İçerik değiştir

- - - - -

"Astım hastaları mucize beklemesin, köklü çözüm yok"

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2009 - 16:54

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, Türkiye'de 5 milyon astım hastası bulunduğunu belirterek, "Astım hastaları mucize beklemesin. Astım hastalığına köklü çözüm yok" dedi.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#2 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 01.05.2009 - 15:08

Türkiye’de yaklaşık 4 milyon astım hastası bulunuyor. Kronik bir solunum yolu hastalığı olan astıma yakalananların ancak yüzde 1,25’i hastalığını tam olarak kontrol altında tutmayı başarıyor.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#3 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 11:16

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Göğüs Hastalıkları Anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, aşırı rutubetli iklim koşullarının astımı tetiklediğini, evde astımı tetikleyen unsurların ev tozu akarları, küf, hamamböceği, sigara dumanı, ev hayvanları olduğunu belirtti.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#4 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 02.05.2009 - 11:16

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahpaşa Göğüs Hastalıkları Anabilim dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Tutluoğlu, aşırı rutubetli iklim...

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#5 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 05.05.2009 - 13:46

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Tevfik Özlü, astım hastalarının sadece nefes darlığı veya öksürük durumunda değil kendini iyi hissettiği zaman da ilaçlarını kullanması gerektiğini söyledi.

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi

#6 Haberci

Haberci

Jurnalci

• Muhabirler
  • 8.175 Mesaj

Gönderim zamanı 05.05.2009 - 16:40

Türk Toraks Derneği Orta Karadeniz Şube Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Uzun, kronik bir solunum yolu hastalığı olan astımın tüm dünyada...

Devamı için tıklatın
Harabe.net Haber Servisi