İçerik değiştir

Avrupa Yakası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 29 yanıt verildi

#1 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 00:57

Bu "Avrupa Yakası" adlı ilkokul piyesinden bozma dizi ne zaman bitecek acaba çok merak ediyorum.Zira bir izleyici olarak artık canıma tak etti.Geçen sezon bölümlerini Atv geçen yaz sanırım iki defa(tam sayamadım)baştan tekrar etti.Burada amaç diziyi izleyemeyene bir kez daha seyrettirmek mi yoksa tüm ülkeyi olaydan tiksindirmek mi anlamadım.Yeni sezon başladı şimdi bakıyorum Atv eski yeni ne var ne yok baştan bir tekrar daha yapıyor.Ne zaman Atv'yi açsam bu dizi karşımda.Annemden daha çok Gülse Birsel ve çetesini görüyorum.
Neyse şimdi gelelim Gülse Birsel'e...Sen G.A.G gibi bir güzelliğe imza atmıştın,seni öyle sevmiştik.Ama bu dizi bir anda olayı bitirdi.Bütün hayatları yemek ve kıyafet olanlar insanlar, "trendi" kelimesinden başka kelam bilmeyen vatandaşlar bu kadar mı seviliyor acaba bu ülkede??Nedir bu işin sırrı?Bir dizi kendi ülkesine bu kadar mı yabancı olur,anlamak mümkün değil.Her bölümde kızlarımız "Sex and the City"den hayranlıkla bahsederler ama burası Türkiye, o hayat tarzı burada yemez.Öyle gezersen gece yarılarına kadar tinerciler ırzına geçip boğazını keserler sonra bir köşeye kaldırıp atarlar.Hem Avrupai olalım,modadan yemekten şaraptan bahsedelim ama öbür yandan varoşları da küstürmeyelim onlara da yer verelim diye yola çıkınca böyle bir hilkat garibesi ortaya çıkmış.
Sinan Çetin'in başında olduğu işten daha iyisini beklemek hayalcilik belki de...
I find your lack of faith disturbing!

#2 S u N e e

S u N e e

Biricik kardeş :)

• Üyeler
  • 985 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 01:04

zinhar katılmıyorum
tiz kellesi vurula

#3 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 14.01.2006 - 18:21

o bitsin bu bitsin...yoq abi avrupa yakasına dokunmayın..adam gibi hangisinde gülecez
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#4 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 18:15

tabi o ağa mafya vb dizilerde boğulmaya devam edelim dimi zaten herkes türkiyenin durumunu biliyo zaten herkes her dizide üzülüyo bırakında bari bu kalsın bence bitmemeli türkiyeden kopuk olsada gülünebilen ender dizilerden ayrıca düşündüğün gibi başarısız olsa 3. yılına girmezdi
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 17.01.2006 - 18:18

şşşşşş avrupa yakasına laf yok...

beğenmeyen izlemez... zorla izlettirmiyorlar dimi bir sürü kanal var.. kapat geç kardeşim.. ala ala....

ben beğenmediğim bir şeyi yayından kaldırsınlar demiyorum... ya tv yi açmam ya da başka bişi izlerim... bu kadar basit...

#6 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 01.02.2006 - 11:04

Avrupa yakasını bende çok seviyorum.Her hafta kaçırmamaya özen gösteriyorum.Ama son zamanlarda fazla keyif vermemeye başladı.Yani geçen sezona göre,daha kötü gibi..Ama yinede izlemekten vazgeçmeyeceğim bir dizi.
Ayrıca Gülse Birselede laf söyletmem.Bence rolünün hakkını veriyor..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#7 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 20:53

yaaaaaawwww......kim ne derse desin...........avrupa yakası bi tanedir...o da olmasa gülemeyeceğim yaaw...........ama ata demirer ,gülse birsel, şesu karakteri bilmem ne bilmem ne ....vaaaaala hepsi düştü gözümden, burhan tiplemesi geldi geleli................"iplisss" "itttt" "serserii" bayılıyorum ona....hitim benim....bomba bomba... :P :mad1:

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#8 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 03.03.2006 - 20:58

ben aylar öncesinden bitirdim zaten
ayrıca gülse birselede uyuz oluyordum dalga geçtiği salak mankenler bile ondan iyi rol yapıyor

#9 Gizelle

Gizelle

Sine-Harabe Yazarı...

• Üyeler
  • 811 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik, hayat, sinema, aşk, meşk vs :)

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 13:27

Bence kesinlikle Awrupa Yakası harika bir dizi we çarşamba qünlerimin en zewkli dakikalarını qeçiriorumm.. Bitmesi ya da yayından kaldırılması taaraftarı değilim, istemeyen izlemesin abii, bu dizi de biterse, neye qülücez biz ?? her karakterin hakkı ayrı o dizide, bence hepsi mükemmellerr, Türkiye de yapılan qüldüğüm ender dizilerden..
If i could start my life from scratch
If i could take away the pain off my past
If i had another chance i would do just that
I'd qive anythinq jus' to qo riqht back

#10 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 08.03.2006 - 13:39

Arkadaş ne çok seveni varmış bu dizinin.Valla sevenleri olarak parti kursanız tek parti iktidara gelirsiniz,deneyin derim ben...

#11 zxz

zxz

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 35 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor,film,mp3,aşk,sex,seks,resim,foto,fantastik heycan verici herşey ilgialanıma giriyoo....

