İçerik değiştir

Ergenekon Sanığı Albaydan Tarihi Açıklama: Öcalan’ı Kenya’

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 18:15

İkinci Ergenekon davası sanığı emekli Albay Atilla Uğur, duruşmada bugüne kadar gizli olan bu bilgiyi açıkladı. Ardından da “Benim gibi adama PKK’lı demeye kimsenin hakkı yok” dedi

ERGENEKON yöneticisi olmakla suçlanan Jandarma İstihbarat’tan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dünkü duruşmada kendi ağzıyla gizli bir bilgiyi ifşa etti. 10 yıldır büyük bir sır olarak tutulan teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirildiği operasyonla ilgili konuşan ilk isim oldu. Albay Uğur’un teröristbaşı Öcalan’ı İmralı’da sorgulayan ekip arasında olduğu daha önce de dile gitiriliyordu. Ancak Öcalan’ı Kenya’dan getiren ekipte olduğu ilk kez ortaya çıktı. Uğur duruşmada, “Yıllarca terörle savaştım. Öcalan’ı Türkiye’ye getiren ekipte ben de vardım. Benim gibi bir adama PKK’lı demek, benden sonraki arkadaşlarımın azmini kıracaktır. Buna hiç kimsenin hakkı yok” dedi.

Askeri mahkeme telebine ret

Mahkeme, Uğur’un kendisiyle ilgili suçlamaların askeri mahkemelerin görev ve yetkisi kapsamında olduğu gerekçesiyle davanın askeri mahkemeye gönderilmesi talebini reddetti. Ancak Uğur’-un isteği üzerine Mardin Derik’te öldürüldüğü ileri sürülen ‘Rasih’ ve ‘Gözlüklü Şeyhmuz’ kod isimli terör örgütü üyelerine ilişkin soruşturma dosyalarının Mardin’den istenilmesi kararlaştırıldı.

Abdullah Öcalan’ı Kenya’dan ben getirdim

TUTUKLU sanık emekli Albay Hasan Atilla Uğur, duruşmada yaptığı savunmasında kendi ağzıyla gizli bir bilgiyi ifşa etti. Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirildiği operasyon yıllardır gizli tutuluyor. Atilla Uğur’un Öcalan’ı İmralı’da sorgulayan ekip arasında olduğu daha önce de dile getiriliyordu. Ancak Uğur ilk kez Apo’nun getirildiği uçakta kendisinin de olduğunu söyledi: ” Ben terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ı Türkiye’ye getiren ekipte yer aldığını kaydederek, “Benim gibi adamı PKK’lı olarak nitelendirmek, benden sonraki arkadaşlarımın azmini kıracaktır. Buna hiç kimsenin hakkı yok.”

‘Beni öldürmeye çalışanlarla aynı örgütteymişim, bu nasıl iş!’

DURUŞMADA söz alan eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, ne kadar zamandan beri tutuklu olduğunu hatırlamadığını belirterek, haksızlığa uğradığını savundu: “Evimde yapılan aramada komiser, bana bilgisayarı sordu. Ben de bilgisayar olmadığını söyledim. Herkese CD koydular, bana da silah yakışır diye, silah koydular. Bir arkadaşım silah ve mermi getirmişti. Ruhsatı alamayınca silahı aldı, ama mermileri unuttu. Sonra dilekçeyle mermilerin kendisine ait olduğunu söyledi. Ama mermiler tutanağa girdi. Dev-Yol davasında yargılandım. Beni öldürmeye teşebbüs edenlerle, başıma bin türlü bela getirenlerle aynı örgütteyim. Bu nasıl iş?”

Tahliyemi istemiyorum!

Tutuklu sanıklardan eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan da, “Ergenekon” operasyonunu başlatan kişinin kendisi olduğunu söyledi: “Sihirbaz David Copperfield gelse beni buraya sokamazdı. Ama 11 aydır burada tutuyorsunuz tebrik ederim. Hiç ağlamadım, ağlamayacağım da... Tahliye istemiyorum. 1985 yılında polis okulunu birincilikle bitirdim, aldığım notların rekoru hala kırılamadı. Ancak Atatürk’ün kurduğu polis akademisinde ’Kürt çalıştayı’düzenleniyor, bu nedenle de polis akademisi rozetini söktüm.”

Pasaportum hep cebimde ama kaçmayacağım

Tutuksuz sanık Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün de dünkü duruşmaya katıldı. Birinci oturumda Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel’in kendisi hakkında istediği tutuklama talebini eleştiren Aygün, “Hakkımdaki yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı. 10 yıllık Amerika, 4 yıllık İngiltere, 3 yıllık 24 AB ülkesine giriş vizem var. Tahliye edildiğimden bu yana pasaportum cebimde dolaşıyorum, ama hiçbir zaman kaçma düşüncesine sahip olmadım. Tahliyemden sonra tekrar oda başkanlığına seçilerek görevime devam ettim. Tutuklanmam halinde 3 toplantıya katılmazsam başkanlığım ve komisyon üyeliğimin düşme tehlikesi gündeme gelecektir” dedi.

Kaynak

#2 JFG

JFG

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 137 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 18:29

“Benim gibi adamı PKK’lı olarak nitelendirmek, benden sonraki arkadaşlarımın azmini kıracaktır. Buna hiç kimsenin hakkı yok.”

‘Beni öldürmeye çalışanlarla aynı örgütteymişim, bu nasıl iş!’

