İçerik değiştir

- - - - -

İsmail Ağa Caddesi’nde Mini Etekli Nişantaşı’nda Türbanlı

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 15 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2009 - 03:31

İşte her şey, bu kışkırtıcı mesajla başladı.

Mesajı atan kişinin herhalde aklına gelecek son şey, benim bu sözleri ciddiye almamdı.

Ama aldım.

Çünkü merak ettim.

O herkesin diline düşmüş, milleti de birbirine düşürmüş "bez parçası"nı kafama bağlayıp, şehri İstanbul’da bir o semte, bir bu semte gidecektim.

Bütün toplu taşıma araçlarına binecektim.

Kafelere, barlara, gece kulüplerine girecektim.

Bir süreliğine, "karşı mahalle"ye geçecektim.

Şurası kesin ki, hem çok eğlenecek hem de çok şey öğrenecektim.

İnsan, tek başına eğlenemiyor!

Biri gerekiyor, bir arkadaş.

İşte Demet, burada...

Kızım ile kızı kanka: Alya ve Lila.

Müthiş ikililer.

Kızlar da yaramaz, anneleri de!

Demet’e "İstanbul’da benimle birlikte birkaç gün İslami hayat tarzına uygun takılır mısın?" diyorum.

Şaşırıyor, "Ne yapacağız yani?" diyor.

"Başımızı örteceğiz, sokaklara çıkıp dolaşacağız. Tabii ki, türbanlıların gerçek ruh halini anlayabilmemiz mümkün değil. Zaten bizim iddiamız da, ’karşı mahallenin kadınlarını anladık’ olmayacak. Biz sadece şeklen de olsa, neler hissettik, nelerle karşılaştık, onu anlatacağız..."

"Tamam" diyor, "Ben varım..."

devamı

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.07.2009 - 03:33

Ayşe ARMAN yine yapmış yapacağını, ben tek solukta okudum. Çok beğendim ve çok konuşulur bu gazetecilik hareketi.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 12.07.2009 - 07:54

güzel bir deneme olmuş ama genede fatih te olabilecek bireysel bir saldırı tüm müslümanları rencide edici yorumlara sebep olabilirdi..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 12.07.2009 - 11:20

Türban yahut başörtü kullanan için küçümseyici, yadırgayıcı cümleler mevcut. Ben kullanıyor olsam rahatsız olurdum.
Önce "Tamam kimsenin giydiğine karışmam" diyip sonra bunu kullananlara "zavallı" damgası vurmak da abes olmuş.
Sen bunu sevmiyor kendine yakıştırmıyor olabilirsin ama hem kullananlara sonunu kadar saygılıyım imajı çizip hem de kişisel görüşlerim diyerek köşe yazından karalarsan bu gerçekten de saygı olmaz.
Kendisiyle çelişen ve taraflı bir yazı kanaatimce.

#5 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 09:57

Amaç bu ya, inanan ve inandığı gibi yaşamaya çalışanları zavallı gibi göstermek.Bu tip hareketler olsa olsa kişinin kendi karekteriyle ilgili ip uçları verir....
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#6 Efsane Prens

Efsane Prens

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 625 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 11:03

askeri vesayet kalkıyor yavaş yavaş... ergenekon terör örgütü davası.... aydın doğanın yeni yolsuzluk dosyaları yada ihale alma çabaları.... korku paranoyası oluşturma... gladyonun davayı etkileme çalışmaları...iltica geliyor.... gündem saptırma...uzar gider....çok uzar çookk....

ama yaptığının gazeticilik olmadığını gazeteci olanlar söylüyor.... özellikle trt'de medya müfettişi programındaki açıklamalar çok çarpıcı idi.... zaten bu halde tesettür ona yakışmaz oda ayrı mevzu....

#7 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 11:30

bence ayşe arman'ın başörtüsünü takıp üniversiteye gitmesi lazım.
yoksa nişantaşına herkes gidiyor.

#8 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 11:40

Bencede taraflı bir yazı üstelik abartılı beğendiğim tarafı ise işte gözleriyle görsünler toplumun ne dediği var insanlar herkes kendi derdinde kimsenin kıyafetiyle doğrudan ilgilendiği yok aşırıya kaçmamak kaydıyla ilgi çekmek için ellerinden geleni yapmışlar ama yinede başarılı olamamışlar ayrımçılık yapan bu tür insanlar suni gündem oluşturmak gazetelerine haber malzemesi yapmak AnTiQa ya katılıyorum asıl zorluk orda işte ama hiç bir zaman insanların samimi düşüncelerini anlayamaz Ayşe ARMAN
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#9 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 12:01

valla yazısında şu noktayı çok beyendim , türbanı yani başörtüsünü taktıktan sonra nişantaşında kimse laf atmıyor demişya , bu zaten bilinen bir gerçek orada kimse laf söylemez , nişantaşında cemiyet içinde türbanlısıda var türbansızıda ama , ülkemizin bazı bölümlerde başörtülü insanlara hala küçümseyici tavırlar içersinde olan bir sürü insanlar var bunuda inkar edemeyiz , şimdi geleli ismailağa caddesine mini etekle gidildiği zaman o kızın orada laf yemesi %100 , bende müslümanım yeri gelir ibadetimi ederim ancak , ismailağa'da bulunan insanların çoğu oradan mini etekli kız geçtiği zaman kendilerini cinsel yoldan dürtüleceklerini düşünüyorlar , hem cahilik hemde aşırıya kaçan dincilik içindeler, ismail ağada bulunan cemat üyelerinin %67 sinin kız çocuklarını okullara göndermediğini biliyormuydunuz arkadaşlar , nedenide türkiyede dini öğreticek okuların olmamasıymış , peki imam hatip liseleri niye var bunu sormak lazım o mekanda kendi krlaığını kurmuş cemate , Ayşe Armana'da teşekür ederim böyle bir araştırmaya kalkıştığı için şunuda belirteyim ben başörtüsünü karşı olan biri değilim :security: Gerçek Müslüman karşındakini küçük görmez küçük düşürmez , gerçek müslüman mini etekli bir kız gördümü bağırmaz yada dövmez , bunun yerine o kişiye islami kuralları öğretmek için elinden geleni yapar , müslümanlık budur

Bu mesaj schaffhausen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 15.07.2009 - 12:06

Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#10 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 21:15

Tesettürlü ve haşemalı ayşe arman cemaati kızdırdı...

Gönderilen Resim

Arman'ın tesettüre girip izlenimlerini kaleme almasına cemaatin tepkisi sert oldu.

Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın tesettüre girip izlenimlerini kaleme almasına cemaatin tepkisi sert oldu. Zaman yazarı Gülerce, Arman'ı bombardımana tuttu: Gündemde kalmak için vücudunu sergiledi. Bir şey dedik mi? Camiden çıkan insanların karşısına mini etekle çıkmak gazetecilik değil...

Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın, tesettüre bürünerek muhafazakar semtlerde dolaşması ve izlenimlerini kaleme almasına 'cemaatten' sert tepki geldi. Fethullah Gülen'in yakın kurmaylarından Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Ayşe Arman'a ağır sözlerle yüklendi ve Arman'ı 'vücudunu sergileyerek gündemde kalmakla' suçladı.

Akşam'ın haberine göre Gülerce, Arman'ın bir süre önce çırılçıplak pozlar verdiğini vurgulayarak şöyle dedi: 'Bir gazeteci gündeme, fikirleriyle, haberleriyle, röportajlarıyla mı yoksa vücudunu sergileyerek mi gelmelidir? Bence çırılçıplak poz vermenin gazetecilikle ilgisi yok.

Gündeme gelmekle ilgili bir şey. Çıplak pozlar verdi çok eleştirilince bu kez de örtündü. O eleştirileri gündemden düşürmek için bu sefer de bunu yaptı. İnsanları anlamak için yapmadı bunları Ayşe Arman. Gündeme gelmek için yaptı. Çıplak poz vermesi de gündeme gelmek içindi. Kapanması da gündeme gelmek içindi'

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#11 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 21:17

bu tarz elbiseler manevi anlamını bilerek giyilmeli, nasılki namaz sadece birkaç egzersiz hareketi değilse, oruç aç kalmak değilse, bununda anlamı başkadır, kapanmak kapalı giyinmek değildir..
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#12 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2009 - 21:36

bu tarz elbiseler manevi anlamını bilerek giyilmeli, nasılki namaz sadece birkaç egzersiz hareketi değilse, oruç aç kalmak değilse, bununda anlamı başkadır, kapanmak kapalı giyinmek değildir..

Aynen cümlene katılıyorum , haşema yada başörtü manevi anlamda giyilir , bütün kutsal dinlerin hepsinde kadınların beli yerlerini kapatması emredilmiş , ben uzun süre isviçrede kaldım orada schaffhausen şehrine bağlı ufak bir yer var adı langwiesen orada yaşayan hristiyan bayanların hepsi bedenlerinin beli kısımlarını kapıyorlar rahibe gibi dolaşıyorlar ama rahibe değiller evleniyorlar ve çocuk sahibi olabiliyorlar , bir diğer örnekte amerikadan vericem texasta yaşayan yahudiler aynı şekilde kapalı dolaşıyorlar , bunlar basın ve yayın organları tarafından gösterilmek istenmiyor nedenide insanların rahat yaşamaya alışmış olmaları
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#13 denén méllar

denén méllar

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 12:43

Gönderilen Resim

hadi sağdakini anladık da soldaki ne dostlar? baldır bacak meydanda olunca ... ayşe arman bir de parmağını ağzına götürsün, o eksik kalmış.

makyajsız iyice maymuna dönmüş bu ayşe arman arsızı
Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

#14 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 16:38

Başını değil çeneni kapa, açığını değil ayıbını ÖRT!

Feride, gazetesinde AÇIK ARTTIRMAYLA kapanmış, Müslüman mahallesinde kendi kurduğu senaryosuyla ilaçlanmış ve rantsızlıktan pembe sinek avlamış iki cami arasına köşe açıp yazılarını içerden, başlıklarını çöplükten atmaya başlamış sarışın gazeteciye gülüyordu.

Okurumu iki cümle daha fazla eğlendireceğim diye açık hava gazeteciliğine soyunan bu zihniyetin ucuz haber selektörlerini yakıp yolunda giden insanları tebdil- i sarışın hareketlerle dalgaya alması ve kendisini kapattıkça ortaya çıkan AÇIK YARASINA gerekli gocunma talebi gelmeyince kendini köşesine zor atması kalemini yanlış yerde SAÐA çektiğini gösteriyor diyordu feride. Ne oldu şimdi? İki cami arasına röportaj tezgahı açıp cemaat dedektifliği yapmanıza değer bir haber bombası çıktı mı Ayşe Kadın. Fasulyenin kilosuna denk tespitleriniz İslamcılığı pazara dönüştürenlerin işine yaradı bizim değil. Kalemimle KAFA yapacağım diye mahalle arasında bir kuaföre dalıp haber yoldurmak gazetecinin değil kuaför çırağının işidir. Haşemasıyla, örtüsüyle, modasıyla dalga geçtiğiniz kitlenin içinden İslamcı yazarları seçip her hafta birisiyle röportaj yapmayı gazetecilik farzı haline getiren siz değil misiniz? Neden aynı cüreti o örtülülerle röportaj yaparken göstermediniz. Neden kaz gelecek haberden Ninja Kaplumbağayı esirgemeyen üslubunuzu örtüsüz Ayşe Kadın olarak dürüstçe sergilemediniz. Siz yılda bir kez haşemasıyla ya da pijamasıyla ya da kimonosuyla denize girenlerin gayet özgür oldukları eylemlerinin kalıplarını gırgırla çizmekle bize asıl her gün o gazeteye İzmir marşıyla girip Çarşamba senfonisiyle çıkan kalemi haşemalı gazetecinin kim olduğunu gösterdiniz. Teşekkürler.

Dürüstlük, dalgasıyla dümen yumurtladığınız insanların asıl mağduriyetinin ne olduğunu yazabilmektir. Yani ağızları kapatılıp, ders zili çalana kadar örtüleri sıvanan ve onurları delik deşik edilip bir sıkımlık yasakları bir çırpıda içmeye zorlanan, Allahın ikna olmayın diye emrettiklerini birkaç saniye içinde ikna paketi haline getirenler karşısında o ucuz odalarda fabrikasyon dayatmalara maruz bırakılan ve diploması çarmıha gerilip haklarını ateşe verenleri HAKKA cayır cayır havale eden kızları yazabilmektir Ayşe Kadın. Gazetecilik Müslüman mahallesinde salyangoz anatomisini yazıp karikatüristlere malzeme vermekten geçiyorsa siz buyurun devam edin. Bir dirhem protez örtünüz bu yaptığınız bin gazetecilik ayıbını örtmeye yetmez. Siz mahalle arası küçük maçlara devam edin bizim savaşımız anlamayacağınız kadar kutsal! Biz meleklerin diğer âlemdeki röportajı adına yaşıyoruz. Onların soruları o kadar SAÐLAM Kİ!

Esra ELÖNÜ - Haber 7

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#15 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 18:35

the times'ta yapılan araştırmaya göre , türkiyede başörtüsüne karşı çıkanların hepsi başka mesheplere üyeymiş , bunların en başında , ermeni kökenli vatandaşlarla , 15 milyon kitleye sahip alevi vatandaşlarımızın bir bölümü geliyormuş , bu araştırmayı neye göre yaptılar bilemiyorum ayrıca nekadar doğrudur onu bilemicem , ama türkiyede başörtüsüne destek ise %67 imiş örtünenide örtünmeyenide tüm destekleyenleri yüzdenin içinde

Bu mesaj schaffhausen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.07.2009 - 18:38

#16 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2009 - 20:51

destek zaten çok fazla ama köşe başlarını tutan birkaç elit diledikleri kararlarla halkı ve halkın meclisini by-pass edebiliyorlar, ama tüm dinozorların sonunun geldiği hala yaşayanlar varsada soylarının tükeneceği aşikar :D
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...