Jump to content

- - - - -

Öğretmenlerin Pes Hocam Dedirten Ayıbı

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 30.04.2009 - 15:34

10 ilköğretim öğrencisinin kazandığı İtalya gezisine öğrenciler yerine öğretmenler ile çocukları gitmiş...

AB destekli resim yarışması sonucunda 10 ilköğretim öğrencisinin kazandığı İtalya gezisine öğrenciler yerine öğretmenler ve çocuklarının gittiği öne sürüldü

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen ‘Çevremiz ve Kültürümüz’ adlı proje için öğrenciler arasında ‘dosya kapağı resim yarışması’ düzenlendi. Ahmet Haşhaş İlköğretim Okulu sekizinci sınıf öğrencilerinin katıldığı ve İtalya seyahati ödüllü yarışmayı, 14 yaşındaki İlknur Karaaslan kazandı.

Ödül olarak Karaaslan’la birlikte yarışmaya katılan ve başarılı olan 10 öğrenci, başlarında bir öğretmenle İtalya’ya davet edildi.

Ancak iddiaya göre başarılı öğrencilerin yerine, bazı öğretmenler kendi çocuklarıyla birlikte İtalya’ya gitti.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvuran İlknur Karaaslan, “İtalya’ya giderken 1500 TL para talebinde bulunuldu ve sadece parayı verebilenlerin gideceğini söylediler. Ben verecektim buna rağmen götürmediler. Öğretmenlerimiz beni ve diğer arkadaşlarımı İtalya’ya götürmedi. Çocuklarıyla birlikte kendileri gitti” dedi.

ÖÐRETMENLER DALGA MI GEÇTİ ?

Bir hafta süren gezi dönüşü öğretmenlerin kendisine hediye olarak kurşun kalem getirdiklerini söyleyen İlknur Karaaslan, sorumluların cezalandırılmasını istedi. Kabul edilen projelerle ilgili yol ve konaklama gibi masrafların Ulusal Ajans tarafından karşılandığını belirten Konya Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin idari soruşturmanın devam ettiğini söyledi. Okul Müdürü Şükrü Altay da soruşturmanın sürdüğünü belirterek, konuşmak istemediğini, İtalya gezisine kendi çocuğunun da katıldığını söyledi.

Radikal

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#2 epru'

epru'

coupling uk gacısı

• Üyeler
  • 6,579 posts

Posted 30.04.2009 - 15:37

italya'yı göresiler gelmiş belli ki :: yazık la

#3 K@LPSİZ

K@LPSİZ

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1,160 posts

Posted 30.04.2009 - 15:46

Vay fırlama vay.. Ceza olarak dünya turuna cıkarsın öğrenciyi.
Kimsenin adı dudaklarımı kandıramadı...

#4 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6,730 posts

Posted 30.04.2009 - 17:38

Bu ülkede öncelikli olarak eğitilmesi gerekenler eğitimcilerdir. Örnek olma gibi bir zorunluluklarının olduğunu ve görevlerinin kutsaliyetini benimsemekle kalmayıp sindirmeleri gerekli.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Posted Image

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#5 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3,232 posts
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Posted 30.04.2009 - 18:44

Öğretmen olmak için şart neki? dandik öss sınavından 320 üzeri alsın yeter, üniversitede yalakalık aşığı bir kaç öğretim görevlisinede iki kıvırdın mı veya yalakalık yaptın mı gerçekten çalışanlardanda iyi dereceyle geçiyorsun sınavı... Ki yalakalık yapabiliyorsan okul derslerini es geçebilirsin, birileri it gibi çalışıp stajlerda anası ağlarken sen prosedür raporlar hazırlarsın hatta pardon danışman hocan(üniversite hocan) onunda geçmiş yıllardan örneğini eline verir, okulla alakan kesilir kpss'ye çalışabilirsin.... Eee onrası ahada öğretmen oldun....

Sonrası mı?

Öğretmen olmanın ön koşulu "insan olmak" olmalı. bunu sağlamak içinde eğitim fakültelerinde "adeletten yoksun" öğetim görevlilerinin geberip gitmesi şart. yalakalığa değil, "hak etmek" kelimesinin anlamını kavramış insanlara ihtiyaç var...

İnsan olunamayan ama öğretmen olunabilen bir yerdeyiz... Alıştık ki... Sorun değil... Emin olun üç ay sonra görevde terfi alırlar. Örnekler o kadar çok ki... Torpili olmayan birinin MEB'in herhangi bir yerinde bu b..ku yemesi mümkün değil... Dayıları vardır emin olun. Ki işler öyle yürüyor... Dayısı olmayanlar iş yürütür, dayısı olanlar önce ülke genelinde alınan başarılarda başarıyı sahiplenir, giderlerde gelirlerde...

-İtalya çok mu uzak?

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#6 Lvnt

Lvnt

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 37 posts

Posted 30.04.2009 - 19:47

Bir işin başlangıcı sorunluysa, devamı da sorunlu oluyor maalesef.

Eğitim sistemimizdeki sorunları, yanlışları hemen hemen hepimiz biliriz. Biliriz çünkü o yollardan geçmiş bulunuyoruz. (Geçmedik, geçirdiler diyecekler de haklıdır)

Türkiye' de bir dönem öğretmen olmak modaydı, bu modaya uyan bir çok insan oldu. Hani öğretmenliğe '' öğretmen '' olarak değil de; devlet işi, garanti meslek, parası iyi kötü idare eder, stresin yok sıkıntın yok şeklinde bakanlar öğretmen olarak çıkıverdi karşımıza. Hal böyle olunca yan etkiler ortaya çıkmaya başladı.

Öğretmen öğrencisine sahip çıkamadı, öğrencisi okul çıkışında uyuşturucu satıcılarının müşterisi oldu. Öğrencisine sarkanlar piyasaya çıkmaya başladı. Öğretmenler objektif olmadı, öğrencilerine sağcılık / solculuk aşılamaya başladı. Bir sürü saçma sapan şeyler duymaya başladık. ( Genelleme yapmıyorum elbette. İşini hakkıyla yapanlar mutlaka var. Allah razı olsun onlardan )

Yukardaki haberin de gerçeklik payı varsa, sistem bozukluğunun yan etkilerinden kaynaklı olduğunu söyleyebilir miyiz? Evet, rahatlıkla.

Ne diyelim. Aferin.

Edited by Lvnt, 30.04.2009 - 20:02.

Eğer vermeyi istemeseydi, istemeyi verir miydi?

#7 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6,410 posts
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Posted 30.04.2009 - 20:24

olay o adamların istismarından ibaret ne sistemin ne de mesleğin suçu yok bence.
sonuçta romantizmanın söylediği gibi insan olmakta iş ama ön koşul olarak bu kullanılmıyor kullanılamaz da, kavun değil ki koklayıp anlayasın,
özetle olabilir allah beterinden korusun *zong

Edited by on3bucuk, 30.04.2009 - 20:25.

#8 Lvnt

Lvnt

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 37 posts

Posted 30.04.2009 - 20:41

Çocukları ilgi alanlarına göre mesleklere yönlendiren bir sistem, kavun koklamak gibidir :) Başlangıçtaki bozukluk da, böyle bir sistem olmadığından kaynaklanıyor zaten.

Eğer vermeyi istemeseydi, istemeyi verir miydi?

#9 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11,484 posts

Posted 30.04.2009 - 20:46

Birde kurşun kalem getirmiş?Sağolsun....!
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#10 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 30.04.2009 - 21:41

klasik memur zihniyeti bence.. nerden olursa olsun ne götürebilirim mantığı.
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19,758 posts

Posted 30.04.2009 - 21:50

"Benim memurum işini bilir" diye bir söz vardı.
da tüm memurları kastetmemek lazım.
Her sektörde çürük elma vardır. Çürük elmalar yüzünden koskoca sektöre tu kaka diyemeyiz.

Değişiklikler Kaydedildi...

#12 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13,198 posts
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Posted 30.04.2009 - 22:08

evet istisnalar vardır ama bazı larında yapmayanlar istisna kalıyo :)
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users