“Sihirbaz David Copperfield gelse beni buraya sokamazdı. Ama 11 aydır burada tutuyorsunuz tebrik ederim. Hiç ağlamadım, ağlamayacağım da... Tahliye istemiyorum. 1985 yılında polis okulunu birincilikle bitirdim, aldığım notların rekoru hala kırılamadı. Ancak Atatürk’ün kurduğu polis akademisinde ’Kürt çalıştayı’düzenleniyor, bu nedenle de polis akademisi rozetini söktüm.”

“Hakkımdaki yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı. 10 yıllık Amerika, 4 yıllık İngiltere, 3 yıllık 24 AB ülkesine giriş vizem var. Tahliye edildiğimden bu yana pasaportum cebimde dolaşıyorum, ama hiçbir zaman kaçma düşüncesine sahip olmadım. Tahliyemden sonra tekrar oda başkanlığına seçilerek görevime devam ettim. Tutuklanmam halinde 3 toplantıya katılmazsam başkanlığım ve komisyon üyeliğimin düşme tehlikesi gündeme gelecektir”

:( :blink: :P *eki

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 20:24

benim tek aklıma takılan devlet memuru olarak görev yapanların bunu başa kalkması..

sen olmasaydın bi başka albay giderdi öcalanı getirmeye..

sanki tsk daki binlerce albay içinde (tenzih ederim kesinlikle) bu işi tek yapacak kendisiydi acaba sihirli güçlerinmi vardı abi ya, görev sana düştü sen gittin işte..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:06

Sen devlet memuruna ''terörist'' muamelesi yaparsan başına kakar tabii.. Albay Dursun Çiçek hiç suçu günahı yokken sahte belge yüzünden terfi alamadı. Yazık günah değil mi bu adama ? Kim ödeyecek bunun vebalini ?

''AKP'yi ve Fethullah Gülen'i bitirme planı'' vardı, ne oldu hani ?

Bırakın kardeşim bu işleri.. Bu iktidarın cumhuriyet tarihinin en rezil iktidarı olduğunu kabul edin artık.

#5 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:07

sen YAŞ kararlarını iktidarlar mı belirliyor sanıyordun bu zamana kadar *öberah
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#6 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:13

Ne alakası var ?

Genelkurmay dava konusu olmuş bir adama rütbe mi verecekti ? Adam üzerinden rejim tartışması bile yapıldı. Adama rütbe verseler, bu sefer yandaş medya ''Ergenekon sanığına rütbe verdiler'' diye ortalığı ayağa kaldırırdı.

Neyse sen boşver rütbeyi mütbeyi. Sahte belge ne oldu onu söyle. Fetoş nonoşu biliyorsa ona sor. *öberah

Bu mesaj Raskolnikov tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.08.2009 - 22:14

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:18

iyide tsk rütbe verse kimin gıkı çıkardı ya *öberah

sahte belgeyi bilmem, sadece bi belge vardı duyduğum *kop
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:20

Sen uyumaya devam et.

#9 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:21

biz narkozluyuz abi otomatikman gidip oy veriyoz *öberah
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#10 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:34

iyide tsk rütbe verse kimin gıkı çıkardı ya *öberah

"Şuna bak, savcı hakkında soruşturma başlattı ama tsk adama rütbe veriyo" derlerdi..
Diyende çok olurdu.

biz narkozluyuz abi otomatikman gidip oy veriyoz :P

*kop

Değişiklikler Kaydedildi...

#11 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:45

Benim, AKP'ye oy veren temiz, saf, dinine ve milliyetine bağlı, kendi halinde vatandaşlarım ile bir sorunum yok. Hepsinin başımın üstünde yeri vardır.

Benim sorunum, her şey açık saçık ortadayken hala daha AKP partizanlığı yapanlarladır. Bu böyle biline... :D

#12 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:48

Ak Partinin savunulacak tarafının kalmadığı aşikar Roy.

Bu arada, yerim o avatarını. :D

Değişiklikler Kaydedildi...

#13 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 22:54

bu avatar yüzünden cevapta veremez oldum zaten roy =)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#14 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 07.08.2009 - 23:19

Avatarım süper değil mi ? Ben de yerim onu. :D

Soluğumu kesiyor, kalbim sıkışıyor. Ah aahhhh.. :P

Bu mesaj Raskolnikov tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 07.08.2009 - 23:21

#15 Muharip

Muharip

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 126 Mesaj

Gönderim zamanı 14.08.2009 - 11:03

Demek Apo'yu CIA-Mossad ikilisi ile sağlanan anlaşmalar icabı Kenya'da teslim
alanlardan biri de sözü edilen Atilla Albay imiş...
Doğrusu, şahsen bu teslim alınma işini hiç onaylamamış, bunun çok özel bir tertip olduğunu düşünmüştüm. Nitekim düşündüğüm çıkma, diyecek durumda da değilim. Hatta tam aksi çıktı.
Onun için, adı geçen Albay'ın, hem de ta o zamandan, bir gün başına bunların gelmeyeceğini zannetmesine şaşırmadım, desem, yalandır. Bu ibretlik durum, ne yazık ki ordu ve emniyet güçlerimizin yönetimlerini deruhte edenlerin yeterli
olgunluk ve firaseti haiz olmadıklarını, belki de öyle oldukları için özellikle o görevlere getirildiklerini düşündürüyor...
Evet, bana göre Türk askeri Apo'yu o şartlarda teslim almamalı, aldıysa bile koşullara uymamalı, uysa bile bundan
mümkün olan en büyük yararı sağlamalı idi... Bunlar vaki mi peki? Hayır. Vaki olan ise, işte bu sayfada sözleri geçen
bir şaşkın Albayın halidir... ne yazık ki...

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 19.08.2009 - 20:25