İçerik değiştir

- - - - -

‘Dersimiz Atatürk’ Geliyor!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.06.2009 - 22:59

"Can Dündar’ın ‘Mustafa’sına karşılık Turgut Özakman’dan “Dersimiz: Atatürk” geliyor..

Türkiye' de satış rekorları kıran "Şu Çılgın Türkler" ve "Diriliş- Çanakkale" adlı kitapların yazarı ünlü yazar Turgut Özakman'ın aylardır yazımını sürdürdüğü sinema filminin senaryosu tamamlandı.

"Dersimiz: Atatürk" 10 Kasım 2009 haftası izleyicisiyle buluşacak. Yapımcılığını Serkan Balbal'ın üstlendiği filmde Atatürk'ün gençliği, savaşları, mücadelesi, devrimleri, çocuklara doğru anlatabilmek amacıyla masalsı bir üslupla çekilecek.

"Bayrampaşa Ben Fazla Kalmayacağım" adlı filmin yönetmeni Hamdi Alkan, ikinci kez yönetmen koltuğunda oturacak.

TEKİNDOR 'DEDE'

Filmde ulu önderi mavi gözlü sarışın oyuncu Halit Ergenç canlandıracak. Çetin Tekindor ise filmde, hikâye boyunca gençlere Atatürk'ü anlatan 'dede' karakterini oynayacak."

Haber3

Değişiklikler Kaydedildi...

#2 Sultanım

Sultanım

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.113 Mesaj

Gönderim zamanı 12.06.2009 - 23:08

Yaşamın içinden bakıldığımı İnklaplara hapsedilmiş bir Atatürk çıkar karşımıza filmler kitaplar onu tanımamıza daha iyi yardımcı olacaktır,

Güzel gelişme olarak geliyorum, belgeler ışığında sunulursa belgesel film niteliğide taşıyabilir çokta hoş olur.

Atatürk'ün bir sözü var ki askerlik mesleğiyle siyasetin karıştırmamasıyla ilgili enfes bir söz, Bulabilsem buradaya alırdım

Bu mesaj Sultanım tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.06.2009 - 23:13

SULAK TOPRAKLARDA ÜMİTLER YEŞERİR

KANIN DÖKÜLDÜÐÜ TOPRAKLARDA İNSANLIK ÖLÜR

YAŞANMAZ BİR DÜNYA İÇİN TÜM VAHŞİLİÐİNİ GÖSTEREN İSRAİL'İ KINIYOR VE LANETLİYORUM

KAHROLSUN İSRAİL!!

#3 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 13.06.2009 - 04:27

güzel dersler vermesi dileğiyle *secret
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#4 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2009 - 13:59

Bende diyodum kendi kendime neden bu kadar geç kaldı Turgut Özakman, aslında hemen yapıştıması lazımdı ''Mustafa'' filminden sonra...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#5 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 13.06.2009 - 14:33

Hoca keşke Atatürk'ü siyasete alet etmese ama bir Ulusalcı, Kemalist propaganda bizi bekliyor hazırolun.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli