İçerik değiştir

- - - - -

Bir Ayet

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 38 yanıt verildi

#1 Prozzi

Prozzi

The aTTaLiaN

• Üyeler
  • 1.801 Mesaj
  • İlgi Alanları:Futbol

Gönderim zamanı 15.01.2006 - 10:37

İSRÂ suresi 32. ayet

zinaya yaklaşmayın. Çünkü o, son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur. 

en genel boşanma sebepleri:
-eşlerden birinin ihaneti
-ekonomik sorunlar
-eşlerin sosyo-kültürel yapı farklılıkları
-cinsel sorunlar
-iletişim bozukluğu aile içi şiddet

cinsel ilişkiyle bulaşa başlıca hastalıklar :

- Belsoğukluğu
- Klamidya
- Frengi
- Cinsel Uçuk
- Cinsel Siğiller
- Hepatit
- Aids
görüldüğü üzere herkes kuranın emrine uymuş olsaydı. belki çoğu insan hala evli olacaktı. boşanan ailelerin çocuklarında yaşanan sorunların çoğu ortadan kalkacaktı. aile kurumunda oluşan sorunlar yaşanmayacaktı. herkes kuranın emrine uymuş olsa tecavüz,cinsel tacizgibi kadınların uğradığı suçlarda azalmaar meydana gelecekti. hastalıkların bulaşma hızları azalacaktı. ve daha bir çok şey. sizce neden bü ülkenin çoğunluğu müslüman iken bu emre uymuyor ?
Sana Bitti Diyen Kim ? Ben Sadece Git Demiştim!!!

#2 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 00:32

herkes kuranın emrine uymuş olsa tecavüz,cinsel tacizgibi kadınların uğradığı suçlarda azalmaar meydana gelecekti.

Herkes Kuran'ın emirlerine uymuş olsa herkes delirirdi çünkü Kuran'ın emirleri birçok konuda tutarsızdır. Örneğin, direkt zina konusu ile alakalı olarak, zina yapmış erkek ve kadına ne tür ceza verileceği konusunda bile karar verememekte, değişik ayetlerde değişik ve birbirleri ile uyumsuz cezalar öngörmektedir. Aynı şekilde birçok konuda mantığa, matematiğe, adalete aykırı öğretiler içermektedir.

Daha fazla bilgi için Kuran'daki Çelişkiler başlıklı iletimi okuyabilirsiniz.

#3 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 00:37

sparkplug;

Bu konu başlığı sizin için açılmadı. Eğer aynı şeyleri tekrar tekrar yazacaksanız mesajlarınıza müdahale etmek zorunda kalacağım.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#4 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 02:02

başlık bilimseldir, müdahale etmek de bilimsel bişiydir, herşey bilimseldir ben bilimselim sen bilimselsin, insanlar bilimsel olmasa bilim nerde olurdu vah vah vah
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#5 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 23:16

sparkplug;

Bu konu başlığı sizin için açılmadı. Eğer aynı şeyleri tekrar tekrar yazacaksanız mesajlarınıza müdahale etmek zorunda kalacağım.

Her konu, başlık kapsamında kalındığı sürece herkese açıktır.

Zina konusu ile birebir alakalı olarak katkıda bulundum.

Fazla uzun yazmamak için de, konu hakkındaki katkımı destekleyici nitelikte bir dökümana link verdim.

#6 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 16.01.2006 - 23:19

Kur'an'ın çelişkili olduğu savınızı yeterince idrak ettik zaten. Bunu defalarca kafamıza kakmanıza gerek olmadığını söylüyorum.

Eğer bu yazınız, tüm Din & Ahlâk forumunda yazılanlar ile ilintili ise tüm konuları kapatıp sadece sizin yazdığınız konu başlığını açık bırakabiliriz.
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#7 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 01:19

Bu konu başlığı altında Kuran'ın zina hakkındaki öğretileri konu edilmektedir. Bu öğretilerin faydaları ve zararları tartışma kapsamına alınmıştır.

Sözkonusu öğretiler çelişki içeriyor ise bunu belirtmemin hakkım olduğunu düşünüyorum. Arzum, tarafsız bir değerlendirmenin mümkün olması için konunun her yönü ile incelenebilmesidir.

Konu başlığının kapsama alanı dışına çıktığımı ya da herhangi bir diğer kural ihlalinde bulunduğumu sanmıyorum. Bir hatam sözkonusu ise bunun belirtilmesini rica ediyor, bilahare teşekkür ediyorum.

#8 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 01:28

Bla bla bla... Çok laf etmekten gerçekleri ıskalıyorsun? Şimdi, burda, şu anda anlatılmak istenen zinanın kötü bir şey olduğudur. Hem fikirmiyiz?
Güzel düşünen güzel görür. Güzel gören hayattan lezzet alır.

#9 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 02:44

Anlatılmak istenen zinanın kötü bir şey olduğu değil, Kuran'ın zina hakkındaki öğretilerinin doğru olduğudur.

Bu konuda hemfikir değilim, neden olmadığımı da açıkladım.

Zinanın yanlış olup olmadığına gelince, reşit şahıslar arasındaki cinsel münasebetlere devletin, dinin, veya herhangi başka kurumların karışmaya hakkı yoktur. Aksi yöndeki görüşler insan haklarına aykırıdır.

#10 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 02:57

Anlatılmak istenen zinanın kötü bir şey olduğu değil, Kuran'ın zina hakkındaki öğretilerinin doğru olduğudur.

Annenin veya babanın zina yapan insanlar olmasını istermiydin?? Hatta sana aldırmadan yeni üvey kardeşler he ne dersin?

#11 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 03:04

Ebeveynlerimin cinsel hayatı ile muhatap olmamayı tercih ederim.

Reşit insanlardır, ne yapacakları kendi bilecekleri iştir.

#12 faRuk

faRuk

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 124 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 03:07

Peki bu yaptıklarını evde, senin yatak odanın yanındaki oda da yaparlarsa. Sorumu mazur gör sen bunu hak ediyorsun . B)

Düzenleme: 'Yanıt Ekle' seçeneği yerine 'Alıntı' işlevinin gereksiz kullanımı.

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.01.2006 - 11:00

#13 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 03:49

Reşit olduğumdan beri ayrı evde yaşıyorum.

Soruna tabi değilim.

Tabi olsaydım bile daha önce de dediğim gibi ebeveynlerimin cinsel hayatıyla muhatap olmazdım.

Ebeveynlerinin cinsel hayatınla muhatap olmasını ister miydin?

#14 Ziyaretçi_Focus_*

Ziyaretçi_Focus_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 11:13

herkes kuranın emrine uymuş olsa tecavüz,cinsel tacizgibi kadınların uğradığı suçlarda azalmaar meydana gelecekti.

Herkes Kuran'ın emirlerine uymuş olsa herkes delirirdi çünkü Kuran'ın emirleri birçok konuda tutarsızdır. Örneğin, direkt zina konusu ile alakalı olarak, zina yapmış erkek ve kadına ne tür ceza verileceği konusunda bile karar verememekte, değişik ayetlerde değişik ve birbirleri ile uyumsuz cezalar öngörmektedir. Aynı şekilde birçok konuda mantığa, matematiğe, adalete aykırı öğretiler içermektedir.

Daha fazla bilgi için Kuran'daki Çelişkiler başlıklı iletimi okuyabilirsiniz.

degerli insan sparkalug sen her kelimende kuran_ı kerimi anlamadığını ve çelişkili olduğunu iddia ediyorsun.değerli kardeşim kuran-ı kerimde tek bir çelişki bulamazsın.senin anlamadığını iddia ettiğin birşeyler varsa sana anlatacak bilgi ve beceriye sahibim(ALLAH'ın izniyle)..Belki hidayete erersin.(Buda benim için ecir olur.).songünlerde herkes hak din islamiyeti seçerken senin anlamamanı anlayamayıp,bir kasıt olduğunu düşünüyorum.Türkiyedeki evrimin babası ümit sayın bile evrim teorisinin hikaye olduğunu kabul etti.Şimdi sana bir teklifim var...Vicdanına sor lütfen,nefsine değil.Sorun şu olsun "neden ben bu konuda sürekli olumsuz düşünüyorum?" fakat aydınlanmak istersen,sana söz seni aydınlatırım.sor cevaplayayım ayet ayet sor,tümce tümce sor.fakat benim kanaatimce fazla bilmediğin,derin bilgin olmadığı konulşarda fazla yorum yapma,ALLAH muhafaza bilgisi olmayan değerli kardeşlerimi yanlıs bilgilendirebilirsin..Senin buzamana kadar burada konuşmalarına cevap alamamamanın temel nedeni karşına derin bir insanın çıkamamayışı,sende biraz filozofça düşündüğin için cevap alamayınca haliyle böyle olmuş.bekliyorum değerli insan...

#15 sparkplug

sparkplug

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 946 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 13:09

Kuran hakkındaki cehalet ve anlayışsızlık ithamınızı esefle karşılıyor fakat şaşırmıyorum. Bu tip tepkileri bekler oldum.

Talep ettiğiniz türde ayrıntılı bir çalışmayı Kuran'daki Çelişkiler iletimde bulacaksınız. Okuyunuz ve feyz alınız.

Not: Ümit Sayın bir bilimadamıdır. Türkiye'de evrimin babası olduğu iddiasını mübalağa olarak görsem de (2000 yılında Bilim ve Teknik Dergisi'ne evrim konulu bir yazı yazması ona bu ünvanı mı bahşettiriyor?) kendisi saygın bir doçent doktordur. Evrim teorisini inkar ettiği kötü niyetli bir iftiradan ibarettir. Aksini iddia ediyorsanız nesnel bir kaynak aracılığı ile kanıtınızı bekliyorum. Kanıt sunamıyorsanız sizi iddianızda bulunmamış varsaymaktan başka alternatifim yoktur.

#16 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:08

Ben sparkblug'ın sıyırmış olduğuna inanıyorum.Bence çatlak,sıyrık... Bana katılan varmı..???
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#17 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:12

Görüşlerini dile getiren birine çatlak ya da sıyrık demek.. mantıksız geliyor bana.. herkes istediğine inanmak da özgürdür ama bir başkası onun görüşlerine saygı duymuyorsa ki bi üst mesaja bakalım hemen.. problem burda başlar..
Gönderilen Resim

#18 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:15

Mantıksızca ve saçma konuşan birine sıyrık veya çatlak demem çok normal.Eğer sende benim görüşlerime saygı göstermiyorsan,çelişkiye düşüyorsun demektir Eyy Ric..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#19 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:31

senin görüşlerine saygı göstermediğime dair bi örnek verebilir misin ?
Gönderilen Resim

#20 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 14:37

mr spark sıyrık fln değil, hatta akıllı ve araştırmacı bir insan. Ama biraz fazlacana kendini beğenmiş ve inatçı olduğundan dışarıdan çok agresif görünmekte. Kendi fikirleri %100 doğru ve ona göre herkes onun dediklerine inanmalı. Bu tavrı ile Tayyibe benzetiorm ehheueuhe , sonracıma bi de bence Elrik 114 dışında herkese saygı neyin gösterir
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu