İçerik değiştir

Testisler büyüdükçe beyin küçülüyor

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 3 yanıt verildi

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 22:55

Testisler büyüdükçe beyin küçülüyor!

ABD’de erkek yarasalar üzerinde yapılan bir araştırma, bu hayvanların testisleri büyüdükçe, beyinlerinin küçüldüğünü ortaya çıkardı.

New York eyaletindeki Syracuse Üniversitesi’nde yapılan ve 334 yarasa türünün incelendiği araştırmada, bazı türlerde erkek yarasaların sürekli daha fazla dişiyle cinsel ilişkide bulunmayı sürdürebilmek için üreme organlarının da normalden daha fazla büyüdüğü, buna karşılık beyinsel becerilerinin düşük olduğu belirlendi.

Bazı erkeklerin cinsel organlarının vücut ağırlıklarının yüzde 10’a kadar ulaştığını belirten bilimadamları, bunun maymunlarda yüzde 1’den az olduğuna dikkat çekiyorlar.

Araştırmalarını bilimsel dergilerde yayımlayan bilimadamları, göreli olarak büyük beyni geliştirme ve muhafaza etmenin zor olduğunu belirtirken, buna karşılık beyin büyüklüğündeki değişikliklere diğer organlardaki değişikliğin yol açabileceğini kaydediyorlar.

Bilimadamları, “çok fazla eşle birlikte olan erkek yarasa türlerinde, göreceli olarak daha küçük beyin bulunduğunu” ifade ediyorlar.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 23.01.2006 - 23:13

ulen bende niye düşünemiyorum kafam çalışmıyor diyodum...püu canına yandımını

ama robert bosch'un özlü sözünü biraz değiştirerek ne yardan geçerim ne serden dadında bir özlü söz ortaya döktüm

''erkeklik gudretimi kaybetmektense,beynimin bir bölümünü gaybetmeyi tercih ederim...''
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#3 serseri_aşık

serseri_aşık

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 139 Mesaj

Gönderim zamanı 01.03.2006 - 15:16

BENDEEEEEEEEEEEEEEEE
SERSERİ_AŞIK

#4 leo

leo

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 81 Mesaj

Gönderim zamanı 01.09.2007 - 18:36

ulen bende niye düşünemiyorum kafam çalışmıyor diyodum...püu canına yandımını

ama robert bosch'un özlü sözünü biraz değiştirerek ne yardan geçerim ne serden dadında bir özlü söz ortaya döktüm

''erkeklik gudretimi kaybetmektense,beynimin bir bölümünü gaybetmeyi tercih ederim...''

eyvallah usdad *zong onemlı olan kafayı kullanmak:)
:baby1:
death happy