Gönderim zamanı 20.03.2006 - 00:58

avrupa şakası 1 numara abi cumartesini akşamını iple cekiyorum hiç kacırmam dizinin mudaviniyim reklamlarda bile kapatmıyorum o şişman cucuğada uzuluyom aslında zayıflasa filinta gibi olur ya neyse(: şaka bir yana son bolumunde epeybi guldum bi ara olecem sandım nefes alamadım..

#12 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 16:04

Hazır başlık açılmışken; dualarım kabul oluyor galiba,zira dizinin seti karışmış.Yılların sanatçısı değerli şahsiyet ve Ata Demirer'in annesi rolündeki Hümeyra sette dinlenirken bu Ata ve çetesi biraz yüksek sesle konuşunca kadın da "gençler biraz sessiz olun"diye uyarmış bunları.Vay sen misin uyaran Ata coşmuş, vay o kim oluyormuş da onları uyarıyormuş,vay artık o kadınla hiçbir sahnede görünmek istemiyormuş,falanmış filanmış.Yani saygısızlığın bini bin para.Neyse Hümeyra çok üzgünmüş,yapımcılar işin içinden nasıl çıkacaklarını bilemiyorlarmış.Adamın bir kez ...tü kalktı mı artık onu hiçbir kuvvet kolay kolay indiremez,hele Ata'nın ki gibi bir örneği.Bu adamın karşısına değil Hümeyra'yı mezarından kaldırıp Marilyn Monroe'yu da getirsen ona da bir kulp takar,çünkü kardeş zıvanadan çıktı bir kere.Elbet bir gün bu dizi bitecek,o zaman ne olacak hep beraber göreceğiz.

#13 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 16:20

Elbette dizi bir gün bitecek..Kimse sonsuza dek sürmesini beklemiyo zaten...

Setteki olaylarada inanmıyorum.Bence Ata Demirer böyle bir saygısızlıkta bulunabiliecek birisi değil..Cem Yılmaz olsa inanırımda..Yokk Ata Demirer'in yapacağına inanmam..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#14 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 16:20

iyi ki avrupa yakasi var!
iyi ki var ki oyle seker bir kadroyu tanimak ve onlarla güzel vakit gecirmek sansina sahip olduk.
her dizinin bir sonu var, bittiginde ata'yi ve diger tüm kadroyu baska yapimlarda görmek isterim.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#15 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 16:31

İlgili haber için bkz:

http://www.milliyet....3/22/index.html

#16 Zetro

Zetro

<3 Death Wish

• Üyeler
  • 1.108 Mesaj
  • İlgi Alanları:FRP, Rock Müzik, Bilim Kurgu, PC Games....

Gönderim zamanı 23.03.2006 - 17:05

Bitiyo zaten son sezon; iyide oluyo, gerçi izlemiyorum TV filan ama bitsin işte :D

Don't worry about tomorrow
Take it today
Forget about the tip
We'll get hell to pay

#17 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 25.03.2006 - 13:03

geçen bölüm çok güzeldi yaw....dağ evinde mahsur kalıyorlardı...en komikkaresi de şudyu: Volkan evde bir ayı postu görür, üşümemek için hemem üzerine alır ve "bu da tam bedenime göreymiş ya" der..Kamera Volkan'a arka plandan alır..Volkan yere doğru eğilir, ve görüntü bir ayıyla ayırt edilemez artık...
:)

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#18 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 01.04.2006 - 11:20

"Avrupa Yakası" dizisi başta Hakan arkadaşımın söylediği şeyleri eleştirmek, Nişantaşı tayfası ile biraz kafa kırmak için yapılmış bir dizidir. Gülse Birsel ise bence "Kalbur Üstü" tayfaya mizahi açıdan bakıp onlarla eğlenmeyi becerebilmiş hayranlıkdan önce onların durumlarını kendince gülünç bulmuş ender bir şahsiyet. Zeki, farklı ve de çok eğlenceli biri olduğuna hiç şüphem yok. Ata Demirer'in de olağandışı gözlemciliği ve de gözlemlerini taklit yeteneği var bence. Ancak bu terbiyesizliği yapmıyacağını düşünmüyorum; Cem Yılmaz ile kıyasladığımda ahlaki açıdan Cem Yılmaz'ı Bir kaç basamak yukarı koyarım.
Avrupa Yakası tiplemeleri bu ülkede varlar. Evet sayıları az belki ama asıl bakıp gülmemiz gereken dalga geçmemiz gerekenler de onlar.
Ama bu dizinin izleyicileri kontrol etme yeteneği olmadığı için diziyi seyreden yarım akıllı, ordaki tiplemeleri kendine idol seçen insanların olmadığını söylemek de gerçekleri görmemek olur.
Avrupa Yakası bu ülkede yıllarca sürecek potansiyele sahip tek dizidir. Diğer diziler kendilerini tüketebilirler ama Avrupa Yakası Türkiye'de Volkanlar, Selinler, Şehsular, Yapraklar, Buhran abiler olduğu sürece sürecek bir dizidir.

Salih Gönüller

#19 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:&quot;Sadece Harabe.net&quot;

Gönderim zamanı 16.07.2006 - 18:07

Güzel dizi abi ya ne derseniz deyin.
!

#20 Edys

Edys