel g.yi özel koruma altına alırız pambuklara sararız o burda olur her halükarda :)

Perdeyi kaldıralım o halde tamamımla bütünen burda olacağım o halde artık çekinip geri durmamın anlamı yok ..Forumda eski oldum ben :) Yaşasııınn...

Cici kız muzim,muziçkom ,muzombikim canımın içi tatlı şeker sevgi bıddırcığım herkesten özel bidenem..Lem sefiyom seni çok :)

Akrostişi çok seviyorum haklısın ama cümle kurmak düşmez demekle büyük tevazu gösteriyorsun,zira yazılarını takip ediyorum ve çok güzeller...

Gelelim shy(şay) mevzusunaa:) Bir kaç kere shy i ya da shy e diye kullanıldığını okumuştum..shy a ve shy ı olması gerekiyor diye shy a şi olarak değil de bilakis şay olarak birşey yazmışımdır doğrudur...Doğrucu davut emmim olur *fiuv

Pamuk şeker yiyen küçük kız zeliha :) Bunu çok sevdim böyle bir fotoğraf bulup avatar yapmayı düşünmüyor değilim ;)

Her cuma ve hergün burda olmak için can atıyor olacağım,sizler gibi gönlü güzel paylaşımcı şakacı kıymetli düzgün arkadaşlar edindiğim için çok mutluyum ben :)

#15 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 16:18

matahari abla çevren büyüdükçe payım azalmış *lol
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#16 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 16:42

Gönderilen Resim

Ak sakallı dede : Mataaaa,mata kalk..

Mata : He ,höö kimsin sen?

Ak sakallı dede : Uyan kızım uyan bak arkadaşların senin için anı defterine yazıyorlar..

Mata : Hadi yaa *lol İyi de sen nerden biliyorsun? Yoksa sen de mi harabeye üyesin? Zuhaa..

Ak sakallı dede : Saçmalama ben herşeyden haberdarım, bilmez misin? Kalk çabuk yanıtla arkadaşlarını sonra da gel sana numara vericem...

Mata :Peki,kızma yanıtlıyorum tımam,daa ne numarası vericen ki bana ?

Ak sakallı dede : Telefon numaramı vericem sıkılınca daralınca ararsın

Mata : Hadi yaa *fiuv Ee iyiymiş *böö Cep mi ev mi?

Ak sakallı dede : Offf ooof salak mata ne telefonu saçmalama,ak sakallı dede ne numarası verir?süper toto da bu haftanın kazanacak numaraları vericem..Yıkıl karşımdan koş git yanıtla da gel kararımı değiştirmeden...

Mata : Peki...

#17 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2009 - 16:46

aah pac ahh ne alakası var ciğerim bak ak sakallı dede de geldi sabah sabah yaz diye tutturdu...Sıra ile herkeşlere yazıcam alınma sen aceleci kardeşim benim *lol

#18 matahari

matahari

...Ney Neva Eyler...

• Muhabirler
  • 2.440 Mesaj

Gönderim zamanı 15.08.2009 - 13:25

ysf ne diyeyim ki sana matayı süper tanımlamışsın görünce acayip sevineceği kesin onun hakkında yaz yaz bitmez yazcam bende dolu dolu ama şimdilik teşekkür edip gideyim ..::
seviyorum matam seni bitanesin biiii :) ;)
o eksikliği iyiki tamamlamışsın :aww:

Yess muzombik çok sevindim haklısın (çok sevinen smiley) Ben de sefiom seni *heyo

Yaptık bir şeyler fazla zamanım yoktu ilerde daha ayrıntılı bir sunumla sizlerle olacağım :P

Daha ayrıntılı ;)

tanımış oldum =)

Hee,tanımıyodun demek *ne Allalaaa iyi de pacman kim acabağ ?

#19 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.08.2009 - 13:26

daha çok tanımak işte bea =)

her geçen gün artan bi şey değilmi zaten bu kavram ;)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#20 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 15.08.2009 - 13:30

adama boşuna muhabir dememişler maşallah iyi yakalamışsın helal..dikkat meselesi ;)
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli